PDA

Покажи пълната версия : Добра рецепта за чийзкейк



lucy
31.08.2006, 21:11
Момичета, моля ви да споделите добра рецепта, защото се оказа , че има разминавания при готовите, които се предлагат!
Трябва ми за 17.09.
Надявам се, че опитните домакини ще помогнат!
:angel: :angel: :angel:

katiia
31.08.2006, 21:58
:hello: Тази рецепта я даде Звездев миналата година много е интересна и вкусна .Аз вече я пробвах .
Чийз кейк - баклава
22 Септември 2005, 09:30 часа
Продукти:

за чийзкейк:
500 г сирене “Маскарпоне”
50 г разтопено масло
5 листа точени кори
3 яйца
1 капсула ванилова есенция
1/2 ч.ч. мед (7 - 8 с.л.)
сокът от 1/2 лимон (1 - 2 с.л.)

за баклавата:
75 г разтопено масло
50 г орехови ядки
50 г бадеми
8 - 10 листа точени кори
2 - 3 с.л. захар
1 ч.л. канела

за сиропа:
1/2 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. вода
2 шайби лимон
1 канелена кора

Начин на приготвяне:
1. С разтопеното масло се намазва половината от една точена кора, сгъва се и се поставя в тава с диаметър 30 см. Така че половината да е извън съда. Така се намасляват и поставят още 3-4 кори. Трябва дъното и стените на тавата да са добре покрити.
2. Сиренето се разбива с миксер, постепенно се добавят яйцата. Щом стане като крем, се добавя ваниловата есенция. Пак се разбива и постепенно се добавя медът и се налива лимоновият сок. Размесва се и се налива в тавата. Покрива се с корите, които са извън тавата.
3. Пече се в предварително загрята на 160С фурна, около 40-50 минути. След това се изважда, правят се процепи, за да диша докато изстива.
4. Ядките се смилат със захар и канела.
5. Корите за баклава се поставят една върху друга и с помощта на същата по големина тава се отрязва дискове с нейния диаметър. След това тавата се намаслява, покрива се с един от дисковете, поръсва се със 1/3 от смелените ядки и се покрива с пет диска, всеки, от които е намаслен. Разпределят се останалите ядки. Покрива се с останалите дискове, всеки, от които е намаслен. Внимателно повърхността се разрязва на ромбчета. Пече се в предварително загрята на 160С фурна, 30 минути или докато стане златист.
6. Сиропът се приготвя, като захарата се изсипва в малка тенджерка, налива се водата, добавя се канелата и лимоните. Къкри, докато сиропът се сгъсти.
7. Горещата баклава внимателно се прехвърля върху изстиналия чийз-кейк. Залива се със сиропа. Оставя се да се охлади. Консумира се след 4-5 часа.

lucy
31.08.2006, 23:19
Много ти благодаря :!:
Ще опитам :!:

Morena
04.09.2006, 20:26
Силно препоръчвам този чийзкейк (http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=110.msg3498#msg3498)... има много изискан вкус, идеален е за гости например... , а още по -добре за персонално ползване :yes: :wink:

lucy
04.09.2006, 21:32
:cool: :cool:
Благодаря, до 17 има още време, но този ми се струва по-лесничък!!
Ако няма други предложения - чакай отзиви!!!!

pepii
04.09.2006, 21:52
:hello: lucy,ти десерта ли искаш да е различен или търсиш основното меню :?: Аз също имам опит и бих ти помогнала само кажи :wink:

lucy
05.09.2006, 01:00
:? :? :?
Трябва ми само тортата!
Детенцето на мама, нищо че е на 15, е злоядо, и съм свикнала като каже , че обича нещо да й го правя! Знам, че я глезя, но тя има имен ден и като иска да черпи с такава торта - мога ли да кажа, че не знам как да я направя :?: :D :D :D :D
няма да се излагаме,я !
Ще се представя на ниво или поне ще опитам!

lucy
13.09.2006, 17:36
:cool: :cool:
Ето какво опитах в неделя - стана доста добре, като изключим факта, че нямах подходящ кръгъл съд и я правих в правоъгълна тавичка от стъкло! Замених и шоколада с бял вместо кафяв! Наистина стана вкусно, макар че смесих и два вида бисквити - не ми стигнаха единия пакет!
Да ви е сладко!

Забравих да ви кажа най-важното - прави се в микровълнова, но става и с обикновена фурна сигурно.

lucy
13.09.2006, 17:57
:D :D
Понеже текста трудно се чете, ето :

Продукти:
60г краве масло, 125г счукани шоколадови бисквити /аз използвах каквито имах/, 250г сирене"Крема" или безсолна извара,1/4 чаша захар, 2 яйца, 60г натурален шоколад /аз сложих бял/, 300г сметана, 1 суп лъжица ликьор


Маслото се разтопява за 1 мин на най-високия градус и се смесва с бисквитите. Полученото тесто се разстила в тавичка и се пече 1 мин, след което се охлажда. Сиренето и захарта се разбиват с миксер , прибавят се яйцата и се разбиват добре. Шоколадът се разтопява за една минута, охлажда се леко и се разбива със сиренето заедно с половин чаша сметана и ликьора. Получената смес се изсипва върху блата в тавичката, пече си 3 мин . Охлажда се , престоява в хладилник няколко часа и се намазва с останалата сметана. Тортата се украсява с ягоди и настърган шоколад.

Вкусно е :!: