PDA

Покажи пълната версия : рецепти за кашлица



vlaeva_dida
02.09.2006, 11:28
Можели някой да ми каже рецепта за кашлица /за 4 год дете/

lucy
02.09.2006, 12:40
А сега ,де!
Беше много отдавна, но си спомням Следното:

Взимаш пакетче синапено семе и го смилаш в кафемелачката да стане на брашно, след това с обикновено брашно забъркваш лепкава кашичка , която по количество да ти стигне да намажеш гърдичките и гръбчето на детето в областта на белите дробове. Вътре в кашичката сложи само 1 лъжица от синапеното брашно, то е много силно и може да изгориш кожичката. Намажи получената смес върху вестник или амбалажна хартия и му направи компрес за през нощта. Внимателно поставяй компреса - пропусни областта на сърцето! Слагай само върху белите дробове! Това си спомням, но знам че за една нощ възпаленията изчезваха и на другия ден нямаше и следа от кашлица!
Дано съм ти помогнала!

vlaeva_dida
02.09.2006, 14:08
Ще пробвам довечера .Писнами от тези лекарства от тях няма полза,дори вредят получи астма.

lucy
02.09.2006, 14:33
Мноого си права за лекарствата!
Аз успях да опазя мойта дъщеря от антибиотици и т.н., хем ходеше на детска градина!
Правех така:
В момента който усетя, че почва да се разболява и давах по една малка ампула вит.С , през 3 часа - ударно! Резултата беше, че или изобщо не се разболяваше, или караше грипа в много по-лека форма! Но ей богу, антибиотици и до ден днешен не е пила! Вече е на 15!

blue_bouble
02.09.2006, 14:41
За себе си правя тези рецепти и ми помагат:

1-вата- 1 ч.чаша кола и 5 лукчета или лютиви бонбончета слагаш да заври и пиеш топло,не горещо.
2-рата -слагаш да заврят необелени 1 ябълка.1 картоф и една глава лук/измити много добре/ в около 400 мл вода.Пие се топло.

В билковите аптеки има един много ефикасен чай за подсилване на защитните сили на организма-Ройбос,много съм доволна.Миналата зима се разминах само с лека хрема.Не боледувах.

Дано съм ти била полезна.

katiia
02.09.2006, 15:06
:yes: Тази рецепта на Blue Bouble с лукчетата e много ефикасна .Аз също съм я правила на дъщеря ми и резултата е много лека ф орма на кашлица.

Nelia
02.09.2006, 19:03
И аз ще се присъединя с малък съвет!
Чай от мащерка и мед,ама истински в никакъв случай от могазина :!: Дано го обича да си взема непрекъснато по лъжичка.
Още - 1 малка глава лук се изпича заедно с люспите.Изстисква се през марля и към получената каша се прибавя лъжица мед.Приема се още топло.

Още една рецептакоято имам не знам откъде - сварява се 30г лайка в 500мл вода или пр.мляко докато течността остане 300мл. Прецежда се и се оставя да изстине. Към отварата се слага едно прясно сурово яйце /жълтъкът и белтъкът се разбиват поотделно и после се смесват/.Добавя се 2 ч.лъжички мед Всичко се обърква до хомогенна смес.През целия ден се дава на детето да пие по малко от този лековит сироп.Всеки денсе прави нов сироп по описания начин. :wink:

vemite
02.09.2006, 19:03
Аз пък от 2 години правя нещо на което ме научи майка ми. Разбърквам една чаена лъжица мед, половин лъжица олио и половин лъжица ракия. За по-добър вкус ако детето не обича мед слагам и малко канела. Това го давам по 5-6 пъти на ден. Много е ефикасно при суха кашлица, особенно в началото на разболяването. Моята дъщеря много боледуваше и бяхме почнали да уголемяваме черния дроб от все по-силните антибиотици. Пиехме по един два пъти на месец и зима и лято. Преди 2 години я записах на лечение с хомеопатия и съм много доволна. Сина ми е на 3 години и от една година и него лекувам така. Сега не сме пили антибиотици от както съм ги записала на това лечение и самата лекарка ми препоръча същата рецепта за кашлица, а за хрема правим промивки с разтвор от запарена лайка и на върха на лъжицата сол и сода. Това го слагаме по един капкомер във всяка ноздра на всеки 1-2 часа.
Извинявам се, че стана дълго но се опитвам да си кажа опита. Дано съм помогнала.

zldi
22.09.2006, 11:39
1 бира се слага да заври и към нея се добавя 1 пакетче небетшекер. трябва да ври докато стане наполовината от това което е било. пие се по 1 суп.лъжица сутрин, обед и вечер.:clap:

alys
22.09.2006, 14:50
В едно от мненията прочетох за Ройбос. Чаят е полезен, но имайте предвид, че на някои хора им се приспива от него. На мъжа ми не му действа така, но ние със сина ми го ползваме като успокоително средство, подпомагащо заспиването.

Скарлет
22.09.2006, 16:16
1.През половин час давам по една чаена лъжица захар,посипана с 3-4 капки олио.

2.Бяла ряпа се издълбава и се пълни до половината с мед,да престои малко и като започне и ряпата да отделя сок се дава през 15мин по една супена лъжица.