PDA

Покажи пълната версия : ПРИНЦЕСИ С КАЙМА



Valja
13.06.2006, 21:07
Момичета, помагайте ! Кажете как правите принцесите с кайма, така че каймата да не се свива върху филийките :?
Правила съм с различни видове кайма, с яйце, без яйце и резултатът е винаги един и същ :cry:
Получава се едно кюфте в средата на филийката :uhhhh:

itek
13.06.2006, 21:17
:hello:
Когато намажеш филийките, с намокрен нож мини по края на хляба. Ама какво обяснение . :( Дано си ме разбрала.

Marinera
13.06.2006, 21:47
Ами аз веднъж бях улучила такава смес, че каймата не се сви. Сложих яйце и настърган кашкавал. Е, и подправки разни. За кашкавала бях чула веднъж от една баба, не знам от него ли, но си станаха добре.

rebostobg
13.06.2006, 22:11
:hello: За да не се свие каймата при пекането на принцесите,филиите не трябва да се намазват отдол у с мазнина(маргарин или масло) :!: Аз в каймата не слагам яйце, а само подправки и кашкавал :!: И намазаният слой не трябва да е много дебел :!:

donika
13.06.2006, 22:13
Az slagam osven podpravkite i ka6kavala i margarin i omesvam kaimata.I dosega nikoga ne mi se e svivala.Uspex. [:]

аномалия
13.06.2006, 23:26
Ръся чубрица върху филията и размазвам каймата отгоре. Трябва да се заглади хубаво и по крайщата да се скоси с ножа. Т.е. плъзга се ножа по ръба на филийката, като притиска каймата. По желание отгоре кашкавал.

Скарлет
14.06.2006, 08:21
За да не се събира каймата по средата е необходимо да сложиш маслото,настъргания (нарязан)кашкавал и подправки по желание в каймата,омеси всичко добре,намажи филиите и печи. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
От много години познати,които работят в заведение,ми казаха,че така се приготвят принцеси и оттогава нямам проблем със събирането на каймата в средата на филията. [:]

mar4ela
14.06.2006, 10:48
Аз правя принцеси така- каймата я намазвам директно върху филията(не намазвам с масло или маргарин) и отгоре върху каймата на няколоко места с върха на ножа слагам масло или маргарин и после слагам кашкавал , понякога настърган , понякога на пар4енца.
До сега не ми се е събирала каймата :idea:

blue_bouble
14.06.2006, 11:24
Az kato razmeswam kajmata slagam mnogo malko woda.Posle na filiqta mnogo tynyk sloj margarin,kajmata i nakraq rendosan ka6kawal,kojto leko natiskam otgore srykara.Towa e,dosega ne mi se e sybirala kajma .

kotentseto
14.06.2006, 15:24
:hello:
Когато намажеш филийките, с намокрен нож мини по края на хляба. Ама какво обяснение . :( Дано си ме разбрала.

Аз слагам малко водичка в каймата.

rrs
27.06.2006, 23:44
За да не се свива каймата върху филийките аз след като разбъркам каймата с подправките добавям малко вода и малко брашно.
Това са ми го казвали мои познати, които имат заведенение. :wink:
А вече по-желание може да се добави и настърган кашкавал.

toteva
24.08.2006, 19:49
и аз така си приготвям каймата,с брашно и вода,без яйце :wink: