PDA

Покажи пълната версия : Как проверявате кои конци имате?



sweety
20.07.2006, 02:19
Искам да ви питам,примерно когато започнете да шиете някой гоблен,но имате конци останали от предни гоблени,как проверявате кой цвят имате? :?: Защото на мен започват да ми се въртят мисли за слагане на таблички в excel и т.н. Примерно там да си въведа всички конци на ДМЦ и слещу тези които имам да слагам "да" примерно... :lady: Ако случайно вече има такава специална програмка и някой знае от къде да я сваля да казва :angel: :flower: :lady:

skorpion
20.07.2006, 09:43
Мисля, че няма да ти съвпаднат цветовете с програма, дори и да има такава. Аз,когато сама събирам конци за нов гоблен, в смисъл, че имам схемата и копувам конци постепенно , ако нямам чиле с номер подреждам конците в пликчета по нюанси и тонове и така ми е по-лесно да търся, защото имам много оставащи конци. При всички случаи е по-добре да имаш собствена система, която е удобна за теб.

sweety
20.07.2006, 10:14
Идеята ми беше да пиша на excel кои номера имам,а цветовете да са ориентировъчни един вид :lady: Чак ми е странно,че няма нещо такова,явно ще е както аз си го мисля :?

sneji
20.07.2006, 21:41
:? Интересна е идеята на sweety-когато се наложи да търся даден номер,винаги не ми се почва,защото и аз карам с класическите пликчета,а са много......Но мога да внедря и аз тази идея-като,че ли ще има поне малко ред и по-бързичко ще става намирането на това,което търся.

bosuzi
20.07.2006, 22:03
Аз взех една таблица DMC-Anchor в Word. Първо изтрих номерата на Anchor и си я разпечатах. Прегледах всички конци и си отбелязах кои имам и по колко бройки. Същото направих и с Anchor.

Ганима
20.07.2006, 22:18
Направила съм си една съвсем проста табличка в Ексела. Или по-скоро са 2 таблички с по две колонки - една таблица за DMC и една за Anchor. Вторите са малко количество, защото само едно коте съм бродирала с тях.
В първата колонка на табличката слагам поредния номер конец DMC или Anchor, които имам, а във втората колонка е съответния номер от другия вид конец.
Бързо и лесно се намира дали конецът, които ми трябва го имам в наличност.
По-принцип и конците съм си ги подредила с последователни номера в прозрачни пликове и откриването не е трудно :).

sLaV
20.07.2006, 22:27
Идеята не е лоша, но нали междувременно се шие и някои конци свършват, а други ще останат, всичко това след като вече ще сме записали конците, така че май пак ще опрем до торбичките... :? В тези случаи куфарчетата и класьорите за конци, които се показаха в другите теми са удобни, защото събират хем много, хем е подредено :?

loreta
20.07.2006, 22:31
:? Интересна е идеята на sweety-когато се наложи да търся даден номер,винаги не ми се почва,защото и аз карам с класическите пликчета,а са много......Но мога да внедря и аз тази идея-като,че ли ще има поне малко ред и по-бързичко ще става намирането на това,което търся.
Мога ли да ви питам откъде ги купувате тези пликчета,които се затварят отготре :?: :shock:

bosuzi
20.07.2006, 22:47
Аз си отбелязвам с молив. Когато свърши конеца изтривам, а когато много се зацапа си разпечатвам нова таблица. Много бързо се търси, защото номерата на конците в таблицата са подредени, както и в повечето схеми. Конците ми са в най обикновени пликчета в три железни кутии от бисквити - една за зелените конци, една за сините и една за всички останали. Ето част от таблицата:

sLaV
20.07.2006, 22:56
bosuzi, затова се чудих как ще се3 ползва таблицата като междувременно се променят нещата, но ти си намерила идеално решение с молива, изтриваш и готово, хитро, не бях се замислила за това... :?
Сега като си помисля май идеята ви не е много лоша :D

bosuzi
20.07.2006, 23:10
Трябва да се избере хубава сравнителна таблица. Моята не е много добра. Наскоро ми трябваше номер 162 DMC. Когото реших да го впиша видях, че част от новите номера ги няма в нея. Сега се оглеждам за друга.

sweety
21.07.2006, 00:14
Ето какво реших да направя аз и даже вече го започнах,значи ще си ги направя на excel и от там на различни sheet-ове за ДМЦ и евентуално Анхор и примерно на раздела за ДМЦ да си направя три колонки: номер,име,наличност и ще напиша всички номер и имената им,за да се ориентирам за цвета и в колонката "наличност" на тези,които ги имам ще пиша "да" :lady: ...не мисля да разпечатвам,защото няма да ми се налага да трия и да се зацапва и после пак да се принтира,а и когато се отвори този въпросен excel документ човек само трябва да натисни Ctrl+F за да избере търсене и там направо ще си въвеждам номера и то ще ми го показва и няма да ми се налага да го търся из рапечатания лист :yes: [:] Винаги много съм харесвала преките бутони в тези програми...та така мисля да направя аз...ако имате желание мога когато го свърша да ви кажа,за да не го правим всичките и да ви го изпратя,за да можете да го използвате и вие стига да ви хареса :lady: ,мисля да го направя за ДМЦ,Анхор и Мадейра (не съм сгурна дали Мадейра да е третата марка :? )

NIA
21.07.2006, 08:26
Аз взех една таблица DMC-Anchor в Word. Първо изтрих номерата на Anchor и си я разпечатах. Прегледах всички конци и си отбелязах кои имам и по колко бройки. Същото направих и с Anchor.

Хареса ми тази идея, и може би за сега тя е най-добрата.Ще се опитам и аз да направя така. Но след това все пак трябва да се ровя в чантата с пликчетата да търся съответния наличен цвят.Когато комплектовам даден гоблен в зависимост от броя на цветовете ми отнема от 2 до 5-6 часа.,защото освен DMC имам много други конци вкл. и български,и когато от даден нюанс ми трябва съвсем малко ползвам всякакви конци за гоблени, особено когато имам мостра за сравнение.

sLaV
21.07.2006, 10:54
sweety, ДОБРЕ СИ РЕШИЛА! Ще кажеш после дали добре е станало. :yes: Според мен трябва да сложиш трета марка ако ползваш изобщо ттрета марка конци. Аз например досега съм шила само с DMC. Не е късно да пробвам и други :D

sweety
21.07.2006, 12:18
sLaV,и аз шия само с ДМЦ,но все пак никога нищо не се знае... [:] В това отношение следвам мотото "Да има пък ако стане" :D

Ганима
21.07.2006, 18:09
Мога ли да ви питам откъде ги купувате тези пликчета,които се затварят отготре :?: :shock:

От магазините, в които продават найлонови чантички, пликове, пластмасови прибори и други такива неща.

sweety
21.07.2006, 22:07
Аз пък си ги правя сама от листчета на тетрадки и със телбод...е,не се затварят,но все пак ми вършат работа :lady: [:]

Fat Girl
29.08.2006, 17:21
Здравейте момичета, от доста време ви чета и реших да се регистрирам най-после :shy2: Аз слагам конците в пликчета за дискове. Много са удобни защото имат прозорче и се вижда какво има вътре, плюс това са и евтини (10ст.). Надписвам всяко пликче с номера и марката на чилето което е вътре. За сега ми вършат работа, но незнам като станат много дали няма да се омотая :?