PDA

Покажи пълната версия : kirilitsa?



malina
22.07.2006, 13:36
:hello: kak da si dobavim kirilitsa :?:

sweety
22.07.2006, 13:37
Сега не съм в нас,но като се прибера утре вечер ще има обяснения с картинки :wink: :lady: [:]

malina
22.07.2006, 14:06
BLAGODARYA :!: :!: :!: :!:

UnHandy
22.07.2006, 14:07
За всички,който са с Уиндоус ХP и искат да си сложат фонетична кирилица предлагам да си свалите този файл
http://www.filegone.com/0gsf
Има вътре един текстов файл в който са инструкциите какво да се прави.Ако има още въпроси ще се радвам да помогна на всеки един :yes:

sweety
24.07.2006, 01:12
malina,ако това,което предложи Unhandy не ти свърши работа казвай дали да слагам картинки :idea: :oops:

malina
24.07.2006, 03:35
svalih tova koeto mi predloji UnHandy no ne6to ne se otvarya :?: :?: :?: : sweeti ako moje pokaji mi s snimki 6te sam vi blagodarna :lady:

Diamant
24.07.2006, 20:18
svalih tova koeto mi predloji UnHandy no ne6to ne se otvarya :?: :?: :?: : sweeti ako moje pokaji mi s snimki 6te sam vi blagodarna :lady:

Prisaediniavam se kam Malina-Ne se otvaria i na men.

A sa6to imam i edin vapros: Kirilizata samo se dobavia ili vsi4ko posle e samo na kiriliza?

UnHandy
24.07.2006, 20:23
Момичета сега ще ви обясня по-подробно как се действа с това,което съм дала.Значи свалята първо архива и разархивирате.Вътре трябва да има 4 файла,единият от които е текстов документ.Виждате файла BGKYBSSP.INF и с десния бутон цъкате на него.Отваря се едно меню,от което трябва да изберете INSTALL.Изчаквате да направи каквото му е зададено и след това вече имате кирилица на компютъра.Само трябва да си я пуснете отдолу от менюто в дясно на Тaskbar-a.Ако имате конкретни въпроси питайте :wink:

Diamant
24.07.2006, 20:53
UnHandy,ostava li posle samo na kiriliza.Triabva li da deinstaliram programkata ako mi triabva latiniza.
Molia te obiasni mi,predi da instaliram!!!

Dobaviam:re6ih da probvam.Problema e 4e tova ne se izpolzva samo, kogato triabva,a vinagi i kogato moia maj (italianez e) iska da izpolzva kompiutara triabva da go maham.Ne e mnogo udobno.Naistina sajaliavam.

sweety
24.07.2006, 23:14
Такааа...започвам с обясненията... :lady:
Ще слагам по една картинка на пост,защото ще има обяснения,надявам се да разберете,ако при някой не е така,както го обяснявам тук,това е защото програмата му,която отговаря за езиците е друга...тази за която пиша аз е от най-използваните,ако при някой не е така,нека ми пише,за да видя с какво мога да му помогна :lady: :wink:
Започвам:
1.Погледнете в долния десен ъгъл на монитора ви,който обикновенно изглежда като на картинката или нещо подобно (иконките може да не са същите),там трябва да е часовника,но това сега не е важно,защото искам да обърнете внимание на квадратчето,в което пише EN.Сега кликнете там с десния бутон на мишката :lady:

sweety
24.07.2006, 23:20
2.След като кликнахте с десния бутон върху това квадратче трябва да ви излезне меню,като показаното на снимката :lady: Тук изберете "Settings..."

sweety
24.07.2006, 23:41
3.След като кликнахте на "Settings..." трябва да ви излезне прозореца,който е на картинката,която съм прикачила :lady: Тук изберете бутона "Add",който се намира вдясно.

sweety
24.07.2006, 23:49
4.След като кликнахте на бутона "Add" би трябва да ви излезне този прозорец.Там където пише English (United States) имa падащо меню там изберете Bulgarian.По-долу на същия прозорец,където пише "Keyboard Layout / IME:" сложете отметка на квадратчето пред този надпис (но би трябвало вече да има) чрез кликване върху него. Тук също има падащо меню. На него изберете "Bulgarian (Phonetic)" :lady:

sweety
24.07.2006, 23:50
В крайна сметка прозореца трябва да добие този вид :lady: След като сте направили всичко така,натиснете "ОК"

sweety
24.07.2006, 23:53
5.След като затворите прозорчето с езика ще се върнете на прозореца на картинката,която съм прикачила в този пост.Вече освен English имате и Bulgarian с списъка :wink: Сега обаче трябва да се нагласи смяната между двата езика. Аз лично правя това,чрез така наречените преки бутони, защото става по-бързо и се свиква лесно. За да нагласите смяната кликнете на бутона "Key Settings" на същия прозорец :lady:

sweety
25.07.2006, 00:04
6.След като кликнахте на "Key Settings" на прозореца от горния пост трябва да ви излезне като това прозорче тук :lady: Там където пише "Hot keys for input languages" (Превежда се "Преки бутони за прибавени езици") са изброени три действия,но нас ни интересува само първото - "Switch between input languages" (превежда се "Смяна между прибавените езици").Кликнете веднъж върху него,за да го селектирате (ще се появи тъмна линийка върху него както тук на картинката,която съм прикачила).Сега натиснете бутона "Change Key Sequence..." :lady:

