PDA

Покажи пълната версия : Инфо за бод кръстчета?



Marinera
18.06.2006, 16:43
Наскоро си свалих доста схеми, които се шият с кръстат бод. Отдавна обаче не съм шила такъв и макар че общо взето нещата са ми ясни, бих се радвала, ако по-подробно ми обясните някои неща.

1. На какъв плат се шие - панама като за гоблени ли? (пише Аида 14, но май не знам какъв е).
2. Ако може да дадете линк, където нагледно да видя всички бодове (half stitch, petite stitch и quarter stitch). А за обикновения кръстат бод (full stitch) се вземат 4 нишки, нали така?

Да се уверя аз, че е както си го мисля, за да мога, като се сдобия и с конци... да действам. :gipsy:
Благодаря.

blue_bouble
18.06.2006, 19:02
Vij tuk:http://puntocroce.narod.ru/lezioni/punto_base.htm

vania.kaimska
18.06.2006, 19:52
:twisted: Много е досаден този кръстат бод.По добре си го замени с гобленов 1:4.ЧЕ и после този контурен....ужас

Marinera
18.06.2006, 22:15
Да, ама не знам дали ще стане така добре, както оригиналните на снимките. Имам предвид гобленчетата от серията Silhouettes на Heritage. Много ми харесват. Не че сега ще ги шия, че няма нито време, нито средства, но съм им хвърлила око и дано някой ден...
blue_bouble, мерси за линка, само че пак ги няма точно тези, които ми трябват. Пък и странно - напр. "гобленовият шев" е някакъв съвсем друг. :?