PDA

Покажи пълната версия : По-добра навигация



werty
29.09.2005, 23:54
Бъдещите модератори не се вълнуват толкова колкото вас

Ентусиазъм ли им липсва?

Преди да сте си легнали, админс, ще помислите ли малко за по-добра навигация из форума?

dinko
30.09.2005, 00:53
Във форума има много потребители, които може би завиждат на вашата компютърна грамотност. Нека да оставим на тях правото да се оплакват от навигацията. Ако нещо не ви е ясно или имате конкретни предложения моля ги споделете тук или пишете на: info@goblenite.com

Време е за сън :smokin:

werty
30.09.2005, 01:32
Не, благодаря.. някак ми убихте желанието вече.. Всичко ми е ясно - нямам въпроси, нямам предложения, нямам мнения... а и да имам - вас очевидно не ви интересуват. Дали компютърната ми грамотност (която според мен повечето от посетителите на този сайт притежават) е пречката да имам предложения, не искам и да ми се изяснява...

Все пак съм попаднала тук заради гоблените и бродирането...

dinko
30.09.2005, 10:25
Кажете какво точно не ви харесва в навигацията и къде може да се подобри?
Не може да ни "натопите" по този начин и да избягате :lady:

Това е хубава мисъл, която споделяме всички:
Все пак съм попаднала тук заради гоблените и бродирането...

Ранобудният екип на Гоблените.com

werty
30.09.2005, 10:40
Във форума има много потребители.... Нека да оставим на тях правото да се оплакват от навигацията...

Оставям на тях...


Не може да ни "натопите" по този начин и да избягате

Не съм ви топила - вие ме отрязахте. Аз - да бягам?! По-скоро не ми се занимава с детинщини. Ако имате нещо да ми кажете - пишете ми на лични.

flame
30.09.2005, 10:46
Преди да сте си легнали, админс, ще помислите ли малко за по-добра навигация из форума?

werty, навигацията във форума е стандартна, както във почти всички други форуми от този тип. Не разбирам недоволството ти, както и не разбрах кое по-точно не ти харесва. Единствения извод който мога да си направя, че само търсиш повод да се заядеш за нещо. Как така ти си единствената недоволна във форума, полагаме толкова много усилия да го поддържаме, моля те нека се държим приятелски.
:?:

Astrelaan
30.09.2005, 11:19
не е единствената,която среща проблем лавирайки по форума.Но е единствената ,която си призна:)
Сигурна съм ,че администраторите се подготвят за осъвременяване му,просто изисква време тъй като ,ако ви прави впечатление той изведнъж се оживи страшно много:)И въпреки,че отстрани изглежда лесно,поддръжката на форумите не е лесна работа.Ако приемем ,че форума е една огромна кухня ,то администраторите са главните готвачи ,които все още сами си мият съдовете и режат салатите:)Заради това сега имаме и избор на модератори.Но мисля,че встъпването им в длъжност след минимум 1 месец няма смисъл.

flame
30.09.2005, 11:24
Astrelaan, благодаря ти за разбирането и подкрепата.
Най-вероятно няма да чакаме да мине 1 месец :yes:

werty
30.09.2005, 11:26
flame, грешно Ви е впечатлението... Казахте ми, че навигацията тр да е проблем на някой друг - съгласявам се. Всички други са доволни - не ми се спори. Ако единственият извод, който можете да си направите е, че търся да се заяждам - няма да коментирам. Не изопачавайте думите ми - приятелски съм настроена. Прекрасно знам колко усилия отиват за подръжката на сайтове, форуми и галерии - успех ви желая.

Хайде пак да се повторя - не съм тук заради вас.

vanina
30.09.2005, 11:59
Аз подкрепям Werty.
И ще ви кажа защо, конкретно:
На мен не ми харесва, че няма така наречения сгънат вид. Защото ако искам да видя последното мнение на някой в дадена тема, трябва да отида най-долу и оттам на последната страница, или още в началото да натисна последно мнение на юзера, но пък по тоя начин мога да пропусна другите мнения, които са били преди него... Ако може поне да е най-отгоре броя на страниците с мнения.
Или друг проблем - кой на кого отговаря - пълна каша! