PDA

Покажи пълната версия : На каква панама предпочитате да бродирате?



flame
23.08.2006, 11:19
Здравейте, във връзка с малкото проучване, което правим,
бихте ли споделили на каква панама ви е най-приятно да шиете?

NIA
23.08.2006, 12:10
:hello:

От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.

flame
23.08.2006, 12:18
NIA, много ти благодаря за споделеното мнение :thumbup:

Temenuzhka
23.08.2006, 13:58
Аз гласувах за кремава разграфена панама по простата причина ,че досега само на нея съм шила.С изключение на две оригинални комплектовки на Ланарте, панамите на които са съвсем друг вид и на които се шие по-трудно отколкото на обикновената гобленова панама.По тази причина искам да си направя сама комплектовка/по схема на Ланарте с кръстат бод/, за да избегна шиенето на тяхната панама със ситните дупчици.Но не знам на каква панама/неразграфена заради фона/ да се спра.Ако може някой да ме посъветва :?: Предварително благодаря :!: :yes:

sidika
23.08.2006, 14:00
Az dosega raboteh na kremava Aida 16. No otkakto namerih foruma sis goblenite bez

fon koito sa , si kupih nerazgrafena panama - ewenveave krem, byala i jılta . Sega v momenta sım

na kremava ewenweave :oops:

rujanka
23.08.2006, 14:14
:hello:

От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.

NIA,
шила ли си на неразграфена с ламе. Отскоро се запалих по гобленарството и вече имам доста схеми от нета.Виждах неразграфена кремава панама с ламе в магазините и много искам да ушия нещо на такава, защото само като плат ми хареса, но не знам ако ушия гоблен на нея дали ще се получи добре. Страхувам се да не стане много "Кичозно".
Ако някой има мнение по въпроса нека пише.

veni_3000
23.08.2006, 14:36
rujanka преди известно време видях ушит гоблен на панама с ламе изглеждаше много добре.Мисля че беше момиче на плажа не си спомням точно коя съфорумка го уши,но ако разгледаш по подробно форумите може и да го видиш. :yes: :yes:

Аня
23.08.2006, 14:41
Аз гласувах за бяла панама като имам в предвид Аида 18.Но най-много ми харесва да шия на evenwave,като сега изобщо не ми се поглеждат нашите bg-панами и гобленовия бод.А пък и в качеството на Аида изобщо човек не може да се съмнява. :yes: Просто е удоволствие да бродираш всеки бод на нея. :smokin:

karina
23.08.2006, 23:18
Аз гласувах за бялата неразграфена.Харесва ми а и в най-добрия случай се свива след пране ,по-твърда е и просто ми харесва :lady:

manka
23.08.2006, 23:27
Няма да повтарям наNIA думите,имам чувството че съм го писала аз.
За цветовете също :wink:

karina
23.08.2006, 23:45
Всъщност имаш право :yes: :idea: :wink: :lady: хммммммммммммм.... :? :? :?

katya
13.09.2006, 09:34
Гласувах за кремава разграфена панама,но честно казано много ми харесват цветни панами.

gigi
18.09.2006, 19:09
Посъветвайте ме на каква панама да ушия арабското момиче?

abazova_s
28.09.2006, 16:15
Предпочитания към панамата нямам.Но искам да задам следния въпрос.
Кой бод е оригиналния.кръстатия,1 : 4 или 1 : 2. В каталога на Вилер е даден 1:2 и 1:1 при шиене на лица.Лично аз отначало започнах да шия 1:4 , но сега предпочитам 1:2 и особено когато има комбинация и с 1:1 става много красиво.

smeshko
28.09.2006, 16:54
Тъй като аз шия с кръстчета предпочитам Аида-та - 16 или 18. Досега съм шила на бяла и екрю. Много се радвам, че в онлайн магазина се предлагат вече и цветни платна Аида, защото по магазините е трудно да уцелиш в момента цвета който търсиш.

tweetybaby
12.10.2006, 17:15
здравейте, аз дадох своя глас за "кремава - разграфена панама" За Аида само съм чувала. Шия от няколко години и в интерес на истина ми е интересно.мисля да се престраша и да я пробвам :)
Цветната много ми харесва, но не съм шила никога на нея

abazova_s
12.10.2006, 17:27
Нямам предпочитания.

nadejdabr
03.11.2006, 18:30
NIA,
шила ли си на неразграфена с ламе. Отскоро се запалих по гобленарството и вече имам доста схеми от нета.Виждах неразграфена кремава панама с ламе в магазините и много искам да ушия нещо на такава, защото само като плат ми хареса, но не знам ако ушия гоблен на нея дали ще се получи добре. Страхувам се да не стане много "Кичозно".
Ако някой има мнение по въпроса нека пише.
Rujanka, аз ползвах панама но едра, с ламе. Всъщност не съм шила гоблен на нея, но направих една чанта и взех от един гоблен модела за цвете, което поших на чантата и според мен стана страхотно. Сега за гоблен, не съм специалист както участничките във форума тук, но смятам че би станало добре ако са цветя само. Ако искаш мога да снимам чантата и да пратя снимка да видиш как е излязло!!! :)

keissi
03.11.2006, 18:38
:hello: момичета, къде у нас продават панама с ламе??? Видях ушит гоблен в кафява гама и много ми хареса. Ще се радвам ако някой ми даде отговор.

mylli
04.11.2006, 09:58
Аз съм си купувала такава от магазина на Стефан Стамбоов, наистина много добре изглеждат нещата ушити на нея, но беше скъпичка...

nadejdabr
05.11.2006, 16:55
Не знам дали успях да прикача снимка с чантата направена от панама с ламе, на която съм нашила едно цвете с гобленовия бод!!!! :confused:

maleks
13.12.2006, 19:33
Гласувах за бяла разграфена, шила съм и на неразграфена, като сама съм си фиксирала квадратчетата на ръка с цв.конец.Ред ми е да пробвам и цветна панама.

abazova_s
14.12.2006, 10:03
Не знам дали успях да прикача снимка с чантата направена от панама с ламе, на която съм нашила едно цвете с гобленовия бод!!!! :confused:

Чудесна е.:clap:

albenka30
14.12.2006, 11:49
Гласувам зая бяла неразграфена,защото се шие лесно и става мнго красиво.това е мое мнение...

liazi
14.12.2006, 12:21
zdraveite!A az shih na 4erna panama roza i stana strahotna.Opitaite!ste vi haresa.

Ганима
14.12.2006, 12:48
Започнах с българска неразграфена, на която си разчертавах с молив квадратчетата с гобленов бодове.

Напоследък бродирам изцяло с кръстат бод на Аида 16, бяла, неразграфена.
Престанах да разграфявам кръстчетата и само маркирам границите отстрани на панамата Понякога и без това минавам, ако е малък модела.

Имам опит и с цветните – зелена и бяла за кръстат бод. Нямам представа какви са. Останали са от младежките години на майка ми. Много са мекички, не знам дали от времето или са прани :).

Голямо удоволствие е да се бродира на ленена панама, но е малко ситничка за кръстчета. Само веднъж съм бродирала на нея четири Permin-чета. То и нямам повече възможност, защото и тя беше като цветните, а и съвсем малко парченце, което използвах максимално :).

Предпочитанията са в зависимост от това, какво ще бродирам.
Засега залагам на Аида 16, защото ми е най-удобна за кръстчетата ;).

st_dobri
26.01.2007, 17:40
аз гласувах за бяла неразграфена, защото мога да пропусна фона, а липсата на квадратчетата не ми пречи. :D
шила съм и на Аида и на корабно платно (едно от гобленчетата на Дименшънс).
истината е, че много искам да пробвам на цветна панама, но имам купени и приготвени 16-17 гоблена и ако кажа на любимия образ, че ще си купя цветна панама и ще започна друг гоблен, май ще трябва да го шия на площада ( и да живея там) :(

момичета, а виждали ли сте панама на ленти с ширина 10 и 40 см?
10 см е подходящо за картичките, а 40 за възглавничките и каретата на пермин например

lari
09.02.2007, 13:40
Аз шия на най-разпространената разграфена панама. Свикнала съм с нея .Имам гоблени и на неразграфена, но ми е по-трудно. Имам гоблен за черна панама, но още се двоумя дали да го започвам. Моя приятелка уши няколко на черна панама и каза ,че е доста трудно. Вярно ли е и има ли някакъв трик за шиене на черна панама:confused:

kameia
01.03.2007, 22:48
:clap: момичета!аз съм пълен лаик!шила съм само на стандартната панама.бих искала да пробвам и на черна.има ли значение на каква тема ще е гоблена:?: кои стават най-добре:?: моля обяснете:angel: :confused:

mery_kostadinova
03.03.2007, 13:41
До сега съм шила само на обикновената разграфена българска панама и на ленена панама с гобленов бод. Бях много скептично настроена към кръстчетата и високия вилеров бод 1:2. Като уших един гоблен с него обаче си промених мнението. Шие се по-бързо и почти няма разлика с другия. Панамата още не съм сменяла, но би ми харесало. Тук във форума научих че има толкова много видове панами. Значи най-предпочитана изглежда е Аида 16... Но за кръстчета ли или за друг бод?

lari
03.03.2007, 23:33
Може би съм много старомодна ,но на мен не ми харесва високия вилеров бод.Виждала съм други неща шити с такъв бод от по-далечно време и по тази причина не мога да го свържа с гоблен. Но всеки е в правото си да шие както реши. Истината е , че става по-бързо.

galia69
28.03.2007, 00:26
До сега съм шила само на разграфена панама но от както открих този форум разбрах че има голяма разнообразие както на панама така и на гоблени :kissyou: По повод на панамата с ламе аз попаднах на тази красота някъде из форума и просто се влюбих в този гоблен

borcuk
28.03.2007, 17:35
Гласувах за разграфена кремава панама, защото на нев се шие най-добре и най-лесно.

borcuk
28.03.2007, 17:39
Предпочитания към панамата нямам.Но искам да задам следния въпрос.
Кой бод е оригиналния.кръстатия,1 : 4 или 1 : 2. В каталога на Вилер е даден 1:2 и 1:1 при шиене на лица.Лично аз отначало започнах да шия 1:4 , но сега предпочитам 1:2 и особено когато има комбинация и с 1:1 става много красиво.

Аз съм шила до сега само Вилерови гоблени , и предпочитам 1:4 бод. Така се подчертават по-добре детайли.

borcuk
28.03.2007, 17:43
:hello: момичета, къде у нас продават панама с ламе??? Видях ушит гоблен в кафява гама и много ми хареса. Ще се радвам ако някой ми даде отговор.

На бул"Христо Ботев"(София) има много магазини за гоблени и в повечето от тях има панами с ламе:

Kally
03.04.2007, 15:07
На всякаква по принцип, но най-често съм на бяла неразграфена.

naiema
17.04.2007, 10:03
Гласувах за кремава разграфена панама,по простата причина че не съм шила на друга!

cosily
03.07.2007, 20:01
Кремава разграфена - бодовете се броят лесно, не уморява очите, пък и предпочитам гоблени с фон, така че разграфеното не ми пречи
:)

ming
05.07.2007, 19:35
Momi4eta bihte li mi pomognali :rezando: Iskam da si pora4am 4erna panama ot internet, poneje niama magazin tuk ot kadeto da si kupia nito panama, nito konzi :cry: No ne znam kakav kaunt da izbera. 6ila sam na razgrafena BG panama,na nerazgrafena BG panama, 6ila sam i modeli na Lanarte. Iskam da znam koi kaunt se doblijava do na6ata BG panama :lady:

abazova_s
04.08.2007, 11:16
Мили момичета, най сетне и намен се удаде случай да шия на неразграфена панама.Определено се шие по трудно.В смисъл че когато панамата е разграфена аз почти не броях квадратчетата.А сега броя всяка дупчица.Но какво да се прави.Ще шием няма как.:(

Vqla
04.08.2007, 13:04
Мили момичета, най сетне и намен се удаде случай да шия на неразграфена панама.Определено се шие по трудно.В смисъл че когато панамата е разграфена аз почти не броях квадратчетата.А сега броя всяка дупчица.Но какво да се прави.Ще шием няма как.:(

:idea: Защо не си я разграфиш сама за да ти е по лесно?Вземи много тънък конец бял или друг, изброй си 20 х 20 дупчици, прекарай си конеца и като свършиш го издърпай. Имам една приятелка с много дълга коса, тя пробва с косми.

abazova_s
04.08.2007, 13:33
:idea: Защо не си я разграфиш сама за да ти е по лесно?Вземи много тънък конец бял или друг, изброй си 20 х 20 дупчици, прекарай си конеца и като свършиш го издърпай. Имам една приятелка с много дълга коса, тя пробва с косми.

Vqla, благодаря за съвета опитах се с молив да разчертавам и то на изкуствена светлина снощи , но много бавно става а исках да го започна и се отказах:D

nadejdabr
04.08.2007, 15:56
Vqla, благодаря за съвета опитах се с молив да разчертавам и то на изкуствена светлина снощи , но много бавно става а исках да го започна и се отказах:D

Абазова, трудно е на неразграфена панама само отначало като почнеш, след това вече не е чак толкова трудно. Лично аз предпочитам да шия на неразграфена, според мен изглежда много по-красив гоблена...наистина трябва малко повече търпение, но пък резултатът си заслужава :kissyou:

valq_78
05.08.2007, 17:30
Гласувах за кремава разграфена,защото съм шила само на такава.Но все пак както се казва не е късно да опиташ нещо ново

stoika
05.08.2007, 22:05
До сега съм шила само на кремава разграфена панама,но никога не съм се


ръководила от жълтия контур.Просто се ориентирам от вече ушитото.

:flowerlove:

Данка
13.08.2007, 19:38
Аз съм начинаеща сега ще започвам да шия понеже нямам опит
се притеснявам да шия на не разграфена в случай че объркам някой
бод ще се получи някое модернистично подобие на пеизаж

Светла Петрова
13.08.2007, 20:05
Зависи от това какъв е модела- ако е изцяло изпълнен , може и на раграфена.Ако модела изисква неразграфена панама, за да си по- спокойна при бродирането и да ти е по-лесно може да си я разграфиш сама с някакъв светъл конец (като тропоска) и след като го свършиш да го махнеш.Успех в начинанието!

tetty71
13.08.2007, 20:47
Гласувах за бяла, неразграфена. Свиква се и наистина се спестява шиенето на фона.

tonkata
31.08.2007, 14:25
:hello:

От както открих Аида захвърлих бълг.разграфена панама.Предимно шия на Аида 18.В началото се притеснявах/тъй като шиех с два конеце,че няма да има покритие,но след като се изпере гоблена тя се свива и всичко е О.К.Когато трябва да шия гобленов бод - на Аида 18, а кръстчета може и на Аида 16, в краен случай Аида 14,в зависимост от гоблена.Освен кремава и бяла харесвам и другите цветове пак в зависимост от гоблена,да не шия фон.
Цитирам мнението на НИА просто за да не се повтаряме... Като ще допълня, че с гобленов бод или по-точно 1:1 шия и на Аида 14, но с три нишки. И върху трите размера съм шила 1:1, кръстчета (които на Аида 18 почти не се личат като кръстчета), контурен бод (бод зад игла) и френски възел. За цвета посочих кремава, защото бялата ми се струва много искряща, докато шия. Но ако го изисква гобленът...:idea:

За ламето в панамата: виждала съм окомплектовки на Ланарте с такава панама, като вътре имаше и конци ламе. Една жена с венецианска маска...Видях и крайния резултат и той беше страхотен!

katrin004
03.09.2007, 20:45
katrin004 Мили момичета,гласувах Друга защото страшно ми харесват цветните панами а мраморните са върхът.Вярно е че не всеки гоблен е подходящ за цветна панама,но за това пък можем да избираме.galia69 и аз се влюбих в панамата с ламе.Сега знам на каква панама ще изработя следващия си гоблен.Привет от katrin004_нова.

lililina
22.09.2007, 10:11
Здравейте, досега винаги съм шила на бяла разрафена.Голям кошмар е с фона.Ще трябва да пробвам и с неразграфената, но малко ме е страх да не сбъркам.

lililina
25.09.2007, 01:23
Виа, благодаря за полезните съвети.Сега дошивам "свети Иван Рилски" и ще опитам следващия гоблен по твоя начин.Фонът наистина е голяма врътня.

BIBETO
28.09.2007, 09:10
Аз отдавам предпочитанията си на обикновената разграфена българска панама - лесно ми е, не броя като обезумяла, и не се страхувам, че ще сбъркам. Но това е само за напълно запълнени полета. Ако искам нещо различно предпочитам цветните Аиди, а най-голям фен съм на тези с ламе. Стават прекрасни неща на тях.- сега шия един гоблен на Вервако на такава и става страхотно. А за разграфяването може да се реши проблема много лесно - продават специални маркери в гобленарските магазини - чертаеш си, рисуваш си, шиеш си, после переш и ... няма и следа, докато от моливите рискуваш да ти остане чертичка тук таме.

Tanichka76
28.09.2007, 20:10
Гласувах за кремава разграфена- защото лесно се шие на нея, лесно се броят бодовете. На нея ми е най-лесно.

svetta
28.09.2007, 20:14
За гоблен - разбира се разграфена.
За малки модели,на които съм поклоница,купувам бяла неразграфена.Кремова не ми допада - няма добро излъчване на цветове.
Същото хареса ми да правя малки миниатюри пейзажи или нестандартни миниатюри на размита /оцветена/ DMC панама.
Не гласувах,защото няма повече от един глас.

vanilin
01.12.2007, 23:34
Аз гласувах за кремавата разграфена панама, защата лесно се шие и бързо мамирам грешката. Много ми харесват тонираните панами и панамите с ламе и може би ще пробвам и тях.

mimi_vasi
02.12.2007, 19:51
Става дума за гоблена -momi4eto s коня -на Ланарте.Сама си правя комплекта,набавих конците....каква панама и в какъв размер е подходяща?
И с риск да съм нахална....кой бод е най-подходящ?:confused:

denito78
02.04.2008, 23:49
Аз шия на кремава разграфена панама, но ме учудва разнобразието и на други цветове панами.Там от където си набавям конци нияма такъв избор.

marulka_s
06.04.2008, 15:11
Гласувах с други, защото като цяло вече предпочитам неразграфената панама, но не само бяла, а всякакви цветове, кремава, черна и т.н. Спестява шиенето на фон, което за мен е досадно и еднообразно.

Tooth
07.04.2008, 23:35
Аз предпочитам разграфената, защото на нея се шие по-лесно,но Арабското момиче
го уших на мраморна (щампована ?) на ДМС и стана много добре. Стигнах до извода,
че не е важно времето за ушиването на един гоблен,а крайният резултат.

vanina5860
30.04.2008, 14:23
Аз шия и на разграфена и на едра неразграфена.,като първият гоблен на неразграфена беше на Дименшън "Зимна вечер" №3899 - на тъмно синя панама.Стана страхотен!

demmy
30.04.2008, 18:45
Аз използвам бяла, разграфена защото имам такава отпреди и то доста. Но тонираната и тази с ламето ми харесват много и се надявам скоро дамога да си купя и да си ушия едно гобленче на някоя от тях!

vanina5860
30.04.2008, 19:58
Демми,миналата година ших една малка Мадона с дете и много добре се получи/комплектовката беше на панама с ламе и с конци Анхор

nellyta
01.05.2008, 12:54
Момичета помогнете, до сега съм шила само на българска разграфена панама, но искам да опитам кръстчета, смятам да ушия за подарък за едно бебче Paul на Vervaco, но се чудя как ще изглежда по-добре - на Аида 14 или на 16, виждам в мненията, че за кръстчета предпочитате 16, но на оригиналната схема пише 14.

via_1313
01.05.2008, 13:07
:greeneye:Не се притеснявай и си ший на 14. По принцип този каунт (14-ти) си е почти: само за кръстчета

vanina5860
01.05.2008, 14:21
Нелита,ший си на 14 ако искаш да е с кръстчета.Добре става и на 16, но е по сбито - на Дименшън /оригинални/ съм шила, но те нали са с комбинирани бодове и също стана добре. Два гоблена ших на 16 в 3 нишки конеца, но бод полукръстче - наклонено на дясно, а от зад се пада конеца прав/вертикален/- получи се чудесно.

nellyta
01.05.2008, 18:13
Много Ви благодаря за съветите, ще започна с 14 пък каквото излезе :-) после ще покажа. Весели празници на всички!

vanina5860
01.05.2008, 18:29
Nellyta,ший спокойно и ще видищ, че дори ще ти е по-лесно. Весели празници на всички и от мен!

ebn
14.05.2008, 00:54
Досега съм ползвала само българска разграфена панама. Но има гоблени със схеми 1:1. Може ли да се шие бод кръсче на Аида 14? Няма ли да стане много дребно и как се боде дупка в дупка

vanina5860
14.05.2008, 03:34
ebn,панамата Аида 14 е много едра, и е подходяща за кръстчета.Поразрови се в нета и ще намериш нагледно описание как се изпалнява този бод, а и в някои списания е показано. Но ако си решила да шиеш на такава панама,не се притиснявай,няма да е дребно, по скоро, ще е по-едро.

ebn
06.08.2008, 18:39
момичета шили ли сте на Аида 14 гобленов бод и с колко нишки конци

midis
06.11.2008, 23:27
Търся гоблен "Света Петка"

svetta
07.11.2008, 10:25
midis иматема (http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5122) за поиск

abazova_s
07.11.2008, 13:45
Аз предпочитам разграфената, защото на нея се шие по-лесно,но Арабското момиче
го уших на мраморна (щампована ?) на ДМС и стана много добре. Стигнах до извода,
че не е важно времето за ушиването на един гоблен,а крайният резултат.

Може ли да попитам от къде мога да си купя такава мраморна панама ,защото оригинала на този гоблен е с такава панама.На свободно дали се намира .:confused:Ако се намира бих си купила.

abazova_s
07.11.2008, 22:08
Абазова, в София от офицялните дистрибутори на ДМЦ можеш да си закупиш. Магазинът им е на бул.Стефан Стамбулов 8.

:kissyou: Нинче, за сетен път ми помагаш.Синът ми и снахата живеят в София .Ще им поставя задача да ми я намерят.:D:D

mareha
08.11.2008, 01:26
Аз гласувах за разграфена панама,но искам да ви кажа че я предпочитам само за по-сложните гоблени.Иначе съм бродирала на какво ли не.Като почнем от лен и свърша със юта.За сега не съм пробвала само черна панама,но я имам закупена.Най ми харесва обаче да работя на аида 14 като големина,а за цвят много ми харесват боядисаните панами,ама не тези дето са еднакъв цвят, тези дето са като размазани,я кликнете тук че да ви стане ясно :D http://www.sewandso.co.uk/ran2457-0.html
Забравих да добавя че използвам и различни видове бодове за бродиране.

abazova_s
08.11.2008, 08:44
Аз гласувах за разграфена панама,но искам да ви кажа че я предпочитам само за по-сложните гоблени.Иначе съм бродирала на какво ли не.Като почнем от лен и свърша със юта.За сега не съм пробвала само черна панама,но я имам закупена.Най ми харесва обаче да работя на аида 14 като големина,а за цвят много ми харесват боядисаните панами,ама не тези дето са еднакъв цвят, тези дето са като размазани,я кликнете тук че да ви стане ясно :D http://www.sewandso.co.uk/ran2457-0.html
Забравих да добавя че използвам и различни видове бодове за бродиране.

:hello:mareha.би ли пояснила Арабското момиче на коя бежава панама да ушия :confused:

mareha
08.11.2008, 09:42
Ами ти зависи с колко голям искаш да ти стане гоблена.Колкото е по-ситна панамата тлкова по-малък става гоблена.Аз лично бих го ушила на аида 11 с кръстат бод.Ако решиш така да го шиеш пробва да видиш дали с една или две нишки трябва да го шиеш.Панамата според мен нетрябва да е много тъмн,защото ще затъмни много гоблена.Аз бих използвала ето този цвят,който е по-скоро кремаво отколкото бежово,но в карайна сметка ти си ориценяваш.Успех!!! :kissyou:
P.S.И после да показваш :idea:

abazova_s
09.11.2008, 08:42
Ами ти зависи с колко голям искаш да ти стане гоблена.Колкото е по-ситна панамата тлкова по-малък става гоблена.Аз лично бих го ушила на аида 11 с кръстат бод.Ако решиш така да го шиеш пробва да видиш дали с една или две нишки трябва да го шиеш.Панамата според мен нетрябва да е много тъмн,защото ще затъмни много гоблена.Аз бих използвала ето този цвят,който е по-скоро кремаво отколкото бежово,но в карайна сметка ти си ориценяваш.Успех!!! :kissyou:
P.S.И после да показваш :idea:
:kissyou:Благодаря за съвета.Досега съм шила само на разграфена панама,само две гобленчета съм шила на бяла панама и си нямам на идея коя Аида е едра и коя дребна.Mareha били ме осветлила малко:confused:

mareha
09.11.2008, 11:45
:kissyou:Благодаря за съвета.Досега съм шила само на разграфена панама,само две гобленчета съм шила на бяла панама и си нямам на идея коя Аида е едра и коя дребна.Mareha били ме осветлила малко:confused:
Ето тук http://www.goblenite.org/showthread.php?p=227190#post227190 публикувах всичко което може да ти е от помощ ;)

patio
05.01.2009, 10:03
Аз също съм гласувала за кремава разграфена,защото на друга не съм шила,но искам да се науча на бяла неразграфена,но мисля че ще ми е мн.трудно.

valentna
05.01.2009, 10:53
И аз съм шила само на разграфена.Имам усещането, че ако почна на друга ще ми е много трудно да свикна.

iv4omad
07.01.2009, 17:18
Лелеееее-ужасТ!
Чак се засрамих и почувствах толкова бос.
Идея си нямах ,че има толкова много видове панама....че и номера даже :baby:
Вия си на разграфена-един път беше бяла -всичките други са си кремави,но мисля,че ако взема някаква друга доста ще се объркам.
Жената вчера ми каза да съм престанел с тия чаршафи-нямало било стени за тях :(

mareha
07.01.2009, 20:44
Лелеееее-ужасТ!
Чак се засрамих и почувствах толкова бос.
Идея си нямах ,че има толкова много видове панама....че и номера даже :baby:
Вия си на разграфена-един път беше бяла -всичките други са си кремави,но мисля,че ако взема някаква друга доста ще се объркам.
Жената вчера ми каза да съм престанел с тия чаршафи-нямало било стени за тях :(
iv4omad успокой женати,като и кажеш че ще си купите по-голяма къща :D ,така поне ще имая известно време мир и ще можеш да си шиеш на воля :idea:

tazzzz
24.04.2009, 10:04
При нас в Смолян можеш да откриеш само готови комплектовки на български фирми, така че шиех само на българска панама, но откакто открих форума и видях какво разнообразие от панами, бодове и чудесии има вече предпочитам неразграфените панами Аида. Досега съм шила само на Аида14, но ще пробвам и по-ситните.
Моето мнение е, че за разлика от българската панама на тази се шие много по-лесно и не се уморяват толкова очите.
Колкото до разграфяването - винаги можеш да си го направиш сам с вълшебните моливчета, пък и не е необходимо да шиеш фон. Особено пък на меланшираните и тези с ламе гоблените стават направо върха. Винаги когато съм в София посещавам магазина на Стефан Стамболов.

biskvitka_
08.08.2009, 15:18
Шия на неразграфена Аида 14 и 16 каунт, досега съм шила само на Zweigart и много ми харесва, защото е твърда и не се налага да се опъва с гергеф. Искам да опитам и по-ситните, но няма да е скоро.

Раграфявам с тропоска от полиестерни машинни конци, страх ме е, че вълшебните маркери може да не се изперат.

judel
20.08.2009, 14:39
Az ispolzvam herazgrafena panama (kanva) na dmc, mnogo e sitna no goblena stava po hubav i po sgasten. 6ie se trudno oba4e e po hubavo ot originalnite panami. tozi goblen go 6ih taka snimkata ne e mnogo qsna no goblena siqe
http://dump.ru/viewer/preview/biggest/3267840.jpg (http://dump.ru/file/3267840)

liliq
30.09.2009, 10:14
Моля,някой да ми кайе какво значи Аида 55.Какво е 55.Не съм ползвала такава, А САМО ОБИКНОВЕНА

daniel4i
24.10.2009, 12:25
Аз също гласувах за кремава разграфена панама, защото най - често шия с такава, шила съм и на цветна българска неразграфена. Но сега имам желание да се науча да шия на Аида.

dianka
19.01.2010, 14:54
аз съм шила най-често на кремавата, разграфена панама, защото си мислех, че тя е единствената на света. с този прекрасен форум, който според моя мъж е, така да се каже хъм......, открих много красиви неща и възможности, но въпреки всичко, шила съм и на по-ситна, аида незнак каква, и при все това, си я разграфявам, като си очертавам чертички със друг цвят конец. така ми е по-лесно и така съм свикнала. като се прибера вечерта в къщи, ако мога да изгазя големите ни преспи, ще снимам моделчето, което шия благодарение на форума и ще ви покажа какво имам предвид. не съм пробвала други видове панами и съответно начини на шиене - това френски възел, кръстат бод или другите видове бодове, на които сигурно дори не знам имената. :confused:

meriam
20.02.2010, 12:27
Аз не разбирам много,но какво ще кажете за обикновенния етамин.

Shanni
20.02.2010, 13:57
:confused: Ама тия анкети трябва да имат по повече от един отговор! Аз обичам да шия на няколко вида панами, в зависимост от гоблена. Ако е плътна бродерията, разбира се, на разграфена /екрю/. Ако е без фон, бяла или цветна, в зависимост от гоблена. Някои модели стават по-красиви на панама с ламе, някои - на по-ситна, някои на по-едра, мисля, че ако е добро качеството на панамата, на всички видове се шие лесно и приятно.

:kissyou:

meriam
20.02.2010, 19:04
Аз работя в момента на обикновен етамин и се получава доста сполучливо.

tazzzz
21.02.2010, 21:15
:confused: а какво представлява този етамин?

meriam
22.02.2010, 15:43
Етамина е то на което едно време са шиели традиционната българска бродерия.

desimitkov
24.02.2010, 19:49
Много харесвам ленените платна с участъци за бродиране но за съжаление не мога да намеря размер над 90/90 см. :uhhhh:Искам да си направя покривка за хранене но с този размер?Ако някой знае къде мога да си купя на метър ще черпя и ориентир за цена разбира се.Днес минах покрай магазина на спирка "Оряхово" и го няма :(Ако някой е купувал скоро панама платно моля да ми каже от къде:)Утре съм намислила да ходя в магазина на DMC на "България" видях табела от трамвая ако и него го няма ще ревна:(:cry:

dushkova
30.04.2010, 22:11
Искам да поправя по-горе написаното,че етаминът е на което са шили българската бродерия. Българска брадерия се шиеше върху панама също в различни размери -ситна, едра , средна големина ,цветна , ленена-също различна. Етаминът -също беше различен по големина. Върху него се шиеше с така наречените конци целволе с дебелината на сегашната марка Катания.На етамин обикновено се шиеха ковьори за стена, възглавници, килимчета за пода,възглавнички за столове -всичко се изпълнава с прав бод различен по големина в зависимост от модела и кръстче бод. Сега се внася страмин,който е по-твърд от етамина и изпълнява същата функция-за създаване на красоти.:D

doci
12.05.2010, 23:34
Любимата ми панама е българската бяла 16ct.

dushkova
13.05.2010, 09:05
В последно време се насочвам към по- едрите панами,заради ЕГН-то малко недоскив, :D ама не се отказвам да шия.За любима панама не мога да кажа,защото всеки модел си изисква основата и се убедих от опит.Експериментирах с едно моделче и си е така. :idea:Лек ден на всички и честито Спасовден на шофьори,летци,управляващи превозни средства ,за да летят по въздух и суша с божията благословия.:-|

meriam
16.05.2010, 10:18
Аз също работя на етамин и по-едра панама,защото и аз малко съм недоскив.Мисля,че панамата не е от значение когато едно нещо се прави като хората.:greeneye::greeneye::greeneye::greeneye:

valentina_24@abv.bg
09.08.2010, 17:35
Здравейте, във връзка с малкото проучване, което правим,
бихте ли споделили на каква панама ви е най-приятно да шиете?

Na nerazgrafena.

кики
10.08.2010, 10:19
Гласувах,за разграфена панама.Преди време шиех само с такава.
На неразграфена бяла-българска съм шила само ,,Молитва за дома''.Вчера я завърших.
А сега имам един въпрос.Харесах си един гоблен(представлява конска глава) от списанието Рисунки с игла.Конците ги набавих.Схемата е 1:4.Та да питам дали може да се изработи на тази българската бяла панама,защото е по едра ,а съм много зле с очите.Направих проба на разграфена кръстат бод,през дупчица,но много прозира.Много ви моля,дайте ми съвет,като се има предвид състоянието на зрението ми.

Jully
10.08.2010, 11:07
Кики, ако ще го шиеш на кръстчета, ще е по-добре да шиеш на 14ти каунт. На българската едра панама ще се получи супер, защото отговаря донякъде на 14ти каунт Аида. За кръстчетата през дупчица на нашата разграфена панама - аз не съм им привърженик, става доста грубо според мен. Така че давай смело на по-едра панама, ако модела позволява да се шие на ктъстчета.

larry
19.08.2011, 12:12
Не съм сигурна, дали тук е мястото на този въпрос, но ми трябва съвет. Започнах един модел с патици (сп. Anna №10/1991г), който по идея се бродира с гобленов бод с вълнени конци върху специален плат. Аз реших да го направя с кръстчета върху лен. Но се оказа, че преплитането на плата е неравномерно и много се изтегля нагоре, и освен това е много едро. Впросът ми е, ако някой от вас е бродирал върху лен, - дали се свива при пране?

biskvitka_
23.08.2011, 00:02
Ленът е с най-голяма свиваемост при естествените тъкани, така че ще се свие. Обаче издълженият бод ще си остане издължен :(

larry
14.09.2011, 22:00
Значи трябва да го сменя. Благодаря. Добре че не успях да избродирам много.

dessibij
06.10.2011, 23:29
Здравейте - а къде може да се намери панама с ламе?

irina48
13.12.2011, 17:39
Гласувах за кремава/разграфена/панама,защото до сега съм шила само на такава.Имам едно малко гобленче на бяла неразграфена,начертах си линии и така бродирах,но нещо не ми върви и засега го поизоставих.Иначе много харесвам вашите неща,които са избродирани на панама с ламе,тунингована /или както там се нарича/,цветна,но до сега освен бяла,друга не съм срещала по магазините.Освен това отдавна вече шия с очила и да се взирам в неразграфената панама ми е доста трудно.А като трябва да се шие фон -ми омръзва и ми е неприятно.:D:idea::confused:

leave
02.03.2012, 08:53
Уау, красиви снимки:http://is.gd/CB9TM7

peppinka
08.04.2012, 13:26
Някой шил ли е на какаова панама?Не съм сигурна така ли се казва,но е на по-тъмни бежови петна.

dushkova
08.04.2012, 15:12
Не се ли казва тонирана?

irina48
08.04.2012, 17:30
А от къде купувате тонирана панама???Омръзна ми да шия до припадък фон и вече твърдо съм решила да търся тонирана панама.Живея в София,но в магазините,в които съм ходила има само бяла неразграфена панама.Може би има определини магазини,където продават цветна панама?Ще ви бъда много благодарна ако ми пишете::(idea::confused::D:clap:

gerganaganeva67
08.04.2012, 18:28
А от къде купувате тонирана панама???Омръзна ми да шия до припадък фон и вече твърдо съм решила да търся тонирана панама.Живея в София,но в магазините,в които съм ходила има само бяла неразграфена панама.Може би има определини магазини,където продават цветна панама?Ще ви бъда много благодарна ако ми пишете::(idea::confused::D:clap:

http://dmc-art-hobby.com/index.php?action=contactus
В Младост 1 на пазар Пътеките има също 1 (или 2) малки магазинчета.

RUSINOVA65
08.04.2012, 20:17
Погледни и тук
http://shop.milenastyle.com/index.php/cPath/38/sort/2a/page/2

Jully
09.04.2012, 08:33
Виж тук, Ирина. Има и магазин в София http://www.8888bg.com/catalog.php?cid=49

peppinka
10.04.2012, 15:33
Аз съм от Пазарджик и магазина е един-поръчвам и чакам.:(Сега чувам,че има още един.
Не мога да повярвам,че в София магазините не са по-заредени.Не е като стоката да се разваля лесно.

fartunta
28.04.2012, 09:35
аз гласувах за бяла неразграфена панама,понеже на нея за първи път избродирах молитвата за дома,а след това и св.Николай,стана страхотно.Макар,че и черната е идеална .

wildcatlady
08.10.2012, 10:05
Здравейте, бих искала да споделя и моето мнение: аз шия на кремава разграфена панама :lady:

dori4a
05.03.2013, 21:24
Аз също съм доволна от Аида.Досега имам 7,8 гоблена на разграфена панама.Но гоблените бяха и на Милена стил и на Вилер и останах доволна.А сега започнах Африканката със схема от форума.Купих българска разграфена панама но останах разочарована.Прекалено мека и образува пилинг.:confused:Изобщо трудна за работа.

dori4a
05.03.2013, 21:28
Аз гласувах за бяла панама като имам в предвид Аида 18.Но най-много ми харесва да шия на evenwave,като сега изобщо не ми се поглеждат нашите bg-панами и гобленовия бод.А пък и в качеството на Аида изобщо човек не може да се съмнява. :yes: Просто е удоволствие да бродираш всеки бод на нея. :smokin:

Здравей,да попитам каква е тази панама evenwave и има ли я в Б-я?

Yanka2013
02.07.2013, 12:32
Моля за съвет!
Здравейте,момичета!Не съм шила досега на панама различна от българската разграфена.Предстои ми да избирам панама с 25 c t.Коя от двете е по добра : Аида или Лугана ?

mimzi
13.07.2013, 10:26
Гласувах за "Друга". Нямам предпочитания. Зависи каква изисква гобленът. Не обичам да шия фон наистина, но ако се налага... Обичам да пробвам различни. Последно експериментирах върху черна. Просто си зависи от ефекта, който се цели и от модела...

scorpion4eto
12.10.2013, 08:17
Бяла магическа разграфена. За каунта ползвам от 14 до 25.

selma696
17.10.2013, 15:31
Ако може да ме посъветвате, в ключа на гоблена пише цвят на панамата слонова кост, но никъде не намирам такава. Има цвят шампанско и екрю, не зная коя да избера!

dushkova
17.10.2013, 16:06
Избери шампанско.Екрюто ще ти дойде тъмничко.

selma696
17.10.2013, 16:08
Избери шампанско.Екрюто ще ти дойде тъмничко.

Благодаря много!:kissyou:

KatyaShuman
28.11.2013, 20:52
Гласувах за друга панама. Съобразявам се с цветовите изисквания на гоблена. Не шия отдавна на българска разграфена панама, защото предпочитам кръстче , а и шиенето на фон понякога е излишно. В последно време купувам унгарска панама тип Аида, но има само един плюс- цената, другите и качества са в минус :) Шия предимно на 16 каунт, по- добре виждам :)Има доста дизайни на черна панама, които харесвам, имам и ушити на черна, но сега се въздържам, по- трудно ми е . Когато не се шие фон цветът на панамата е много важен, изпитах го върху един дизайн на Майя - Дама в синьо с кученца. Уших я веднъж на екрю , малко ми се губеше по края и я ших втори път на малко по- тъмната панама. Определено се получи по- добре.

galya_kost
13.07.2018, 13:41
Кремава и бяла неразграфена.Предпочитам кръстче бод,14 и 16 каунт,но съм бродирала и на 18 каунт.За по-голям ефект и за да не бродирам фон,все по-често посягам към различни цветове панама,но никога разграфена!

gyuksel
27.07.2019, 17:49
i az predpochitam Aida 16 i shiya na krastcheta :)