PDA

Покажи пълната версия : DMC - въпрос?



ninada
13.10.2006, 21:40
Случвало ли ви се е да не съвпадне цвета на един и същи номер конец от различни партиди?
Моите са купуванн през много години и се натъкнах на този проблем.

Miro
14.10.2006, 10:17
От 2-3 години , го имам и аз този проблем. Затова си мисля , че има някакъв мушик с конците , и етикетите им са други и не съвпадат цветовете . Когато вече комплектовам нещо сам , купувам всички конци накуп , за да няма разминаване.

svetta
14.10.2006, 10:48
Знам,че имаше промяна в конците,сменяли им номерата.И при мен се случи подобно,от запасите ми номера и цветове не съвпаднаха със днешните.Отговор - не пазете много време мулине,първо - конците си развалят,второ - няма да отговарят на номерата от днешните комплектовки.С остатъци - направите подаръци!

ninada
27.11.2006, 16:36
:rezando:
Кажете ако знаете откъде да си намеря каталог на ДМС и на каква цена.
Трябва ми само за 2 дни да си уточня останалите конци, но съм съгласна и да си купя.
Ако някой от Хасково има каталог - моля за помощ! :cry:
:angel: :angel: :angel:

ati
27.11.2006, 17:31
Можеш да намериш каталог в онлайн магазина на форума

http://www.goblenite.com/index.htm?sid=20cba726f9a39606609cb39bfad74371&act=n_article&additional=0&id=54&c_id=0

alys
03.12.2006, 20:45
Конците могат да бъдат различно боядисани, нищо, че номерът е един и същ. Става дума за лек нюанс, така че трудна работа, дори и да си купиш каталог. Мисля, че каталог на Анхор, например, струва около 25 лв.

GILDA
03.02.2007, 09:01
във гоблена "зимата с параклиса"ва вилер имам конец дмс номер 3172
обаче такъв номер в таблицата ми няма пък и в интернет търсих такъв номер ми изписва че няма може ли някой да ми обясни за какво става въпрос

Masha
03.02.2007, 11:22
От стари майстори зная,че DMC периодично си сменя леко гамата.Явно е политика на фирмата, за да си пази сигурно "търговската " марка.Сега разбрах,че в момента има и DMC менте - китайска изработка.След ушиването на гоблена и неговото изпиране - не се знае какво сме шили.
И аз имам стари конци,които се различават чувствително от сега продаващата се гама и не мога да използвам.Може би ще трябва да си купуваме само за даден модел ,за да не става така,че после да не можем да ги използваме.

st_dobri
03.02.2007, 11:54
във гоблена "зимата с параклиса"ва вилер имам конец дмс номер 3172
обаче такъв номер в таблицата ми няма пък и в интернет търсих такъв номер ми изписва че няма може ли някой да ми обясни за какво става въпрос

и друг беше задавал въпроса във форума и там форумка, която е шила гоблена показа конеца - бледо сив, моето мнение е, че в ключа има грешка и вместо 3072 - мн. св. сив е написано 3172 (какъвто в каталога няма)
дано съм помогнала :kissyou:

GILDA
03.02.2007, 12:18
благодаря
аз също мислех че е така но не съм много добра гобленарка и не посмях на своя глава да го заместя

st_dobri
03.02.2007, 12:24
:loveglasses: успех в шиенето и да не забравиш да се хвалиш как върви
и аз го имам, комплектовката е на Казанлък - подарък ми е от много близка приятелка, която замина в чужбина :( още не съм го започнала, защото имам някакъв страх от големите гоблени
затова пък с интерес ще следя твоя напредък :kissyou:

deyna
03.02.2007, 15:14
по тази тема иаз имам въпрос. наистина това не е от вчера но конец номер 407 е равнозначен на 3773.досега нямаше проблем но в момента шия гоблен при които двата номера са един до друг.какво ще стане в крайна сметка?дали нама да отиде на вятъра?

st_dobri
03.02.2007, 15:55
по тази тема иаз имам въпрос. наистина това не е от вчера но конец номер 407 е равнозначен на 3773.досега нямаше проблем но в момента шия гоблен при които двата номера са един до друг.какво ще стане в крайна сметка?дали нама да отиде на вятъра?

