PDA

Покажи пълната версия : Сълзици от многолистно тесто



pep-4o
16.07.2006, 10:32
Необходими продукти
1 ч ч топло прясно мляко
1 с л олио
1 к л сол
1 с л оцет
1 к ч захар
1 яйце
брашно за нормално твърдо тесто


масло за намазване - около 200гр

От тези продукти се меси тесто.
Дели се на 2-3 части.
Всяка се точи.
Намазва се с четка с разтопеното масло и се прегъва, докато се получи пликче за писмо.
Престоява 1ч. в хладилник
Отново всяка кора се точи тънко и се маже и сгъва по същия начин
Пак престоява 1 час
Така общо 3 пъти се точи, маже и сгъва + престоя в хладилник
Разтоква се за 4-ти път, намазва се и се завива на руло, като по дължина от едната страна се пръви "улей", от другата се издърпва навън - абе да се получи формичка като сърце. Реше се на ленти по 1/2см., всяка се овалва в захар и се пече до зачервяване.

Скарлет
16.07.2006, 13:26
Доста работа..... :? :? :idea:

pep-4o
16.07.2006, 22:04
когато нямаше бутертесто на магазина не беше, ама сега :cry: :cry: :cry: много е. Но пък нямат солен вкус, а сладък :idea:

Абе всъщност той престоя по хладилника на пликчетата е доста. Иначе - нормално.

alys
22.07.2006, 11:02
Разтоква се за 4-ти път, намазва се и се завива на руло, като по дължина от едната страна се пръви "улей", от другата се издърпва навън - абе да се получи формичка като сърце. Реше се на ленти по 1/2сл., всяка се овалва в захар и се пече до зачервяване.
Кое се прави във форма на сърце? Нещо не схванах :? . Идеята е добра, защото и на мен не ми харесва соленият вкус на купешкото бутер-тесто.

pep-4o
26.07.2006, 10:35
Разтоква се за 4-ти път, намазва се и се завива на руло, като по дължина от едната страна се пръви "улей", от другата се издърпва навън - абе да се получи формичка като сърце. Реше се на ленти по 1/2сл., всяка се овалва в захар и се пече до зачервяване.
Кое се прави във форма на сърце? Нещо не схванах :? . Идеята е добра, защото и на мен не ми харесва соленият вкус на купешкото бутер-тесто.

Съжалявам, че забавих отговора, но от миналата седмица ми е доста натоварено на работа.

Рулото, което оформиш - трбява да е с "ф" около 4-6см. Както е сложено на масата, по дължината се прави с леко натискане един "улей" с гърба на ножа, така че да хлътне около 1 - 1.5см. След това обръщаш обратно самото руло - с този нарез надолу и издърпваш точно обратната страна - пак цялата дължина с ръце - нагоре - като куличка, уф, не знам как да го обясна по-добре. И не всеки път си запазва хубавата форма при печене, ама :lady: Абе става и на обикновени кръгчета, много са си вкусни.
В събота се каня да направя, ако успея да хвана детенце ще снима как оформям рулото

alys
26.07.2006, 17:56
Мисля, че разбрах - оформяш рулото така, че като срежеш, вместо кръгчета, да се получат с формата на сърце.

alys
26.07.2006, 18:05
Необходими продукти
1 ч ч топло прясно мляко
1 с л олио
1 к л сол
1 л оцет
1 к ч захар
1 яйце
брашно за нормално твърдо тесто


масло за намазване - около 200гр

.
Надявам се, че не е литър оцет, а супена лъжица :D [:] :oops: . Отивам да ги правя :wink: .

pep-4o
27.07.2006, 20:24
Необходими продукти
1 ч ч топло прясно мляко
1 с л олио
1 к л сол
1 л оцет
1 к ч захар
1 яйце
брашно за нормално твърдо тесто


масло за намазване - около 200гр

.
Надявам се, че не е литър оцет, а супена лъжица :D [:] :oops: . Отивам да ги правя :wink: .

:D :D :D :D в никакъв случай не слагай литър оцет - отивам да си оправя печатната грешка

alys
27.07.2006, 22:48
Направих половин доза и вече ги няма. Малко прекалих с брашното, но не ме критикуваха. :D