PDA

Покажи пълната версия : Моля ви,момичета дайте изпитана рецепта за домашна лютеница



kamellia
04.08.2006, 10:56
Моля ви,момичета дайте изпитана рецепта за домашна лютеница :yes:
Мисля в събота да направя,защото имам мн домати,чушки,патладжани,а пък и мъжото мн обича :yes:
През ден купува ,но купешката не може да се сравни с домашната :cool:

Pepinas
04.08.2006, 11:13
Това че имаш основните продукти е много хубаво. На работа съм и тук нямам рецепта, но като се прибера и ако не забравя ще ти пратя. Аз си купувам лютеница, защото нямам много зеленчуци. Като купиш всичко ти остава само хамалогията и може и да си вътре, затова не правя.

atinqnka
05.08.2006, 00:30
Аз правя с готово доматено пюре защото ми е по лесно, а и така и така всички продукти ги купувам.

Продукти:
5 кг червени чушки
1 кг доматено пюре /аз слагам 2 винтови буркана от 700 г/
1-2 кг патладжан
сол на вкус
1/2 чаена чаша захар
1/2 чаена чаша олио

Чушките и патладжана се опичат и се смилат.Объркват се с доматеното пюре и останалите продукти. Слага се във фурната за около 1/2 час,като се разбърква.
Аз го сипвам горещо в топли бурканчета, като докато сипвам фурната е включена. Изключвам я когато съм сипала в бурканчетата всичко. Всяко бурканче запечатвам веднага /сипвам, запечетвам/ и насрая редя бурканчетата във изключената вече фурна докато тя изстине. Така си спестявам стерилизирането на бурканите.

katiia
05.08.2006, 08:32
:hello: ЛЮТЕНИЦА
Продукти - 20 кг червени чушки, 10 кг домати, 8 кг патладжан, 1.5 бутилка олио, сол и чубрица на вкус.
Приготовление - Чушките и патладжанът се изпичат, обелват се и се смилат. Смесват се с обелените домати. Готовата каша се вари с олиото, докато започне да се отделя от тавата.

Pepinas
05.08.2006, 09:37
Ето и моята рецепта.
13 кг. червен пипер, изпечен, обелен и смлян през машинка за кайма;
5 кг. домати - на пюре;
4 кг. патладжан - изпечен, обелен и смлян;
1 литър олио;
сол, захар - на вкус;
магданоз.
Пече се докато почне да става пътечка, която много бавно се събира.
Можеш да променяш пропорциите съобразно наличните продукти.:wine:

blue_bouble
05.08.2006, 12:33
Receptata na baba e :
12 кг червени чушки,
4 кг патладжани,
4 кг домати,
1 л олио,
сол и черен пипер на вкус

Изпичаме чушките,изчистваме ги от дръжките и семките и ги смиламе.Изпичаме и патладжаните,обелваме ги и ги смиламе също.Рендосваме доматите.Слагаме доматите в тавата и ги варим на слаб огън,докато се изпари водата им.Слагаме смените чуюки и патладжани и ги варим около 30 минути.Наливаме олиото и разбъркваме .Варим докато не започне да се отделя от тавата.Добавяме солта и черния пипер.Излизат 35 бурканчета от някогашните за лютеница.Стерилизираме ги.


Сега не правя,купъваме си готова.

Зоя
06.08.2006, 10:16
Ето и от мен: 4 кг червени чушки-нар.на ленти
0,800гр моркови-също нар.на ленти
1ч.ч.олио
3/4ч.ч.захар
1ч.ч.оцет
сол на вкус
1бур.дом.пюре
Чушката и моркова се сваряват поотделно в подсолена вода,след което се смилат,за да се отдели люспата.Смляното и всички останали продукти се варят 15 мин.в съд-определен за тази цел.Разсипва се в бурканчета и се вари 30 мин.
За съжаление не помня колко бурканчета излизат от тази доза.
Имам още 2 рец.ако проявявате интерес пишете. :gipsy:

kamellia
06.08.2006, 11:59
momi4eta, :flowerlove: :!: :!: :!:
V4era napravih 24 burkan4eta :yes: .stana lutenica "A la Kamellia" :lady:

Vzeh ot vs recepti po malko i dobavih ot men nqkoi ne6ta :D ,hubava stana :!:
Blagodarq vi :flower: :!: