PDA

Покажи пълната версия : вирус???



sneji
27.07.2006, 14:09
Получих три писма в пощата си,"подписани" от човек от форума.Първото го отворих и...си натресох вирус. :twisted: Добре,че имам добра антивирусна...Някой има ли такъв проблем?И как става така,че от името на наш човек се изпращат такива писма?

sweety
27.07.2006, 14:21
Хм... :? Имаш предвид файл вътре ли? :?: Защото и аз съм получавала едно такова писмо, но пощата ми е в yahoo.de и не мога да сваля нищо без да бъде проверено от антивирусна...може да ти е пратил файлове, за които не е знаел, че са заразени...все пак всичко се случва... :wink: [:]

sneji
27.07.2006, 14:26
Да,става на въпрос за файлове.Първото писмо(дето го отворих),получих преди няколко дни,а днес другите две.В писмата има по един файл и ако го отвориш,пускаш вируса.Много се чудих дали да пиша за това или не,но днес окончателно се реших.Просто ми е много чудно как може да стане това.А и файловете нямат нищо общо с форума и аз се учудих,защо ми изпраща това,ама...го отворих-пусто любопитство.

iasi
27.07.2006, 14:33
Аз в продължение на две седмици получавах в пощата си (abv) писма - все от непознати с по няколко прикачени файла, но направо ги изтривах. Но това което казваш е странно и много опасно :( Човек вече да го е страх да си отвори пощата :scared:

sneji
27.07.2006, 14:39
Ами така май става-страх ме е да отварям писмата,а искам и получавам схеми и представи си колко време се чудя дали да ги отворя :evil:Просто питам възможно ли е някой да използва името на този човек ,за да праща "заразени"писма?

nellli
27.07.2006, 16:28
И аз получих току що такова писъмце. Това е второто за 3 дни. Антивирусната програма го излови веднага. Ама наистина е голяма гадост. То да не знаеш вече какво да отвориш.

vemite
27.07.2006, 18:31
Аз също получих преди малко, но го изтрих директно. Имаше прикачено някакъв .exe файл. Писмото беше с името на една съфорумка. Явно трябва да се внимава от кого какво получаваме.

sweety
27.07.2006, 19:19
Добре като са от съфорумци, защо не кажете от кои все пак, за да знаят и другите, а може би и те ще могат да пояснят малко ситуацията... :? :idea:

Досега само веднъж ми се е случвало и то при един .rar и предполагам, че ми беше пратен без тази съфорумка да знае,че е заразен...не можах да го сваля, защото ако проверката на антивирусната (тя ми е прикрепена към и-мейла) не мине успешно не ти дава да свалиш приложението... :lady: :yes: Ако продължават тези писма по-добре минете към yahoo където се проверяват автоматично или към някъде другаде... :?

manka
27.07.2006, 20:35
:lady: Момичета току що изтрих 3 такива писма от моята поща,съжалявам че не записах името :uhhhh: ,но на мен постоянно ми пращат и аз направо ги трия,не ги отварям защото си имах вече проблем с това :!:
Кажете името ако не е тайна ,на този който ви ги праща или дирекно му върнете писмата на него :wink:

rebostobg
27.07.2006, 20:53
:shock: И на мен често ми се налага да изтривам писма, без да ги прочитам :!: Човек, като се опари веднъж, след това внимава :!: Според мен, за да не се случват подобни неща при очакване по пощата на файлове със схеми, да има предварителна уговорка на ЛС кой, кога и какво ще изпрати :!:

Miro
27.07.2006, 22:36
Не ми се е случвало , но хубаво е да знаем от кого са тези писма , за да имаме едно на ум :evil:

silvinka_66
27.07.2006, 22:55
Johan <johan@skivbola ... Will You Be My Valentine?
Момичета, ето това получих днес + още две като първия път ги изтрих , атова е за втори път пуснато. Почнах да го тегля . Видях ,че това е някаква песен на английски. Антивирусната веднага го засече. и аз го стопирах. Просто останах учудена . как може да се изпращат такива неща, като не познавам този човек и не съм си давала мейла на него. :?
Силвия

silvinka_66
27.07.2006, 23:01
Johan <johan@skivbolaget.com>
Това е пълната поща на този , където ми изпраща вирусите има и още едно , но не го запазих. То итова бях изтрила, но се появи още един път. :?

flame
27.07.2006, 23:06
silvinka_66, този e-mail, както и другите подобни не се изпращат от хора, а са автоматични програми/скриптове които атакуват директно сървърите където се намират вашите e-mail-и.

"Will You Be My Valentine?" и други подобни съобщения с или без вируси не са персонални а се изпращат масово на стотици хиляди потребители по целия свят, наричат се още SPAM.

100% ефективна защита от тях все още няма, макар че интернет компаниите се стремят да ограничат възможно най-много тези писма.

Аз лично получавам поне по 5-10 такива писма на ден,
моля внимавайте и използвайте антивирусни програми.
:wink:

Snejana
27.07.2006, 23:30
Пощата ми редовно я пълнят с тези проклети SPAM-ове. Писна ми да трия - но днес искренно се забавлявах - почти всички бяха със заглавия - ВИАГРА - не знам защо са решили, че имам нужда :D :D :D

Helen
27.07.2006, 23:49
Момичета, може би е някакъв червей - събира си адресите от адрес-бука и се саморазпраща :?: Какъв е текста към файла - в такива случаи обикновенно е нещо кратко, от сорта на "здравей" :?: :?
Извинявам се, май съм задрямала и не съм прочела всичко, преди да пусна поста :!: Сори :shy2: :shy2:

silvinka_66
27.07.2006, 23:57
:hello:
Някой може ли да ми каже как да се оттърва от програма, която отваря Интернета /Музила или Аваст браузър/ и се отварят страници от сайтове, които не съм посещавала. Това е постоянно, когато работя на компютъра.Антивирусната програма работи постоянно и не може да я засече. А пък и аз не съм много веща по тези въпроси.Благодаря ви предварително.
:? Също ми излизат някакви съобщения или да вляза в някой сайт или ми предлагат разни медикаменти против потентност. Сякаш имам нужда от тях :D
Поздрави Силвия

skorpion
28.07.2006, 00:06
И моята поща се побърква. С виаграта свикнах , предлагат ми работа за Доналд Тръмп, плазмени тв, бързи пари, телефони и какво ли още не. А и момичета ми предлагат- ужас!По едно време едни ресторанти само ме изкушиха, но тогава бях на диета....Има вирус , защото една приятелка ме предупреди още преди 2 дни и той е с някакво просташко име, но за ай си кю-то. Просто внимавайте. Ще си пишем във форума засега.

sweety
28.07.2006, 00:14
:D :D :D
Това не са мейли от хора от форума, както flame поясни вече те се изпращат автоматично, просто ги трийте...когато някой ви праща гоблен ще напише винаги името на гоблена или нещо такова, така че ще се сетите :wink: Но това не са писма от съфорумци :wink: :lady:

bosuzi
28.07.2006, 01:24
gmail пощите отделят спама много успешно. Само едно писмо за няколко месеца беше пуснато във входящи. Освен това са по 2,7GB.

Snejana
28.07.2006, 08:23
gmail - че отделя SPAM-овете - отделя ги. Ама не е много приятно да отвориш пощата и да видиш ,че за 1-2 дни(примерно) са ти изпратили 40-50 глупости.
Но това е нещо, от което никой не може да се отърве - просто трябва да бъде внимателен какво отваря.

sneji
28.07.2006, 09:30
Понеже аз започнах темата,нека да продължа.Писмата ,за които говорите момичета,ги получавам и аз(в последно време като че ли зачестиха).Значи днес пак получих писмо,но го изтрих и съжалявам за това-трябваше да постна адреса тук.Предполагам,че ще получа пак и тогава ще го напиша.
Не знам,може би има съвпадение на имената,но факт е че ме "излъга" да го отворя :?,а иначе всичко,чийто адрес не ми е познат ,изтривам.

andronika
28.07.2006, 09:52
:hello:
Някой може ли да ми каже как да се оттърва от програма, която отваря Интернета /Музила или Аваст браузър/ и се отварят страници от сайтове, които не съм посещавала. Това е постоянно, когато работя на компютъра.Антивирусната програма работи постоянно и не може да я засече. А пък и аз не съм много веща по тези въпроси.Благодаря ви предварително.
:? Също ми излизат някакви съобщения или да вляза в някой сайт или ми предлагат разни медикаменти против потентност. Сякаш имам нужда от тях :D
Поздрави Силвия


имаш spyware
теглиш това (http://www.data.bg/menu/news.html?current=7683#7683), инсталираш, пускаш да сканира и махаш каквото е засякла
а, и ако инсталираш някакво неуидоуско приложение, я спираш, щото иначе не дава

vemite
28.07.2006, 10:53
Мойто писмо беше подписано от s_la. Беше написано да погледна прикачения файл, но като видях, че е .exe файл се усъмних. Не вярвам наша съфорумка да го е пратила. Най вероятно има или съвпадение на имене или някой използва наши никове.

s_la
28.07.2006, 11:49
Не пращала нищо. Аз всеки ден трия по наколко такива писма. :no:
Боже, защо точно аз :?

Даже си мислех да се откажа от този адрес ,защото много ми зачестиха тези писма. Но май трябва да го направя :?:

дали тези регистрации - по разни сайтове- за схеми не ни разпространяват адресите . Аз не съм толкова технически грамотна . Аз съм прост икономист и компютъра го ползвам колкото да си свърша работата.

vemite
28.07.2006, 13:46
Извинявам се, ако съм те засегнала. :rezando:
Аз знам, че няма да е от теб. Просто беше използвано твоето име и понеже съм те срещала във форума ми направи впечатление. Явно трябва да внимаваме какво има закачено в писмата. Приеми извинения ако съм те обидила.

sweety
28.07.2006, 22:15
Има вируси, които след като бъдат изпратени на даден мейл автоматичко ако бъдат активирани се самоизпращат до адресите в пощата на човека и така се разпространяват...така че тази съфорумка или съфорумник може дори да не знаят за това... :?

pepii
30.07.2006, 15:51
:hello: Милички и аз получавам такива писма :evil: Даже последното беще от"Martin"Добре е поне че не ги отварям,защото веднъж пострадах :twisted: Ама така рискуваме да не се сдобиеме с желаната схема :cry: Трябва да има и друг начин за безопасен контакт между нас :idea: :?:

sweety
30.07.2006, 21:05
Все пак когато очакваш схема заглавието на мейла е от типа схемичка или пък името на гоблена...не знам,но аз лично неги бъркам... :?

s_la
31.07.2006, 10:14
Има вируси, които след като бъдат изпратени на даден мейл автоматичко ако бъдат активирани се самоизпращат до адресите в пощата на човека и така се разпространяват...така че тази съфорумка или съфорумник може дори да не знаят за това... :?

Благодаря. Наистина незнаех това.
Днес имах три писма , но :no:
Изтрила съм всички адреси
Извинявам се на vemite rи всички други ако има такива ,на които съм причинила това, макар и без да искам и поради незнание. :?

mar4ela
31.07.2006, 11:47
:cry: :cry: :cry: Днес си проверих пощата и се оаказа , 4е съм полу4ила писмо от този подател-
Vesel <vesel_praznik@abv.bg> с прика4ен файл,но като ги отворих видях някаква картихка , която имаше "Х" и 4е има екселски файл и го изтрих.
Предполагам :crazy: , 4е ако бях отворила файла, щеше да има вирус4е незнам :?

anna77
31.07.2006, 15:52
Досега не ми се беше случвало, но днес и аз се учудих :shock:

Мейлът беше адресиран така: Получих нещо от теб, но не мога да го отворя! Кажи ми какво си ми пращала?!

А аз нищо не съм пращала! Момичето просто ми беше препратило "моето" писмо, на което също като заглавие пишеше нещо от рода на "Искаш ли да бъдеш моята Валентинка?", ама на английски език!

Оказва се, че без да знам, май и моя мейл е ползван за такива глупости! :(

Приятели, винаги, когато искам или пращам нещо го кръщавам! Sweety е права! И в 90% от случаите винаги пиша в ЛС ! :idea:

Много неприятна ситуация! Съжалявам! :( :( :( :cry:

mar4ela
31.07.2006, 16:38
В момента си проверявах пощата , в която ми пристигат паралелно новите отговори от форума и пак имам едно писмо, за което много се съмнявах, :? но както Анна77 написа заглавието е нещо от сорта "искаш ли да станеш моя валентинка" и доректно ще го изтрия.
Подателя е Steff<steff4eto@abv.bg>
Внимавайте ,това е ве4е за втори път днес :!: :!: :!:

mar4ela
31.07.2006, 16:41
Забравих да ви кажа, 4е и двете писма са по 66 КБ, незнам дали има някакво зна4ение :?

vasilevah
31.07.2006, 18:13
Днес и аз получих две писма, които ме съмняват - от Mamiko и Sonja, но направо ги изтрих! :?

atinqnka
31.07.2006, 21:18
И аз получех едно но го изтрих без да го отварям.

Pepinas
31.07.2006, 21:25
E, и аз вече получих нещо съмнително, но отдалеч ми замириса и го изтрих. Всичко що не е очаквано и прилича на спам е добре да се трие. Това е спасението. И добра антивирусна, разбира се.

silvinka_66
31.07.2006, 21:25
Snegibg <snegibg@pochta.ru>
mplay.exe
Diable <diable_blue@abv.bg>love_me_now.exe
Description.txt
:hello: Момичето това получих днес . И двете са придружени със стихотворения на английски, но мисля, че са и песни и то известни. Изтрих ги след като ви ги копирах

sweety
31.07.2006, 22:21
Забравих да ви кажа, 4е и двете писма са по 66 КБ, незнам дали има някакво зна4ение :?

Това няма никакво значение...а и писмата,които коментирате са си чист СПАМ :wink: Все пак когато човек даде заявка за някое гобленче, получава ЛС-та от хората,които е помолил за помощ и те му пишат примерно че са го изпратили и т.н. Единственото презастраховане е който реши да казва как е озаглавил мейла, за да знае другия какво заглавие да чака :lady: Аз лично,точно от страх да не би някой да си помисли че мейла ми е спам,понеже повечето гоблени са с англ. имена си му пиша някакво измислено име,което описва самия гоблен и след това в скоби истинското име [:] :lady: (не знам дали ме разбрахте :gipsy: )

NIA
31.07.2006, 22:53
И аз днес получих 4 подобни писма с прикачени файловКогато започнах да отварям прикачения файл на първото ми се задейства антивирусната програма и ми излезе дяволчето.Веднага го изтрих,а след това изтрих и останалите,разбира се без да се опитвам да ги отварям.Наистина е най-добре да изпращаме ЛС след като сме изпратили поща.

rozov_pinko
01.08.2006, 00:01
:cry: :cry: :cry: Днес си проверих пощата и се оаказа , 4е съм полу4ила писмо от този подател-
Vesel <vesel_praznik@abv.bg> с прика4ен файл,но като ги отворих видях някаква картихка , която имаше "Х" и 4е има екселски файл и го изтрих.
Предполагам :crazy: , 4е ако бях отворила файла, щеше да има вирус4е незнам :?
Марчела,
vesel_praznik@abv.bg е моят мейл. Не помня да съм ти пращала писмо, освен ако не си искала някаква схема или нещо подобно?!?
Ексел не ползвам, така че, нещо си се объркала, не е било от моя мейл.
Със сигурност не пращам вируси!

rozov_pinko
01.08.2006, 00:06
Досега не ми се беше случвало, но днес и аз се учудих :shock:

Мейлът беше адресиран така: Получих нещо от теб, но не мога да го отворя! Кажи ми какво си ми пращала?!

А аз нищо не съм пращала! Момичето просто ми беше препратило "моето" писмо, на което също като заглавие пишеше нещо от рода на "Искаш ли да бъдеш моята Валентинка?", ама на английски език!

Оказва се, че без да знам, май и моя мейл е ползван за такива глупости! :(

Приятели, винаги, когато искам или пращам нещо го кръщавам! Sweety е права! И в 90% от случаите винаги пиша в ЛС ! :idea:

Много неприятна ситуация! Съжалявам! :( :( :( :cry:
Странно?! :? значи ли това, че някой използва пощенската ми кутия? (имайки предвид написаното от марчела)
Че на кой хакер ще му хрумне да влиза в чужда кутия и да пуска спамове?

manka
01.08.2006, 00:30
:lady: Сега е мой ред май да се оплаквам,преди няколко часа се върнах от почивка и получавам писмо от момиче, от форума,пише че съм му пратила вирус,
:( ,мен ме нямаше,как стават тези неща не ми е ясно :?:
И между другото изтрих над 10писма,които със сигурност са със вируси,
Някой има ли идея какво да правим :wink:

sweety
01.08.2006, 00:45
manka виж какво съм писала по-горе - просто изтривайте подозрителните,помолете когато очаквате схеми да ви казват какво име са дали на мейла не отговаряйте на такива хора,които ви пишат,че сте им пратили вирус,защото няма смисъл,готово :lady: [:] :idea:

moni2111
01.08.2006, 00:48
:hello: И аз съм удостоена с 2 бр. Едното е от LUBOPITKO.Ако напиша заглавието на другото ще изцапа страницата.Изобщо не ги отворих.

АДМИНИТЕ ДА ПРЕДЛОЖАТ РЕШЕНИЕ, АКО Е ВЪЗМОЖНО.

rozov_pinko
01.08.2006, 00:49
:lady: Сега е мой ред май да се оплаквам,преди няколко часа се върнах от почивка и получавам писмо от момиче, от форума,пише че съм му пратила вирус,
:( ,мен ме нямаше,как стават тези неща не ми е ясно :?:
И между другото изтрих над 10писма,които със сигурност са със вируси,
Някой има ли идея какво да правим :wink:
Аз пък всяка вечер си проверявам мейла. Въпросния vesel_praznik@abv.bg
И сега гледам - две писма с валентиката и още едно:
come be with me, my love
i love u with all my heart
Податели са: mimmoza@mail.bg
и pepi_kostova@mail.bg

Кво става в тая държава?! :no:

Elektra_
01.08.2006, 01:33
за да нямате ядове със спам и опити за заразяване със вируси всички подозрителни писма от неизвестни автори(податели)
просто маркирайте писмата и ги блокирайте гарантирам ви че повече този мейл няма да ви притеснява
а ако случайно сте объркали мейла и се блокирали няколко по грешка може просто да го маркирате и след това да го разблокирате
лесно и просто :)

keissi
01.08.2006, 08:06
Момичета, на никой не съм пращала писма. :?
Аз винаги първо пиша на лични.

Helen
01.08.2006, 09:25
:hello: Момичета, и аз получих въпросната "поща". Адресът е Silvinka<silvinka_66@abv.bg, а текстът My dream is coming true. Май няма отърване - само триене и пак триене.

Pepinas
01.08.2006, 09:31
Ха честито и на тебе! :D :cry: Наистина, добре е да използваме първо личните съобщения когато ще си пращаме нещо. Чак тогава да си пращаме схеми по пощите - след изрични уговорки за поща. Такова стихотворение май беше и моето - няма значение, едва ли някой е намерил по този начин да ми се обяснява. Положението обаче не е розово. Бъдете нащрек! И ползвайте светия Delete :!: :!: :!:

silvinka_66
01.08.2006, 10:13
Хелена, когато ти пращам писмо пиша на ЛС или името на гоблена.Това не съм аз. Питам се ,след като ни взимат мейлите, немогат ли да вземат и заглавията , та да използват и тях????? Силвия

Pepinas
01.08.2006, 10:17
Да, тука вече ще стане страшно. Питам се първо как може да се пращат писма от чужда пощенска кутия. Нека кажат админите или някой по - запознат.

Helen
01.08.2006, 10:29
Хелена, когато ти пращам писмо пиша на ЛС или името на гоблена.Това не съм аз. Питам се ,след като ни взимат мейлите, немогат ли да вземат и заглавията , та да използват и тях????? Силвия

Изобщо не съм си помислила, че е от теб. Просто посочих адреса, от който идва. Ако съм те засегнала, ИЗВИНЯВАЙ :!: :angel:
На стр 2 от темата flame обяснява как стоят нещата - никой не ги разпраща умишлено. Мисля си, че засега немогат да вземат заглавията, но ако започнат да правят и това, наистина ще стане страшно :!:

silvinka_66
01.08.2006, 10:51
Не се притеснявай. Не съм се обидила. Просто съм ядосана как може това нещо да не може да се спре по някакъв начин. :twisted:

veni_3000
01.08.2006, 10:56
И аз тку що изтрих три писма от моята поща с валентинки едното беше от petya777 а другите две от Remziyeavukat .Предполагам че нито една от двете няма да ми пише че ме обича .Аз не че съм голям спец но да не би по някакъв начин някой да е е разбрал паролите на дадена част от потребителите и по този начин от тяхно име да праща писма на останалите.Според мен е възможно ако паролата на кутията им е същата и в форума ,в началото и аз си бях сложила истинската парола но след време я промених . :?

blue_bouble
01.08.2006, 11:23
Ужас! И аз току-що изтрих две валентинки,едната беше от Петя ,а другата от непозната.Усъмних се ,защото и двете бяха точно по 66 КБ.

sweety
01.08.2006, 12:08
Да, тука вече ще стане страшно. Питам се първо как може да се пращат писма от чужда пощенска кутия. Нека кажат админите или някой по - запознат.

С вирус...това е вируса всъщност...след като се активира той използва листа с мейлите на човека,в чиято пощенска кутия е проникнал :oops:

silvinka_66
01.08.2006, 14:04
sweety, как можем да го предотвратим това нещо. Трябва ли да се пререгистрираме?Щом се е настанил в моята кутия, не може ли да попадне и в друг компютър чрез сваляне на схемите, които му изпращам???? :?

sweety
01.08.2006, 14:13
Просто си сложете добра антивирусна и изобщо не отваряйте подозрителни писма,за да не се активират вирусите в тях :wink:

anna77
01.08.2006, 15:17
Всичко хубаво - е да, ама не :evil:

Излиза, че някой знае паролите ни за достъп до пощата! Паролата ми е в цифри и няма нищо общо с имената дето ползвам :shock:

А ако ви прави впечатление всеки един от нас е получил "валентинка" от човек от форума, което пък доста ме кара да се замисля :?

Сигурна съм, че всяка от нас се радва на писмо, получено от човек от този форум, ама чак пък обяснение в любов???!!!

