PDA

Покажи пълната версия : За какво се използват тези конци?



yonka
26.10.2006, 17:47
Здравейте,преди време една близка ми даде конци DMC,но не са тези,които аз използвам.Знаете ли за каква бродерия са ?Усукани са, не се дели конеца

me4ta
26.10.2006, 18:23
:lookup:Може да те объркам повече,но на мен ми изглеждат на молинета(незнам дали се пише така)може би се използваха за бродиране в/у панама
:confused:

Nana
26.10.2006, 21:45
Здравейте,преди време една близка ми даде конци DMC,но не са тези,които аз използвам.Знаете ли за каква бродерия са ?Усукани са, не се дели конеца
Памучни, меки доста дебели. По това описание ми приличат на целволе. С него съм виждала да шият на етамин с 2 ката конец.
Опит за разясняване:
Етамина е като панамата, но много едро с големи дупки. Нещо като щампите. Шие се плътно и не винаги кръстчета.
Целволе - памучен, пресукан многокатен конец. Имаше различни цветове.
Виждала съм възглавници и кавиорчета /не съм сигурна за правописа/ ушити с такива конци.

chedenceto
26.10.2006, 22:10
Хайде и аз да те объркам още повече:gipsy:
Преди няколко години една моя позната си поръча гоблен на Вилер по телефона. Когато гоблена пристигна беше с дебели конци, ДМС, а в упътването пишеше, че се шие от една нишка, гобленов бод 1:2.
Аз бях скептично настроена, но все пак гоблена стана прекрасен.
Предполагам, че щом конеца е ДМС е от този тип, но доколкото знам вече не се произвеждат.
Дано съм била полезна:)

yonka
27.10.2006, 12:44
Благодаря ви много.Наистина конците са стари и засега нямам представа за какво ще ги използвам,но пък един ден знае ли човек какво ще ми прииска да ушия!