PDA

Покажи пълната версия : топено сирене



vlaeva_dida
23.06.2006, 18:41
Имам 3 кутийки от топено сирене и незнам на какво да ги правя.Дайте някаква идея. :yes:

blue_bouble
23.06.2006, 19:56
Направи пици,но вместо кашкавал сложи топено сирене.Стават невероятно вкусни!Или картофени цървулчета с топено сирене и колбас!!!

chedenceto
23.06.2006, 21:08
Според мен можеш да ги панираш!Стават невероятни! Ето ти рецепта!
24 топени сиренца
200 г. брашно
3 яйца
400г. корнфлекс или галета
200мл. олио
Сиренцата се поставят в съд със студена вода
Яйцата се разбиват, а корнфлекса се натрошава докато стане на ситни парченца
Сиренцата се панират последователно в брашно, яйца и корнфлекс
Пържат се от двете страни до златисто
Гарнират се с краставици и домати

vlaeva_dida
24.06.2006, 07:31
ще се пробвам панираните но кото топчета ,защото топеното сирене ми е в кутийки от 190г Хелиос милк. :wink:

vlaeva_dida
24.06.2006, 14:58
Пробвах но нестанаха точно топчета но вкусни :amam:

chedenceto
24.06.2006, 17:29
Радвам се че съм била полезна :yes:

Marinera
24.06.2006, 20:43
Можеш да направиш картофи с топено сирене. Правила съм ги точно с Хелиос и поне според мен е много вкусно.

Картофи с топено сирене

Продукти:
1 кг картофи, 1 глава лук, 1-2 моркова, 300-400 г топено сирене, 1-1,5 ч.л. сол, пипер, зеленина по желание

Лукът и морковите се почистват, лукът се нарязва на дребно, а морковите се настъргват на едро ренде или се нарязват на тънки сламки. Слагат се в тенджера и се заливат с 1/2 ч. вода. Оставят се да врат на тих огън.
Картофите се почистват и се нарязват на едро. Сипват се в тенджерата с лука и морковите, слага се сол, черен пипер на вкус.
Задушава се на слаб огън, като се разбърква от време на време, докато картофите станат готови. Тогава в кипящата картофена маса се слага топеното сирене, като се взема по половин супена лъжица.
Когато сиренето се смеси с картофите, ястието се разсипва в чинии, посипва се с нарязана зеленина (магданоз, пера от лук...) и се сервира.

Milinka
24.06.2006, 23:16
котлети или свински вратни пържолки с топено сирене и габи и лук се нареждат в иенски съд - ред пържолки, ред сирене, залива се с малко вода , похлупва се и се пече
стават много крехки и вкусни