PDA

Покажи пълната версия : Гобленар - Борса за гоблени!



dinko
03.10.2006, 11:38
Здравейте!

След дълги месеци труд, от 01 Октомври 2006 година вече е онлайн и първата специализирана борса за търговия с ушити гоблени на територията на страната и в чужбина. Всеки ако има желание може да добави гоблен за продажба.

Ако обичате гоблените, но не можете да шиете, ако можете да шиете но нямате време, ако искате да направите подарък на близък човек в България и чужбина или просто искате да ви се ушие гоблен професионално, в борсата можете да наемете професионален шивач, който да извърши тази услуга за вас.

С борсата се работи бързо и лесно, регистрацията в нея е напълно безплатна. За повече информация: http://www.goblenar.com/ (http://www.goblenar.com/) .


-

mylli
03.10.2006, 14:08
:clap: страхотна новина, дано да е от полза за всеки :thumbup:

blue_bouble
03.10.2006, 14:25
Браво!

Много добра новина!

Дано има ценители,които да се радват и оценят труда на златните ни гобленарки.

sweety
03.10.2006, 20:14
Поздравления и от мен!!! :clap: Идеята е много хубава, надявам се да се намерят купувачи за предлаганите гоблени :yes: Успех в начинанието!!!:flower:

Temenuzhka
03.10.2006, 21:21
Чудесно!!!Поздравления:clap: :rainbow:

rebostobg
04.10.2006, 22:40
:clap: Новината е чудесна и ще е от полза за всички ценители на гобленарството!

Radi
05.10.2006, 10:29
Поздравления! Дано да има повече хора, които да оценят нашия труд! УСПЕХ НА БОРСАТА!!!

kamellia
05.10.2006, 11:06
Браво! Много добра новина ,дано търговията да върви успешно!

Miro
06.10.2006, 14:36
:clap: дано има търсене и коректност. Страхотна реализация на идеята .

pepina
08.10.2006, 10:44
:clap: Чудесна новина!:clap: :clap:

sLaV
09.10.2006, 08:26
:clap: , идеята е чудесна! Ще отделя време да разгледам по-подробно сайта! :kissyou: Виждам, че се грижите отлично за нашите интереси!

kanevaster
09.10.2006, 20:00
Чудесна идея. Браво!

flame
10.10.2006, 21:56
abazova_s, за да обявите гоблени за продажба в борсата, трябва да се регистрирате. Това става от тук :
http://www.goblenar.com/index.php?action=profile

След това влизате с потребителското си име и парола в системата на борсата и чрез бутона: http://www.goblenar.com/images/bg/btn_add_gobelin.gif (http://www.goblenar.com/index.php?action=profile) добавяте гоблена си.

abazova_s
11.10.2006, 02:59
Всеки харесва.Но като опре до парите........
Дано тази идея за борсите има успех.Кажете ми какво да направя за да изложа своите гоблени

dinko
12.10.2006, 23:49
Здравейте,

Искаме да поздравим Лина Мищенкова затова, че ни помогна да отстраним грешка в сайта www.goblenar.com . Сега вече всеки потребител, който желае да шие гоблени може след като влезе в сайта с потребителко име и парола да попълни нужните данни. Това става от линка "Цени и тарифи" от менюто под потребителското име.

И още веднъж специални благодарности на Лина!

Поздрави от Екипа на Гобленар.

Nana
13.10.2006, 10:54
Не ми е ясно снимките на гоблените предложени в каталога обработват ли се !? Или как да направя добра снимка на гоблен, които да предложа? Приемам всякакви съвети.

flame
13.10.2006, 11:28
Nana, достатъчно е снимката да е голяма и да е на фокус. После се обработват преди да се добавят в борсата. Оригнала се архивира.

Nana
13.10.2006, 12:50
flame, Благодаря!

flame
13.10.2006, 16:41
Моля :).

Elizabet65
13.10.2006, 21:04
:)

skorpion
04.11.2006, 22:06
Един нескромен въпрос- има ли проявен интерес към борсата вече?Осъществена ли е някаква сделка?Толкова хубави неща има предлагащи се...

flame
04.11.2006, 23:58
Информацията по сделките в борсата е конфиденциална, но интерес към изложените гоблени има. За да сте в течение с новостите покрай борсата, четете секцията с новини там.

skorpion
05.11.2006, 16:03
Разбира се , че информацията трябва да е такава! просто, като знам колко безсънни нощи и емоции хвърляме , докато шием гоблените си, искаше ми се има кой да ни оцени.Още повече - гоблените на всички ни от форума са чудесни и професионално ушити. Тук обсъждаме всеки детайл и дано повече хора научат за нашата борса. В такъв смисъл зададох въпроса-за да чуя добра новина.

lucy
05.11.2006, 16:13
Аз имам въпрос относно цените - кой и как ги определя?
Защото видях фантастични цени, как са формирани?:confused:

flame
05.11.2006, 21:22
lucy, всеки сам определя цената на гоблена си и я въвежда в съответното поле като го добавя в някоя от категориите.

