PDA

Покажи пълната версия : Кекс в три цвята



qni
15.06.2006, 19:20
Днес попаднах на тази рецепта в интернет .Ето го и резултата...
За тези ,които искат да го направят ето и рецептата:

7бр.-яйца
11/2ч.ч.-захар
11/2ч.ч.-брашно
1бакпулвер
8с.л. -олио
8с.л.-вода
2с.л.-какао
ванилия
орехи/аз не сложих/
пудра захар

Разбиват се 4 жълтъка с 3 цели яйца,1ч.ч. захар.Прибавя се олиото смесено с водата .После се добавя брашното с бакпулвера.Тази смес се разделя на две части като едната е малко повече от половината и към нея се добавя какаото.Другата смес се оставя настрани.После 4 белтъка се разбиват на сняг и постепенноим се добавя 1/2 ч.ч. захар.Бие се непрекъснато с миксер сместа.След това с дървена шпатола се бъркат белтъците докато поемат 1/2 ч.ч. брашно.Ванилията я слагате и към двете смеси.
Така до тук има 3 смеси-жълта кафява и бяла .Подмазва се кексова форма и се поръсва с брашно .На дъното се изсипва какаовата,а върху неябелтъчната/бяла/смес.После се наръсва плътен слой какао и се слагат орехи.Последния слой е жълтата смес.
Пекох първоначално на долен реотан ,докато кекса изпълни формата .Накрая вкл. и горния .Поне аз така пека кексове.
След като изстине се изважда от формата и се поръсва с пудра захар.

По лично мое мнение може да се увеличи олиото -1/2 ч.ч.

Milinka
15.06.2006, 23:14
Изглежда страхотно и веднага си го копирах
:clap:

blue_bouble
16.06.2006, 12:39
Brawo!Golqma wkusotiq e!!!

kotentseto
17.06.2006, 18:00
Днес попаднах на тази рецепта в интернет .Ето го и резултата...
За тези ,които искат да го направят ето и рецептата:

7бр.-яйца
11/2ч.ч.-захар
11/2ч.ч.-брашно
1бакпулвер
8с.л. -олио
8с.л.-вода
2с.л.-какао
ванилия
орехи/аз не сложих/
пудра захар

Разбиват се 4 жълтъка с 3 цели яйца,1ч.ч. захар.Прибавя се олиото смесено с водата .После се добавя брашното с бакпулвера.Тази смес се разделя на две части като едната е малко повече от половината и към нея се добавя какаото.Другата смес се оставя настрани.После 4 белтъка се разбиват на сняг и постепенноим се добавя 1/2 ч.ч. захар.Бие се непрекъснато с миксер сместа.След това с дървена шпатола се бъркат белтъците докато поемат 1/2 ч.ч. брашно.Ванилията я слагате и към двете смеси.
Така до тук има 3 смеси-жълта кафява и бяла .Подмазва се кексова форма и се поръсва с брашно .На дъното се изсипва какаовата,а върху неябелтъчната/бяла/смес.После се наръсва плътен слой какао и се слагат орехи.Последния слой е жълтата смес.
Пекох първоначално на долен реотан ,докато кекса изпълни формата .Накрая вкл. и горния .Поне аз така пека кексове.
След като изстине се изважда от формата и се поръсва с пудра захар.

По лично мое мнение може да се увеличи олиото -1/2 ч.ч.

Красота :yes: , явно в такава форма става по-красиво отколкото в тава. Преди време имаше една подобна рецепта за трицветен кекс, лично на мен не ми беше вкусен. Една от причините вероятно е липсата на олио, затова преди да пробвам рецептата, мога да те подкрепя, че повечко олио няма да навреди.

Marinera
17.06.2006, 21:09
И аз бях яла веднъж подобен и честно казано не ми хареса на вкус, беше много сух, но пък виж, видът му беше страхотен. Не знам този как е.

qni
18.06.2006, 09:20
Сухичък стана и за това препоръчвам да му се добави минимум половин чаена чаша олио.За това ,че стана ефектен спор няма.Дори в действителност изглежда много по-добре от колкото на снимката. :yes:

zoja77
19.06.2006, 14:36
Имам питане относно този кекс.
Един път реших да го направя но стана много "гумен" - проблема при мен ли е , какво съм объркала

kotentseto
19.06.2006, 14:48
Не си объркала, такава е рецептата, явно на някои им е по вкус, но около мен никой не искаше да го яде :no: .

qni
19.06.2006, 14:52
Незнам каква рецепта сте ползвали ,но този не е гумен . :?

Milinka
19.06.2006, 16:46
Аз направих кекса и стана много красив. Въобще не стана гумен. Стана сухичък и наистина има нужда от малко повече масло но ако си на диета не е лошо с по-малко масло.
Към жълтата смес добавих настъргана лимонова кора, а към бялата малко кокос.