PDA

Покажи пълната версия : Професионално представяне



страници : [1] 2 3

Jovany
15.09.2005, 17:19
Сервизен специалист - офис техника / Копирни машини и лазерни принтери HP, Canon, KM /

Valja
15.09.2005, 17:26
Аз съм инженер, длъжността ми е "програмист", но по-скоро работата ми е като оператор - MS-office, две специализирана програми за институцията, в която работа, поддръжка на мрежи, corel draw, снимки, направени с цифров фотоапарат и други подобни дейности. От липса на разнообразие не се оплаквам. :D

paky
15.09.2005, 17:34
Аз съм счетоводител - имам счетоводна къща, която обслужва други фирми.

Renny
15.09.2005, 17:43
"Специалист по маркетингови и Интернет проучвания" - горе-долу така звучи професията ми преведена на български...И аз не се оплаквам от липса на разнообразие - освен това се занимавам с бизнес администрация, човешки ресурси, recruiting, маркетингови стратегии и какво ли не още.

mylli
15.09.2005, 17:47
Технически секретар, завършила съм полиграфия и фотография. До скоро работех във известно издателство - в момента си търся нова работа, но отново свързана със полиграфията :wink:

dinko
15.09.2005, 17:52
Програмист, станахме двама :) Завършил съм "Информатика".

flame
15.09.2005, 18:01
Графичен дизайнер и електроинженер.

vemite
15.09.2005, 18:26
Аз по специалност съм инженер по автоматика, но поради липса на работа в нашия град за мен се преквалифицирах в счетоводител. С моят съпруг имаме счетоводна фирма като paky, която обслужва други фирми.

paky
15.09.2005, 18:29
Аз по специалност съм инженер по автоматика, но поради липса на работа в нашия град за мен се преквалифицирах в счетоводител. С моят съпруг имаме счетоводна фирма като paky, която обслужва други фирми.

Vemite, много ми е приятно да разбера че имаме още нещо общо. :yes:

sidika
15.09.2005, 18:59
Paky i Vemite i az se prisiedinyavim kim vas za6toto i az sim

s4etovoditelka. :oops:

demetra
15.09.2005, 19:42
Аз съм инженер мениджър. Занимавам се със строителен надзор, управление на инвестиционни проекти, инвеститорски контрол, оценки на всички видове активи, внедряване на система за качество БДС ЕN ISO 9001:2000, банкови и кредитни консултации.

keissi
16.09.2005, 08:03
По образование съм без професия, защото съм завършила отдавна общообразобателна гимназия.А по непредвидени стечения на обстоятелствата от доста години ''работя'' в къщи това което съм работила преди - домакин/я.
:? А аз се чудех от къде всички вие така добре се разбирате с компютъра.

Natalka
16.09.2005, 10:00
Моето образование/ хуманитарни науки/ е много далеч от това с което се занимавам, а именно - недвижими имоти и всичко свързано с тях/ строителна и ремонтна дейност/. :idea:

Скарлет
16.09.2005, 10:12
Завършила съм Механотехникум,в момента уча Счетоводство и банково дело.
За сега съм домакиня,защото децата са ми малки.

darri
16.09.2005, 10:44
Дойде и моят ред :D .Завършила съм "Бизнес-администрация" Със специализация "Маркетинг, търговия и реклама" и много ми се щеше да работя нещо в сферата на маркетинга, но .......................В момента съм секретарка в държавна институция.След като започнах работа допълнително завърших и "Счетоводство и контрол" защото тук не признават първото ми образование за икономическо, а се налага защото не се виждам секретарка за цял живот.
Jovany, да не би да имаш път към Русе :?: От три месеца копирната ми машина не работи, а фирмата която ни обслужва нещо май не може да преодолее проблема :wink: добре поне че компютърът ми работи. :)

Nana
16.09.2005, 10:45
Аз съм инженер - изчислителна техника. От няколко години не работя т.е. "домакиня" и се грижа за децата - 2 бр. 5 годишни. :idea:

Valja
16.09.2005, 10:59
И аз съм със специалност "изчислителна техника" :!: Ти да не си завършила в Габрово? Защото аз съм завършила там през 1993г.

Valja
16.09.2005, 12:19
Оказа се, че с Нана сме състудентки :!: :!: :!: :yes:

s_la
16.09.2005, 12:48
Здравейте,
Аз съм завършила ИУ Варна, сп. счетоводство и контрол. Работя като счетоводител в едно едва кретащо предприятие. Приятно е да разбера, че имам доста колежки - счетоводители и гобленарки.
Черпя Ви едно :coffee:

Temenuzhka
16.09.2005, 14:09
Май дойде и моят ред :wink: Завършила съм Национална спортна академия, спортувала съм професионално 12 години спортна стрелба.От 13 години работя като главен експерт "Спортни и интеграционни дейности" в общинска администрация. :lady:

Reni
16.09.2005, 16:35
Е хайде и аз да се представя :!: По професия съм лекар. :lady: Надявам се да срещна и други колеги във форума, че засега съм малцинство на фона на толкова икономисти и компютърни специалисти.

didi71
17.09.2005, 10:02
Здравейте, аз съм Теменужка! Работя като специалист билинг в БТК . Завършила съм Микроелектроника , а след това Комуникационна техника в ТУ Русе.Имам две деца и съм семейна. През целия си живот съм правила по няколко неща наведнъж, но никога не съм преставала да шия. Когато вече няма да мога да правя това, сигурно ще започна да рисувам! Приятно ми е !

atinqnka
17.09.2005, 11:07
Аз съм Милена. Машинен инженер съм.Работя във машиностроителна фирма и се занимавам с контрол на качеството.

dalia
17.09.2005, 12:49
Аз по професия съм строителен техник но в момента не работя защото гледам детето си.

Temenuzhka
17.09.2005, 20:24
Здравейте, аз съм Теменужка! Работя като специалист билинг в БТК . Завършила съм Микроелектроника , а след това Комуникационна техника в ТУ Русе.Имам две деца и съм семейна. През целия си живот съм правила по няколко неща наведнъж, но никога не съм преставала да шия. Когато вече няма да мога да правя това, сигурно ще започна да рисувам! Приятно ми е !

Здравей адашке :!: Добре дошла във форума :hello: :flower: :lady:

paky
20.09.2005, 15:12
Здравейте,
Аз съм завършила ИУ Варна, сп. счетоводство и контрол. Работя като счетоводител в едно едва кретащо предприятие. Приятно е да разбера, че имам доста колежки - счетоводители и гобленарки.
Черпя Ви едно :coffee:

Благодаря за :coffee: , аз също се радвам че имам колежки във форума.

Jovany
20.09.2005, 16:17
За сега май хората работещи в финансовата свера водят убедително :yes: :)

paky
20.09.2005, 17:26
За сега май хората работещи в финансовата свера водят убедително :yes: :)

Да, така е, но за къде сме ние икономистите без вас - компютърните специалисти - аз например имам техника (компютри, принтери, копир и т.н.) и не виждам как бих се справяла без човека, който ги поддържа.
До скоро в Кюстендил нямаше към кого да се обърна за зареждане на тонер и ми се налагаше да идвам в София. (Има един "специалист", който при зареждане обърна барабана на тонер-касетата и ме убеждаваше че е нормално листа да излиза почти черен при печатене...).
Моя техник за щастие отскоро започна да се занимава и със зареждане на тонер касети и по този начин ми реши въпроса с разходките до София.
Та използвам случая да поздравя теб Jovany и колегите ти в София за това, че наистина си разбирате от работата и обслужването е на ниво. :thumbup:

Jovany
20.09.2005, 17:59
O благодаря ти много може би ти си от малкото потребители които оценяват работата ни.
Обикновено подхождат с недоверие към нас не знам защо е така.
А на колегата с "черния лист" му кажи че техниката е или чернобяла или цветна само черно няма :)
Ако иска има курсове някой даже са без пари и да му кажат как трябва да работи нещо такова дето му викат принтер :) :wink:

kotaranka
20.09.2005, 18:14
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jovany
20.09.2005, 19:06
Не се смей така те за това хората викат "ДАНЕ ТИ ВЛИЗА МАЙСТОР В КЪЩАТА / ОФИСА/ " Щото е те такива обясняват на хората че една машина е нормално да ти изкара чисто черен лист все идно колата ти да харчи 5/100 ама масло и да е нормално а ... :(

paky
20.09.2005, 19:39
Въпросния "специалист" не е моя техник и повече не се е доближил и няма да пипне мой принтер. При нас в Кюстендил има и други "специалисти", не е само този.
Колегите ти в София видяха доста зор докато изчистят мастилото от него, да не говорим че се наложи смяна на барабан и т.н. "Удоволствието" ми излезе доста скъпо.
Сега вече нямам проблеми, техника ми, който по това време се занимаваше само с компютри и не се нае да зареди тонер вече изкара курс, но там където не може да се справи пращам принтерите в София. Така нямам проблеми.
А че там има добри специалисти - това е факт, защото само при вида на получерния лист ми казаха какъв е проблема. Просто е удоволствие да работиш с хора, които си знаят работата.

Jovany
20.09.2005, 19:53
Принципно така се прави не е срамно човек да пита и да се учи в каквато и да е област. Аз лично много често се допитвам до колеги както и те до мен и сме ходили и по адреси да си помагаме нищо че сме конкуренция.
Срамното е когато човек се прави на голям разбирач, не признава никой и накрая да осере всичко ...

paky
20.09.2005, 20:07
Така е, не е срамно да кажеш че не можеш, срамно е да объркаш всичко.
Това важи не само за твоята, а и за моята професия.
Мен също не ме е срам да питам когато не знам нещо, защото почти всяка моя грешка носи глоби за клиентите ми.

darri
21.09.2005, 11:17
Jovany, аз за това те питах дали няма път към Русе.Трети месец вече съм без копирна машина.Но при нас нали сме държавна институция процедурата по избор на сервизна фирма е дооооооста тромава и сложна.И понеже и техниката ни е старичка :D по-сериозните фирми не искат да се занимават с нея.Така че знам колко много сте нужни в тово време на нови технологии.

Miro
21.09.2005, 11:34
Е, да се представя и аз.Лекар съм ( станахме двама), работя ,като такъв вече 12 години.Съпругата ми също е лекар и също работи по професията си доста (8г) години.
Reni станахме трима и съм убеден , че ще се присъединят към нас и още. :yes:

nellli
21.09.2005, 14:41
Здравейте! Хайде и аз да се представя. Моята специалност е хуманитарна, но в момента това, което работя няма нищо общо с нея. Всъщност от 8 години работя в съд и длъжността ми е "административен секретар" - нещо като началник канцелария. Преди това бях началник отдел "Култура" в общината. Останах изненадана, че засега повечето гобленари и гобленарки са инженери, счетоводители, комп.спец., та дори и лекари. Т.е. все заети хора. Винаги съм си мислела, че сред хората, които се занимават с това хоби най-много ще са с учителска професия. Може би защото разполагат с повече свободно време. Май и домакините са малко.
Много се радвам, че сега имаме възможност да се опознаем по-добре.Браво за тази идея!

werty
21.09.2005, 18:08
nellli, със сигурност учителките са повече... но за да имаш достъп до този форум, ти трябва компютър и интернет най-малкото... За това не е чудно, че най-вече компютърджии и икономисти има тук :+)

И аз не изоставам от това :+)

Магистър по маркетинг и бакалавър по информатика съм, а по длъжност съм асистент на Управителя на Коутс България и Унгария. Но във форума съм най-вече в ролята си на фенка на бродирането. По цял ден, докато съм на работа (а после и по половин нощ, докато съм у дома), съм пред, зад и около компютъра. Но време за бродиране винаги се намира. Бродирам (макар, че в началото по-скоро килимарствах) от 7 годишна и имам вече стаж от 20 години :lady: И още не ми е омръзнало. А и работата ми в Коутс ме надъхва допълнително :+)

nellli
21.09.2005, 18:52
Werty,аз бродирам вече 27 години и установих, че с времето ставам все по-настървена гобленарка /ако мога да се изразя така/. Преди шиех от време на време - например само като съм в отпуск или на почивка,после започнах и в почивните дни, а от няколко години просто не мога да се откъсна от гоблена. Всяка свободна минута съм със иглата.Даже си имам гоблен и в службата - за през обедната почивка.Ако в къщи някой ме види без гоблена ме пита на шега дали не съм много болна. Каквато и домакинска работа да имам винаги я върша възможно най-бързо като през цялото време единствената ми мисъл е да седна по-бързо над гоблена.Това да не е болест? Има ли и други като мен?
:( :( :( :( :( :( :( :?: :?: :?: :?: :?: :?:

mylli
21.09.2005, 18:56
:lady: nellli има има , ние дори сме я обсъждали тази тема. Това е болест от която лекуване няма- такава диагноза са ми поставили във къщи :lady:

werty
21.09.2005, 19:07
Не болест... ами мания е това. А маниите се задълбочават. Не са като болестите - да се лекуват. Хайде, вас ви бъзикат, ако не шиете, а мен какво ме правят, когато кажа, че бродирам или плета. Никой не ми вярва. А като все пак разберат, че наистина и с това се занимавам... ми казват, че съм болна. Толкова ли нямам какво да правя... Ей такива. Но аз съм агресивен защитник на това аристократично хоби и ... вече имам 3 познати момчета, които започнаха да бродират покрай мен. И да се интересуват от конструиране на гоблени, конци, основи. Освен, че е мания това, то тя е и заразна :+) Всеки от вас може да си спомни от кого се е заразил :+)

nellli
21.09.2005, 19:24
Мен ме научи да бродирам и плета баба ми - аз покрай нея израстнах. Ама си спомням бая хора, които съм запалила,- състудентки, приятелки, включително и две колежки. Сега в службата като се съберем в стаята за почивка говорим само за гоблени, схеми, конци,носим да видят другите какво сме ушили и май ще станем повече. Между другото преди няколко седмици си купих каталог с приложения от Коутс. Няколко пъти разговарях с една твоя колежка - Цветалина Шишкова. Много любезно момиче. Поздрави я моля!

Jovany
21.09.2005, 19:33
:lady: nellli има има , ние дори сме я обсъждали тази тема. Това е болест от която лекуване няма- такава диагноза са ми поставили във къщи :lady:

Нали с тебе имахме една идея на времето да заформим група и да се подвизаваме на 4-ти километър и така си остана :?
Мисля че сега е момента да я подновим и обсъдим на ново ... :D :D :D
Май трябваше само доставчик да намерим който доставя на място материали .... :D

werty
21.09.2005, 20:23
Ами хайде на 7ми километър :+)

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

mylli
21.09.2005, 22:28
:) Хей Jovany как не сме се сетили - ето ни го доставчика, той съвсем близо до 4-ти километър, малко по нагоре :wink: Аз тръгвам веднага само дето не знам домашните дали ще са съгласни, все пак ще си изпуснат безплатната домашна прислужница хахахаха :oops:

pepina
22.09.2005, 12:31
Време е и аз да се представя -конструктор моделиер съм :lady: ,
Но по стечение на обстоятелствата с моя съпруг се занимаваме с частен бизнес вече 8 години , имаме internet & game club :yes: а също така и фирма за продажба
на компютри и аксесоари за тях . С гобленарство започнах да се занимавам
когато бях бременна със синчето :yes: толкова бях запалена по ръкоделието си че
го носих в болницата и единствено то ме успокояваше :lady: и до сега
всяка свободна минутка съм с игла в ръце :wink: в момента се опитвам да заразя и сестра си ,ннооооооо тя се дърпа :wink: надявам се да успея ,за да сме две
безнадеждно пристрастените у дома :D

Carina
26.09.2005, 12:35
Да се представя и аз: аз съм преводач. Завършила съм Приложна лингвистика - английски и френски. Преди 4 години ми се наложи да науча италиански, а сега усъвършенствам руския... :lady:

Пенка Неделчева
29.09.2005, 16:06
:lady: Здравейте и от мен:включвам се с най-голямо удоволствие,само че, както виждам, близо 90процента от участниците са висшисти - свалям ви шапка...Аз съм завършила реална гимназия/така се казваше преди/Работила съм най-вече в сферата на търговията - от 1990 г имам фирма и в момента работи усилено - занимаваме се със стругаро-изтеглаческа дейност,която е доста рядко срещана в България.Аз само ръководя нещата - административната част.Повечето време се излежавам и шия гоблени.Ето и част от това,което правим/за тези,които се интересуват/ http://snimka.bg/album.php?album_id=6383

sweety
29.09.2005, 16:26
Радвам се,че виждам и други цветя тук :D Аз съм Лилия и съм още ученичка,така че поне засега така като гледам съм най-малкия член на този форум :D

Пенка Неделчева
29.09.2005, 16:38
Радвам се,че виждам и други цветя тук :D Аз съм Лилия и съм още ученичка,така че поне засега така като гледам съм най-малкия член на този форум :D
:lady: Здравей Свети, радваме се, че си най-малката - но за това пък - гобленарка,нали ?

UnHandy
29.09.2005, 16:49
Здравейте и от мен.Казвам се Петя и съм студентка първи курс.Отскоро се занимавам с гоблени,но ми доставят голямо удоволствие.Много се радвам че съм сред вас и ми е много приятно да се ровя из форума. :idea:

Пенка Неделчева
29.09.2005, 16:53
Здравейте и от мен.Казвам се Петя и съм студентка първи курс.Отскоро се занимавам с гоблени,но ми доставят голямо удоволствие.Много се радвам че съм сред вас и ми е много приятно да се ровя из форума. :idea:
:lady: Здравей Петя, радвам се, че ставаме 4 човека от Пловдив.За разлика от Лили,която е най-малката,аз изглежда съм най-голямата :D

Carina
29.09.2005, 16:56
UnHandy, и аз се казвам Петя :wink: :hello:

UnHandy
29.09.2005, 17:00
Здравей Петя, радвам се, че ставаме 4 човека от Пловдив.За разлика от Лили,която е най-малката,аз изглежда съм най-голямата :D
Хубаво е да се знаем пловдивчани :)

vi_spassov
29.09.2005, 17:11
Привет и от мен. Аз съм Венцислава. Завършила съм английската гимназия и дотук. Понастоящем работя като консултант по програма САПАРД в една частна фирма, общо взето бумащина, бумащина и пак бумащина. Много се радвам на създаването на този форум най-накрая има с кой да споделям всичко за моето хоби - гоблените. Даже в най-скоро време трябва и аз да си направя снимки на моите творения :idea:
Пожелавам този форум да става все по и По и ПО голям :thumbup:

Пенка Неделчева
29.09.2005, 17:16
:yes: Леле,каква съм кадемлийка - още влизам след тримесечно мълчание - и колко нови хора след мен... :D Добре дошла,миличка, дано се чувстваш добре при нас :kiss:

lili
30.09.2005, 13:42
Здравейте,
И аз съм Лилия. Занимавам се с физика.Гоблените са любимото ми хоби, макар че не ми остава много време за него.

sweety
30.09.2005, 14:34
Здравейте и от мен.Казвам се Петя и съм студентка първи курс.Отскоро се занимавам с гоблени,но ми доставят голямо удоволствие.Много се радвам че съм сред вас и ми е много приятно да се ровя из форума. :idea:
:lady: Здравей Петя, радвам се, че ставаме 4 човека от Пловдив.За разлика от Лили,която е най-малката,аз изглежда съм най-голямата :D
ами че то и аз съм от пловдив :lady: :D

sweety написа:
Радвам се,че виждам и други цветя тук Аз съм Лилия и съм още ученичка,така че поне засега така като гледам съм най-малкия член на този форум

Здравей Свети, радваме се, че си най-малката - но за това пък - гобленарка,нали ?
естествено :wink: :yes:

vanina
30.09.2005, 14:38
Хм, тази тема съм я пропуснала до сега ...
Аз съм машинен инженер, който никога не е работил по специалността си, за съжаление. В момента работя като администратор. Т.е. скука, като работа... И съм начинаеща в гобленарството, затова много харесвам този форум, може човек да научи много :)

anna77
05.10.2005, 15:01
Завършила съм средно образование в Италианския лицей в Горна баня. В момента работя като преводач-секретар в търговско представителство на италианска фирма за опаковки.
По гоблените ме запали съпругата на брат на баба ми - само нея познавах гобленарка и тя ми е първата учителка. След мен запалих и комшийката, с която шиехме до посред нощите. Сега рядко намирам време, но намирам. Това е абсолютна страст, от която няма отърване! :!:
Но пък на мен ми е гот!

Привет и на Caryna! Виждам, че и тя е преводач! Супер!

:D

А това, че съм луда - по мнение на всички, когато чуят, че бродирам - вече съм свикнала! :yes:

Jovany
05.10.2005, 15:30
А това, че съм луда - по мнение на всички, когато чуят, че бродирам - вече съм свикнала! :yes:

Здравей и добре дошла :!:

Има и по тежки случаи няма да навлизам в подробности :D
Не обръщай внимание и това е :D

darri
05.10.2005, 15:34
Затова пък сме много :D , а и то нашето си е една тиха лудост.Дай боже повече "луди" като нас :)

Tania
08.10.2005, 16:19
Здравейте и от мен, казвам се Татяна. На 44 години съм семейна, имам 2 прекрасни дъщери на 24 и 21 години . Завършила съм химическия техникум в Свищов, от 20 години работя във Винзавод Павликени, доста години бях ОТК. От 5 години съм МОЛ - магазинер на избата и спиртоварната. С гоблени се занимавам от 1981 година. :kiss:
С голямо удоволствие черпя всички по едно вино, но незнам после да не объркате гоблените. :D

Lyubka
10.10.2005, 11:14
Казвам се Любомира (накратко Любка) и съм инженер "Изчислителна техника". Завършила съм 1992 г. в Пловдив.
В момента работя в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство на длъжност "програмист". Само длъжността звучи гръмко, но всъщност се занимавам с предпечат, афиши и програми за концертите на студентите и преподавателите.
А така също съм и координатор в AVON. Специално тази работа много ми харесва.
Аз съм човек който не може да седи без работа, все нещо трябва да правя.
Гоблени шия от 10 години (макар и да нямам почти никакво свободно време), а плета от 6 годишна. Така също сама си шия дрехите, защото невлизам в готова конфекция, а повечето шивачки шият по-зле и от мен.

Rosssi
10.10.2005, 14:45
Здравейте! Казвам се Росица. Завършила съм Немска гимназия и две специалности в УНСС. Главен счетоводител съм в ЮЛНЦ и се радвам, че освен със счетоводство имам възможност да се занимавам и с други неща - преводи, изложения и др. Бродирам с огромно удоволствие, но основният ми проблем е липсата на време. Опитвам се да балансирам и да не лишавам семейството си от внимание заради хобито си. А Вие как се справяте? Ще се радвам да споделите ... и приятно бродиране! :idea:

Ганима
17.10.2005, 10:05
Чак сега я видях тази тема. Да се представя и аз - инженер геодезист съм, но не съм работила по професията си. Малко преди да се дипломирам започнах работа в държавната администрация - та досега. Занимавам се с бумащина и не е особено приятно. Тази година ще започвам втора магистратура - "Счетоводство и контрол". Да видим докъде ще я докарам :).

Ducky
17.10.2005, 19:56
Здравейте :!:
Макар да не съм вече много нова, ще се представя и аз, защото имам един въпрос относно комуникирането.
Казвам се Катерина, казват ми Катя и по стечение на обстоятелствата Дъки. Учила съм за инженер по медицинска техника, но не съм се дипломирала, но и това ще стане :) Имам бебче на 5 месеца - Дара, за която се грижа в момента и затова нямам много време за гоблените.
А въпроса ми е: Ползвам по-често ICQ за комуникация искам да си add-на който си е дал ICQ-номера. Който няма против да ми отговори.
Това беше. Много съ щастлива, че съ сред вас. :) :) :)

dinko: Моля отговаряйте чрез лично съобщение, E-mail или по ICQ за да не се отклоняваме от темата :idea:

didi71
25.10.2005, 16:58
Я колко приятно било в тази тема :wink:
Здравейте отново на всички цветя :flower: на всички мои съименнички и всички които харесват гоблените :!: Не съм влизала отдавна в тази тема, а виж колко нови неща научаваш за хората :? Хубаво ще е ако някой може да помогне на някого не само с гоблени и скици! Аз лично предлагам помощ за бТС /моля не плюйте много/ :lady: , ако мога да дам такава ще ми бъде приятно!

Meri
26.10.2005, 17:23
Здравейте и от мен. Казвам се Мария и съм може би най-голяма в форума. На 48 години съм и имам два сина - на 24 и 21години. Завършила съм средно техническо образувание в Пловдив. Работила съм основно в строителството като тех.ръководител. В живота си имах много тежки моменти. Но с шиенето на гоблени се откъсвам от тежкото ежедние . Радвам се много че ви откриш. Да сте ми живи и здрави.

Пенка Неделчева
28.10.2005, 14:34
:lady: извинявай, че веднага те контрирам с възрастта - аз съм най-вързрастната от форума /поне за сега/ Аз съм на 54 години,имам две дъщери на 36 и 34 години...

sidika
28.10.2005, 15:15
ami kakvo zna4enie ima vizrastta vajnoto e 4e sme tuk i namirame ob6t ezik.nali taka :gipsy: a pik mladi ili s naprednala vizrast nyama zne4enie vajnoto e da si pomagame i da se naslajdavame na hobito si :cool: [:]

Snejana
30.10.2005, 11:28
Здравейте,
да се представя и аз - казвам се Снежана - на 45 г. от Стара Загора. По професия съм инженер-химик, но от 3 години не работя (по здравословни причини) - така че сега имам много време за моето голямо хоби - гоблените. Имам дъщеря, която е студентка по биология в СУ.
С гоблени се занимавам отдавна 10-15 години и имам доста избрадирани. Предпочитам по-нестандартните - тези, които не са така популярни у нас - и то предимно портрети.
От скоро имам нова мания - събирам схеми за гоблени - не че ще имам време да ги избродирам всичките, но като видя някои хубави........просто не мога да се въздържа. Чувствам, че това по-скоро се превръща в мания, но...... може и да ми мине.
Това е почти всичко за мен. Надявам се да си бъдем взаимно полезни.

Nana
30.10.2005, 14:53
:hello: Здравей Снежи,
Виждам, че и ти си от Ст.Загора. Станахме няколко от този град. Вярвам, че тук ще ти хареса. :yes:

Deizi_d
30.10.2005, 23:46
Здравейте и от мен! Казвам се Йорданка , на 34 години съм от Пловдив.Работя като шивачка в една частна фирма, по стечение на обстоятелствата - това, което съм завършила вече не се работи :D Шия гоблени от 16 годишна - това е като болест без лекарства :cool: Венаги имам поне по 2 започнати. Наистина много се радвам, че ви открих!

qni
01.11.2005, 16:00
Здравейте! Време е и аз да се представя,казвам се Добромира на 32 години съм .Завършила съм начална педагогика.Имам дъщеря на 10 години .Впечатлена съм от форума и се радвам ,че ви открих! :yes:

tajna
07.11.2005, 18:19
Казвам се Таня на 31 г.. Завършила съм Лесотехнически Университет. Работя като конструктор на мебели.

nqura
11.11.2005, 10:37
Здравейте! Казвам се Малина и съм завършила реална гимназия а после вечерно механотехникум.Но никога не съм работила по специалноста си.Работих в областа на турговията много години какво ли не.От няколко години съм безработна-домакиня.Имам дъщеря на 18 години която учи Програмиране.И тя ме запали по компютрите и интернет.В момента съм анкетиор към агростатистика на граждански договор.Свободното време прекарвам ровейки из интернет най-вече в сайтовете и форумите за гоблени и плетки.Шия от10-12 години.А плета сигурно от22.В момента не мога много да шия защото имам проблеми с главоболието.Но за сметка на това събирам схеми.Не винаги ще е така и тогава ще имам нещо под ръка.Дъщеря ми и тя шие от малка но рядко през ваканциите.А и тази година ще кандидатства и повече учи.Това е за мен много се радвам че ви открих :lady:

Leti
11.11.2005, 12:38
:hello: Аз съм счетоводител. Никога не съм била безработна за да мога да свърша домакинските си задължения до край и да се отдам на любими занимания :( всичко е м/у другото за сметка на почивката.
Имам 2-ма сина на 23 и 18г.Да са живи и здрави, но само който има мъжки чеда знае колко време отива само в кухнята :cry:
Плета от дете на 2 игли. Баба ме научи. От Коледа до Нова година фирмата е във ваканция и тогава празници-непразници гледам да си начеша крастата :D Имам богата колекция от книги, списания, брошури, изрезки :D за плетива, готварство, бродерии и др.полезни неща. Нямам близки, които да шият гоблени. Тук в нета се палнах по това изкуство. Дано не съм закъсняла и очичките ми да виждат добре още някоя и друга година.
Форума е прекрасен! Благодаря, че ви има :!:

Anonymous
16.11.2005, 11:15
Здравейте всички!
Вчера се регистрирах във форума и разбрах, че тук е мястото да се представя. Аз съм от Велико Търново, май не видях друг от този град. Завършила съм математика и информатика. Работила съм на много места, но все с компютри. В момента съм учителка по информатика. Преди няколко години открих, че в интернет има огромно количество информация за всякакви видове ръкоделия. Аз се занимавам с всичко по малко. Шия, плета на 1 и 2 куки(даже и на 5).Известно време живях в Карлово, там се запалих по брюкселската дантела. Тя е може би най-сложната ръкоделска техника. Освен това мога да плета филе, фриволите и иглена дантела. Но най често се занимавам с бродерия. Гоблениете са най-достъпния начин за човек, който не може да рисува, да го прави. Даже май е по- вълнуващо защото става постепенно. Предполагам, че всички сте наясно с това вълнение :wink: Май се поувлякох, време е да свършвам. Всичко хубаво на всички

magych
16.11.2005, 11:23
Това последното беше от мен, но все о6те се уча. Явно тук не влизаш автоматично. В някои форуми те разпознават по IP-то.

Carina
16.11.2005, 11:39
Здравей magych! :hello: Аз съм търновка, въпреки че не живея в Търново. Всъщност живях в Търново само 5 години докато учех в университета, но родът ми е от Търново и аз си се чувствам търновка. :yes:

anna77
16.11.2005, 13:50
Леле, колко много нови членове и приятели в тоз форум след мен! :wink:

Някой беше написал, че ако "някой има нужда от професията на другия, да се обажда"! Тук се присъединявам и аз!
Като ПРЕВОДАЧ С ИТАЛИАНСКИ ЕЗИК: ако някой има нужда от помощ - ДА ПИШЕ!
Знам какво е вкъщи да имаш домакински електроуред (примерно) и да не знаеш к`во да го праиш, щото некой си не си е направил труда да преведе инструкциите му! :D

Таквиз ми ти работи! Ако някой иска да си пишем и на ICQ-то, да пише на № 278-886-526 след 15 часа, когато колегата "изчезва" от офиса! :wink:
(вкъщи засега нямаме интернет, пък и с бебо вкъщи - вече на 10 месеца - НЕМА ВРЕМЕ!)
:kiss:

atinqnka
19.11.2005, 00:08
Здравей magych!
:hello:
Добре дошла.Радвам се че има и от моя край, макар че от години не живея там. Завършила съм Математическа гимназия в Търново и имам все още роднини и приятели там.

Anonymous
24.11.2005, 13:03
Zdraveite.As sam Mariana.Vlisala sam vav foruma samo kato gost.Po profesia sam uchitelka,no sega ne rabotia.Ot grad Razgrad sam.Chia gobleni ot 1998 g. i do den dnechen.Tova e sa sega sa mene.

Anonymous
24.11.2005, 13:09
Gornhoto saobstenie e ot mene.Prou4vam foruma sa da se registriram no ne kato gost, a lato priatel na goblenite, no mai mnogo ne mi se udava.

flame
24.11.2005, 13:58
gerberastyl1968, добре дошла при нас.
Ако имате затруднение със регистрирането, кажете
за да ви помогнем...

Anonymous
24.11.2005, 17:15
Ako moge,raiasnete mi kak stava registriraneto vav foruma.Blagodaria.

flame
24.11.2005, 17:37
Най-горе в дясно има един линк "Регистрирайте се".
Натисни го, попълни полетата, провери e-mail-a си след това.
Вътре ще намериш информация как да активираш
акаунта си.

Общо взето това е. След като го активираш,
Натискаш линка "Вход", попълваш потребителското
си име и парола и готово. :thumbup:

Anonymous
24.11.2005, 22:04
blagodaria.

водолейче
27.11.2005, 01:05
Здравейте. Преди малко се регистрирах във форума :) На 28 години съм. Имам едно момченце на 1г.10м., а април живот и здраве чакаме второ бебче. А по професия съм счетоводител.

Anonymous
29.11.2005, 13:41
A moge li da mi kagete kak da vlisam vav foruma,v smisal kak da picha otgovori ,ponege se opitvah mnpgo pati,np uspiavam da vliasa samo kato gost.Ponege se registrirah uspechno,no ne moga da picha otgovory taka.

nelka
29.11.2005, 13:45
Дори и като гост пак можеш да се включиш: долу на страничката има два бутона: единият е за "НОВ ОТГОВОР". Натискаш го и пишеш.
Приятно! :lady:

Anonymous
29.11.2005, 20:11
blagodaria,ste se vaspolsvam

shushi
17.12.2005, 02:40
Здравейте,

И аз съм Петя, на 32 години от София, но в момента работя като юрист във Вашингтон, САЩ. Шия гоблени от няколко години и това ми е любимо занимание, което ме успокоява и тонизира дори и след най-продължителните и смазващи работни дни.

Mariana
17.12.2005, 13:26
Zdraveite,shushi.Naistina 6ieneto na gobleni e rastovarvasto i interesno.

Аня
23.12.2005, 23:03
И аз се присъединявам към счетоводителите-работя в голям завод за хидравлика като счетоводител,но в момоента съм в майчинство-гладам си синчето което е на 1 годинка.Стрелче е и то много упорито :idea:

AVIANA
26.12.2005, 15:56
Здрасти и от мен.Аз съм Гери и вече навърших цели 30 години.Завърших академията в Свищов преди 9 г. със специалност аграрна икономика.Но по стечение на обстоятелствата работих като копирайтър/човек който измисля рекламни послания/ в една кабелна телевизия.После малко продавах части за трактори във магазина на баща ми.Но от 3 години съм офис мениджър на едно застрахователно дружество и мисля че намерих мястото си.Работата е натоварена и динамична,свързана със много хора и проблеми защото водя и щетите.Но пък ми харесва и не е имало ден в който да ходя с нежелание.Аз също се присъедниявам към мнението тук:Ако трябвам на някой за нещо да пита спокойно.А за майките с големи синове...давайте ги.Още съм мома:))

doni
26.12.2005, 21:52
Здравейте, казвам се Донка и съм от Поморие. На 38 години съм, работя като търговски директор в едно частно радио в Бургас. Иначе по образование съм машинен инжинер, но не съм работила никога по специалността си. Имам син на 15 .Преди 12-13 години една колежка ме научи да шия гоблени, но по активно шия от около 5 , но за съжаление нямам много свободно време. Ако мога да бъда полезна на някого, моля да пише.

Marinera
28.12.2005, 21:32
Здравейте,
Аз съм Петя, на 27 год. Завърших информатика преди няколко години, но още не съм работила. В момента съм в майчинство. Ръкоделията са ми страст още от малка, но напоследък нямам време и търпение за тях (малката не ме оставя...). Иначе плета на 1, 2, 5 куки, поанлас, брюкселска дантела, разни бродерии и, разбира се - гоблени. Навремето всяка ваканция бях при баба и тя ме учеше на тези неща. За брюкселска дантела ходих на специален курс - това за мен е най-финото и изящно ръкоделие.

Marinera
28.12.2005, 21:40
UnHandy, и аз се казвам Петя :wink: :hello:
Ей, много станахме в този форум! :D

melek
03.01.2006, 00:11
Zdraveite predi malko se registrirax ot niakolko dni imame internet i vi tarsih dalgo vreme hora koito niama da mi se smeiat kato kaja 4e shia gobleni i pleta sazdavam oshte dosta shturotii ukrasiavam 4anti vsi4ko tova za udovolstvie .
mai namerih srodni dushi .
a ina4e sam na 33g i sam zabotehnik imam dete na 5g :hello: :hello: :hello:

sidika
03.01.2006, 10:09
Zdravey Melekper

Dobre do6il :hello: Pojelavam ti da prekara6 priyatni 4asove tuk.

:hello: :hello: :hello:

melek
03.01.2006, 10:40
blagodaria :wink:
i az se nadiavam da mi e priatno

liana
03.01.2006, 10:55
Здравейте! Ето и мен - казвам се Елена, от Свиленград съм, на 47 години. Работя в спедиторска фирма, а иначе съм завършила математика и икономика.Казвала съм го ще го кажа пак - радвам се, че ви открих!

svetly_
05.01.2006, 11:51
:hello:
казвам се Светлана, по професия съм строителен инженер, иначе работя в дирекция за строителен контрол.
Обожавам да шия гоблени. И аз като melekper adem се чудя защо хората се смеят на нашето хоби. Аз дори го наричам изкуство.
Пожелавам ви една хубава и ползотворна 2006 година.
Да сте живи и здрави всички.

katrin
17.01.2006, 12:44
Радвам се,че Ви открих!Толкова много се научава от този форум.Благодаря Ви!

atinqnka
18.01.2006, 07:50
Добре дошли на всички! Мисля че ще ви е приятно сред нас

lumi
18.01.2006, 13:48
:hello: казвам се Люси и съм завършила информатика, и работя в един инвестиционен посредни като обработвам данни :D радвам се че съм сред Вас :yes:

Araxna
19.01.2006, 12:59
Чак сега открих тази тема, аз съм по професия медицинска сестра, но сега работя по пилотен проект на НЗОК на местна почва по болници, моята е Окръжна във Варна. Да допълним малко медицината :yes: :yes:

TDK
24.01.2006, 11:28
И аз чак сегга видях тази тема.
Да се представя - казвам се Татяна. По професия съм икономист и цял живот съм работила с бази данни, а от десет години се занимавам усилено с ГИС (Географски информационни системи).
Преди много години уших три гоблена, но живота ме завъртя с многото проблеми и спрях.
Преди шест години една приятелка поиска да я науча как се шие. И какво стана - страстта отново пламна, но много силно :!: И аз се питам (и не само аз, но и домашните) дали не изпадам в мания :?:
Но като прочетох вашите представяния се успокоих, че не съм сама в манията си :!:
ПОЗДРАВЯВАМ ВИ МИЛИ МАНИАЧКИ И МАНИАЦИ :hello:

marisa
26.01.2006, 13:15
Здравейте,
вчера се регистрирах, но следя форума от около месец. Много се радвам, че ви открих. Форумът е пълен с изключително полезна информация.
Иначе се казвам Мария. В момента се подготвям за държавен изпит по Финанси в УНСС, но работя от 17 годиншна - сервитьорка, продавачка, спасителка (през лятото) :wink: преводач и частен учител по италиански по време на семестрите. След два месеца се надявам да замина при приателя ми във Вашингтон, където да продължа обучението си:)
Мога да бродирам от години, но времето все не ми достига и един гоблен го бродирам по 1-2 години. Последната година, обаче се запалих доста покрай баба ми, която прави по гоблен за месец.
Благодаря ви за този форум - източник на безценна информация [:]

Nellyyyy
29.01.2006, 22:10
Здравейте много се радвам че ви открих аз вероятно съм най малката тук - през август ще навърша 17 но не искам да ме смятате за начинаеща защото шия гоблени от 6 години .Макар да нямам много свободно време старая се поне веднъж седмично да се занимавам с любимото си хоби

Дими
02.02.2006, 10:41
Здравейте!Аз съм нов член на форума,регистрирах се току що.Дълго време раззглеждах сайта и бях
впечатлена от многото информация,която намерих тука.В шиенето на гоблени съм начинаеща-ушила съм един и в момента довършвам втория.Бързам да го завърша по скоро,защото чакам второ дете през март и не ми остава много време .
Поздравявам всички участници във форума!!!

mylli
02.02.2006, 11:34
:hello: Добре дошла при нас Дими!Желая ти леко износване и раждане на бебока ще чакаме да се похвалиш :wink:

Дими
02.02.2006, 12:35
mylli.разгледах гоблените ти-чудесни са.Особено ме впечатли този на дъщеря ти.Аз съм начинаеща в тази област и засега съм ушила един съвсем мъничък и втори до половината.Следващия вече ще е по-сложен.Ако не родя дотогава,разбира се :(

qni
02.02.2006, 12:57
Здравей,Дими !Добре дошла сред нас ,надявам се ,че ще ти хареса тук. :yes:

diky
02.02.2006, 13:02
Здравейте и от ме! :hello: Нямам приятели които бродират,но аз съм много запалена на тази тема. И затова сам много щастлива, че Ви намерих.
[:] :)
Аз съм студентка, уча „Счетоводство, анализ и одит”, но засега не съм имала възможност да се реализирам в тази област. В момента работя в картографска агенция.

Тук е страхотно и вие сте страхотни. :thumbup:

mylli
02.02.2006, 13:08
:lady: Тук всички сме приятели и всички обичаме гоблените, така че не може да кажете че нямате приятели който не бродират :wink:
Дими благодаря ти за хубавите думи, вярвам че ще ушиеш гоблена преди раждането да детенце :thumbup:

петя божкова
17.02.2006, 18:33
Здравейте и от мен!Казвам се Петя /и аз/. От известно време следя форума, много ми харесва и се радвам ,че ви открих!По професия съм текстилен инженер, но работя като учителка. От Враца съм, имам една дъщеря на 14 г. Шия гоблени от няколко години, но определено съм влюбена в това изкуство.Поздравявам Ви всички ,страхотни сте!

Vaikiki
17.02.2006, 20:52
Хайде и аз да се представя [:]
Казвам се Виктория, от Варна съм, студентка и се опитвам да разработя едно малко зоомагазинче. По гоблените ме запали майка ми, "тормозейки" ме с моделите, които тя шие :idea: И така ........ сега използвам всяка свободна минута да шия или да погледна какво ново има тук :!:

silvana
22.02.2006, 13:46
:hello:
А аз завърших "Мениджмънт и маркетинг", а работя като счетоводител в общината. [:] Май сме много "преквалифицираните" :smokin:

rodich
22.02.2006, 16:00
Аз съм от Варна. Длънжост ИТ специалист, включва поддръжка на хардуер, софтуер, мрежи, обучение на хора, работа с доставчици и т.н.

Винаги ми е приятно да уча нещо ново и искам и още и още. Последмното което ми хрумна е италиански и делфи програмиране. На 4ти урок съм и на двете :)

Гоблените са за мен рисуване с конци. Всички ми се чудят как успявам, което ме амбицира повече :lady:

Желая здраве и късмет на всички другари и другарки [:]

kamellia
27.02.2006, 12:40
:hello: на всички!!!
Казвам се Камелия и съм от град Велико Търново.Преди няколко дни случайно открих този форум в нета и реших да се регистрирам,защото както вс вас и аз обичам да шия :wink:
Работя като офис -сътрудник в офис на ITV Partner.
Студентка съм във Великотърновския университет, уча Книгоиздаване :lady:

mylli
27.02.2006, 13:41
:hello: и добре дошла сред нас kamellia

sneji
27.02.2006, 14:41
Хм,май и аз късно видях тази тема.Казвам се Снежана,на 35г.съм ,от Враца.Завършила съм етопедия-педагогика на девиантното поведение,но и аз спадам към прекфалифицираните.В момента работя с деца с увреждания-възпитател съм в дневен център във Враца.
С бродиране на гоблени се занимавам от 1998година,когато родих синчето си.Винаги се старая да отделям време за любимото си занимание,макар и малко трудно. :?
Радвам се ,че има толкова много хора,които се занимават с това изкуство! :yes: :yes: :yes:

kamellia
03.03.2006, 12:01
:hello: и добре дошла сред нас kamellia

Благодаря,добре заварили :flower:

rozov_pinko
03.03.2006, 14:55
UnHandy, и аз се казвам Петя :wink: :hello:

Ето ви още една Петя във форума. ;
Завършила съм българска филология. Работила съм като учител и технически секретар в училище. От няколко години не работя и съм се превърнала в домакиня. Ето защо отново се върнах къб гобленарството. С всеки изминал ден все повече и повече се настървявам.
Радвам се, че чрез този форум мога да общувам с толкова приятни и интелигентни хора, да разширявам кръгозора си и да пиша за всичко, което ме вълнува.
Пропуснах да кажа, че живея във Варна. Омъжена съм и имам дъщеря във втори клас.

Carina
03.03.2006, 16:06
UnHandy, и аз се казвам Петя :wink: :hello:

Ето ви още една Петя във форума. ;
Завършила съм българска филология. Работила съм като учител и технически секретар в училище. От няколко години не работя и съм се превърнала в домакиня. Ето защо отново се върнах къб гобленарството. С всеки изминал ден все повече и повече се настървявам.
Радвам се, че чрез този форум мога да общувам с толкова приятни и интелигентни хора, да разширявам кръгозора си и да пиша за всичко, което ме вълнува.
Пропуснах да кажа, че живея във Варна. Омъжена съм и имам дъщеря във втори клас.

Мисля, че следващата анкета трябва да е за малките имена: Петите-гобленарки ще сме най- многобройни май :D

rozov_pinko
03.03.2006, 18:40
Мисля, че следващата анкета трябва да е за малките имена: Петите-гобленарки ще сме най- многобройни май :D[/quote]

Май си права, адашке :hello:

SSS
27.03.2006, 03:48
:lady: Казвам се Силвия и съм на 22 години. Следвам маркетинг, мениджмънт и търговия в Датския колеж, но прекъснах за известно време, за да си гледам детенцето - Илияна на 8 месеца.

vera vasileva
27.03.2006, 10:10
На 35 години съм,живея в Шумен.Завършила съм педагогика на изобразителното изкуство и след 8 години преподавателска дейност се отдадох на рисуване-занимавам се с иконопис и вероятно това,че рисувам е причина гобленарството да не ми върви с темпото,което желая,но какво да се прави-много по-бързо виждам крайния ефект,когато съм въоръжена с четка,а не с игличка :D

Бамби
27.03.2006, 12:18
На 35 години съм,живея в Шумен.Завършила съм педагогика на изобразителното изкуство и след 8 години преподавателска дейност се отдадох на рисуване-занимавам се с иконопис ...
Това е много хубаво. :shock:
Можеш ли да ни покажеш някои от твоите работи? :rezando:

Mimeto
27.03.2006, 12:49
Казвам се Михаела, на 20 години съм. В момента съм студентка и уча информатика. Приятно ми е и ми е интересно това което уча. А за в бъдеще се надявам да успея да се реализирам в тази област. :idea: Гоблените от скоро ми станаха хоби, а и сред вас се мотивирам още повече да шия. :yes:

pepii
27.03.2006, 22:13
:hello: Да ви се представя и аз.Казвам се Пепи,и съм само на 48г. от Перник и имам син на 25г. строителен инж.И внимавайте младите защото е мнооого готин!Най много съм шила докато той беше студент в София.Иначе какво ли несъм работила..Сега съм продавачка в маг. за домашни потреби.Мисля да ви предложа да си качиме по една снимка,защото съм много любопитна :wink:

tanq
27.03.2006, 22:54
:hello: Аз съм Таня.На 35 години съм и живея в Чепеларе(град на олимпийска шампионка).Работя като управител на ресторант.

rozov_pinko
28.03.2006, 01:12
:hello: Аз съм Таня.На 35 години съм и живея в Чепеларе(град на олимпийска шампионка).Работя като управител на ресторант.

Привет, Таня! Тази зима бях в Чепеларе - страхотно си изкарах.
Добре дошла сред нас :)

П.П. Добре дошли и на другите нови съфорумки :)

lubov
28.03.2006, 10:25
Здравейте и от мен :)
В началото на годината навърших 24, а през лятото ми предстои да си взема дипломата за магистър :cool:
Завърших счетоводство и сега работя като счетоводител вече почти от две години

Бамби
28.03.2006, 20:46
Завиждам ти! :)

Sonja
02.04.2006, 00:51
Радвам се , че ви намерих. На 34 години съм .Лекар съм и работя в родния се град. Семейна съм и имам син на 5год и .................. от 5 години шия гоблени. :gipsy: Сиреч от майчинството , ама то две хубави неща заместват всичко които ми се ще да имам . Драго ми е ........... :wink: :wink: :wink:

Reni
02.04.2006, 09:42
Я, колежка [:] Добре дошла при нас :!:

Miro
02.04.2006, 10:58
Приятно ми е да те поздравя и аз :yes: :smokin: :hello:

pepii
03.04.2006, 15:56
:hello: Надявам се всички които са намерили този форим,да се чувстват като у дома :!: Поне мен така са ме приели тук,за което благодаря на всички :clap: :thumbup:

Nelia
06.04.2006, 16:30
:hello: Да се представя и аз.Казвам се Нели,по професия учителка.От Бургас съм.Семейна с две деца.Регистрирах се отдавна във форума и след като четох,разглеждах и се дивях реших да стана активна.Много съм щастлива че съм сред почитатели на това изкуство.Шия отдавна с много паузи.В последните 3-4 години повече се увличам.А последните месеци съм направо маниячка :D на тема гоблени.

blue_bouble
14.05.2006, 17:28
Здравейте отново и от мен.Казвам се Гери Ламбрева, от Пазарджик,по професия съм учител по икономика,но се занимавам със съвсем различни неща!Моя мъж не ми дава да работя!Имам много свободно време ,но не се оплаквам изобщо не скучая! Обичам да готвя и в момента пиша моята първа готварска книга! Някои рецепти ще споделя с Вас.Още не мога да шия гоблени,но всеки ден като ги разглеждам май ще се пробвам! Не знам дали ще имам нерви обаче!Предстои ми сватба и много от времето ми вече е заето със разглеждане на всичко свързано с нея.Тук обаче ми харесва и всеки ден посещавам този форум.Надявам се да намеря много нови приятели!!!!

Manini
15.05.2006, 13:29
Здравейте и от мен. Казвам се Мариана, на 43 години съм и през последните 20 от тях шия гоблени. По професия съм инженер, в момента поддържам база данни и компютърна мрежа в малка фирма.
Много ми хареса форума и реших да се присъединя. Надявам се ще ме приемете.
Поздрави на всички.

vasilevah
15.05.2006, 13:37
Аз се казвам Христина Василева. Работя като технолог в ХВП - кланица! Имам син на 2 год. Майка ми ме запали по гоблените. Много се радвам че Ви има !

rebostobg
15.05.2006, 20:06
:hello: Много ми е приятно да съм сред съмишленици по хоби :!: :!: :!:

:shhh: Аз съм учителка.

milena
15.05.2006, 23:22
:hello: Казвам се Милена. На 27 години съм. По професия съм детска и начална учителка, но не съм работила като такава. В момента съм безработна, търся си работа. Запалих се по гоблените преди 3 години, когато бях бременна със сина ми. От тогава шия непрекъснато, но след като ви открих прекарвам повече време пред компютъра, отколкото с гоблен в ръка. :D :D :D

mamiko
29.06.2006, 17:42
:hello: НА 24 06 -СЪБОТА,ЗАВЪРШИХ МАГИСТРАТУРА СПЕЦИАЛНОСТТА МИ Е фИНАНСОВ МЕНИДЖМЪНТ,НО В МОМЕНТА НЕ РАБОТЯ :!: :!: ЗАЩОТО СИ ИМАМ :baby:

itek
29.06.2006, 18:11
:hello:
ЧЕСТИТО :!: :!: :!:

Romi
29.06.2006, 18:33
:flowerlove: Да ти е здраво :baby: и да те радва :!: :flower:

mamiko
29.06.2006, 18:41
Благодаря ,че споделяте радостта ми и за двата повода :!: :D :D :D

Marinera
29.06.2006, 18:53
Казвам се Михаела, на 20 години съм. В момента съм студентка и уча информатика. Приятно ми е и ми е интересно това което уча. А за в бъдеще се надявам да успея да се реализирам в тази област. :idea: Гоблените от скоро ми станаха хоби, а и сред вас се мотивирам още повече да шия. :yes:
:hello: Значи си ми колежка, аз също съм завършила информатика, обаче в Шумен. Но освен друго живееш и в родния ми град Русе, радвам се като виждам хора от там. Поздрави!

pepina
02.07.2006, 12:31
mamiko да ти е живо и здраво :baby: много да те радва :rainbow: и аз имам племенник на 5 месеца -едно малко сладко :angel: сега почти не ми остава време за бродиране :D всяка свободна минутка сме покрай него :yes:

m1mka
03.07.2006, 16:53
mamiko да ти е живо и здраво :baby:

m1mka
03.07.2006, 16:59
да ви се представя и аз с малко закъснение.казвам се Марияна.На 30г.Електроинж. по специалност.Работя като продавач-консултат в фирма,която се занимава с търговия на кабели,ел.материали....общо взето всичко свързано с тока.е,поне работя това,което съм завършила.ина4е активно шия от 1/2 година. :lady:

lubov
03.07.2006, 18:51
:hello: на всички :!:

От няколко дни и аз съм дипломиран магисър - счетоводител и вече се чувствам по-важна :D

Шегувам се, естествено, просто все още ме държи еуфорията :yes:

mamiko
03.07.2006, 19:37
:hello: lubov,Честито ти дипломиране :flower: :flower: Какво е усещането като си помислиш ,че вече няма да имаш изпити :?: :?: На мен ми предстои на есен държавен и много ме е яд ,че ще го мисля цяло лято :? :? :?А на теб желая успешна кариера и :clap: :clap: :clap:

Romi
03.07.2006, 23:02
:hello:
:hello: на всички :!:

От няколко дни и аз съм дипломиран магисър - счетоводител и вече се чувствам по-важна :D

Шегувам се, естествено, просто все още ме държи еуфорията :yes:
:flowerlove: Приятно е когато има с кого да споделиш чувствата си :!: Желая ти много успехи :clap: :kissyou: :thumbup: :flower:

anna77
04.07.2006, 15:11
:hello: LUBOV :!: :!: :!:

Честито и от мен !!! :rainbow: :party: :party: :party:

Пожелавам ти оттук нататък много, много гоблени и да работиш това, което мечтаеш! :flowerlove:

А след време да сътворите с твоя любим най-хубавото "гобленче" на света! :baby: А може и две: :baby: :baby: :D :D :D

Честито още веднъж! :clap: :clap: :clap:

:kissyou:

lubov
04.07.2006, 16:07
Благодаря ви за пожеланията, момичета :!:

И на сложната бродерия :baby: ще й дойде времето :D

Mimik
14.09.2006, 15:38
Здравейте и от мен! Казвам се Мария, на 22 години съм, от Асеновград. открих форума преди около 3 месеца и за това време видях и научих много нови неща. Това лято завърших начална педагогика в Пловдив, сега ми предстои последна година английска филология и магистратура по превод. Все още не съм работила, но желанието ми е да преподавам на деца и да се занимавам професионално с преводи.

Miro
14.09.2006, 16:30
Колко е приятно когато от страниците на форума можем да общуваме с млади и интелигентни хора . Затова ми се затвърди мнението , че гобленарите независимо от образованието са много интелигентни хора

astrea
14.09.2006, 16:47
Аз съм юрист :nose:

astrea
14.09.2006, 16:47
Аз съм юрист :nose:

astrea
14.09.2006, 16:50
Не че държах да го натъртя, просто така се случи. Sorry :uhhhh:

lusi
14.09.2006, 17:31
Здравейте !Казвам се Людмила и сам от Горна Оряховица.Завършила сам педагогика но не работя по специалноста си. В момента сам кадрови войник. :lady:

lucy
14.09.2006, 17:39
:D :D
Браво адашке! И аз като млада исках да ставам летец - ама тогава не можеше!
Аз съм филолог и юрист, но се занимавам с купони - имам малка сватбена агенция, покрай нея освен сватби организирам и всичко свързано с празници! Обичам си работата - всяка седмица съм "булка" и треперя наравно с нея!!!

Rosssi
14.09.2006, 18:08
lucy, много интересна и динамична работа имаш :!: Мисля, че е страхотно, макар че понякога сигурно е и много натоварено :!: :clap: :clap: :clap:

stassi
25.09.2006, 17:36
Аз съм завършила Международен туризъм във Варна, в Икономическия Университет. Работех в туристическа агенция в София, но преди 5 месеца смених работата си. Сега съм в немска компютърна фирма, занимавам се с тестване.

ati
25.09.2006, 18:01
:hello: Аз съм музикант.В момента уча musicology,последна година-свиря на флейта.Засега не работя -гледам си детето:baby:

dennito
25.09.2006, 18:55
Аз съм все още студентка, последна година в ТУ-Варна.Специалността ми е комуникационна техника и технологии.
След някоя и друга година може и да работя в някой от офисите на Мтел или Глобул, да се надяваме :)
Иначе възнамерявам магистратурата ми да е Инжинерен дизайн,но имам още една година да мисля какво да уча :)
Това е за мен !:)

smeshko
13.10.2006, 15:09
Да взема и аз да се представя със закъснение. На 33 год. съм, завърших "Международен туризъм" в УНСС, но работя в частна фирма в отдел "Маркетинг и продажби". Имам син на 3 год., а след 2 месеца излизам в майчинство и ще имам повече време за бродиране.

lucy
13.10.2006, 15:38
:clap: :kissyou:
Значи ще чакаме бебе ...
:kissyou: :kissyou:

Mermaid
13.10.2006, 18:48
... да се представя по-детайлно :idea:

Казвам се Биляна, на 30 години съм, няма и една седмица откакто съм госпожа :gipsy:
От малка имам мерак за бродиране - гоблени, карета и какво ли не. Много обичам, работя с любов, но рядко намирах време през последните години.
Родом съм от Варна. Там съм завършила гимназия с английски и след това ВИНС-а с голям зор :) Без да искам, дълги години работих като счетоводител. Сега съм от година и половина в София, в същата фирма, но на нова длъжност - работя с клиенти, в това ми е силата :)
Хобитата ми край нямат и всичките са ми страст, а някои дългогодишни занимания като народните танци, свирнята на кавал, броденето по планини, колоезденето, наблюденията на птици... и разни други.
Тепърва набирам темпове завръщайки се към бродирането! Ще се радвам да съм полезна с каквото мога, да комуникираме и да са взаимни позитивните ни емоции!
Бъдете здрави!

Билка

me4ta
31.10.2006, 16:31
:hello:Здравейте,
и от мен ,аз съм на 23 години.
В момента съм студентка специалността ми е "Стопанско управление".:goodnews:
Работя в фирма която се занимава с продажба стоматологични столове и др. Длъжността ми е "Технически сътрудник в офис".Когато съм в форума се чувствам страхотно защото се чувствам в свои води сред толкова много приятели ;):kissyou:

didka32
31.10.2006, 19:41
:hello: нека да се представя от скоро съм в форума и не минава вечер да не го посетя.Казвам се Деяна и съм от Айтос и съм на 32г. шия гоблени от около 13год,и не съм спирала,
Работя като предлагам:coffee:понякога:upbeer:е има и доста от :wine: и на края на деня има и :hic: ,но това е професията но барманка
но като собственичка нямам право да се оплаквам,риска на кварталните кафенца.
радвам се че има толкова много хора който се занимават с това изкуство,макар че в България няма висока материална цена,но пък е много ценно за нас тези които шият и ни носи настроение и успокоение

teen_f
31.10.2006, 20:05
Здравейте.На 21 съм последна година студентка в УНСС-София.Специалности Интелектуална собственост,Маркетинг,Европейска интеграция.Също така превеждам по преговори.Уча разни езици и се размотавам с колежките ми.Бродирам от 1 година;)В момента шия седмия си гоблен

marji
31.10.2006, 20:26
Здравейте и от мен! Казвам се Мариана - оказва се май едно от най-често срещаните имена във форума. :greeneye: Завършила съм Институт за културно-просветни кадри, специалност "хореография", а след това и "българска филология" в Пловдивския университет. По професия съм журналист - работя в местен вестник. По-точно работих, защото от утре съм на друга работа - експерт "връзки с обществеността" в областната управа в Сливен.
Имам много хобита - предимно в сферата на приложните изкуства. Гобленарството обаче остава най-голямата ми страст. То запълва всяко мое свободно време вече 23 години. Напоследък ме е обзела истинска мания да събирам схеми на всички гоблени, които ми харесват, а те наистина са много. Съзнавам, че е невъзможно да ушия всичко, но... не мога да устоя на желанието да ги притежавам!

desi_stoeva
31.10.2006, 20:32
От доста време съм във форума, но чак сега открих тази тема и ще ви се представя.
Казвам се Деси, приятно ми е! :idea:
На 32 години съм. Завършила съм математическа гимназия, а след това - журналистика в СУ. Първото ми работно място беше още в І курс - студентка, в най-хубавото /тогава/ столично радио - 99. Оттогава съм сменила няколко вестници и телевизии, "изгледах" една дъщеря /в на 12 ноември ще навърши 12 години/, успях да се разведа и да намеря нов съпруг. Животът ми е динамичен и не се оплаквам от скука.:oops:
В момента съм програмен редактор в "Диема Вижън". В нашата стая, откъдето обикновено ви пиша, правим четири телевизии. Опитват се да ме дърпат към политиката. Едва ги озаптявам.:confused:
Първият си гоблен получих като подарък за десетия си рожден ден. Бродирам, откакто се помня. Бог да ги прости - двете ми баби бяха родом от Калофер и Сопот, израстнала съм със шевиците им и доста ме караха да им помагам. Малко преди въпросния ми рожден ден се влюбих в "Момичето с книгата". Нашите доста се чудеха, дали да ми се доверят за такова нещо, но все пак го направиха и аз не ги разочаровах.
Всъщност, този първи мой гоблен май е единственият, който запазих за себе си. Оттогава съм ушила десетки, но съм ги подарявала на близки хора - приятели, роднини. Сега обаче отново съм решила да работя за себе си. Тематично. Решила съм да "обзаведа" спалнята с избрани еротики :D , а също и "гостната" - с индиански мотиви.
Съжалявам, че написах толкова дълъг постинг. Увличам се понякога...

snejanka77
31.10.2006, 20:59
здравейте ! казвам се Снежана -събрахме се доста Снежанки във форума - и по професия съм лекар . Работя в Спешен център в родния ми град. Работата ми е доста натоварена и динамична , но не и минава ден , без да посетя форума и да се порадвам на галещите окото красоти , които съдържа. Радвам се , че успях да увлека в това занимание и моята дъщеря , която е на 13 години и вече има ушити два детски гоблена.

Snejna
31.10.2006, 21:30
Здравейте!
Аз също се казвам Снежана и по професия съм счетоводител. Работя в Български пощи. Когато шия гоблени се разтоварвам, но от известно време се разтоварвам, като разглеждам гоблени в интернет.:D

zveti
01.11.2006, 10:57
Здравейте!
Аз съм вече доста време тук, но се криех:D Сега да взема да се представя:
Казвам се Цветелина и съм близо до 40год /бррррр/
Шия от 15-16 годишна, но с няколко големи прекъсвания, които запълвах с плетки /повече разплетки, ама нейсе/.
Имам 4год. страхотна дъщеря и съпруг с когото вече от 8 години работим заедно в наша си фирма за ризи и други дрешки - с една дума в парцаления бизнес съм.
Така като гледам рядко минава ден без да ровичкам тук. Ама не върви в офиса да заседна с гобленчето, та засядам с гоблените.ком :greeneye:

На всички тук - :kissyou: :kissyou: :kissyou:

nikoll
03.11.2006, 19:12
:hello: да се представя и аз, казвам се Нели, от София съм, по професия съм лекар, работя като GP. Занимавам се с гоблени от окло десетина години, като хоби, за удоволствие и когато ми остане време. Синът ми ме насочи да търся информация за гоблени във интернет / за което сега малко съжалява, защото не можем да си поделим мястото пред компютъра/.
Намирам много полезна информация във форума, радвам се, че съм сред вас:!:

snejanka77
03.11.2006, 23:45
браво -още една колежка - и по професия , и по хоби.

rebostobg
04.11.2006, 10:38
На всички нови колежки по хоби ДОБРЕ ДОШЛИ И ПРИЯТНО ПРЕКАРВАНЕ НА СВОБОДНОТО ВРЕМЕ ВЪВ ФОРУМА!:kissyou:

noar
04.11.2006, 13:20
Ето и нещо повече за мен.Казвам се Красимира,от гр Пловдив съм.Завършила съм ТХВП.Работя в частна фирма за захарни изделия.Със шиене на гоблени се занимавам от1992г,ушила съм десетина гоблена.Мисля да ви ги покажа в лична галерия,ночакам помощ отдъщеря ми как даго направя:( Много се радвам ,че мога да разбера с какви хора си пишем във форума,а не само с аватари!:)

Impuls
06.11.2006, 12:04
Здравейте и от мен!
Радвам се ,че имам съгобленарка с идентична професия.
Та... на 24 години, семейна отскоро.Бродирам гоблени от 7 годишна. Завършила съм "Публична администрация"-бакалавър и в момента съм записала"Счетоводство и контрол"-магистри. Работя в държавната администрация-старши специалист, но всъщност съм и като секретарка, подобно на Darry.Нямам намерение на съм вечно на тази длъжност...но това ми предоставя известно свободно време и възможност да съм сред прекрасни хора със същото хоби. Обичам Ви!!!

qni
08.11.2006, 12:06
Едно голямо ЗДРАВЕЙТЕ на всички нови съфорумки!
Тук ще прекарвате изключително приятни часове!:)

Joly
09.11.2006, 17:18
Е и аз да кажа нещичко за себе си.Завършила съм медицина и от 10 години съм реаниматор в Спешен Център в Стара Загора.Спешната медицина е магия, която обаче не можа да ми отнеме хобито.Шия от малка гоблени,но до сега колекцията ми е скромна,поради това че чудо ти неща изподарих!Сега съм решила да понашия нещичко и за мен.Радвам се,че ви има и мога да споделя цялата тази красота струяща от форума:kissyou:
Радвам се също,че има и доста колеги тук:clap:

Elizabet65
10.11.2006, 00:38
Здравейте, аз отскоро съм във форума, но трябва да ви кажа, че съм много щастлива, че ви открих и ми е много приятно срад вас! Общо взето не минава вечер без да съм посетила форума - от вас всички се излъчват едни такива позитивни емоции и не мога да опиша как се разтоварвам... Аз съм от Варна, маркетолог съм по професия и призвание - силата ми е общуването с хора, работя във фирма за рекламни хартиени торби... С гоблени се занимавам само от две години - живяхме известно време в София, но сега сме си пак обратно във Варна. Та като отидохме в София, с мъжа ми се запалихме страхотно по гобленарството...Ама то в едно магазинче до 36то училище - такива омайници бяха - показваха ни, обясняваха ни, приказвахме си много...Имаме вече по няколко гоблена, но още не съм се организирала да кача снимки тук. А и голямата ни дъщеря вече се включи. Мисля, че това споделено хоби носи на всички в къщи хубави емоции и ни сближава повече. А и след като открих и всички вас - всичко е просто чудесно!

blue_bouble
11.11.2006, 13:02
Привет на всички нови във форума.

Нека заедно да творим и се забавляваме!

diki
15.11.2006, 15:57
Здравейте на всички в този форум.Аз съм Дики и работя в училище.

tina1970
15.11.2006, 17:02
здравей и добре дошла! :hello: при нас е весело!:D :gipsy:

Tony-M
27.11.2006, 10:29
Аз работя в туризма. Била съм технически сътрудник, след това в отдел Маркетинг, а в момента работя на длъжност човешки ресурси.;)

anita
30.11.2006, 17:53
Здравейте,
това което пише в ляво е истинското ми име /Анита/.
Аз съм на 32 години, семейна, имам син на 8 години и дъщеричка
на седемнайсет дни /което е и причината да си остана временно
в къщи/.
По професия съм текстилен инжинер и вече 11 години работя
по специалността си.
Моя леля шиеше гоблени и аз се влюбих в "Момичето на скалата"
/може би някога ще го ушия/. Преди 10тина години започнах първият си гоблен и го ших около 9 години, от тогава се занимавам с малки гобленчета с кръстат бод

albenka30
30.11.2006, 19:10
:lady: Здравей Петя, радвам се, че ставаме 4 човека от Пловдив.За разлика от Лили,която е най-малката,аз изглежда съм най-голямата :D

АЗ СЪЩО СЪМ ОТ ПЛОВДИВ,НО СЪМ НОВА.НЕ МЕ ЗАБРАВЯЙТЕ,ПЛОВДИВ4АНКИ.:D :D :kissyou:В МОМЕНТА СЪМ В МАЙ4ИНСТВО И СИ ШИЯ,КОЛКОТО ИСКАМ.

Tony-M
01.12.2006, 11:27
:baby: И аз съм нова тук, добре дошла. Аз съм от Варна, но моят баща е от Пловдив, съответно имам много роднини там. Леля ми работи в Милена стил и аз си купувам от там гоблени.:D :)

mima_1975
01.12.2006, 12:20
Здравейте всички :kissyou: аз се казвам Мима и съм счетоводител омъжена съм и имам дъщеричка на 4 годинки :-| шия от 10 години с малки прекъсвания

Tony-M
04.12.2006, 12:54
Добре дошла в този сладурски сайт !:) :kissyou:

pepina
05.12.2006, 15:03
:hello: На всички новодошли в този форум.Много приятни мигове !Тук времето лети неусетно:kissyou: :kissyou:

viking
19.12.2006, 11:35
Здравейте аз съм Недялка (Нели). Завършила съм руска филология. Живея В Йорданиа (много ми липсва България). Имам 3 деца - син на 21 г студент в Медицински Университет , дъщеря на 16 и още един син на 7 г. Работя в частна фирма за внос на канцеларски стоки. Голямо удоволствие е за мен да участвам в форума , даже не мога да определя кое харесвам повече да съм на компютъра или да шия гоблени.

поздрави на всички

katya
20.12.2006, 22:27
Здравейте!:hello:
Казвам се Катя и съм на 51г. Завършила съм ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий" В.Търново със специалност "Предучилищна и начална училищна педагогика". В момента съм директор на детска градина. Имам двама сина на 25 и 21 години.Единият е докторант, а другият студент. В момента уча магистратура "Организация и управление на образованието".Шия гоблени много отдавна, но сега нямам много време за тях.

anito11
26.12.2006, 14:01
Здравейте! Честита Коледа на всички!
Аз съм Ани - съчетавам работата на компютърен и маркетинг специалист с отглеждането на 3 деца, а иначе имам своите малки тайни и любими занимания.
Родена съм и живея в Сливен. На 37 години съм, с гоблени се занимавам от доста време.
От няколко дни разглеждам написаното във форума и реших да се включа и аз.
Намерих много красиви неща тук. Ще се радвам да намеря и приятели.

mimka
26.12.2006, 20:40
Здравейте, и от мен !Завършила съм начална педагогика в Пловдивския университет и съм работила като начален учител15 години. В момента не работя- не поради липса на желание, а поради липса на работа:cry: Сега пък шия всяка свободна минута:) Е,това е на кратко:clap:

anita
27.12.2006, 01:00
Здравей Ани, чудесни гоблени! :flower:
Искрени поздрави за дечицата ти! :clap: Да са ти живи и здрави!:baby:

anita
27.12.2006, 01:06
Добре дошла Мимка:flowerlove:

rozov_pinko
27.12.2006, 01:27
НА НОВОДОШЛИТЕ ВЪВ ФОРУМА - ДОБРЕ ДОШЛИ и от мен!

Колко хубаво е, че нашето ""малко" общество" се разраства!

kamellia
27.12.2006, 10:27
Ани,добре дошла тук във форума:)!
Мн красиви гоблени си ушила :loveglasses:

kozirog_f
28.12.2006, 09:46
Здравейте! Работя в администрация - Главен експерт "ОК"в бюджетно предприятие. Завършила съм музикална педагогика в Пловдив и икономика във ВТУ.Занимавам се с финансово обезпечаване и материално - техническо снабдяване на учебни и детски заведения, дела за малолетни и непълнолетни ,организация на културни и спортни прояви и...........

Mermaid
28.12.2006, 10:37
Здравейте! Работя в администрация - Главен експерт "ОК"в бюджетно предприятие. Завършила съм музикална педагогика в Пловдив и икономика във ВТУ.Занимавам се с финансово обезпечаване и материално - техническо снабдяване на учебни и детски заведения, дела за малолетни и непълнолетни ,организация на културни и спортни прояви и...........

Здравей :) Добре дошла!

Музикалната педагогика с какъв/какви инструмент/и е подкрепена, моля?
Ще се радвам да открия тук "колеги" музиканти :-|

kozirog_f
28.12.2006, 10:43
Я гледай! радвам се, че се обади! Пеене . Облигатистка съм. Когато съм сама в къщи си хващам една лека хармония и си пея за собствен кеф и ужас на комшиите. Е, изсилих се. Не е често, нито толкова непоносимо. като си представя как след няколко чаши някой така цепи, че ти напуква ушите..............

kozirog_f
28.12.2006, 10:47
Моля ви кажете от къде да си изровя емотиконите! Много ми са сиви писанките!

Mermaid
28.12.2006, 13:14
Я гледай! радвам се, че се обади! Пеене . Облигатистка съм. Когато съм сама в къщи си хващам една лека хармония и си пея за собствен кеф и ужас на комшиите. Е, изсилих се. Не е често, нито толкова непоносимо. като си представя как след няколко чаши някой така цепи, че ти напуква ушите..............

