PDA

Покажи пълната версия : Към админите относно галерията с аватари...



sweety
14.06.2006, 23:02
Предполагам,че вече сте видели темата в "Безплатни гоблени" за проблема с аватарите,така че ако и другите са съгласни,възможно ли е да бъде обогатена галерията още повече?! :? Така няма да се получават недоразумения,аз лично не съм имала такива,но явно има хора,които имат... :oops: Предполагам,че ще има много доброволци,които биха се съгласили да предложат още аватари :lady:

manka
14.06.2006, 23:20
:? Аз пък мисля че галерията е голяма,тъй ли не могат да си изберат нещо.
Аз например си качвам аватари които имам в моя комп.
за да не стават повторения :!:
Решението е новите първо да разгледат форума и после
да си слагат каквито си искат аватари :!:

sweety
14.06.2006, 23:27
manka и аз така си слагам от компютъра аватари,но като прочетох във темата в безплатни схеми,май не всички са така :idea:
Може пък да се отвори тема,в която да се слагат линкове,към сайтове с аватари... :?

manka
14.06.2006, 23:41
:lady: Утре ще сложа линкове за аватари :wink:
Ама дали ще си направят труда въобще да разгледат :(
Май трябва да съберем малко аватари,и да помолим да ги сложат в галерията,и тогава ако не стане,ще има :twisted:

silvinka_66
14.06.2006, 23:57
Аватар е картинката под името или греша?Може ли някой да ми обясни как се слагат аватари ?Извинявам се за невежеството, но съм новачка в такъв форум.Ще ми простите ли?

manka
15.06.2006, 00:09
Аватар е картинката под името или греша?Може ли някой да ми обясни как се слагат аватари ?Извинявам се за невежеството, но съм новачка в такъв форум.Ще ми простите ли?

:lady: Не грешиш,това е аватара.Отиди в профила си и от там се слагат аватари.
Може да си прикачиш ако имаш от твоя комп. или най-отдолу на профила ти пише
"Вижте галерията"-влез и от там си маркирай някой и :rainbow:

flame
15.06.2006, 00:42
silvinka_66,
отвори този линк: http://www.goblenite.com/phpBB/profile.php?mode=editprofile
това са настройте на профила ти. Виж най-долу, натисни бутона "Browse". Отваря ти се прозорец, със съдържанието на компютъра ти и от там си избираш аватара си. Примерно ако запазиш от някой сайт (като например http://avatar.gameguru.ru/110/) аватар на компютъра си, (примерно в "My Documents"), направи следното:

1. Натисни бутона "Профил"
2. Качете Аватар от вашия компютър на форума:
3. Натисни бутона Browse...
4. Избери картинката
5. Натисни бутона "Open"
6. Натисни бутона "Прати"

Ако нямаш такива малки картинки може да използваш някой аватар от галериите на на форума. За да ги видиш вместо бутона "Browse", натисни бутона "Вижте галерията".

--------------------------------------------------------------------------------------------------

manka, sweety
за съжаление няма как да се ограничи аватар от галериите да се използва само от 1 потребител. Още преди опитвахме но не се получи. Варианта да не се повтарят потребители с еднакви аватари е или да махнем галериите с аватари нацяло (така просто няма как да се избере повтарящ се аватар), или самите потребители да се разбират помежду си ако се получи повтаряне. Не мисля, че е добра идея да махаме галериите защото в момента в тях има над 800 аватара повечето от които ни прати Elektra_, смятаме скоро да добавим още. Малка вероятност от повтаряне на аватар има, когато потребителите си качват аватари от собствения си компютър.

Наистина ще е удобно, ако се отвори тема, само за линкове на сайтове за аватари. Примерно в "Интернет ресурси". Така разнообразието ще стане още по-голямо.

Разбира се, приемат се и други предложения, само да можем да ги изпълним :D .

flame
15.06.2006, 02:18
Добавихме още една нова галерия с аватари, съдържаща около 700 аватара.
Заедно с нея общия брой на аватарите в галериите стват над 1500.

Новата галерия се казва Avatars 2
Напомням, че за да превключвате между вече четирите галерии с аватари
трябва да използвате падащото меню (вижте на картинката) :wink: .

silvinka_66
15.06.2006, 10:18
Благодаря ви много, момичета.
Много обстойно ми описахте процеса.Сега остава да не мога да го направя.Ще бъде резил за мен.Ако ми кажете и как да си качвам емотикони в отговорите,цена няма да имате.
Поздрави

rebostobg
15.06.2006, 10:27
:clap: Галерията е много богата :!: И от тук, ако човек не може да си избере...
Радвам се, все пак, че моят го няма :gipsy: , за да не става дублаж :!: :D :D :D
Мен повече ме кефят анимираните аватари, защото "има живот" в тях :!: :!: :!: :bunny:

flame
15.06.2006, 12:10
silvinka_66,
когато натиснеш бутона "Нов отговор" и започнеш да пишеш мнение,
от ляво на полето където пишеш се намират емотиконките.
Кликваш на някоя от тях и автоматично на мястото на курсора
в мнението, което пишеш се появява текстовия еквивалент на
избраната емотиконка което ще се визуализира след като
публикуваш мнението си във форума.

Експериментирай и ще видиш, че е много лесно :!: :wink:

silvinka_66
15.06.2006, 12:23
Благодаря ви ,момичета,но сигурно пак не стана ,защото когато кликнах на едно, взеха всичките че спряха да се движат.Нещо не е наред при мен сигурно.

sLaV
15.06.2006, 14:59
Толкова много аватари има, че не е проблем всички да са толерантни един към друг и да не се повтарят. Но нали знаете българина има една характерна черта - "каквото има другия, да го имам и аз"... :D
Така че не виждам какво може да се направи, освен, който иска да не му повтарят аватара да си слага от своя компютър! :yes:

manka
15.06.2006, 21:19
ВЪПРОС
За аватарите-с тези размери май стана малко грозно,един е с малък,друг с голям,
не може ли тези огромните аватари малко да се намалят :?: [/b]

blue_bouble
16.06.2006, 12:28
Mnogo dobra ideq!

flame
16.06.2006, 21:13
Ами преди имаше оплакване, че аватарите били малки, затова сега максималния размер е 150x150 px.
:D

manka
16.06.2006, 23:59
Ами преди имаше оплакване, че аватарите били малки, затова сега максималния размер е 150x150 px.
:D

Добре :( съгласна съм :wink:
"Малки им били"ами да си сложат очила тогава :D

Diamant
19.07.2006, 03:23
Zdraveite.
Az ve4e tri pati si smeniam avatara,za6toto 6etaiki iz foruma vidiah 4e izpolzvam ve4e "zaet" avatar.A ne iskam da si mislite 4e mi haresva da imam zadaljitelno tova, koeto imat i drugite.Prosto ne uspiah da zapomnia izpolzvanite avatari ot vsi4ki u4astnizi vav foruma.A pak ot moia kompiuter ne mi se vizualizira-ne znam za6to!
Nadiavam se tozi pat da sam "utselila" nezaet.

Kak moge da se razre6i tozi problem :?:
Moje bi ako ima na4in da se markirat po niakakav na4in ve4e zaetite avatari.No ne znam dali e vazmojno.Ako e DA to tova e dobra ideia za da niama povtaria6ti se.

nia nik
19.07.2006, 10:14
:hello: Не съм спец по компютрите и за това питам: не е ли възможно модераторите да изтриват от галериите вече използваните аватари.Така със сигурност няма да има повторения.

Adelina
09.08.2006, 20:07
Чак сега видях новата разширена галерия с аватарчета!:yes:
Поздравления, много е хубава! :clap: :thumbup:
Само че преди малко се опитах да си сменя аватара с снимка от компютъра и не успях. :( Изписва ми:
"Warning: move_uploaded_file(./images/avatars/110291722344da06431c48c.jpg): failed to open stream: Permission denied in /users/goblenit/public_html/phpBB/includes/usercp_avatar.php on line 241

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpEw1Aqx' to './images/avatars/110291722344da06431c48c.jpg' in /users/goblenit/public_html/phpBB/includes/usercp_avatar.php on line 241"

:rezando: Моля ви помогнете :!:

sweety
09.08.2006, 22:04
:hello: Не съм спец по компютрите и за това питам: не е ли възможно модераторите да изтриват от галериите вече използваните аватари.Така със сигурност няма да има повторения.

Е да,но ако аз съм заела аватар от галерията и съм казала да го махнат може да ми скимне да си го сменя някоя вечер примерно и така ще е по-трудно... :?

flame
10.08.2006, 17:24
Само че преди малко се опитах да си сменя аватара с снимка от компютъра и не успях. :( Изписва ми:
"Warning: move_uploaded_file(./images/avatars/110291722344da06431c48c.jpg): failed to open stream: Permission denied in /users/goblenit/public_html/phpBB/includes/usercp_avatar.php on line 241

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpEw1Aqx' to './images/avatars/110291722344da06431c48c.jpg' in /users/goblenit/public_html/phpBB/includes/usercp_avatar.php on line 241"

Ах тези аватри, какво е станало пак :D ,
трябва да проверим какво е положението...

Adelina
10.08.2006, 18:18
Все още не мога да прикача аватар от моя компютър :twisted: ПОМОЩ :!: :cry:

bonita
10.08.2006, 20:40
Adelina, може би аватара ти е голям по размери-това е една от причините.Друга причина - дори да е от твоя компютър и да е с допустимите размери пак е възможно да не ти се прикачи.......в този слу4ей трябва да копираш адреса на страницата от която си взела картинката, а не да прека4аш самата картинка.Адреса изглежда така......http://img49.imageshack.us/img49/3961/24ba2ur6.jpg в такув вид е .Дано си ме разбрала и да съм била полезна :idea: :idea: :idea: / много не ме бива по обясненията/

bonita
10.08.2006, 20:46
Мога да предложа линк на сайт където онлайн се преоразмеряват всякакви картинки за аватари. Има ли желаещи??????? :idea: :idea: :idea: :idea:

Adelina
10.08.2006, 21:40
Bonita, преоразмерила съм аватара, даже e по-малък от изисванията, и по другия начин вече опитах от активно URL и пак не става. :( Пробвах и с други аватари и също не става :twisted: Позволява ми само от галерията с аватари на форума.
Все още проблемът ми е актуален :!: Помогнете :!:

Adelina
10.08.2006, 21:50
sweety, мисля че идеята ти е добра, само че вместо да се изтрива автара може просто да се изписва че аватара е зает от друг участник във форума. И така няма да има проблем ако един ден решиш да го "освободиш" за да го смениш с друг.

sweety
10.08.2006, 22:02
Adelina,пробвай формата :? Ако не ако имаш желание ми го прати на мен да пробвам и аз... :?

flame
11.08.2006, 00:52
Adelina, мисля че проблема е оправен,
би ли пробвала отново?

Adelina
11.08.2006, 12:13
Хиляди благодарности :flowerlove:
Черпя :coffee: :cookies:
Вече си имам ново аватарче :D

flame
11.08.2006, 16:01
Благодаря Adelina, добре ще ми дойде едно следобедно :coffee: :!: :wink: