PDA

Покажи пълната версия : По-добро зрение



bosuzi
05.08.2006, 12:02
Момичета, знаете ли някакви природни и елементарни рецепти за подобряване на зрението :?:

sweety
05.08.2006, 12:06
Аз знам една - да спи повече човек,да си почиват очите...знам че боровинките били много добре за зрението :yes: [:] :lady:

blue_bouble
05.08.2006, 12:09
Не знам дали подобряват зрението ,но помагат да ти отпочинат очите.:


1.Режеш кръгчета краставичка или картоф и слагаш върху клепачите за около 10 минути-това знам за подпухнали очи.

2.Правиш си зелен чай на пакетчета.Леко изстискваш пакетчетоата и ги слагаш за 2-3 минути във фризера.След това ги слагаш на клепачите за 10 минути,като ги обръщаш и от двете страни.

Това знам,дано съм ти била полезна.

bosuzi
05.08.2006, 19:34
Благодаря ви, момичета! :lady:

qni
06.08.2006, 18:11
bosuzi чувала съм ,че консумацията на моркови в прясно състояние подобрява зрението.

Юла
25.08.2006, 00:19
Момичета, знаете ли някакви природни и елементарни рецепти за подобряване на зрението :?:

:hello: :goodnews: След 10години с късогледство /-1,75 на лявото и -1,5 на дясното око / зрението ми се възстанови напълно като правих гладолечението по Лидия Ковачева с чай,плодове и мед по нейната първа книга за 15дена глад и 10захранване. :yes: Днес,вече 7 години по-късно все още зрението ми е идеално!

DEn
25.08.2006, 03:43
Звучи невероятно :!: :shock:
Тази книга дали все още я има на пазара :?: :?

bosuzi
25.08.2006, 08:56
Юла, това е много интересно. А какви точно плодове яде и какъв чай пи?

Юла
25.08.2006, 20:08
Юла, това е много интересно. А какви точно плодове яде и какъв чай пи?

Това беше 1999г. :idea: и ми е вече трудно да се сетя ,но не съм яла някакви специални плодове или чай. Помня ,че беше пролет /първия път като гладувах/ и съм яла сезонните плодове тогава, а после след като изчаках колкото време пише в книгата между 2 гладувания правих отново гладуване някъде през лятото. Септември месец усетих ,че нещо става с очите ми,но понеже аз гладувах ,за да отслабна и не предполагах,че ще ми се оправят очите ,изобщо не си помислих,че оздравявам и отидох на очен лекар....да ми увеличи диоптъра :D .....Оказах се с доста намалял диопрър и на двете очи. Добре,че очната беше една и съща от години и ме познаваше. Показах й нейна предишна рецепта и тя се изуми колко ми е намалял диоптъра. Тогава бях доста преди 30години и беше абсурд да е компенсиране на диоптъра с далекогледство. Ходих и при още една очна и тя ми го потвърди. Октомври пак отидох при първата и се оказа,че вече нямам никакъв диоптър и на двете очи.
Колкото до книгата :? някъде до 2004-2005 съм я виждала по книжарниците.Може да я преиздават наново,незнам. Аз ползвах и съветите на една жена, ходила при д-р Емилова при първите гладувания, после вече по книгата смело продължих и всяка година правех пролет и лято по 2 гладувания. :wink:

shenevski
15.09.2006, 17:54
bosuzi чувала съм ,че консумацията на моркови в прясно състояние подобрява зрението.

Абсолютно съм съгласна! :yes:

Ана
20.09.2006, 23:18
Поинтересувай се за системата на НОрбеков.
Има книги, лекции, курсове.
Имат прекрасни отзиви за възстановяване на зрението.

snejanka77
12.12.2006, 09:10
аз също зная ,че за очите добър ефект имат морковите , боровинките и динята.

maleks
16.12.2006, 13:33
Момичета, внимавайте с диетите без да се консултирате с лекар.Предполагам няма да ви дотежи да си сложите 2-3 моркова в чантата/не посмях да пиша -диня/ и в подходящ момент да си ги изхрупате.Примерно- когато ви ядоса шефа.
Леле, дано да имате чувство за хумор- а боровинките не му ги слагайта на стола преди да седне!

tennis_mania4ka123
14.01.2020, 17:40
И аз също съм чувала за борвинките. Мисля че помага :clap:
Herringbone Flooring (https://www.flooringsuppliescentre.co.uk/predefined-products/1/herringbone-flooring/index.html)