PDA

Покажи пълната версия : помогнете!!!!



zori
24.08.2006, 11:06
:hello:

много ви моля за помощ решила съм да започна този ръстомер но нямам номерата на конците ако някой може да помогне ще черпя по едно кафе макар и виртуално
благодаря предварително :kissyou: лек и ползотворен ден на всички.

mar4ela
24.08.2006, 12:54
:hello: zori, според мен можеш и да не 4акаш някой да ти даде номерата на конците, можеш и сама да си ги подбереш.
Вси4ки са достатъ4но ясни и можеш сама да решиш какъв цвят да сложиш, няма много нюанси от цвят, така , 4е пробвай сама :thumbup:
Аз ших на дъщеря ми гоблен4е с Ме4о Пух , Йори, Прас4о и Тигъра и сама реших с какви цветове да бъде, не е трудно :yes: , пробвай , стискам палци.

mar4ela
24.08.2006, 12:56
Ако искаш ще ти дам номерата , кото аз съм използвала , а ти ще си решиш дали да сложиш тях :wink:

Pepinas
24.08.2006, 12:57
Намерих го този ръстомер, но няма номера, а конците са с имена. Тъй че mar4ela е права - можеш да избереш и сама.

zori
24.08.2006, 12:59
Ако искаш ще ти дам номерата , кото аз съм използвала , а ти ще си решиш дали да сложиш тях :wink:



ще ти бъда благодарна ако ми ги пратиш
norfeliq@abv.bg
а ако ти е по -удобно може и на лични :flower:

zori
24.08.2006, 13:01
много ви благодаря за съдействието

mar4ela
24.08.2006, 13:11
Ок , ще ти ги пратя , само 4е утре , защото сега съм на работа .
Нали не е спешно :D :wink:

manka
24.08.2006, 13:16
:hello: Ето ви ключа с номерата :wink:

zori
24.08.2006, 13:34
Ок , ще ти ги пратя , само 4е утре , защото сега съм на работа .
Нали не е спешно :D :wink:

не не е толкова спешно


благодаря!!!!!!!!

mareto
19.03.2007, 11:17
:( здравей манка.виждам че ти си една от най -добрите гобленарки и бих искала да ти задам един въпрос.подариха ми гоблен на фирма деменсиос закупен от сащ.шила ли си до сега на тази фирма и имаш ли представа как се шият 1;1 или 1;4.благодаря предварително

murr
19.03.2007, 11:40
:( здравей манка.виждам че ти си една от най -добрите гобленарки и бих искала да ти задам един въпрос.подариха ми гоблен на фирма деменсиос закупен от сащ.шила ли си до сега на тази фирма и имаш ли представа как се шият 1;1 или 1;4.благодаря предварително

За тези гоблени съм чувала, че към всеки има приложено описание за пбодиране, защото при тях се използват няколко ралични бода с различна дебелина (1,2,3 нишки) на конеца. При тях се шие кръсче, полукръсче, контурен, френски възел и може би гобленов бод. :-|

Oriane
19.03.2007, 12:43
:( здравей манка.виждам че ти си една от най -добрите гобленарки и бих искала да ти задам един въпрос.подариха ми гоблен на фирма деменсиос закупен от сащ.шила ли си до сега на тази фирма и имаш ли представа как се шият 1;1 или 1;4.благодаря предварително

Точно както казва Murr e. Аз в момента шия на Dimensions - имам кръстче с 2 (3) нишки, полукръстче с 4 (5) нишки, контурен, френски възелчета и couching. За гобленов бод при Dimensions не съм чувала, но може и да има. Така че най-добре следвай стриктно инструкциите, а ако нещо не разбираш, покажи ги тук, за да ги разясним с общи усилия :kissyou: .

manka
19.03.2007, 20:59
mareto Мисля че има къде къде по-добри от мен тук,ето даже са ти отговорили много правилно момичетата,така че обръщай се към всички занапред,и винаги ще получиш правилния отговор от някой:)
Приятно сърфиране ти желая при нас ;)

mishone
21.03.2007, 14:21
Виждам тук много вещи хора в занаята, бихте ли ми помогнали?
Изтеглих си схемите на някои зодии на Ланарте, но са с кръстчета. Ще има ли проблем ако ги шия с гобленов бод. И също така не мога да разбера 1:1 или 1:4 се шие, защото на схемата едно квадратче е с 5 кутиики, а на панамата квадрата е с 10.
Нищо не ми се връзва. Какво да правя?:(

mishone
21.03.2007, 14:26
Изпращам ви част от схемата, за да придобиете представа за въпроса ми. Благодаря ви предварително! Ще черпя.:coffee: :cookies: :lady:

Devil_lady
17.11.2007, 22:14
mila ne sam mnogo sigurna no 6tom ima6 na shemata si 5 kvadrat4eta a na panamata 10 sledovatelno goblena ti se 6ie 1:4 YsPeH:kissyou:

lucy
22.11.2007, 01:07
Виждам тук много вещи хора в занаята, бихте ли ми помогнали?
Изтеглих си схемите на някои зодии на Ланарте, но са с кръстчета. Ще има ли проблем ако ги шия с гобленов бод. И също така не мога да разбера 1:1 или 1:4 се шие, защото на схемата едно квадратче е с 5 кутиики, а на панамата квадрата е с 10.
Нищо не ми се връзва. Какво да правя?:(

Няма да има никакъв проблем да шиеш с гобленов бод - аз съм правила 2-3 техни модела и станаха идеални. И да , шият се 1:4 .:kissyou:

mishone
23.11.2007, 23:13
Какво ви става бе хора, чак сега ли я видяхте тази тема. Аз вече съм ушила две от зодиите.