PDA

Покажи пълната версия : помощ при прикачване на снимки



darri
19.09.2005, 12:57
Имам нужда от помощ.Имам в електронната си поща снимки на два гоблена шити от мен, но са много големи.Нямам програма за да ги намаля, а и аз и компютрите все още си говорим на "Вие" :D .Много ми се иска да ви покажа и аз две от моите творби, но просто не знам как да го направя :evil: Ако имате идея - споделете.Не помня къде точно във форума нашите домакини любезно предложиха на една от участничките да им изпрати снимките и те да ги обработят.Може ли да помогнете и на мен :?:

Astrelaan
19.09.2005, 13:46
За подобни цели ползвам SnagIt
Това е линк за триал версията http://www.techsmith.com/download/freetrials.asp
С нея можеш да присвоиш и съхраниш като картинка всичко ,каквото се намира на екрана на монитора ти .И размерите на която и да е снимка няма да превишават 100КБ.Ако свалиш програмата бих могла да ти помогна стъпка по стъпка как се работи с нея,но така не мога да ти обясня не ставам за педагог:)
Има и други програми от подобен род ,но аз съм доволна от тази.
А ако не ти се занимава с инсталиране на програми прати ми снимките,ще ти ги намаля :)
Имейла ми е eutuxia2002@yahoo.com

darri
19.09.2005, 14:08
В момента тегля програмата ако не успея ще ти пратя снимките.Благодаря ти много.

Anonymous
19.09.2005, 14:21
Darri,

Може би един друг вариант също да ти свърши работа?
Вместо да обработваш снимките, не би ли могла да ги качиш в някой сайт, така че да са достъпни online, и после да поместиш тук адреса им?
Примерно:
www.webshots.com
http://www.imageshack.us/

Ако пък английският е спънка, ето и BG сайт, който всъщност е доста лесен за работа:
www.snimka.bg

http://a80.g.akamai.net/f/80/71/6h/florists.ftd.com/pics/products/B23-3261.jpg

darri
19.09.2005, 15:29
Nelka аз опитах в снимка.бг, но не успях.Нещо не правя като хората :cry: Отидох на създай албум и уж всичко пиша, а нещо не се получава и незнам защо :mad: .Иначе съм се регистрирала там.А що се отнася за другите два адреса....срам ме е да призная, но ако с компютрите съм на вие то с английския сме направо от различни кръвни групи :zipper:

flame
19.09.2005, 15:34
Здравей darri,

прати снимките на info@goblenite.com
ние ще ги обработим и ще ти ги върнем на твоя
e-mail да си ги публикуваш във форума.
:yes:

Valja
19.09.2005, 15:38
Ако скоростта на интернета е ниска, може изобщо да не може да се качи нито една снимка. Пробвай от друг компютър, където доставчика на интернет е друг - по възможност - с по-висока скорост. Успех!

darri
19.09.2005, 16:01
Благодаря на всички.Сега остава да действам. :yes:

Astrelaan
19.09.2005, 16:54
Предполагам,че в snimka.bg имат ограничение за размера на прикачваните снимки.Твоите вероятно превишават разрешеното:)Би могла да ползваш и програми за графичен дизайн,но не ти го предложих като вариант ,защото няма смисъл да се объркваш още повече.Повярвай ми,най-добрия вариант е да имаш SnagIt или някоя подобна и.Независимо ,колко са малки снимките ти тук например така или иначе ,за да ги закачиш пак ще се нуждаеш от намаляне.А според мен не можеш постоянно да разчиташ на благосклонността на форумците:)А и защо да не си независима поне от към тази страна.
Програмата ,която ти препоръчах е абсолютно проста за употреба.Нямаш нужда от никаква настройка.Снимките не е задължително да ги обработиш,въпреки ,че притежава и такава функция.Това е един вид крадец на изображение.Ограждаш това ,което искаш-текст или картинка ,изобщо всичко което се намира на екрана ти и после го съхраняваш в какъвто си искащ текстов файл-jpg,gif и т.н
Примерно оригиналниа размер на снимката ,която прикачам е 1МБ.Ако искам да я покажа тук трябва да я намаля.Е с програмата я направих 39кБ

darri
19.09.2005, 18:30
:cry: :cry: :cry: а уж съм образован човек
малеее днес явно не ми върви, нищо не успях да направя като хората
Astrelaan, свалих програмата или поне това което си мисля че трябва, но като се опитам да я отвора ми казва, че допускам някаква грешка.И те с този английски.Не го напишат на български, че да ги разбере цял свят :)
flame и на посочения адрес ги изпратих, но в пощата си получих писмо пак на английски и не знам какво значи, но ми казват sorry и незнам си още какво....
а мойте снимки са огромни :D над 2 МВ и в снимка.бг не мога да ги сложа.С две думи ужас от всякъде.Ама като не става - не става няма да се занимавате само с мен.Благодаря ви още веднъж на всички

Jovany
19.09.2005, 18:47
Пробвай да ги изпратиш не мен ще ги оправя и ще ти ги върна може с моята поща да има по голям успех :D :D :D

flame
19.09.2005, 18:57
darri, не бързай!
Не можеш да ми пратиш файловете именно защото са прекалено
големи. Скоро ще пишем във форума как да решиш бързо
и лесно проблема с преоразмеряването.
Проверявай секцията "НОВИНИ" редовно за новостите.
:wink:

darri
20.09.2005, 10:39
ОК. Ще следя новините и ще гледам друг път големи снимки да не правя :D :D :D
Jovany,смееш се ти ама аз ще взема да ти ги изпратя ама не ти знам адреса.Направо съм за рекордите на Гинес.Те снимките ми по-големи от гоблените :D :D :D

flame
26.09.2005, 11:58
darri, вече има решение на проблема тук:
http://goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=281

Ако имаш въпроси пиши.
:wink: