PDA

Покажи пълната версия : Списания



Nana
21.03.2005, 10:14
Известно ли вие да има други български списания освен "Галерия Бродерия" и от части "Дона", където може човек да се запознае с българските дизайнери, производители на гоблени и изобщо информация в тази насока. Питам, защото има много хора, които не ползват интернет и повярвайте дори не са чували за повечето български фирми, а и за чуждите.

Пенка Неделчева
21.03.2005, 16:39
Освен тези две списания, аз също не зная други за български производители на гоблени. Но в Стара Загора
е фирма Солария, която има за нашите условия сравнително добри неща. В Пловдив е фирма Милена стил,която издава списанието Бродерия, имаше представителство на Златен гоблен София, но се премести.Преди да си пусна интернет в къщи, аз ходех в клубовете по интернет и от там си вършех нужните
справки и търсения. Така е в момента в България...

Nana
21.03.2005, 17:58
В Стара Загора е фирма "Гинокардиа", а преди време видях и "Милена стил", "Lanarte" в друг магазин. "Солария" не ми е известно да е представена, нито други, изключвам гоблените на "България" и "Заря".
Мисълта ми е, че толкова фирми с много добри работи можеш да ги откриеш едва ли не случайно.

Anonymous
22.03.2005, 16:22
Известно ли вие да има други български списания освен "Галерия Бродерия" и от части "Дона", където може човек да се запознае с българските дизайнери, производители на гоблени и изобщо информация в тази насока. Питам, защото има много хора, които не ползват интернет и повярвайте дори не са чували за повечето български фирми, а и за чуждите.

ЗДРАВЕЙТЕ!
Да знаете, че нищо ново не може да се види в тези списания. Ако разгледате добре сайтовете за гоблени, ще разберете, че се разпространяват схеми от тях, въпреки, че изрично има забрана да не се комерсиализират. Какво ще кажете, направо да ги сваляме и пускаме в сайта. Как ли ще се чувстват списанията? Същото е и с фирмите.

Nana
24.03.2005, 09:34
Към Гост. Като се замислих имаш право, че първо се появя в нета и чак тогава в печата. Ако обаче разрешат организаторите на форума да пускаме картинки и схеми ще се получи като руските форуми виж тези
http://www.melissa.ru/forums/index.php?act=SF&s=&f=41

http://forum.nanya.ru/index.php?showforum=79
Бих предпочела да има място, където да можем да показваме това, което сме изработили и по емейл да си разменяме схеми. Така поне няма да ни обвинят в комерсиализация надявам се. Какво ще кажете?

Renny
24.03.2005, 20:51
Списанията наистина публикуват схеми които съм виждала вече по интернет, и на всичко отгоре не пишат името на дизайнера.

Относно постването на схеми по форумите, макар и да е малко по-лесно (ако искаш да споделиш с повече от 1-2 души схема да не я пращаш ами те да си я теглят), обаче като гледам тези руски форуми, по-скоро ми приличат на битак. Идеята се обезсмисля, всички се впускат да грабят схеми и това е всичко. А затова ли сме тук? Или иначе казано, само за това ли?

Подкрепям мнението на Nana. :yes:

atinqnka
12.07.2005, 19:04
Има схеми във всеки брой на списание "Царица къщовница" .

werty
16.09.2005, 16:05
:+)

Renny
16.09.2005, 16:15
Това ново списание ли е? :lady: Не съм го виждала, къде се продава?

paky
16.09.2005, 16:18
Werty, моля те кажи от къде можем да си купим това списание - пейзажите много ми харесаха.

mylli
16.09.2005, 16:23
доколкото разбрах за сега ще се разпространява във магазините за гоблени. :wink:

paky
16.09.2005, 16:30
Благодаря Мylli, ще проверя в магазините.

Anonymous
19.09.2005, 20:29
Zdraveite :!: Ima li nyakoi predstava, dali tova spisanie se prodava nyakade vav Varna. Mnogo dobre izglezhda, a dosega v koito magazin za gobleni sam pitala - vse ne sa chuvali. Haide, ako nyakoi go e vizhdal da pishe :rezando:

