PDA

Покажи пълната версия : Моля за рецепта



Meri
25.10.2006, 12:09
Момичета помагайте в къщи домочадието иска да им приготвя ориз по китайски , който знае рецепта да помага:confused:

alys
25.10.2006, 16:21
Виж това http://gotvarstvo.georgievi.net/a/oriz_po_kitajski .

Венета Иванова
25.10.2006, 16:34
Не съм пробвала, но много хвалят кафевия ориз за подобен род ястия. Аз, когато приготвям ориз по китайски - /рецептата е почти същата, както посочетата от alys/ не запържвам ориза и продуктите , защото имам проблем със стомаха, а съвсем леко ги задушавам.Задължително продуктите са нарязани на тънки ленти .така стават хрупкави. Почти сварен ориза го свалям от котлона и покривам с хавлиена кърпа за да набъбне и да се отделя всяко зрънце. Така избягвам двойната работа - един път да го сварявам, втори път да го прибавям ,/ не че не става вкусно, просто все нямам време/ а приготвям всичко накуп.Пробвала съм и двата варианта - на посочения от alys и по-бързия - на моя милост. И двата стават еднакво вкусни /без да се хваля/
По принцип по-бързия вариант става по-сух, т.е. аз избягвам многото мазнина и не съм го притвяла в тиган уок, а най-обикновен тиган.За съжаление, не съм си купила още такъв. Ефекта е същия както и при запържен, само не е толкова тежък.Успех:gipsy:

Meri
26.10.2006, 09:20
:clap: Алис мнооооого благодаря, още довечера ще приготвя ястието, изпращам ви момичета много :kissyou:

Katerina
02.11.2006, 07:44
:hello:
Meri,ето една рецепта от книга Китайска кухня.Надявам се да ти хареса.

jpop4e
02.11.2006, 09:30
Браво Катерина, готина рецепта!

Meri
02.11.2006, 10:30
Мерси много Катерина, ще я пробвам в скоро време :kissyou:

Аня
02.11.2006, 22:44
Рецептата за ориза по китайски,който Алис е дала,е много сполучлива.Тази вечер я пробвах за вечеря и стана превъзходен ориз по китайски.Благодаря зя рецептата.:kissyou: