PDA

Покажи пълната версия : Въпрос относно конците ДМЦ и Пъпетс



juuuuuuu
20.07.2006, 14:13
Здравейте! Знаете ли откъде мога да си намеря разписание на конците ДМЦ и Пъпетс? Всеки знае, че ДМЦ са скъпички, защото са немски. И Анхор - производство на една друга напреднала държава. Тъй като не всеки е заможен, и не всеки може да си позволи да си купува много конци от най-добрите производители, но Пъпетс не са кой знае колко скъпи (в моя град са по 0.35 лв - всеки шивач би си ги позволил). Наистина - в момента не разполагам с кой знае колко много пари, затова моля за разписанието на конците. В България безпаричието е огромно и всеки се стреми да му излезе по-евтино. С тази тема се надявам някой да ми предостави това, което искам. А с това можем и да спестим някой друг лев. Надявам се да се отзовете на молбата ми.

UnHandy
20.07.2006, 14:29
Ако правилно съм те разбрала търсиш таблица за превръщане от ДМЦ и Анхор в Пъпетс,така ли?Ако е така влез в раздела Конци и потърси темата за таблици за конвертиране вътре има всевъзможни таблици за конвертиране на конците в най-различни марки.
П.С.Едно малко уточнение - ДМЦ са френски,а Анхор немски конци

juuuuuuu
21.07.2006, 18:30
Много ти благодаря за информацията. И правилно си ме разбрала. Там се рових, но нищо не открих. Ще се поразровя пак. И аз веднъж влязох в един немски сайт и там пишеше, че ЦДМЦ са немско производство. Но не искам да споря, а само казвам какво съм прочела. Пак благодря за отговора ти, UnHandy.

UnHandy
21.07.2006, 18:41
Ето ти директен линк към таблица за сравнение м/у ДМЦ и Пъпетс
http://www.rucniprace.cz/kv_dmcpuppets.php
Надявам се да ти свърши работа

juuuuuuu
21.07.2006, 19:03
Точно тази таблица гледах до сега и няма конците, които искам-ДМЦ - 761, 760, 350, 813, 927. това са.

UnHandy
21.07.2006, 19:21
Намерих това 7024-761,но другите наистина ги няма :(

juuuuuuu
21.07.2006, 20:06
Много ти благодаря, UnHandy! Много съм ти задължена. :kissyou:

sweety
21.07.2006, 22:40
juuuuuuu,раздела за конци има много сравнителни таблици и даже точно тази,която е специално за това е отбелзана като важна тема и винаги е първа,виж я,сигурна съм че ги има,на мен самата ми трябва напоследък защото правя един списък :lady: Има страшно много линкове и съм сигурна,че все нещо ще ти свърши работа :oops:

Snejana
23.07.2006, 00:09
Малко трудно може да се намери съответствие между двата вида конци - гамата на DMC е много по-богата от тази на Пъпетс. Остава човек да сравнява.........но резултата надали ще бъде същия.

Pepinas
23.07.2006, 00:18
Съгласна съм напълно, Снежана. Човек не може 100% да бъде сигурен и в самите таблици, защото съм виждала различни. Да не говорим когато някои схеми имат отделно дадени 2 - 3 вида конци. Имам един пейзаж, който може да се ушие според желанието с DMC, Ариадна и Анхор. Имам каталози и като направих сравнението, щях да падна. В никакъв случай не бива обаче да се смесват конците. Тогава кашата ще е пълна. :amam:

bosuzi
30.07.2006, 18:22
juuuuuuu, ако си поиграеш малко, можеш сама да си ги смениш:

1. Изтегли си демо версията на Stitch Craft 2006 Demo от тук:
http://www.stitchcraft.com.au/

2. Инсталирай си я.

3. При отваряне натискаш една от версиите, след това New, Cross Stitch, Next. След това там където пише Palette избираш Complete Brand, за Brand - DMC или Anchor и после само Next докато се появят разграфените квадратчета.

4. От долната лента с цветовете избираш този, който ще сменяш ( когато задържиш мишката върху цвета се изписва номера), натискаш с десния бутон на мишката и избираш Alter Color... Отваря се прозорец.

5. В отворения прозорец там където пише Brand избираш Puppets. Вляво има 2 цветни квадратчета. Над едното пише Old Color (Стар цвят), а над другото New Color (Нов цвят). След като избереш Puppets отдясно се появява палитрата на тези конци. Натискаш върху даден цвят и той се появява в квадратчето New Color (Нов цвят). Сравняваш го със стария цвят и така докато си харесаш.

Обясненията са много, но всъщност става бързо и лесно.

По принцип всички програми за гоблени могат да превръщат цветове, но конците Puppets съм ги виждала само в тази програма.

juuuuuuu
30.07.2006, 19:07
Здравей и мерси, bosuzi! Много съм ти задължена, но аз вече почти се оправих, останаха ми само два цвята да намеря. Ще използвам това, което миказа. Мерси пак. Лек ден!