PDA

Покажи пълната версия : Сериозна тема. Искам съвет и помощ.



skorpion
10.09.2006, 22:29
Момичета, заедно с всичко хубаво, което обменяме във този сайт, ние имаме и собствен разнообразен живот.преди няколко месеца моя приятелка ме помоли за помощ и аз се включих в движението на българските майки във Видин, тук и живея. Не се замислях върху това какво да очаквам като емоции и настроения. организацията тук беше току-що проходила и аз вложих много енергия с удоволствие. Започнахме да ходим по домовете в нашия регион, организирахме благотворителна акция за 1 юни и т.н. Последния летен месец бяхме в обясним застой, но в началото на септември отново започнахме обиколка по домовете. там трябва да отиде всеки- струва ми се, че е изпитание за душевни възможности всяка подобна среща. Чувствам се виновна за всичко, което мога да подсигуря на моите деца. Всъщност посланието ми става дълго, но ако започна да пиша по същество няма да ми стигне седмица. исках да ме посъветвате дали идеята, която ще Ви изложа е приложима и ще помогне ли тя на децата да се почувстват полезни. В домовете , където живеят деца в ученическа възраст просто няма какво да се прави. Целта на нашата организация е наред с всички помощи и да контактуваме с децата. Мисля да им предложа на тези, които биха искали да ги науча да шият гоблени. Ще им приготвя като начало малки схемички в комплектчета с ножичка , игла, конци и др. надявам се, в тягостните зимни вечери да им е от полза, могат да си направят и коледен базар.Изобщо кажете как да постъпя. В сряда отиваме да носим за учениците в единия дом приготвен багаж и трябва да съм наясно със предложението. Ако ме окуражите ще очаквам и вашата подкрепа,ако някоя иска да изпрати малко изостанали конци или старо комплектче като за съвсем начинаещи с няколко цвята , ножички или нещо друго да знаете, че няма да го върна. В домовете няма интернет, но дано има в училищата, в които учат - това ще разбера след няколко дни. Тогава ще можем да включим и децата във форума- аз ще ги науча. Ако развия идеята си ще снимам всичко, което правят и периодично ще Ви го показвам със снимки...Хайде започвайте да ме критикувате или да ме съветвате...помагайте как да постъпя.Дайте едно рамо, моля :!:

NIA
10.09.2006, 22:51
Приветствам те за идеята и за всичко ,което правиш.Тези деца се нуждаят от всяка подкрепа.Аз мога да ти помогна със следното. Имам останали парчета разграфена панама от готови комплектовки/след като открих Аидата вече не шия на такава панама./Имам и доста български конци.Едно време нали нямаша,и когато видех някъде купувах безцелно.Аз самата ще комплектовам поне едно гобленче и отделно ще ти изпратя панама и конци.Само кажи на какъв адрес.Можеш да ми го напишеш на ЛС или по мейл.

sweety
10.09.2006, 22:54
Според мен идеята е много добра, щом нямат да учат или нещо такова...бродирането е хубаво хоби и ще развие усещането им за красиво :yes: Аз съм готова да пращам конци от време на време, ама като се насъберат, че иначе златни ще излезнат тия конци :yes: :lady:

Д.Стоянова
10.09.2006, 23:41
:hello: skorpion!Мисля че идеята ти е чудесна,а това че си се захванала с това ти прави чест! Говори с децата,и ако харесат идеята разчитай на помощ и от мен. :thumbup:

Snejana
11.09.2006, 00:18
:clap: skorpion - идеята е чудесна. С най-голяма удоволствие ще помогна с каквото мога - имам доста останали конци (е......български са, но ще свършат работа). Мога да изпратя и разграфена панама и няколко модела с детски гобленчета (кученца, лъвчета и др.), които са елементарни за изпълнение и според мен подходящи за деца.
Когата се организирате - пиши и ще ги изпратя веднага!!!!!

skorpion
11.09.2006, 11:25
Много съм трогната от подкрепата. И аз си мисля, че подобно занимание ще им е от полза. ще си напиша направо адреса Видин 3700 Ул. Тополовец 8 Диана Георгиева Димитрова ще иом покажа елементарни работи. Мога после на желаещите да им дам списания с по-лесни неща. Дано децата харесат това, което ще им предложа.Ще ви кажа - в сряда отиваме в първия дом. Стискайте ми палци и отново БЛАГОДАРЯ!

Rosssi
11.09.2006, 12:33
skorpion, поздравления за чудесната идея :!: От сърце ти желая успех и дано децата се заинтригуват от нашето хоби. :yes: Ще прегледам конците и панамата в къщи и ще се включа в тази инициатива. Още веднъж поздравления и успех :!: :flowerlove:

blue_bouble
11.09.2006, 14:40
Поздравявам те за благородната идея!
Тази седмица ще комлектовам нещо детско и ще ти изпратя и аз!

Лили
11.09.2006, 15:00
Момичета и аз мога да помогна.Имам български мулинета в най-различни разцветки.Мога да събера и модели на карета.Ще чета и ще се отзова.Успех!

chedenceto
11.09.2006, 15:17
:hello: Скорпионче,
Още снощи се опитах да напиша, но нета ми правеше проблеми.
Идеята ти е страхотна! Когато бях студентка, заедно с колегите имахме семинарно упражнение в един дом за деца без родителски грижи в Чокманово. Още не мога да забравя чувствата, които изпитах тогава. И до днес този момент ми е пред очите. Децките личица и очичките им никога няма да забравя!
Ще чакам отговорати относно идеята (дано учителите я одобрят) и ако не комплектовам ще купя един гоблен и ще ти го изпратя. Искам и аз да се чувствам поне малко съпричастна към великото дело което сте решили да направите.
Още веднъж браво на Вас и имате и моята подкрепа!

petq
11.09.2006, 15:35
skorpion и аз преветствам идеята и те поздравявам за това което правите с тези мили деца разчитай и на мен

flame
11.09.2006, 15:54
skorpion, като администратори на сайта можем да подкрепим идеята ти като направим специална секция където да публикуваме снимки и информация за кампанията и вече ушитите гобленчета.

Целият ни екип подкрепя начинанието с две ръце!
:thumbup:

Nelia
11.09.2006, 15:54
:thumbup: Подкрепям те и аз :!: идеята е страхотна :!: ще се включа също с конци,панама и каквото друго мога :!: Успех :!:

anna77
11.09.2006, 15:59
:hello:
Скорпионче,
Възхищавам ви се от сърце на всичките, които го правите! Пиши дали са ви разрешили и дори да трябва да купя - пак ще ти изпратя детско гобленче! Мисля, че всяка от нас може да задели поне 5 лв. за такова гобленче и да се зарадват едни детски душици!!!
УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ!!! :rainbow:

skorpion
11.09.2006, 21:29
Момичета, администратори и редови, БЛАГОДАРЯ ВИ :!: Не знам какво да кажа!Днес едно от момичетата от нашата организация е говорило с член на видинската задруга на занаятите или как се казваше точно и те ще ни съдействат за благотворителен коледен базар на това, което децата изработят.Нямам търпение да ги видя в сряда и да ги организилам. сряда е единия дом в Ново Село. За него май ще успеем да уредим и безплатно гориво за зимата. началото на другата седмица отиваме в другите 2-3 дома в региона. Ще опитам да уредя на първо време фотоапарат и да пусна малко снимки.Утре отново ще пиша!Знаех си, че форума ни е СУПЕР :!:

moni2111
11.09.2006, 22:37
Чудесно! Ако се сблъскаш с безучастие от децата не се отчайвай. Мисля, че ако ги завладееш да изработят бродирани торбички за коледа с прости моделчета или коледни картички може и да се организира базар или взаимни изненади да си приготвят. Ще опитам да подготвя нещичко и ако има смисъл пиши да изпращам

Д.Стоянова
11.09.2006, 23:12
Каквото и да решите -пиши!Вярвам че всички във форума като научат за инициативата ще помогнат :yes: Хубаво е да внесем малко красота в живота на децата!УСПЕХ! :thumbup:

lucy
12.09.2006, 01:36
:clap: :clap: :clap:
Само мога да ти се възхищавам! Един съвет - не тръгвай с големи очаквания !
Опитай и сподели с нас какво е станало!

skorpion
12.09.2006, 22:41
Цял следобед приготвяме пакети с дрехи и други ученически неща за утре. Платихме горивото за децата от друг дом- с недъзи-да отидат вдруги ден до София ленд-те го очакваха доста време. Много съм въодушевена и май сте прави да нямам особено големи очаквания като начало, нещата сигурно ще станат постепенно, но ние ще обиколим и другите домове и съм сигурна, че ще имам много съмишленици. Няма да ги плаша със сериозни неща-ще ги запаля първо с коледни мотивчета. Ще се опитам да се свържа с Хури-ко нали те бяха вносители на дмц. Имат безплатни книжки със схеми. О, сега се сещам, че такива имат и коутс. Сега ще ги намеря и ще си направя, както се казва-устата, ако искат да пратят по десетина книжки. Една фирма- БГ експрес се е ангажирала да поеме безплатно транспорта на разни неща от и до София за нашата организация - офиса им е до Орландовските гробища. Можете и по тях да ми пратите нещо , ако решите/добре е , че се сетих/. Отново ще пиша.

lucy
13.09.2006, 01:57
Добре е , че ти самата си доста организирана!
Така ще ни улесниш максимално - казвай от какво конкретно имаш нужда и нещата ще вървят по-гладко!
Успех!!!!!!!

Дай адреса на тази фирма в София , за да ги намеря и кажи какво да им кажа - че пакета , който им давам е за ...? Как се нарича вашето сдружение ? И ако имате и други инициативи, макар и да не са свързани с гоблените ще се радвам да се включа както мога!

Д.Стоянова
13.09.2006, 02:16
lusy е права,пиши от какво имате нужда,за да помагаме с каквото можем!
Днес щеше да е срещата нали?Успех!И пиши когато можеш как е минало и какви са реакциите. :thumbup:

sweety
13.09.2006, 03:00
Знам,че не е много, но утре ще ходя да си купувам игли, мога да подсигуря тях, само някой да каже какви...За съжаление бродирам от сравнително скоро и от самото начало с ДМЦ, но ако остане нещо ще пращам...

Няма ли да е по-добре да се организират нещата примерно събират се 2-3 души от един град и го пращат някакъв пакет наведнъж...защото аз докато събера за цял пакет може да мине повечко време :?

IRKA G
13.09.2006, 08:19
:hello: приеми поздравления и от мен скорпион
начинанието ти е много благородно. Критиката ми е по скоро към другите момичета. наистина е много неизгодно човек да праща от различните градове пакетчета- например като събрах конците в къщи и разните останали парчета панама се образува малко пакетче което по спиди го изпратих и ми взеха 5 леваТова ме наведе на мисълта че по добре е лично да отида до близък такъв дом. Сигурна съм че до всяка има такъв Аз лично( понеже детето ми е малко) дарявам малки дрешки и играчки ,памперси и 2 кашона кроасани всяка година в дома за деза във Виница във Варна като дата съм си избрала иуни - ей така за здравето на дъщеря си за това че господ ме е дарил с нея
Знам че това е капка в морето но все пак е нещо
Сега като прочетох посланието на скорпион се замислих че трябва да обърна внимание и на по големите Разбрах че има такъв дом на спирка ЕЛЕКТРОН -дом ГАВРОШ смятам да го посетя в най скоро време Пиша и мената и местонахождението понеж ако някой от Варна чете това и иска да помогне да знае къде

skorpion
14.09.2006, 00:01
http://snimka.bg/album.php?album_id=62513 ако съм успяла да копирам снимките от днес, надявам се да ги видите, ако ли не - отново ще пробвам

skorpion
14.09.2006, 00:12
Ей , момичета, маястор съм на комп-а :D :D :D Аз съм на втората снимка, на 4-тата и т. н. със синя блуза и вързана коса, а това дребното, което прави физиономии и е с розово е малката ми щерка, която е неотлъчно с мен. Има и други снимки от 1-ви юни , тогава правихме акция в центъра на града. Щях да забравя- имам подкрепата на Солария и Аксиома, тъй, като снощи дълго писах до всички, на които намерих адреси. Иначе днес беше чудесно посещение в дома, децата , за съжаление не бяха всички. Оказа се, че половината имат по някоя баба и си ходят от време на време. В събота сме в Белоградчик, а в неделя отново ще ходим до Ново село да занесем още неща. Говорих с няколко момичета, но бяхте прави, че не са така въодушевени , както на мен ми се искаше. Това им е и първа среща с нас. Момчетата ни посрещнаха по-радостно и с голямо очакване. Утре заминават други деца за София ленд и ще имаме и оттам снимки.Общото в домовете е, че откъм дрехи почти няма проблем, децата нямат раници за училище , лично бельо, спално бельо. Момчетата ме питаха не носим ли някакви момчешки гривнички. Просто - това са същите наши деца, с еднакви желания и копнежи. Много дълго ми стана писмото, но ми се иска да разкажа всичко, защото сте чудесни и ме подкрепяте.

Д.Стоянова
14.09.2006, 00:24
:hello: skorpion :!: Разгледах снимките-посещениението е минало добре.Личи си радоста в очите на децата!
Възхищавам ти се че си толкова инициативна и отдадена!
:flower: :flower: :flower: за това което правиш,и :kissyou:

skorpion
14.09.2006, 00:37
Сигурно ще прозвучи патетично, но все ми се върти песничката от "Продавач на надежда". Когато ходя с другите жени по тези домове се чувствам виновна, но имам страхотен хъс. Аз съм и много енергична, захвана ли се с нещо - правя всичко възможно да го доведа до край. Много бих се радвала и в другите градове да се събират все-повече запалени по нашето движение и да помагаме. Още ще Ви разказвам , но очаквам не да ме поощрявате, а да ми посочите и пропуските-това е по-важно . Сигурно много неща ще пропуснем.

Д.Стоянова
14.09.2006, 00:41
Дъщеричката ти е красива малка кукла-и артистична и общителна!Да ти е жива и здрава :!: :yes:
А за гоблените не се тревожи-всяко нещо с времето си,може след време да проявят интерес.Ако ли не-здраве да е. :thumbup:

Д.Стоянова
14.09.2006, 01:00
Фактът че сте се ангажирали и сте взели присърце проблемите на децата е достатъчен за похвали.Не можеш да осигуриш абсолютно всичко на тези деца-на тях им липсва най-важното:дом и семейство,но вниманието и топлината които им давате са от по-голямо значение от материалните придобивки.

Заслужаваш си похвалите,за пропуски...не знам-май няма :!: :!: :!:

А и не си "продавач на надежда",ти просто правиш това което е правилно!

lucy
14.09.2006, 01:13
:cool: :cool: :cool:
Не се притеснявай - нищо няма да пропуснеш!
Само се пази от това гадничко чувство на вина - нямаш такава, даже напротив - заслужаваш да се гордееш с това , което правиш! Така се случи, че преди 3 години с мъжа ми се захванахме с една подобна идея, но за софийските домове. Всяко лято една позната предоставя заведението си в следобедните часове и децата се събират с клоуни, музика, хапване и пийване! И така - всяка седмица, докато се извъртят всичките. Наблюдавам ги - те растат пред очите ни, и установих, че по-големите много бързо усвояват начина да те манипулират и да ти извадят душата с памук! Не им се давай! Всички са нещастни по своему, но някои спекулират с това и смятат, че не е нужно да полагат усилия за нищо, защото живота им и без това е обречен и обществото е ДЛЪЖНО да направи нещо вместо тях! Малките са по-благодатна почва - те са по-щастливи ако просто седнеш и им прочетеш приказка /но задължително трябва да са на скута ти, за да се чувстват като у мама - това ме разплакваше в началото/, отколкото ако им занесеш играчка или цяла кутия сладолед!
Следвай усета си и няма да сгрешиш! Когато усетиш, че те манипулират - заеми твърда позиция иначе ще ти седнат на главата и няма отърване!
И още един съвет - не се ангажирай емоционално, ти си там за да помагаш с каквото можеш, а не за да решиш всичките им проблеми! То ние в собствените си къщи не можем да решим проблемите си, та камо ли там!
Карай по-полека и каквото сабя покаже! :cool:

skorpion
14.09.2006, 22:55
Права си! Трябва да не се хвърлям с целия плам, но не мога-искам сега и веднага да направя това, което съм решила или е редно.после тайно съм щастлива и се издигам в собствените си очи . Ох, май не го обясних точно, но смисъла е същия. Добре ми е да помагам и другите да знаят, че могат да се обърнат към мен.Относно по-малките деца - те разкриват душите си без задръжки и са много весели. Тези, които днес пратихме в София ленд са си тръгнали оттам чак след 17 часа. Останали са много доволни, но това е само инфо по телефона . Утре сигурно ще донесат фотото и ще покажем снимките. Чудесно е, че сте съпричастни. Нямам думи да изразя колко много ми помагате духовно - следвам всяко напътствие казано от вас.

chedenceto
14.09.2006, 23:25
Скорпионче,ного е приятно това, което казваш. Имам предвит радостта, която сте подарили на децата.

Какво стана с идеята за гобленчетата? Ще има ли кръжок по ръкоделие?
Да пращаме ли гоблените?

skorpion
15.09.2006, 19:19
Утре ще ходим в още един дом Чакайте да кажа какво ще трябва и колко.Там децата са повече.Надявам се да има и повече момичета.

blue_bouble
17.09.2006, 14:25
Можеш ли да напишеш името на фондацията ти и някакъв телефон.Една жена иска да дари нови дънкови облекла ,но не бях много убедителна само с адреса ти.Тя има магазин за детски дрехи.

Пиши кога да пращаме,аз съм готова!

Направих комплекта и купих бельо.Само кажи кога !

blue_bouble
27.09.2006, 12:10
Скорпион, ама къде изчезна!

Защо не отговаряш по темата!!!!

Хайде ,чакаме те !:)

skorpion
28.09.2006, 22:42
Момичета, тук съм!!!!!!!!!От петък ми се развали видеокартата и трябваше да чакам до днес, за да получат нова и да ми я сменят.Да знаете, тези дни само за вас си мислех, особено се притеснявах за това, че ще си помислите, че само така съм поела нещата и съм изчезнала. Голямата тема е в bg mamma и там можете да видите дори по градове какво се прави. Мога да намеря утре телефона на софиянки, но ще го пусна в събота, защото семейно решихме да посетим панаира в Пловдив и няма да успея сега, а искам да ви проверя всички, във всички теми, че много ми домъчня за вас. Сериозно- знаете ли, че този форум пристрастява. По моята тема- за сега очаквам още доуточнения колко деца ще се включат в бродирането за базара. Има идея, която всъщност приветствам-да се включим и ние с наши малки неща в базарите. Мога да обсъдя това и с другите момичета от градовете и всяка да се свърже по места с нас. Би било чудесно. Да знаете, че жените са много дейни. Трябваше да се видим в понеделник в София, но не съм влизала още в бг мама и не знам дали остава в сила уговорката.Ние, във Видин сме впрегнали телевизии, радио, вестници и работим. Мои приятелки непрекъснато ме питат как да помагат. Ще ви напиша нещо сериозно-куриозно. Навсякъде, където гледат по-малки деца искат памперси. Софиянки ни намериха ефтини и качествени памперси и ние казахме на видинския началник направление соц. дейности, че имаме решение. За наша огромна изненада се оказа, че господата ползват само Чико-марка и , понеже така са свикнали децата ....Направо изумяхме , разликата в цената е 2,5 пъти. Не можем , обаче нищо да кажем...За сега нямаме такива правомощия, а и не ни е такава работата, макър да си го имаме едно на ум вече.Случая е пореден за такива неща. Втори пример-организираме на 21.09. заедно с общината стрийтбол и ни обещават няколко топки. пращаме офицялни факсове, организираме се, събираме пари за да почерпим децата- пълна програма и накрая се ощказва, че от Ново село и Белоградчик точно тогава нямало кой да отпусне транспорт за децата. Ние нямаме право да ги возим, но ще организираме при тях игрите, за да видят от малките градове,

skorpion
28.09.2006, 22:44
Момичета, тук съм!!!!!!!!!От петък ми се развали видеокартата и трябваше да чакам до днес, за да получат нова и да ми я сменят.Да знаете, тези дни само за вас си мислех, особено се притеснявах за това, че ще си помислите, че само така съм поела нещата и съм изчезнала. Голямата тема е в bg mamma и там можете да видите дори по градове какво се прави. Мога да намеря утре телефона на софиянки, но ще го пусна в събота, защото семейно решихме да посетим панаира в Пловдив и няма да успея сега, а искам да ви проверя всички, във всички теми, че много ми домъчня за вас. Сериозно- знаете ли, че този форум пристрастява. По моята тема- за сега очаквам още доуточнения колко деца ще се включат в бродирането за базара. Има идея, която всъщност приветствам-да се включим и ние с наши малки неща в базарите. Мога да обсъдя това и с другите момичета от градовете и всяка да се свърже по места с нас. Би било чудесно. Да знаете, че жените са много дейни. Трябваше да се видим в понеделник в София, но не съм влизала още в бг мама и не знам дали остава в сила уговорката.Ние, във Видин сме впрегнали телевизии, радио, вестници и работим. Мои приятелки непрекъснато ме питат как да помагат. Ще ви напиша нещо сериозно-куриозно. Навсякъде, където гледат по-малки деца искат памперси. Софиянки ни намериха ефтини и качествени памперси и ние казахме на видинския началник направление соц. дейности, че имаме решение. За наша огромна изненада се оказа, че господата ползват само Чико-марка и , понеже така са свикнали децата ....Направо изумяхме , разликата в цената е 2,5 пъти. Не можем , обаче нищо да кажем...За сега нямаме такива правомощия, а и не ни е такава работата, макър да си го имаме едно на ум вече.Случая е пореден за такива неща. Втори пример-организираме на 21.09. заедно с общината стрийтбол и ни обещават няколко топки. пращаме офицялни факсове, организираме се, събираме пари за да почерпим децата- пълна програма и накрая се ощказва, че от Ново село и Белоградчик точно тогава нямало кой да отпусне транспорт за децата. Ние нямаме право да ги возим, но ще организираме при тях игрите, за да видят от малките градове,че не живеем само за мига...Дано не ви писна от дългото ми писмо...Ще се включа отново в събота

skorpion
30.09.2006, 21:29
Малеееее, тази страничка си е моя, но и така става. Вече имам отговор - в два от домовете има такива кръжоци - по бродерия и плетиво- момичетата са по десетина и доста добре се справят . Лично аз не съм видяла техни работи, защото говорихме с директорите, та мога спокойно да обявя АКЦИЯТА за ОТКРИТА. Сега Вие сте на ход да помагате малко, която с каквото може. Следобяда се разрових в моите списания, защото искаме да организираме коледния базар няколко поредни дни, тъй като ще има и рисунки, ушити неща, дърворезби и други, та поразгледах с какво да започнем и отделих модели на малки дядоколедовци, елхички, камбанки и други такива-сещате се. Аз също ще започна да шия неща, които ще дам за базара, но, ако имате предвид нещо да изпратите можете да го направите вече. Утре едно от децата в Ново село има рожден ден и мислим няколко майки да го изненадаме с тортичка и снимки. Тъкмо да допълним апарата от ходенето на другите деца в Софияленд и ще публикувам да ни видите отново.

NIA
01.10.2006, 00:38
А къде да пращаме! Още утре ще приготвя няколко комплектчета за шиене.

lucy
01.10.2006, 01:28
:confused: :confused: :confused: Уместен въпрос!

albena
01.10.2006, 12:46
Здравей Скорпион днес слу4айно попаднах на темата и много ми допадна това което правите ти и моми4етата и аз бих искала да се влклю4а и помогна с каквото мога тъй като съм нова в това хоби не разполагам с излишни конци панама или пък схеми вси4ко което съм шила до сега (а то не е много )е от готови комплектовки така 4е нищо не ми е останало но пък мога да купя някое и друго малко и лесно гоблен4е от магазина не са скъпи а и си заслужава ако с това мога да върна усмивката на някое дете макар и за малко .Изпрати ми адрес на който мога да изпратя комплектите с който ще се снабдя
албена

skorpion
01.10.2006, 18:24
Здр. отново на всички помагачки. Момичета, оказа се, че има кръжоци и в двете училища- в Ново село и в Белоградчик и децата бродират и плетат, както бях писала по-горе. пратете простички неща, които да направят бързо и да не ги откаже, разбира се, аз ще помагам. Моят адрес е Видин 3700 ул. Тополовец 8 Диана Димитрова.

lucy
01.10.2006, 18:28
:clap: :clap:
Чакай затрупване от колетчета ...:kissyou:

atinqnka
03.10.2006, 15:31
Къде в Бг-Мамма е темата. Търсих, но не я видях.
И аз искам да се включа и да помогна.Освен с материали за шиене с друго какво може да се помогне и за колко големи деца?

skorpion
04.10.2006, 12:24
Здравейте мили помощнички!НИЯ, голямо БЛАГОДАРЯ! Получих пакета с комплектчетата и нещата започват да придобиват по-осезаеми черти. Атинянче, влизаш във форума, после в благотворителните акции и гледаш по градове. Ако се справя с тази техника ще пусна линк към темата, но , понеже съм все-още на Вие пиша простичко. Както писах вече, оказа се, че деца умеят и да плетат, защото имат кръжок по плетиво и бродерия. Аз, обаче с плетките съм зле и познавам само преждата като такава и куките, та можеу и прежда да пращате, но не знам каква. Това оставам да прецените вие. Относно децата и възрастта - в Ново село са от 7 до 18 години, в Белоградчик-също. В дома в Гомотарци са всички вэзрасти, но там са с недъзи и генетични заболявания и номерата са почти като за 3-7 години. В с.Рабиша са до 7 год., но има и малко по-големички. Характерно за всички деца, гледани от държавата е, че са недоразвити и недохранени, което предопределя и по-бавния им растеж. В понеделник отново се видяхме с едната директорка и тя ще ми организира до края на седмицата среща с госпожата, която води кръжока, за да се уговорим какво ще правим конкретно и кога започваме. Много се радвам, е ще ми помогнете, а другите момичета от нашата организация все-още не вярват. Сега, след като писах първо на Вас, ще им се похваля веднага. Ния, пакета ти ще обиколи няколко офиса, за да се изфукам, че нашия форум е пръв по организираност!

blue_bouble
04.10.2006, 12:31
Скорпион, преди 1 час и аз ти пратих моето пакетче!Сложила съм една много лесна схемичка на роза,панама,игла и конци.Има и 2 слипчета за момченце.
Трябва да ги получиш тези дни!

albena
04.10.2006, 20:12
Здравей Скорпион, и аз ти изпратих едно пакет4е с две малки гоблен4ета , едно на едно се шият, видях 4е е така едва след като се прибрах в къщи:( искренно се надиявам да не е проблем за децата . В су4ай 4е не се справят ще изпратя други

chedenceto
04.10.2006, 20:25
:) Скорпионче, днес взех комплекта и утре го пращам. Слагам и още един скромен подарък в гоблена, дано детето, което ще го получи да се зарадва. Избрала съм лесно гобленче, за да може по - бързо да се види крайният резултат.
Очаквай колетче тези дни:kissyou:

skorpion
05.10.2006, 15:51
Здравейте момичета! Получих к-та от Албена и от Гергана и много благодаря. В пощата са предупредени да не се стряскат , защото се очаква вълна от пратки! Благодаря Ви от сърце!Не се притеснявайте, ако някъде има проблем- нали съм спец в тази област- ще го оправя.АААААААА, щах да забравя - УШИХ " СЪЕДИНЕНИЕТО НА ВОДАТА И ЗЕМЯТА" и го дадох току-що за рамка- не се сдържах. Ще го снимам, след като стане готов и ще Ви го покажа. Срок за изпълнение- 2,6 месеца!!!!!!!!Горещо го препоръчвам, защото е повече от хубав!

blue_bouble
05.10.2006, 15:59
Радвам се,че си получила пакетчето.

Чакаме да ни покажеш гоблена!:)

skorpion
06.10.2006, 11:12
Гоблена отиде веднага на рамка и ще го видите като го взема и снимам. А сега какво да шия?????????????????????

skorpion
06.10.2006, 11:17
Току-що получих и пакета на Соня от Пещера-БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!!!

sky
06.10.2006, 13:35
Ами ОК. Ще видя още какво имам в къщи и ще пратя :-)

lucy
06.10.2006, 15:39
Скорпионче, пратих и ти и мойто колетче ...
Моля те като обикаляш по домовете, хвърляй по едно око къде от какво имат нужда. Имам предвид къде няма ютия, къде телевизор, за пералня са ми малки силите, но за дребни и полезни неща мога да помогна за Коледа!
Може и да ви се струва абсурдно, но миналата Коледа имаше промоции и купихме един ТВ с ДВД, а се оказа проблем на кого да го дадем! Тези в София умишлено ги пропуснах, а тези около града бяха супер незаинтересовани - имам предвид директорките, на които се обадих! Накрая го оставихме в Нови хан - там има един свещеник, който е направил приют към църквичката и се грижи сам за бездомните деца! Ако имате възможност - помагайте му - той е сам, дори и държавата не стои зад гърба му!!!

chedenceto
06.10.2006, 16:58
Скорпионче, тъкмо щях да пиша дали си получила нещо от пощата и видях поста. Радвам се, че пощите този път си свършиха работата, както обещаха!
Ако можем да помогнем с още нещо - насреща сме!:)

Meri
06.10.2006, 17:24
Скорпионче поздравявам те за дейността която си подела и съжалявам че чак днес видях темата. Мога да ти пратя малки комплектомвки и имам конци за плетена на една кука, тъй че само кажи от какво имат нужда тези деца.

skorpion
06.10.2006, 20:31
Момичета, толкова е приятно да седнеш привечер пред екранчето и да "видиш" приятелки отсреща!Който не го е преживял да му се случи!Луси, питаш къде какво няма- не ми се говори какво има.Ние гледаме с 8 очи и пак са малко. Сега ще дадем за един дом, в който излизат деца , навършили 18 год. диванче, фотьойл, маса, столове. За сега събираме между нас, защото ще уплашим хората, но предстои една медийна атака на местните телевизии и те ще снимат, ще правим интервюта и такива работи, та хората да видят наживо. Нашите директори не дават вид, че им е неприятно, дори ни затрупаха с искания и ние малко се озорихме. Ще се преборим. Тук, както и в цялата страна хората трябва да се подсещат. Просто телевизиите и радиата говорят и снимат само хитови простотии, а проблемите на децата изобщо не са на дневен ред, както и доста други неща. Желанията винаги са повече от възможностите, но, нали съм скорпион-захапвам и не се отказвам. Обещавам!

skorpion
06.10.2006, 20:35
Мери, забравих да ти отговоря и на теб. С две думи- има нужда от всички, нямаме претенции и не връщаме нищо.Да не го приемеш на сериозно, аз се шегувам в рамките на сериозното.Видях, че си от Хюстън- там родителите ми имат добри приятели, които сигурно познаваш- Дора и Недялко, имат фирма за сухи храни, чайове , супи и др. "Янаско". Недялко работеше в местния клон на СО-МАТ и дълги години поддържахме приятелство, но последните години, както става времето и работата ни отдалечи, а и Хасково не е така близо. Ако се случи да ги видиш- много здраве от Диди, Ани и Жоро.

skorpion
06.10.2006, 21:02
Offline

Пол:
Публикации: 221


2 пъти Мъжка Майка

Местожителство:
Северозапад !!!


Re: Движение на българските майки - ВИДИН - тема 2
« #27 петък, 06 октомври 2006, 16:06 »

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=67975

ето снимките , от посещението на децата от Гомотарци в София Ленд ,което ние видинските майки организирахме за децата

Информирай модератор
_____________________________________

skorpion
06.10.2006, 21:03
Копирах, какното се хвана и не посмях да пусна бутона, така, че - ето снимки на децата от гомотарци и на моята приятелка - мъжката майка писмената

blue_bouble
07.10.2006, 12:49
Браво,радвам се ,че има такива хора като теб.Настръхнах като гладах снимките.Може ли да ми кажеш някакви координати на движението в Пазарджик.Имам запазени дрехи,почти нови палта които искам да даря,но са доста обемисти и няма с какво да ги изпратя по пощата.По- удобно ще ми е да ги занеса някъде.

skorpion
07.10.2006, 17:02
Пазарджишкото дете пълни с обич майчино сърце!ако съм успяла това е линка

skorpion
07.10.2006, 17:03
Пазарджишкото дете пълни с обич майчино сърце!

blue_bouble
07.10.2006, 17:05
Нищо не виждам,къде е линка?

skorpion
07.10.2006, 17:05
Чакай, не става! Отиваш в бг мама, после влизаш във форумите, после гледаш май трети ред с удебелени букви пише По градове и там ще видиш това, което се опитвах да кача. Много са сладки и успех. Прати им видински поздрав, а сега ще им пиша, че има ентусиаст, ако искаш дай твои координати, за да се свържат те с теб

lucy
11.10.2006, 13:38
:confused: :confused:
Скорпионче, вчера ми върнаха пакетчето, нещо не съм попълнила както трябва ...
Днес ще ти го пусна пак! Сложила съм ти и малко прежда !
:kissyou: :kissyou:

skorpion
11.10.2006, 20:28
Супер!И аз се опитах да пратя една схема на съфорумка в Пловдив и още се бави - ужас, но не се отказваме. Междувременно, аз шия разни неща за базара - камбанки, коледни звезди, други леснотийки, че не се знае кога ще ми се пришие нещо по-сериозно лично за мен.