sweety
25.07.2006, 00:14
7.След като кликнете на "Change Key Sequence..." ще ви излезне това прозорче.В момента виждате моите настройки :lady: Сложете отметка квадратчето пред "Switch input languages" ("Смяна на добавените езици") ако няма и изберете бутоните,с които искате да сменяте езиците...само имайте предвид,че не трябва да съвпада със съседното "Switch keyboard layouts" имате право на избор - или чрез Ctrl+Shift или чрез Alt+Shift. След като изберете желания от вас вариант натиснете бутона "OK" :lady:

sweety
25.07.2006, 00:19
8.След като натиснете "ОК" бутона на прозореца,за който ставаше въпрос в предния пост,трябва да се върнете на този прозорец където също натиснете "ОК" (настройките се запаметяват се и прозореца се затваря) или "APPLY" (всички промени с добавяне на език и настройките се запаметяват, но прозореца не се затваря и ще трябва да го затваряте с "х" в горния десен ъгъл на прозореца :wink: )


Внимание:

1.Не натискайте направо червения бутон "х" в горния десен ъгъл на прозореца на картинката,която съм прикачила тук, така няма за се запамети абсолютно нищо - нито добавянето на езика,нито настройките след това :!: :!: :!:

2.Ако примерно сте избрали да сменяте езиците с Alt+Shift примерно първо натиснете Alt и го задръжте като натискате Shift и след това пуснете и двата бутона (пиша това,защото някои хора ги натискат едновременно и се чудят защо понякога не става).В началото може да не ви е толкова удобно,но става много лесно аз лично настискам Alt-а с левия палец, a Ctrl-a с лявото кутре...след малко упражнения хич няма да ви прави впечатление като ги сменяте :lady: [:] :yes:


Поздравления, току-що си добавихте кирилица!!! :lady: :yes: :rainbow: Надявам се да съм била полезна и да нямате проблеми! :yes: :idea:
:kissyou: на всички!!! :flower: :lady:

sweety
25.07.2006, 00:23
Съжалявам,че обясненията бяха накъсани на отделни мнения,пробвах да слагам картинките по друг начин,по който всичко да стане на един пост и така по-пригледно,но не стана (ще питам админите защо,защото всичко си го направих както трябва :? ),но все пак се надявам да сте разбрали нещо и така :lady: Ако имате каквито и да е въпроси - питайте :lady: :yes:

Elektra_
25.07.2006, 00:59
най лесно е да си сложите по един flex type и всичко е ок без много настройки и без много пот ;)

UnHandy
25.07.2006, 09:19
Явно това,което съм предложила не е много удачно за всички,но все пак не стои постоянно на кирилица,а се се сменя от менюто в десния ъгъл,когато ви е нужно.
Благодаря на sweety че обясни с картинки,сега поне не би трябвало да има проблеми за останалите.А що се отнася до флекстайп той съвсем не е удачен.Като цяло програмара не е от най-добрите и доста често се получавам бъгове в уиндоуса.
Е,след като вече кирилицата не е проблем за използване се надявам да не се налага повече да се прави забележка затова.Нека запазим най-българското нещо ,което сме дали на тоя свят. :!:

manka
25.07.2006, 10:13
:lady: Аз също съм за flex type,и не виждам досега да ми е правил проблем. :wink:

qni
25.07.2006, 10:26
Прави проблеми от известно време ,а и не се учудвам .Така че съм съгласна със UnHandy . При мен не се зарежда автоматично долу в лентата и се налага при всяко пущане на компа да го стартирам. :(

sweety
25.07.2006, 13:26
За flex type и аз съм чувала че прави проблеми ако си с windows xp :?

Diamant
27.07.2006, 13:30
:hello: :thumbup:
Незнам за вас,но аз сьм ВЪЗХИТЕНА.Благодаря ВИ от сьрце.Толкова е хубаво да видя вместо ъ-а,ш-6,4-....!!!
Е-и, още не намирам някои букви,но работя по въпроса... :!:

А пък да не говорим за навика.Това го писах 15 мин.Незнам дори как да напиша символите върху клавишите с цифри.Не слагам скоби,защото незнам как.Ако ниакои,ух този навик,я-иа,заради латиницата,някои не го мързи да сложи и комбинациите.Някои букви и символи ми се губят.6те съм много благодарна.шегувкам се, със шестицата вместо Ш.
Да не говорим 4е понякога се питам дали още съм грамотна.С тези замествания на букви.В у4илище ми вървеше все пак.Помощ с 4етворката.Търся буквата след ц -не се смейте,не я намирам и не мога да ви я напиша. :uhhhh:

До тук се упражних достатъ4но,вие как мислите :?:
Не искате ли да ме поздравите.
БЛАГОДАРЯ ВИ :!: :!: :flowerlove:

sweety
27.07.2006, 14:17
:hello:
Радвам се,че обясненията ми са ти помогнали, прегледах някои твои мнения и виждам, че досега си писала на латиница, щом поне един човек е успял, не е било напразно :yes:

А сега за буквите, отбелязвам го като важно, защото наистина мисля, че и други може да имат проблем [:]

ВАЖНО:

Q (q) = Я (я)
X (x) = Ь (ь)
Y (y) = Ъ (ъ)
`(намира се най-горе вляво под бутона Esc) = Ч (ч)
[ (намира се вдясно от латинското P) = Ш
] (намира се от другата страна на Ш-то) = Щ