PDA

Покажи пълната версия : RQ: рецепта за булгур



andronika
07.07.2006, 17:04
Трябва ми нещо елементарно(като за човек, дето само яйца може да прави), например с пиле на фурна.

violeta petrova
09.07.2006, 22:33
Предлагам ти много лесно ,но вкусно ястие.
Сваряваш 1 пиле на порции.Сваряваш и 200г пресни печурки.Правиш си сос ,,бешамел,,-2-3лъжици брашно запържваш в о;ио и разреждаш със студения бульон от пилето и от гъбите,прибавяш 1 с.л вегета (или бульонче ,,Маги,,).,чер пипер и малко сок от лимон.Нареждаш свареното пиле в тавичка,изсипваш гъбите и поливаш със соса.Настъргваш 200г кашкавал и запичаш до зачервяване.Мисля,че ще останеш много доволна от резултата.Добър апетит!

andronika
09.07.2006, 23:33
само не разбрах къде трябва да сложа булгура :?

sunnyto
10.07.2006, 10:48
Една лесна ориенталска рецепта :yes:
Продукти: 2 водни.ч.болгур;300 гр. пилешки гърди;3-4 с.л маргарин; черен пипер ,сол и1 кубче бульон маги .
Приготовление : Сварява се пилето и се накъсва на лентички.Болгура се измива и се оставя да поседи във водата. Разтопяваш маргарина слага изцедения болгур само да мине през мазнината и наливаш водата, добавяш пилето и подправките и на силен котлон докато заври. Нека да ври , докато почти не остане вода след това слагаш капака на тенджерата и спираш котлона.
Сервираш го топло с кисело мляко , но млякото да е в отделна паничка и поръсено с малко бахар или черен пипер :gipsy:

andronika
10.07.2006, 10:59
мерси :)
лесно като за мен

sunnyto
10.07.2006, 13:26
Да и мноого вкусно :yes: