PDA

Покажи пълната версия : Помощ! Рецепта за палачинки!



anna77
04.09.2006, 17:38
Момичета, вие ако не ми помогнете, няма кой!

Имам няколко рецепти за палачинки, но или ми стават много твърди, или много жилави, или сместа ми е само балончета и следователно стават на дупки, или е много рядка, или е много гъста ... изобщо писна ми!!! :( :( :(


:cry: :cry: :cry:

На всеки проблем, който ви описах, съм изпробвала поне по една рецепта - смятайте вие!

Искам рецепта, от която палачинките ми да стават пухкави и меки, каквито съм ги яла навсякъде! :yes:

Моля ви, само бъдете една идея по-подробни в обясненията как се правят хубави палачинки и от вашата рецепта горе-долу колко бройки излизат?!

Мерси предварително! :flowerlove:

UnHandy
04.09.2006, 22:55
Не знам ти какви палачинки си яла,но аз откакто се помня ям все едни и много ги харесвам.Рецептата е следната:
0.500л прясно мляко
0.300кг брашно
5 яйца
1,5 супена лъжица захар
Разбиркваш и оставяш за 10-15 минути брашното да се разтвори добре и започват да валят палачинки :yes:

jpop4e
04.09.2006, 23:34
:hello: ,
Моята доза е малка и много икономична:
1 яйце,
2ч.ч. брашно,
2ч.ч. вода,
щипка сол, щипка захар, малко сода на око, но мисля, че е около 1 каф. л.

Като забъркам сместта я оставям малко да почине и тогава започвам да пържа палачинките. Има една тънкост - водата е малко повече от брашното, така че да е по-рядко от боза, за да се разлива бързо.
Другото - за да не се получават шупли се пържи на по-слаб огън не на мах, хубаво е да имаш тиган с дебело дъно и стени, някак като се загрее веднъж и е по-удобно - не мога да го обясня съвсем.
Мажа тигана само с малко олио, а ако е тефлонов не го мажа с нищо, а слагам няколко капки олио в тестото и не залепва.
Винаги отдръпвам тигана от котлона и тогава наливам тестото, когато го разпределя навсякъде, тогава връщам на котлона.
Готовите палачинки са твърдички и ведного се захлупват, за да се задушат, тогава омекват и стават бижу.
Моите близки и приятели много ги харесват, така че Успех!!! :thumbup:

Аня
04.09.2006, 23:45
Аз също от край време ползвам рецептата за палачинки,която е показала Un Handy,само че аз добавям и една кафяна лъжичка сода бикарбонат за по-сигурно и ти гарантирам успеха. :thumbup: Само че имам и една друга малка тайна-ползвам тефлониран тиган за пърженето или още по-добре откокто си купих с термоточка и двойно дъно от TCM-направо се специализирах в палачинките-не залепват и лесно се обръщат,а и можеш да ги правиш съвсем фини и тънички.Успех! :yes:

CANU6KA
05.09.2006, 10:09
:hello: От содата после потъмняват,пробвах и не ми хареса.Аз ги правя по една рецепта,която научих от една позната и от тогава нямам проблеми. Рецептата е следната: на 1 яйце-1 ч.ч. брашно-1 ч.ч.вода или мляко +щипка сол. Ако ви се струва че сместа е гъста може да добавите още вода.Да ви е сладко! :lady:

Скарлет
05.09.2006, 10:24
Моята рецепта за палачинки е на око,но винаги се получават:

1 яйце
щипка сол
Добавям прясно мляко,после брашно,да се получи смес с гъстота горе-долу на боза.Ако е гъсто добавям мляко,ако е рядко-брашно.
Като изпека палачинките, ги намазвам с масло.

katiia
05.09.2006, 12:45
:hello: И аз ги правя като Скарлет и току що приключих с пърженето :!: Днес експерементирах и ги пържих в маргарин ''Бела'' станаха много по меки и по ароматни.

rebostobg
06.09.2006, 20:02
:lady: Моето мнение по въпроса е, че с кисело мляко палачинките стават по-вкусни, отколкото с прясно :!: :yes:

anna77
07.09.2006, 16:49
Мерси от сърце на всички ви! :flowerlove:

Тъй като в неделя имам най-много свободно време, обещавам да ви пробвам всичките рецепти, дето сте ми писали! После обещавам да докладвам! :yes: :wink:

:kissyou:

Nelia
07.09.2006, 23:55
[quote="rebostobg"]:lady: Моето мнение по въпроса е, че с кисело мляко палачинките стават по-вкусни, отколкото с прясно :!: :yes


:idea:Звучи ми интересно- как с кисело мляко ги правиш :?: Та така не става ли като тесто за бухти :wink:

elena88
08.09.2006, 22:08
От баба ми рецептите:
250гр. брашно
400гр. прясно мляко
5 яйца
5гр. захар
2 ципки сол
Прави се рядка каша!

rebostobg
09.09.2006, 17:25
[quote=rebostobg]:lady: Моето мнение по въпроса е, че с кисело мляко палачинките стават по-вкусни, отколкото с прясно :!: :yes


:idea:Звучи ми интересно- как с кисело мляко ги правиш :?: Та така не става ли като тесто за бухти :wink:
На 1 кофичка кисело мляко слагам 2 яйца, 1ч.л.сол и брашно до състояние на боза :!: Стават много вкусни :!: Опитай :!:

mamabuba
17.10.2006, 19:53
Ще ти напиша една рецепта за палачинки, която е изпитана. И аз навремето все не успявах да докарам тестото за палачинки, докато не се омъжи една от най-добрите ми приятелки и не й подариха палачинкарник за сватбата. Той правеше по 6 палачинки наведнъж и често правехме у тях палачинково парти. Рецептата към този уред е следната:
1 л прясно мляко
1 ч ч брашно
6 яйца
Вътре няма мазнина, защото покритието на палачинкарника е незалепващо, но ти ако желаеш можеш да си добавиш 1-2 с л олио.
Разбиваш на хомогенна смес и оставяш да попрестои, докато ти се загрява тигана, за да може брашното да си пусне глутена и палачинката да има спойка. Докато чакаш, разбъркваш от време на време.
Като свикнеш каква трябва да е гъстотата на тестото, после можеш да си правиш вариации с продуктите, според това, което имаш налично в къщи.
Буба

Скарлет
18.10.2006, 07:37
Анна77,ако в сместа за палачинки добавиш 1ч.л захар и 1-2ч.л какао,се получават чудесни шоколадови палачинки!:loveglasses:

me4ta
18.10.2006, 14:43
Направо сте невероятни, аз също използвам рецептата jpop4e.Много бъзо стават палачинките,а да не говоря колко бързо свършват.Стават ми идеални.Да ви е сладко!

Nadya
20.10.2006, 13:32
Сигурно вече си открила най-добрата за теб но ето и моята:
4 яйца
2ч.ч. прясно мляко
2ч.ч. брашно (до боза)
1с.л. олио
щипка сол
В къщи ги митат много бързо. :amam:
А колкото до предложението на скарлет мисля да пробвам