PDA

Покажи пълната версия : ПОМОЩ за работа със Irfan View 32



Vilito
16.08.2006, 00:23
По молба на silvinka_66: Преоразмеряване с 'Irfan View 32'
Отваряш снимката виж тук: http://bgphoto.net/photos/13847/o632912804327187500.jpg
после избираш това виж тук: http://bgphoto.net/photos/13847/o632912804540312500.jpg
и виждаш този прозорец виж тук: http://bgphoto.net/photos/13847/o632912804683593750.jpg
и накрая получаваш това виж тук: http://bgphoto.net/photos/13847/o632912804855312500.jpg

HanKrum - съпруг на Vilito
п.п На снимката съм с гипсиран крак и затова съм далеч от компютъра :cry:

sweety
16.08.2006, 22:51
Аз също съм с тази програма, даже преди повече време много хора от форума ми я искаха...хубава е :yes:

silvinka_66, просто отвори снимката и настисни Ctrl+R на клавиатурата,отваря се направо прозореца :wink:

astrea
15.09.2006, 16:47
Пиша тук, за да не отварям нова тема и дано някой ми обърне внимание.

Днес си изтеглих въпросната програмка и тя наистина е супер що се отнася до преоразмеряването. Пробвах с едни огромни снимки 2048 х 1536 пиксела, JPEG, 2.25 MB, които след моята изключително непрофесионална намеса станаха 1024 х 768 пиксела, същия формат, но пък с размер 126 КВ.
Това ми прозвуча много добре, защото пестя място и прочие.
Снимките са правени с едно Сони Сайбършот (простете за кирилицата, ама се тормозя иначе) 6 мегапиксела.

Моето невежество в областта е забележително. Привеждам горната информация, за да попитам всъщност: защо са ми такива големи снимки, които за да разгледам на компютъра и без това стават някъде с размер 1024 х 768 пиксела, и ако бих ги принтирала каква би била разликата.

Оф, и аз май не се разбрах. :? Абе, мисълта ми е: разваля ли се качеството като ги намаля на половина на големина и толкова много по размер? И защо въобще тъпия апарат ги прави такива огромни като за фототапет?!

Моля ако някой е разгадал неясната ми мисъл, да ми каже какво съм питала и да ми отговори!

Большое спосибо!

Vilito
18.09.2006, 00:43
Да, намаляването на резолюцията на снимките влияе пряко на качеството им!
Добре е да се печатат с голяма резолюция, защото точките("пикселите") на принтера не са като на монитора- те са с по-малък размер(и междуточковото разстояние е по-малко) следователно: колкото по-висока резолюция, толкова по-качествено отпечатана снимка(резолюцията е право-пропорционална на качеството)!

Denica
28.05.2008, 00:43
Прочети си книжката към апарата - имаш опции за размери на снимките, но съм 100% съгласна с Вили и не бих снимала с малка резолюция!

elizamaria
28.05.2008, 23:33
Да попитам и аз за тази Irfan View ,значи инсталирах я няколко пъти- няма спор,полезна е и най-важното безплатна :) Обаче,като я стартирам и ми променя иконките,с които съм свикнала на едни розово-червени разпльоскани неща (не мога да ги оприлича на нищо),които ме дразнят безумно и веднагически я деинсталирам,та питането ми е : е ли възможно да си я имам програмката,но да си ми остане стария вид на иконките и ако е възможно, къде трябва да се намеся аз? Влизам във форума през прокси и не мога да използвам емотиконите:( Благодаря предварително,ако някой ми отговори!

mareha
29.05.2008, 14:28
Ами по принцип може ама аз съм много тъпа с обясненията:uhhhh: Фактически още като си я инсталираш те пита някъде дали искаш да промениш програмата с която си отваряла досега снимките.И ако си потвърдила,сега ти ги отваря само с тая програма.Пробвай да щракнеш върху снимката с левият бутон,после натискаш десният и там където ти пише отвори с ..... си избираш да я отвориш с програмата която си имала досега.После сигурно ще ти излезе съобщение дали искаш да отваряш само с тази програма.Ако потвърдиш ще ти изчезнат иконите които те дразнят.После обаче като искаш да отвориш с ирфан,ще трябва все така да правиш,но без да потвърждаваш че занапред искаш да ти се отварят с ирфан.Разбра ли нещо?:confused:

elizamaria
29.05.2008, 17:04
[quote=mareha[/quote] Така и предполагах,че това е начина:( Надявах се,че при инсталацията има начин да се отметне някъде нещо и да не ми променя иконките. Благодаря много за обяснението!

siilvi
05.09.2008, 10:33
Някой знае ли как с Irfan View може да се премахне фона на снимка? благодаря предварително