Ясно ;) Важното е винаги да звучи музика в нас! Убедила съм се, че това е едно от най-хубавите неща :)
Аз не съм професионалист, но в аматьорската лига също не сме за изхвърляне :gipsy:
Певица съм си по рождение, пианото изучих в ранна възраст и вече забравих, а последните години и понастоящем кавала е моя инструмент.
Някой ден ще разработим съвместен проект :oops:

Емотиконите се виждат като дадеш "Разширен отговор" например :)

Поздрав най-сърдечен,
Билка

Marinera
28.12.2006, 14:20
Трябва да обновя информацията, понеже когато писах в тази тема, още бях по майчинство. Отскоро работя като специалист обработка на данни в компютърна фирма. Тази работа ми харесва, макар че съм учила доста по-сложни неща в универститета (завърших информатика) и макар да ми се искаше да стана уеб дизайнер, засега не успях, но име време - може и това да стане.

tania27
28.12.2006, 23:13
az se zanimavam s nedvizimi imoti-

niata
30.12.2006, 10:06
По образование - инженер компютърни системи, а работя като учител по информатика.

jujaM
30.12.2006, 12:52
za vsi4ki vav foruma veselo posre6tane na novata godina s pojelanie za mnogo zdrave i mnogo mnogo usmivki:baby:

фурияІ65
01.01.2007, 16:29
работя като лаборант в зърно-база вече много време,работих и като мелничен лаборант,но все си мисля ,че втората ми професия са гоблените. не само хоби ,но вече страст

фурияІ65
01.01.2007, 16:30
Честита нова година!това трябваше да е първо.успехи и сбъднати мечти на всички.

kozirog_f
01.01.2007, 18:06
Честита 2007!
Пожелавам ви здрава, безгрижна и успешна Нова година! Много ушити гоблени и нови , красиви модели!
Малко ми е трудно. Още проучвам възможностите на този сайт и се ориентирам. Бродирам отскоро - около година и половина.През 1990 г , когато в България се внасяха първите "Верени" изплетох много и красиви пуловери. после преминах през другото зарибяване - плетиво на 1 кука. И изведнъж реших да се пробвам в това поприще. Първият гоблен, който избродирах е "Йерусалимската Богородица". Не се отказах, въпреки, че ми беше трудно. После направих едно букетче със слънчогледи, след него "Джина". Моделът беше публикуван в "Галерия бродерия". Поръчах си набор конци и панама от магазина и е готов. Сега бродирам "Грузинската Богородица". Като всяко ново увлечение ми се струва най- красива. До следващото начало. Много харесвам гоблените по картини на импресионистите и ги открих в един сайт
http://www.xs-collectibles.com/SearchResult.aspx?CategoryID=306 Тук получих помощ , за да се ориентирам в условията и начина за получаване на схемите. Надявам се и аз да мога да бъда полезна. Ще ми е приятно да мога да помагам.:loveglasses:

desinda
02.01.2007, 11:24
Здравейте и от мен!
Казвам се Десислава и съм завършила "Предучилищна и начална училищна педагогика".Работя по специалността си в най-голямото училище в моя град!:)
В момента уча магистратура-управление на образованието-или както обичам да се шегувам-уча за директор:D! И тук разбрах че с Катя от Сливен сме състудентки!
Пожелавам ви много ушити гоблени през новата 2007 година!

Loria
03.01.2007, 10:30
Здравейте на всички!
Честита Нова Година! Много здраве, щастие и късмет, както и много сбъднати мечти!:)
Аз се казвам Живка и все още съм студентка:) уча "Информатика" и "Икономика" заедно, и ми остава о6те малко да се дипломирам:)

albenka30
03.01.2007, 11:45
Здравейте и от мен,на 30 години съм от Пловдив.В момента съм в майчинство,още 2 месеца,иначе работя,като продавачка.РАДВАМ СЕ,ЧЕ ОТКРИХ ФОРУМА И НАМЕРИХ МНОГО ПРИЯТЕЛИ.

Vassileva
03.01.2007, 16:21
Здравейте и от мен!
Казвам се Мария. Имам две деца и по професия съм счетоводител. Отскоро се занимавам с гоблени и имам много да уча. От София съм.

keli_9
21.01.2007, 14:04
Здравейте. Казвам се Ива. На 28 години съм. Работя като шивачка в частна фирма.Шила съм,дрехи (основно якета) и наелонови чанти. В момента съм по майчинство, но през март се връщам.Занимавам се с гоблени от 10 години,но имам едва десетина ушити и то основно по време на майчинството.

:D

Yani65
27.01.2007, 23:02
Здравейте и от мен, :hello:
Казвам се Янита и съм от София. Работя в банка и съм счетоводител. На 41 години съм.Гоблени шия от 20 годишна и ми е доста приятно. Надямам се никога да не ми омръзне, макар че нямам много свободно време.:) :
:

Radi
28.01.2007, 14:59
Здарвейте и от мене! Казвам се Радка, имам две деца - момчета. Работя в отдел "Образование и предучилищно възпитание". Шия гоблени от около 15 години. РАДВАМ СЕ, ЧЕ ВИ ИМА ПРИЯТЕЛИ!!!:kissyou:

canko
02.02.2007, 17:08
Здравейте,искам да кажа на всички,че съм жена от самото начало ме мислите за мъж,не се сърдя може би името ви звучи като мъжко.Казвам се Джанян на 42 години съм имам дъщеря на 16 години,завършила съм ВИИ /УНСС/ счетоводство и контрол,от две години не работя.:kissyou:

hapyy
03.02.2007, 17:59
здравеите и от мен,
работя като чертожник в малко архитектурно бюро, скоро се надявам да се дипломирам и да бъда архитект.

hapyy
03.02.2007, 18:22
здравейте и от мен,
аз работя в малко архитектурно бюро, а скоро се надявам да се дипломирам като архитект

hapyy
03.02.2007, 18:25
днес нета ще ми разкаже играта,много се извинявам и ви желая весел ден

kameia
05.02.2007, 23:49
:blueflow: зДРАВЕЙТЕ!Казвам се Катя и работя като магазинер,но предимно с мъже.Омъжена съм и имам двама сина.:kissyou: .Затова гоблените ми доставят такова удоволствие!:rainbow: Надявам се сред вас да намеря много нови приятели!:kiss:

nina55
06.02.2007, 14:53
Здравейте и от мен, казвам се Николина и съм на 52 год. Женена съм и с две голями деца-син и дъщеря. Работя в статистиката , като специалист от 30 год.Гоблените са моето успокоение.:kissyou: :kissyou:

Лили
08.02.2007, 14:38
Здравейте и от мен.Аз съм Лили,на 58 години съм.Имам двама сина,все още неженени и като гледам какви млади момичета има във форума,ще трябва да си търся снахи? Работя като счетоводител в училище в Г.Оряховица.
Гоблените са моя страст.

hapyy
08.02.2007, 18:21
аз тогава специално да си кажа че съм женена от почти три години ;)

pmihova
08.02.2007, 18:54
На 24 години, уеб дизайнер от Варна ...

Занимавам се с дизайн и програмиране на малки фирмени сайтове.

Харесвам си работата.

Шия гоблени от около 10 години, но доста бавно напредвам, затова нямам много ушити, но нищо ...

:-|

petkova26
08.02.2007, 22:25
:-| Здравейте!Аз съм на 28 години и съм медицинска сестра.Моята професия е много хуманна и аз много си я обичам.:kissyou:Гоблените са моето хоби!

GILDA
08.02.2007, 22:29
аз съм на 37 год работя в община местни данъци и такси от 18 год.имам дви прекрасни деца и добър съпруг и обичам да шия гоблени имам 8 гоблена нямам много време но надявам се да напредна

popada
12.02.2007, 13:14
Здравейте!Аз съм на 34 години и съм инзенер.
Гоблените са моето хоби!
Ax, дa съм oт Latvii, Jelgava.
http://www.krustduriens.lv

atina
13.02.2007, 16:59
Здравейте!Не съм влизала от няколоко месеца във форума.Малко ми е неудобно,че не съм много активна.Аз съм счетоводителка по професия и по призвание.Забелязвам,че има много счетоводители пристрастени към гоблените.Надявам се да се сприятелим! (с всички)

mishone
23.02.2007, 11:52
:hello: Здравейте и от мен. По образование съм социален работник, но в нашият град без връзки не можеш да работиш по специалността си. :mad: Затова съм кадрови войник:greeneye: , който в момента е в майчинство с второто си дете:baby: .

Valja
23.02.2007, 12:59
:hello:


Затова съм кадрови войник , който в момента е в майчинство с второто си дете

Уау ! Сериозна професия, особено за жена :clap: Как се справяш с армията, децата, та и гоблените на всичко отгоре ?:confused:

mishone
23.02.2007, 16:35
:hello:



Уау ! Сериозна професия, особено за жена :clap: Как се справяш с армията, децата, та и гоблените на всичко отгоре ?:confused:

Като се има впредвид, че и съпругът ми е също военен се налага да се справям, тъй като доста често съм сама. Добре че е колата та да сварвам навсякъде-от работа до детската градина и кухнята.:cry: А в края на годината като започна работа ще е между детска градина, училище, работа и домакинство. Гоблените са ми за отпуските или в кратките моменти когато децата са при някоя баба.:D Затова и нямам много гоблени, но са ми голяма страст. Това е общо взето живея на високи обороти.

kameia
28.02.2007, 00:42
:lady: радвайте се на живота,защото децата растат бързо,а ние остаряваме бавно:cry: и шийте гоблени,защото те ще останат след нас и може би ще радват и децата ни:flower: :kiss: :flower:

cosily
03.03.2007, 13:23
Здравейте,
На 34 год. съм. Работя като администратор във фирма за хранителни добавки.:cool:
За 15 год съм ушила 7 гоблена./втози период има 5 год. майчинство в който гоблените бяха дълбоко забравени/. :( Сега бродирам два едновременно - на почивки. Това е най-доброто хоби за мен.:)

liazi
07.03.2007, 13:46
Zdaraveite!Na 41god.zam i rabotia kato tehni4eski sekretar.Goblenite sa moeto hobi.Izpolzivam vsiaka svobodna minyta za da poshia.Sega brodiram osnovno varhy 4erna panama.stavat mnogo krasivi.

mery_kostadinova
07.03.2007, 15:36
Здравейте всички:D Mishone, явно с теб ме колежки и по съдба и по набори. И аз работя като кадрови войник, но в карловската бригада.Също като теб съм по майчинство с второто си дете. И мъжа ми е военен:D И аз иначе съм завършила за счетоводител, но работа си намерих в казармата. Много се зарадвах като видях че не съм единствената "кадровачка" която шие гоблени. И аз мисля наесен да започвам , а малкия ...на ясли:kissyou:

pepig
08.03.2007, 11:48
Здравеите,казвам се Пепи на 36 години сам от Варна.В момента съм в маичинство с второто си момченце,на 1год и 7 месеца е .Обичам много да шия гоблени и се възхищавам от всичко което творите.продължаваите все така,успех на всички...

Radi
08.03.2007, 16:53
Момичета, добре дошли в нашето голямо семейство на гобленарите!
э