PDA

Покажи пълната версия : 20 причини по които личи ,че сте от провинцията



blue_bouble
19.07.2006, 21:11
Вижте на какво попаднах току-що:
За вас “МакДоналдс” е скъп ресторант с вкусна храна и изискано обслужване.

2. Считате 100 долара на месец за висока заплата.

3. Повече от всичко на света мразите софиянците. Най-често се обръщате към тях със “селяни”.

4. “Москвич” – това е добър автомобил, а “Жигули” – истинска лимузина!

5. Ходите на вилата не за да почивате, а за да работите.

6. Купувате си битова техника от световно известните марки “Sonie”, “Panasonix” и “Pieonnear”, както и дрехи на най-добрите световни производители “Badidas”, “Naik” и “Ribok”.

7. Симпатизирате едновременно и на царя, и на комунистите.

8. 300 грама ракия на ден – за вас това не е алкохолизъм, а просто в реда на нещата.

9. Вместо “Извинете”, казвате “Опааа!”.

10. Любимият ви хипер-маркет е “Илиянци”, а ЦУМ – нещо като къща-музей.

11. Качвате се с подскок на ескалатора.

12. Настръхвате от вълнение в метрото.

13. Където и да отивате – минавате през гарата, защото ви е страх да използвате непроверени маршрути.

14. “Интернет клуб” ви звучи като публичен дом.

15. Когато ви кажат “кликни” – клякате.

16. Бързо се сближавате с шофьорите от “Градския транспорт”, тъй като само те слушат вашата музика.

17. 20 лева за такси до Центъра ви звучи нормално.

18. Отнасяте се връждебно към банкомати и врати с фото-клетка.

19. Дънки, комбинирани с хавайка е последния писък на модата.

20. Докато пиете кафе във Виенската сладкарница – тайно набирате собствения си мобилен телефон. Вдигате след края на мелодията и провеждате кратък, но шумен разговор.


Много смешно ми стана,макар че и аз съм от провинцията!:)

sweety
19.07.2006, 23:36
И аз съм се смяла, но е доста старичко :wink:

pepii
19.07.2006, 23:48
То си е за смях :D Но наистина е старичко и то доста :wink:

pepina
20.07.2006, 16:58
:D :D :D Супер и аз съм от провинцията, ама не сме чак толкова зле :? и не ядем доматите с колчетата :cool: това си е в кръга на шегата :yes: Много е смешно ,а и за мен е ново ,защото не съм го чувала :wink: :D :D

rebostobg
20.07.2006, 18:30
:D :D :D Повечето софиянци са от провинцията или, пък, имат стабилна връзка с нея :!: :!: :!:
Но проблемите и на столичаните, и на провинциалистите (въобще на българите) са еднакви навсякъде :!:

lucy
28.08.2006, 01:17
На мен пък не ми е смешно, защото такива хора има почти навсякъде около мен.
И се водят за столичани :!: :!:
Преди години на едно летуване се сближихме с едно семейство - мъжът беше софиянец, а жената беше от Смолян. Искам да ви кажа , че тя беше в пъти по-възпитана и по-умна от простака, за когото се беше омъжила!
Изобщо в провинцията може и да има "Селяндури", но те са сравнително малко на брой, в сравнение с броя им тук и за съжаление много държат да дойдат в анонимния голям град!

teen_f
15.05.2007, 10:38
Аз разпратих това на всичките ми колеги от университета но заглавието го промених в зависимост от родния им град;)Нека и те посмеят

kameia
15.05.2007, 22:26
:D е аз съм от столицата,защото живея на морето:D :D :D

vania.kaimska
16.05.2007, 23:50
Какво значи от провинцията.Та ако не сме ние невиждам как само Софиянци биха си спретнали столица:D :D :D

lucy
17.05.2007, 02:09
Какво значи от провинцията.Та ако не сме ние невиждам как само Софиянци биха си спретнали столица:D :D :D

:confused: Това ми прилича малко на заяждане и ако трябва да ти вляза в тона ще стане грозно ... Точно това се опитват цивилизованите хора да избягват! Наложително е да се добави ново правило:
"Хората от провинцията избиват комплексите си като непременно гледат да уязвят другите!" :smokin:

чучулигата
17.05.2007, 08:03
извинете боят частен ли е ли може да се включа?!:D