Nelia
13.10.2006, 14:28
Скорпионче, и аз днес изпратих моето колетче!:)

skorpion
13.10.2006, 22:33
направо сте страхотни. Пощальоните се побъркаха. Обади ми се и Милена от "Милена стил" и се уточнихме какво да ми пратят. Аз, да се похваля набързо, уж на майтап набродирах ангелчето, което се е облегнало на Ланарте върху бяла и синя панама. Ще снимам вдруги ден и ще Ви покажа, даже ще снимам и схемата и ще пусна и нея на който иска. Много бързо се шие и става чудесен подарък за всякакъв повод. Аз си купувам рамки от Практис , има в различни цветове и "убивам рибата " с тях.

skorpion
16.10.2006, 11:47
нелиа, много благодаря за нещата. Току-що раздавачката ми ги донесе с усмивка.

sonq
16.10.2006, 16:02
:-| Скорпионче днес изпратих моето колетче.Комплектовах около,50 картички с всичко необходимо за изработката им и няколко готови.

skorpion
16.10.2006, 21:50
супер!!!!!!!!!благодаря!!!!!

skorpion
18.10.2006, 16:00
Соня, получих пакета и нямам думи- толкова много неща , лесни за изработка и хубави!Благодаря и на Милена от Мездра! Чудесни комплектчета, аз ги имам ушити и дори съм приготвила схемата на едното за шиене.

skorpion
20.10.2006, 10:20
Благодаря за огромния пакет на "Милена стил", лично на учредителката, която се включи в акцията от сърце. Пожелавам й добрината да й се върне хилядократно, както и на всички Вас, които ме подкрепяте!

sky
20.10.2006, 12:00
Днес ще пратя моето пакетче. А и ето един сайт с няколко лесни схеми http://www.past-impressions.co.uk/freecharts.htm. Вчера една съ-форумка е пуснала няколко такива сайта.

skorpion
20.10.2006, 21:10
Скай, много са приятни нещата. Аз съм правила кошницата с теменужките. Благодаря!

skorpion
24.10.2006, 22:14
Скай, получих пакета-супер!Благодаря ти много!

skorpion
27.10.2006, 21:14
Искрени благодарности на "Аксиома" за пакета! Тези лигавчета, които ще избродираме се надявам да бъдат от най-търсените неща.

skorpion
01.11.2006, 18:46
Получих и пакета на Коутс, за който много благодаря!Особено конците за една кука свършиха чудесна работа.

Rosssi
09.11.2006, 15:07
Скорпионче, изпратих със Спиди две комплектовки, утре трябва да получиш пакетчето.:kissyou:

skorpion
13.11.2006, 15:02
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=76079това бродирам засега за коледния базар. Някои от нещата не се снимаха хубаво и не съм ги качила. Заслугата е на всички Ви. Браво на нас!!!!

skorpion
24.11.2006, 16:01
htthttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=76079p://http://www.snimka.bg/album.php?album_id=78334www.snimka.bg/album.php?album_id=78980 момичета, вижте докъде съм стигнала за коледния базар

skorpion
24.11.2006, 16:05
Забравих, фирма "Аксиома"ми изпрати лигавчетата, ние ги избродирахме-децата от Белоградчик,за да съм по-точна. Сега, съвместно с в-к "За жената" правят конкурс и току-що изпратих снимков материал, следващия четвъртък във вестника ще има наши снимки/ на лигавчетата/. Благодаря им за подклепата и се надявам, че ще участваме във всички конкурси и идеи занапред.

skorpion
26.11.2006, 18:54
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=79524вижте докъде стигнахме и с други разни работи.

skorpion
12.12.2006, 22:51
Тук си пиша май само аз, но, тъй като бяхте много любезни и се отзовахте на дейността ми от сърце Ви каня да дойдете на Коледния ни базар. За София е събота и неделя в 4-та зала на НДК, но има вероятност нещата да се разграбят още в събота.Ние във Видин сме петък и събота на центъра на града.За няколкото други града трябва да погледна, ако се интересувате.По централните медии вече чух реклама на базара. Ще ми е пприятно да се похваля пред всички други от сдружението ни. Между другото само се хваля с Вас пред всички и се надявам благородно да ми завиждат.

didka32
13.12.2006, 22:48
Искрено се трогнах от написаното до тук,:!: имам доста конци и ако мога да помогна с Вас съм,може да разчитате на мен:!: :!:

skorpion
14.12.2006, 14:58
Дидка, много благодаря за предложението! За сега имам вече доста. Като минат празниците ще започна по-отрано работата по Великденския базар и ако ми потрябват ще знам, че имам помощници.Благодаря отново!

skorpion
15.12.2006, 22:28
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=85192 ето ни на първия ден от коледния видински базар + моята щерка. БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВСИЧКИ ВАС, КОИТО СЕ ОТЗОВАХТЕ НА ПРИЗИВА МИ! БЛОГОДАРЯ ВИ!