LENKA
07.11.2006, 10:09
:hello: От известно време съм във форума но тази тема не съм я видяла . Днес случайно се ръчнах тук итемата много ми хареса.Всички гоблени са прекрасни и дано борсата има успех.:)

Helen
07.11.2006, 23:57
Информацията по сделките в борсата е конфиденциална, но интерес към изложените гоблени има. За да сте в течение с новостите покрай борсата, четете секцията с новини там.

Повече от ясно е, че информацията трябва да е конфидеционална, но това, че има проявен интерес към изложените гоблени все още не означава осъществена продажба.
Не искам да бъда разбрана погрешно - не питам кой точно гоблен е продаден и на каква цена, а има ли извършена реална продажба на гоблен.
Интересно ми е, защото от близо 10 години майка ми се опитва да продаде Вилеровите "Макове" и резултата е .... никакъв.

Четох секцията за новини, но освен поздравленията към Лина Мищенкова, към които се присъединявам, не видях нищо ново. Аз ли не правя нещо както трябва?

Въпреки скептицизма, който проявявам, все пак не мога да не Ви поздравя за чудесната идея. Все от някъде трябва да се започне и първата крачка, колкото и малка да е - е много важна. Наистина се надявам, че един ден и в България ще има реален пазар на произведения на изкуството, каквито и да са те. И това, да си купиш картина, гоблен, статуя няма да е "Сън в лятна нощ", а реалност! Може би! Дано!

me4ta
09.11.2006, 17:31
:confused: Аз също се регистрирах в goblenar.com, публикувах гоблените си преди 1 седмица, но все още немога да ги видя онлайн и незнам какъв е проблема,може би работата им е много незнам..? :confused:
Писах и на емайла им но никои не ми отговаря.Случвало ли се е това на някой от вас?Иначе ако трагне сайта ще се радвам много.Успех!

flame
10.11.2006, 02:04
Helen, съвсем накратко казано до момента сключена сделка няма като се има предвид, че борсата е съвсем "млада" (в действие е едва от месец), но има известен интерес. Въпреки скептицизма ти, благодарим и за добрите думи.

me4ta, би трябвало да си получила вече отговор по е-mail. 1 седмица е нормален период, поради факта че гоблените се преглеждат един по един, изображенията се обработва и т.н.

;)

Manini
10.11.2006, 12:49
Пет дни след като добавих гоблените си към борсата, бяха показани, бяха подобрени изображенията и освен това бях уведомена по е-mail. За това изказвам благодарности на хората, които направиха това нещо.
Зная, че тази работа е трудна, затова предлагам да заплащаме някаква първоначална такса за включване на гоблени.
Предлагам да има превод на борсата и на английски. Смятам, че това ще увеличи нейната популярност.
Пак благодаря и пожелавам успех.

Nana
10.11.2006, 13:19
flame,

Благодаря за отговорите ти, но аз също съм от любопитните. Моля просто за съобщение, че е продаден гоблен. Запази конфиденциалността - без значение е кой е гоблена, каква е цената, кой го е шил.
Просто, че има продажба. Извинявам се ако звуча нахално. Определено ще се радвам при продажба, за човека ушил гоблена и за успеха на борсата разбира се.

pepina
10.11.2006, 14:18
flame,

Благодаря за отговорите ти, но аз също съм от любопитните. Моля просто за съобщение, че е продаден гоблен. Запази конфиденциалността - без значение е кой е гоблена, каква е цената, кой го е шил.
Просто, че има продажба. Извинявам се ако звуча нахално. Определено ще се радвам при продажба, за човека ушил гоблена и за успеха на борсата разбира се.



И аз като Nana ,мисля,че ще е добре,ако е възможно да научаваме за реализация на някои от гоблените:confused: Извинявам се ако прозвучи нахално :shy2: Но ако имаме такава информация,ще ни стимулира и ще ни покаже ,че има интерес към това което създаваме:idea: Или ,ако е възможно
да има нещто като категория -Най-гледани гоблени:shy2: Предварително Ви благодаря :kissyou:

flame
10.11.2006, 18:40
Здравейте, благорарим за предложенията, всичко с времето си, малко по малко ще развиваме сайта и ще добавяме интересни неща. Manini, решили сме добавянето на гоблени да е безплатно и ще остане така.

Най-сигурният начин да получавате новостите около борсата (в бъдеще) е да се абонирате за тях. Това става като влезете в сайта (http://www.goblenar.com/) и въведете e-mail адреса си долу в ляво, където е съответното поленце (Електронен бюлетин).

Лили
28.11.2006, 10:00
Flame,извинявам се за неграмотността ми,но немога да разбера как да добавя гоблен в борсата.Регистрирах се, но като чукна на добави гоблен отново ми иска регистрация.Ако не представлява трудност на теб обясни по подробно.

flame
28.11.2006, 12:11
Лили, след като се регистрираш, трябва да влезеш в системата с потребителското си име и парола от двете поленца горе в ляво ( http://www.goblenar.com/images/ico_folder.gif Вход за гобленари). Попълни ги и натисни бутона http://www.goblenar.com/images/bg/btn_login.gif. След като влезеш, вече чрез бутона http://www.goblenar.com/images/bg/btn_add_gobelin.gif можеш да добавош своите гоблени.

Лили
28.11.2006, 14:59
Flame,благодаря!:kissyou: Справих се!Ураааааааааааа!

Valja
28.11.2006, 17:44
Аз имам следния въпрос към модераторите:
Сайта "Борса за гоблени" само от България ли се вижда, или и от чужбина? И ако е само за България, мислите ли и за варианта да се вижда и в чужбина? Вярно, че за това ще бъде необходимо всичко да излиза И на английски език, НО аз поне мисля, че ако този сайт е само за България, надеждата някой да продаде гоблен е много, много малка, да не казвам "невъзможна".
Това просто не е по джоба на българина, а пък тези, които имат по-голям джоб, според мен са малко по-далеч от изкуството, така че ... нека да помислим какво може да се направи по въпроса за чужбина.
Предполагам, че всички ще можем да помогнем с нещо - да кажем с преводите на английски на отделни текстове (разбира се - който знае английски или пък има познати, които знаят?

flame
02.12.2006, 13:18
Valja, борсата се вижда не само в България, но и от чужбина. В момента подготвяме сайта на 2 чужди езика.

Ако някой има желание да помогне с преводите, моля пишете на info@goblenite.com за повече детайли.

pepina
06.01.2007, 12:59
Момичета , има ли някой от вас която е публикувала гоблен
за продажба на борсата за гоблени , да е реализирала продажба?
:confused: Искам да зная поне един гоблен дали е продаден.Започвам да губя надежда ,че в България има ценители на нашето искуство:(

jujaM
09.01.2007, 17:49
straxotna ideia s pojelanie za oi goliamo potrebitelsko tarsene

tina1970
22.01.2007, 19:58
аз мисля да публикувам 4-5 гоблена в борсата,и ако случайно продам нещо-то вие всички ще разберете......надеждата умира последна и не се знае откъде ще изкочи заека,нали така?

GILDA
26.01.2007, 12:48
здравейте
много харесвам гоблена "момичето с шапката"на фирма Солария
моя близка ми даде схемата и половината номера на конци ДМС а аз обичам сама да си ги комплектовам ако някой има ключа ще му бъда благодарна

maleks
26.01.2007, 18:46
tina1970,май зайците са на изчезване.Ако изскочи при теб - пусни го из форума!И в този дух:Пожелавам на goblenar.com много, много продажби!

molly
27.01.2007, 11:35
Невероятно добра новина, от това имахме нужда .Пожелавам успех на всички .

yonka
27.01.2007, 13:15
:( И аз обявих няколко гоблена,но за сега никакъв интерес.Повярвайте, ако продам нещо ще се похваля

pepina
31.01.2007, 17:06
здравейте
много харесвам гоблена "момичето с шапката"на фирма Солария
моя близка ми даде схемата и половината номера на конци ДМС а аз обичам сама да си ги комплектовам ако някой има ключа ще му бъда благодарна

Съжалявам ,но тук не е мястото където можеш да търсиш нещо.....
Има тема -Заявките за месец януари.Опитай там-Успех!:kissyou:

ani4ka
27.03.2007, 16:21
:thumbup:

veni_3000
15.05.2007, 16:58
Извинете за въпроса но за толкова месеци някой дали е продал гоблен в борсата, вчера бях много изненадана:confused: като прочетох че трябва да изратя някакъв есемес за да кача гоблен.Може ли някой да ми обясни с каква цел са тия есемеси.:smokin:

Valja
15.05.2007, 17:44
Аз отдавна не съм влизала в борсата, но в началото, когато я откриха, си качих гоблените без никакви ес-ем-ес-и. Просто изчаках 3-4 дни, докато се появят в борсата. Сега може вече да има нов регламент, за да се получават някакви средства от получените ес-ем-ес-и, за да може да се поддържа тази борса. Може ми модераторите знаят нещо по-конкретно по въпроса.

flame
15.05.2007, 18:04
Здравейте на всички,
борсата съществува вече повече от година и отначало наистина всичко беше безплатно. SMS системата е въведена преди около 2-3 седмици и използването и оправдава средствата, които са нужни за да се поддържа сайта работещ и правилно администриран. Ако имате други въпроси, можете да пишете тук за да отговаряме :).

flame
01.06.2007, 23:40
Откакто пуснахме и английския вариант на борсата за гоблени (http://www.goblenar.com/index.php?lang=en), броя посетители се увеличи забележимо. Благодарим на Елизабет за помощта, която ни оказа с превода.
http://www.goblenite.com/images/hotlink/thumb_goblenar.jpg (http://www.goblenar.com/index.php?lang=en)

pollina
02.06.2007, 11:38
:goodnews: :clap: 4udesna novina ,tova naistina povishava shansovete za realizirane na prodagba!A megdu drugoto dali ve4e niakoi e prodal neshto?Uspex na vsi4ki,koito sa se vklu4ili v borsata!

Manini
02.06.2007, 12:14
Благодарности и поздравления за хората, които направиха това.
Тази новина ми дава надежда. Благодаря!

matcata
01.07.2007, 14:37
Как може да се регистрира човек в борсата.Ще съм ви благодарна за съвета:)

Valja
01.07.2007, 14:48
В горната част на страницата има хоризонтална оранжева лента /меню/. Най-лявото правоъгълниче е "Начало", в дясно до него - "Регистрация" - именно там трябва да отидеш и нататък следваш стъпките. Успех !

matcata
01.07.2007, 14:56
благодаря ти.регистрирах се.То трябвало само да мина на български ама:confused: после ще видя как ще се справя с sms-те.:kissyou:

Pepinas
06.07.2007, 16:28
Похвално е това, че сте предвидили превод на английски. Това ще увеличи шансовете да се продаде нещо. И то на прилични цени. Моят въпрос е досега има ли търсене? Защото за предлагането е повече от ясно.

Юра
11.07.2007, 00:28
Аз разгледах борсата - явно предлагане има, но дали изобщо се продава нещо - някой има ли информация ...
Имам един ушит натюрморт той в коя категория за продажба може да се включи?
:kissyou:

maleks
11.07.2007, 00:45
Моят натюрморт го сложих в "Други"

Valja
11.07.2007, 13:29
Преди време също се коментираше за това как може да се разбре дали някой е продал и модераторите казаха, че това е конфиденциална информация и не може да се споделя с останалите. Но си мисля, че поне може да се каже, че НЯКОЙ е продал, без да се уточнява КОЙ ТОЧНО и КАКЪВ ГОБЛЕН И НА КАКВА ЦЕНА - просто като информация - поне до сега КОЛКО ПРОДАДЕНИ ГОБЛЕНА ИМА, и ДАЛИ ИМА ИЗОБщО.

Pepinas
11.07.2007, 15:30
Да, и аз мисля, че може да се каже поне дали има изобщо продажби. И ако е така, е редно да се вземат комисионни дори - под една или друга форма, например SMS - и. Само да се продава, никой не би имал нищо против.

Юра
11.07.2007, 15:37
И аз мисля че една обща информация не би накърнила никого - нещо като статистика - толкова продадени за година или за месец - някакъв обобщен резултат.

matcata
12.07.2007, 09:31
Аз също съм за да има някаква статистика за това.И мисля,че всички ще са по-мотивирани,:kissyou:

pepina
12.07.2007, 13:13
:thumbup: И аз съм на същото мнение ,трябва ни малко мотивация:kissyou:
Молбата ни към модераторите е да има поне статистика колко гоблена са продадени до момента и дали има интерес :confused:

Radi
13.07.2007, 01:30
Аз също се присъединявам към мнението на колежките и отправям същият апел към администраторите на форума за написване на няколко думички относно борсата. Има ли интерес и желание за покупка на гоблени?