:loveglasses: май не са един и същ :confused:
виж каталога на конците тук http://www.goblenite.com/index.htm
407 е тъмен пустинен пясък (каквото и да значи това)
а 3773 е средно тъмен пустинен пясък - един нюанс по-светъл
дано съм била от помощ
:kissyou:

marji
03.02.2007, 16:04
И аз имам много стари конци, които се различават малко от сегашните цветове, но ги използвам там, където са по-малко като количество и зная, че само те ще ми бъдат достатъчни.
Имам обаче друг проблем. Преди време реших да шия четирите символа - земя, вода, огън и въздух. Когато започнах да набирам конците, се оказа че няколко номера просто ги няма в ДМС-каталога. Казаха ми, че ги имало само в някакъв специален каталог на ДМС, който мога да намеря само в София. Сами можете да видите, че търсените от мен конци са дадени в отделни графи. Става въпрос за № 9294 fine; 014 fine; 014 balger blending filement - над тях пише Kreinik metallic threads. В каталога не мога да открия и № 284 Z gold, над който пък пише DMC metallic threads. Ясно е, че става въпрос за конци металик, но какви по-точно... :confused: Някой може ли да ми даде съвет поне с какво мога да ги заместя, ако се окаже, че са спряни от производство?

yonka
03.02.2007, 16:38
Marji,виж представителя на дмц за Българияhttp://www20.brinkster.com/dmcbulgariaТам има каталози

marji
03.02.2007, 20:23
Благодаря ти за съвета, но нищо не ми се отваря от приставките.

st_dobri
03.02.2007, 20:59
марджи, аз нали съм любопитна и се опитах да отворя линка, който Йонка дава
адреса за контакти е: Главният Офис София, бул. "Стефан Стамболов" N.8
тел: (02) 986-6704 тел/факс: (02) 986-6281
има някакви специални конци - металик и комбинация металик и памук, виж дали ги виждаш тук:
http://www20.brinkster.com/dmcbulgaria/konc-09.htm
http://www20.brinkster.com/dmcbulgaria/konc-08.htm
ще се опитам да прикача и снимки
успех :kissyou:

st_dobri
03.02.2007, 23:29
пак аз - извинявам се, ако досаждам, но нали знаете, че любопитството не се лекува с нищо :gipsy:
потърсих тези специални конци (Крейник металик) и вижте какво намерих
http://www.kreinik.com/articles/color_cht.html
Марджи тук може да видиш кой номер какъв цвят е и дори да не намериш металик, поне цвета ще знаеш, а при желание може да го комбинираш със сребърно ламе
там където пише голд, най-вероятно е златно ламе - има го навсякъде, за ангелчетата си купих цяла макаричка за 60 ст.
успех и ще чакам да видя резултата :kissyou:

marji
03.02.2007, 23:50
Благодаря ви много, момичета! Много ми бяхте полезни! :kissyou: Като попривърша с това, което съм започнала, ще се обадя на тези телефони, за да си поръчам конците.

molly
17.02.2007, 11:10
здравейте момичета ,има един трик при който можете да си използвате конците от един номер но в различен нюанс .Вземате по един конец от двата нюанса и така става по плавно преминаването отединия към другия .Правила съм го става.

yonka
17.02.2007, 13:48
здравейте момичета ,има един трик при който можете да си използвате конците от един номер но в различен нюанс .Вземате по един конец от двата нюанса и така става по плавно преминаването отединия към другия .Правила съм го става.

Ако не се лъжа на това му казват "мартеница",чувала съм от стари гобленарки

smyrna
10.04.2007, 14:00
momicheta kak da namerya znatsite 4rez opisanieto na sveta :confused:
imam katalog no pi6e samo koda :confused: ako znae nyakoy za sravnitelna tablitsa kadeto osven koda da pi6e i naimenovanieto na sveta :confused: molya da pomogne :angel:

TDK
23.05.2007, 12:42
Имам въпрос към по-информираните!
Започнах да си комплектувам конците за един голен на HAED и в легендата пише DMC 032 Kreinik #4.
Когато го поисках в близкият магазин, от който си пазарувам конци ме изгледаха много странно. Казаха - такова нещо няма.:confused:
Видях, че по-горе говорите за Kreinik.
Кажете нещо повече за тези конци.:-|

Oriane
23.05.2007, 13:12
Имам въпрос към по-информираните!
Започнах да си комплектувам конците за един голен на HAED и в легендата пише DMC 032 Kreinik #4.
Когато го поисках в близкият магазин, от който си пазарувам конци ме изгледаха много странно. Казаха - такова нещо няма.:confused:
Видях, че по-горе говорите за Kreinik.
Кажете нещо повече за тези конци.:-|
TDK, виж темата на Кристина "Зов за помощ" тук, в "Конци".
Там съм й отговорила точно за същия проблем.
Иначе за конците Kreinik - американски са, метализирани, в България не съм чувала да се продават. Аз имам няколко броя, но все още не съм шила с тях - предстои ми за крилата на моята фея на Мирабилия. Чела съм по руските форуми, че са много по-добри от метализето на DMC.
Ако имаш кредитна карта сигурно можеш да си ги поръчаш по интернет - иначе не знам.

TDK
23.05.2007, 13:33
Oriane, благодаря!

Ще се пробвам с няколко варианта - на ламе и мулине!:cry:

Дано да се получи!

Интересно дали някой е експериментирал и до какъв извод е стигнал?