Ами ако този някой го кръсти като име на гоблен???!!! Егати ужаса :twisted:

Момичета, пишете винаги ЛС !!! Защото косите ми се изправят!!! :(

sweety
01.08.2006, 15:31
Анна77,това,че някой изпраща и-мейл от пощата ти не значи,че ти знае паролата :wink: Просто някой може да ти е пратил заразен мейл и по този начин той влиза в пощенската ти кутия и когато го отвориш там вируса намира списъка ти с мейли и се самоизпраща :oops: И подателя е познай кой :wink:

diki
01.08.2006, 15:47
При мен се получиха 3 файла от името на lanka. И моята колежка Лили получи и ги отвори.Антивирусната програма при нея е супер и не позволи да разгледа файловете но това не спаси компа и от заразяване.

mar4ela
01.08.2006, 17:19
Ужас, направо ужасен ужас :twisted:

vania.kaimska
01.08.2006, 21:36
:evil: :evil: Момичета и аз получих такива писма.Доста време не си бях отваряла пощата и днес установих,че имам изпратени две такива писма,но веднага се сетих,че някой беше казвал за тези спамове и веднага ги изтрих. :yes: :yes:

rebostobg
01.08.2006, 21:54
:bong: :bong: :bong: :bong: :bong: :bong: :bong: :bong: :bong: :bong: :bong: :bong:

Това е за този, който разпраща вирусите :!: :!: :!:

Спри веднага, вирусоносител такъв :!: :!: :!:

bosuzi
01.08.2006, 22:02
vania.kaimska, аз получих от теб, от Dayli и от Evgeni. Всички писма изтривам без да ги отварям. Направи ми впечатление, че на другите ми два имейла не получавам такива писма. Само на този, с който съм регистрирана във форума. Явно е целенасочено към членовете на форума. Трябва всеки да си направи нови имейли и да не ги обявява никъде. Когато иска схема на ЛС да посочва на какъв имейл да му пратят схемите. И пак няма да е сигурно, защото съм убедена, че този, който се подиграва с нас има връзка с форума.

gerynce
01.08.2006, 22:35
и аз полу4их днес 2.

itek
01.08.2006, 23:10
И аз от два дена получявям ,но ги трия веднага. :twisted:

sweety
02.08.2006, 00:51
Вие само внимавайте да не тръгнете да триете гобленчета,които ви се пращат :D Иначе не виждам какъв е смисъла от темата повече, проблема бе изяснен,превантивните мярки уточнени,така че няма смисъл всеки да влиза и да пише че днес бил получил писма,просто преценяйте и отбирайте,това е :wink: [:] :lady:

Vilito
13.08.2006, 00:07
Има 3 възможности за избягване на тези нежелани с вируси пощи:
1. Ползвайте софтуер за който не се правят вируси(ЛИНУКС)
2. Ползвайте 2 пощи на различни места(официална за всякакви боклуци-всички я знаят и неофициална за която занят малцина или се научава по посредствени пътища) и не ползвайте меил-клиенти(остана и да копирате тази поща на харда)
3. Направете сървър с временен хост(не можах да намеря хостинг за гоблените ви, прекалено се комерсиализира света) за информация(файл) на даден юзер(например: Vili качва за Puhi един гоблен компресиран в архив RAR, Puhi го изтегля и готово, но ако не го изтегли до 24 часа(това предразполага за по-голяма посещаемост на форума) файла се изтрива(малко по-голяма работа за Админите и Модераторите но все пак СИГУРНОСТ)
HanKrum Global Moderator на форума на http://tilix.org/ и съпруг на Vilito (Много ви е добър форума, браво на Админа и Модераторите)

mamiko
15.08.2006, 00:20
Днес и аз получих две писма, които ме съмняват - от Mamiko и Sonja, но направо ги изтрих! :?добре че си ги изтрила :!: :!: :!: Аз на 31 юли бях на море :yes: :yes: :yes: ,а там не съм пипала комютър :!: :!: :!: Чак сега видях тази тема и съм изумена и шокирана :shock: :shock: :shock: И аз да се "похваля също "получавам такива писма но не ги отварям :!: :!: :!:

Masha
18.08.2006, 11:35
:twisted: E и аз получих писмо в abv от zdr@mail с" благодаря ти".Веднага го изтрих, защото не си спомням да съм пращала на някой модел.Другите имена са ми познати и очаквани писмата им.Явно някой от приятелите ни в тази поща ни праща тези любезни неща.Сега май ще трябва да си сменяме и имената и пощите.