PDA

Покажи пълната версия : как се панира кашкавал, без да се разтече



Венета Иванова
26.10.2006, 14:17
Моето семейство ме кара да панирам кашкавал и сирене, но в малкото пъти, когато съм го правила, само ядове - или кашкавалът ще се разтече, или сиренето ще залепне. Използвам стандартната панировка за този вид продукти - яйце, галета, яйце, но не знам къде бъркам???:confused:

Mermaid
26.10.2006, 14:28
Моето скромно мнение е следното:
първо зависи от кашкавала. Ако си купиш от онези, които са меки на пипане, недоизпечени при производството и стоят мазни, винаги ще се разтече...
Аз съм се спряла на един, който се продава нарязан от пита в CBA "Витоша Хаджийски" и по-добро не съм срещала през последните години.
Ако се появи хубав кашкавал, то бързо го развалят...
Та! Друго важно обстоятелство е мазнината, в която пържиш, да е силно загрята, за да обхване бързо панировката и да не позволи на кашкавала да се разтече и да се излее.
Аз панирам сравнително по-малки парчета и по-дебели, примерно 10-15 мм, потапям ги в разбито яйце, след това в брашно, после пак в яйце и пъхам в тигана :)
Когато парчетата са по-малки се изваждат по-лесно, дори и да се пробие отнякъде панировката.
Има хора, които слагат парчетата кашкавал във вода преди да панират и така да престоят... аз не го правя.

Успех!

nina55
26.10.2006, 14:29
нарязаните парчета се оволват в брашно ,след това яйце и накрая галета.приятен апетит

Скарлет
26.10.2006, 14:35
За да постигнеш добър резултат,ето и моя съвет:
1.Остави кашкавала да поостарее(да не е съвсем пресен)
2.Нарежи на парчета около1-1,5см.
3.Сложи парчетата да замръзнат във фризера(или преди да ги оваляш в брашно ги намокри със студена вода).
4.Купуваш си картофени люспи на Белла.(това е кутията с готово картофено пюре)
5.Овалваш в брашно,яйце,картофени люспи и пускаш в нагорещен фритюрник.:gipsy:
От картофените люспи ще останеш много доволна.Получава се много приятна и хрупкава коричка.По този начин панирам и сирена.:idea:

Rosssi
26.10.2006, 14:43
:greeneye: Скарлет, това с картофените люспи е много добра идея, непременно ще пробвам. Благодаря ти:!:

Meri
26.10.2006, 15:09
Аз си купих от готовите панировки за кашкавал и след като го извадя от хладилника го нарязвам на парчета от по 1-1.5 см. потапям го във вода , овалвам го в готовата панировка и го изпържвам в нагорещено олио, става превъзходен , като в заведенията.:oops:

petq
26.10.2006, 15:54
аз много често панирам кашкавал и сирене в къщи
1.намокряш кашкавала с вода
2.овалваш го в брашно след това в яйцата /с малко сол/ после в галета и пак в яйца
олиото трябва да е много горещо и за няколко минути става, по същия начин е сиренето ,воденички,чушка бюрек и т.н.
дано да съм ти била полезна:gipsy:

Венета Иванова
26.10.2006, 16:46
Много благодаря на всички!!!
Още днес ще опитам рецептата на Скарлет за картофените люспи.Много съм любопитна - не бях чувала подобно решение за панировка, сигурно е супер!!А това за стария кашкавал сигурно е вярно. Пресния винаги се разтича.
:lady:

Бамби
26.10.2006, 18:40
Не знам до колко ще бъда полезна, но когато панирам кашкавал абсолютно задължително преди панировката замръзявам кубчетата във фризера. :)

atinqnka
27.10.2006, 07:16
За да не се разтече кашкавала сложи го за няколко часа нарязан във камерата на хладилника и след това го панирай.Аз използвам готова панировка и само го намокрям с вода като го извадя от камерата.

sLaV
27.10.2006, 07:53
:kissyou: Аз като панирам кашкавал, гледам да е от голяма пита, те обикновено са по-твърди. Като го нарежа, потапям във вода, после брашно, после яйце и галета. Пържа го за кратко до златиста коричка и по възможност в тефлонов тиган, получава се добре, по същия начин и сиренето.

Венета Иванова
28.10.2006, 11:45
Благодаря Ви момичета. Кашкавалът стана страхотен. Аз обединих няколко съвета - леко охладих парченцата кашкавал във фризера, намокрих ги леко и после ги натопих в яйце, картофени стърготини, галета и яйце. Стана много хрупкав и не се разтече. Щом моят син, който не яде кашкавал ,"омете" две парчета..., значи съм постигнала резултат. Исках да го снимам, но.... следващия път.:kissyou:

муцок
17.11.2006, 09:36
Скарлет, панирах кашкавал по твоите указания. Овалях парчетата в картофени люспи и резултата беше отличен, а уханието - страхотно!!! БЛАГОДАРЯ!!!