PDA

Покажи пълната версия : Оползотвяраване на останалите конци



Impuls
15.09.2005, 18:10
Zdraveite ,
бих искала да ви попитам как си оползотвяравате останалите конци от вече завършини гоблени. Когато съм шила Казанлъшки гоблен винги ми остават много конци , но няма къде да ги използвам тъй като всички гоблени са с ДМС или с Анхор .Не зная и дали в нако магазин биха ми обърнали внимание , за да сравнявам някой цвят от ДМС към български конци.
Би ми било интересно да споделите Вашият опит . :shock:

mylli
15.09.2005, 18:19
:wink: Аз имам един кашон и половина със останали конци :smokin: Използвам ги за нови гоблени , случвало ми се е дори да сравнявам от монитора :lady: смело мога да заявя че всички са станали доста сполучливи :idea: Ако си редовна клиентка може и да стане да правиш сравнение във магазина - аз съм го правила няколко пъти, но не искам да злоупотребявам със търпението на продавачките :wink:
Другият вариант е да си купиш каталог със конците. Аз съм започнала да си правя сама :wink:

Jovany
15.09.2005, 18:21
Аз например съм си купил каталог с конците на ДМЦ определям си кой конец кой номер е и ги използвам за безплатно модели. :) Някъде бяхме писали доста за това потърси :)

sidika
15.09.2005, 19:04
I az imam katalog na DMC i taka ostanalite kontsi si gi izpolzvam za drugi

gobleni kato Jovany [:]

Renny
15.09.2005, 19:17
Аз ползвам метода на "допълване" - сама си комплектовам гоблените и тъй като шия само с ДМЦ и ми останат конци (почти от всички гоблени ми остават) в следващия поне част от тях също се срещат (според легендата) и така купувам по-малко конци за него.

За българските - не знам дали имат номера, но би трябвало. Най-новите български конци със сигурност имат номера. Каталог още няма, поне преди няколко месеца питах и казаха че няма. Но със сигурност ще проима все някога. Проблема идва от това че в българските гоблени често не дават легенда с номера, ако даваха човек можеше да ползва същия метод, с каталог или сравнение по легендата.

demetra
15.09.2005, 19:48
Ако са български или някакви други ги използвам при шиенето на щамповани гоблени.
Ако са ДМС - имам каталога и след като ми останат откривам кой номер са и си правя пликче с този №, така като ми потрябват по-лесно се намира по № отколкото да ровя във всичките си конци.

Anonymous
15.09.2005, 20:46
Аз преди да започна да шия гоблена сверявам всички конци с палитрата на котва /шия предимно с такива конци/ и после каквото остане използвам да шия по схемите от списание "Бродерия" или по схеми смъкнати от сайтовете. Колкото до българските конци със сигурност има каталог с номерата на Казанлък. Ако някой се интересува ще проверя и ще пиша как да си го закупи.

Nana
15.09.2005, 21:34
Колкото до българските конци със сигурност има каталог с номерата на Казанлък. Ако някой се интересува ще проверя и ще пиша как да си го закупи.
Такъв каталог наистина има, но няма сравнителна таблица между български и друг вид конци. А в Казанлък "България" произвеждат ДМС.

Renny
15.09.2005, 23:09
А в Казанлък "България" произвеждат ДМС.

Наистина ли, аз мислех че са само вносни. Я как бих се организирала за една екскурзия до там ако е така, със сигурност няма да са 70-85 стотинки :!:

werty
16.09.2005, 01:26
Renny, наистина ли искаш да бродираш с DMC, произведено в България?!

Nana
16.09.2005, 10:52
Renny,
Произвеждат ДМС само за външен пазар, не продават. Българските в магазина на фабриката са 16 ст. за чиле. :wink:

Renny
16.09.2005, 12:01
werty - не съм голям оптимист но все пак ще ми е интересно да видя що е това ДМС и да пробвам. Шанса да е "побългарено" винаги го има, но ето Nana казва че произвеждат само за външен пазар. Ако е така, "външния пазар" не би допуснал да внася "псевдо-ДМС" :no:

Renny
16.09.2005, 12:48
Renny,
Произвеждат ДМС само за външен пазар, не продават.

Жалко.
Аз не шия с български с изключение на бялото.

Impuls
16.09.2005, 13:22
Благодаря Ви ,
явно купуването на каталог на ДМС е неизбежно , но пък ползотворна , ако си оправдае цената в гоблени.А колко приблизително струва каталога на ДМС вътре има ли сравнение с Анхор? :?

Jovany
16.09.2005, 13:31
Около 20 лева струва и няма сравнителна таблица. :)
Таблица от нета можеш да си намериш лесно.

Nana
16.09.2005, 13:34
Impuls,
Преди три месеца ми го купиха във Варна - 30лв. изглежда така:
http://www.thestitchery.com/Itemdy00.asp?T1=T20276&itemadded=true
няма сравнителна таблица.
Тук автоматично ти конвертира номерата, които са ти необходими от ДМС в Анхор или обратно, както и др.
http://www.cyberstitchers.com/StitchingTools/ConversionChart.asp

Jovany
16.09.2005, 13:51
Eто на този саит има таблица :)

http://www.nikmark.hit.bg/

Natalka
16.09.2005, 14:09
http://gobleniniki.hit.bg/tab.html Тук също има сравнитела таблица за DMC, ANHOR и MADEIRA. Дано да свърши работа :wink:

nellli
25.09.2005, 18:14
И аз не знаех, че в Казанлък се прави ДМС. Най-добрият приятел на мъжа ми беше изпълнителен директор на фабриката преди няколко години и още има стабилни връзки. Благодарение на него имах възможност да разгледам завод "България" мисля че така се казваше . Веднага ще му се обадя и ще пиша каквото науча. От него знам, че за производството на българско мулине използват висококачествен египетски памук, но сигурно при обработката има тънкости,които още не са овладели,тъй като има още какво да се желае от бълг.мулине.

didi71
30.09.2005, 17:00
Смятате ли, че ДМС конците по нашия пазар са оригинални :? Станах близка с една от собственичките на най-големия магазин за конци в Русе, та тя ми сподели, че всичко е Турско. Важното е друго - този там завод има лиценз за производството на тези конци и това не е малко, защото гарантира определено качество. ДМС произвежда много конци с различен процент на мерсилизация / мисля че така се казваше/ като те са с различно предназначение, цена и др.

Valja
30.09.2005, 17:24
Аз също купувам само ДМЦ, но на самите мулинета пише, че са произведени във Франция, не ми се вярва ако е менте да пишат това. Но пък кой знае?

Jovany
30.09.2005, 17:44
Няма начин ако са турски ще пише че са произведени в Турция с пълномощията ба еди коя си фирна и т.н.

werty
30.09.2005, 17:50
От опита ми с турски доставчици: могат и правят какъвто си етикет си поръчаш... Каквото им кажеш - това печатат по етикетите...

nellli
30.09.2005, 17:57
В Казанлък наистина правят ДМС, но само по 5 до 10 кг и не се продава на вътрешния пазар. За качеството никой нищо не казва. Дадох списък с конци за един гоблен. Като ги пробвам ще споделя.

Jovany
30.09.2005, 18:16
От опита ми с турски доставчици: могат и правят какъвто си етикет си поръчаш... Каквото им кажеш - това печатат по етикетите...

После не ги ли шамари някой дето правят ментаци и пишат какво ли не :?

Nana
30.09.2005, 18:18
Изтрий!

werty
01.10.2005, 19:33
От опита ми с турски доставчици: могат и правят какъвто си етикет си поръчаш... Каквото им кажеш - това печатат по етикетите...

После не ги ли шамари някой дето правят ментаци и пишат какво ли не :?

Не точно, Jovany... Ще нашамарят този, който е поръчал етикета, ако го хванат... В случая - ако ДМЦ се произвежда в Турция по поръчка на ДМЦ, а на етикета пише Франция, ДМЦ дали ще бъдат глобени, ако български инспектор установи, че не е произведено във Франция :?: :?

Anonymous
01.10.2005, 21:46
werty,
Не те разбирам. Ако ДМС поръча изработката на конци в Турция или България и ги пусне на пазара като " произведено във Франция" нарушава правилата или конците ще бъдат с по ниско качество? :?

werty
01.10.2005, 22:24
Не знам за качеството... Не знам къде ДМЦ си произвеждат конците... Но не вярвам, че ще си позволят да нарушават закони..
Само дадох пример на Jovany колко е трудно да се 'ошамари' когото и да е. За примера използвах горните постове.
Извинявам се, ако съм била разбрана погрешно.
Във всички случаи обаче на етикетите трябва да има указана страната, в която е станало производството. И тя трябва да е истинската. Иначе потребителят бива заблуждаван.

Renny
02.10.2005, 00:50
Тъй или иначе, май става "Гаранция - Франция" :D

Jovany
03.10.2005, 09:30
Добре де ми как така призводител може да сложи етикет с чужда запасена марка пък който и да го е поръчал. Значи ли че аз ако си напечатам етикети мога да ги плесна на някой боклук да печеля от това и дори да подбия цената оригиналния продукт и никой да не ми търси сметка за подобни своеволия ... :?