Natalka
20.09.2005, 10:09
Аз писах имейл и ми отговориха, че в сайта им има списък с магазините.Едни от тях са на ул."Парижка комуна"/ зад пощата/, в Образцов дом, на" 8ми приморски"/до Германос/. Ако ги нямат в наличност могат да ти го поръчат.
Дано съм ти била полезна! :lady:

nqura
29.09.2005, 02:24
Za men nai dobrata bylgarska firma za gobleni e Solariq.Ne krade ot nikyde.A Milena krade ot forumite ili vilerovi gobleni.Pusna samo 2-3 svoi ne6ta.A firmi za gobleni y nas ima mnogo.Ne im znam na vsi4ki imenata.No ima v Kazynlyk 2,V Stara zagora 2,V Sofiq sa Va4evi,Solariq,Byl.Gobled,Adi i o6te 2.V Montana i kyde li ne orte a posledniq e v Ryse.Oficialnite spisaniq sa Dona I Galeriq broderiq.No modeli izlizat i drugade kato Ky6tovnica,Napravise sam.Na na skoro pusnaha i edno 4erko spisanie samo za gobleni mislq 4e se kazva narisuvai s igla.Az ot godini si kopuvam Dona i ot nego sym mnogo dovolna.Do skoro si kopuvah i Galeriq Broderiq no sprqh vsi4ko koeto puska po4ti sym si go kopnala ot neta.Ima i edno prevyzhodno ispansko spisanie no za men e dosta skypo i samo go razglejdam pri edna priqtelka :?

Jovany
29.09.2005, 09:37
Снощи си купих някакво допълнително издание към някакво списание казва се "Гоблени" и има доста интересни неща повече от 10 модела някои от тях са доста оригинални...продава се по количките за вестници... Аз го мярнах съвсем случаино в нашия квартал...

demetra
29.09.2005, 11:26
Да това е допълнителното издание към сп. Царица Къщовница. Иначе и в Царица Къщовница публикуват по 1 гоблен всеки път.

vanina
29.09.2005, 12:17
Werty, защо не се свърженте с Разпространение на печата и да го разпространяването по будките за вестници, както другите списания за гоблени... ще ни е по-удобно :)

werty
29.09.2005, 13:17
Позволете ми само да се огранича с "организационни проблеми", че не ми се водят пак спорове с администратори... Vanina, ще Ви отговоря на ЛС.

mylli
29.09.2005, 15:38
:) Аз пък още онзи ден се сдобих и със двете списания, споменатото от Jovany "Гоблени". и другото :) Има интересни неща :wink:

darri
29.09.2005, 16:04
А на каква цена е? :?

mylli
29.09.2005, 16:05
Списанието Гоблени е 3 лв., а Anchor e 1.20 :)

magych
16.11.2005, 12:11
Списанието "Галерия бродерия" според мен е издание на Милена стил. Моделите там са от интернет или от стари чужди списания. Но май и гоблените им са такива. Испанското списание "Labores del hogar" е по-скъпо, но си струва. Има и едно италианско списание "Rakam" - в него има различни техники на бродерия, някои от които са много интересни и красиви.

djina59
01.12.2005, 23:37
Някой може ли да ми каже кой е дизайнера на схемите които се публикуват в
списание "Царица Къщовница"????
Видях няколко готиви ушити гоблена от това списание и повярвайте че по нищо отстъпват на готовите комплектовки дето купуваме.

atinqnka
02.12.2005, 07:38
И аз винаги съм си задавала този въпрос. Нито в списанието, нито пък в списание Гоблени някога са писали. Аз уших гоблена Рождество от там. Стана хубав.

Araxna
05.12.2005, 10:59
Някой може ли да ми каже кой е дизайнера на схемите които се публикуват в
списание "Царица Къщовница"????
Видях няколко готиви ушити гоблена от това списание и повярвайте че по нищо отстъпват на готовите комплектовки дето купуваме.

На кой по-точно модел, защото повечето са Вилерови, има от полски списания, имаше преди отдавна модел от Лаборес дел огар, и един, който подозрително ми прилича на старо Ланарте, но може и да греша, а техни собствени не съм виждала, а аз си го купувам редовно и съм доволна от него. :yes: :yes:

vanina
05.12.2005, 11:03
Някой може ли да ми каже кой е дизайнера на схемите които се публикуват в
списание "Царица Къщовница"????
Видях няколко готиви ушити гоблена от това списание и повярвайте че по нищо отстъпват на готовите комплектовки дето купуваме.

На кой по-точно модел, защото повечето са Вилерови, има от полски списания, имаше преди отдавна модел от Лаборес дел огар, и един, който подозрително ми прилича на старо Ланарте, но може и да греша, а техни собствени не съм виждала, а аз си го купувам редовно и съм доволна от него. :yes: :yes:

Аз от няколко дни търся Къщовница по реповете, но няма. Как излиза тя, на колко дни, знаете ли?

Ducky
05.12.2005, 11:36
Аз съм забелязала, че пишат в броевете си кога ще излезе следващия - с дата. Не знам дали имат точна периодичност.

Araxna
05.12.2005, 11:44
Ежемесечно е, излиза между 1 и 10 число.

keissi
05.12.2005, 11:53
Този месец ще излезе на 8 ,така пише в списанието. :idea:

vanina
05.12.2005, 11:57
Благодаря ви! : )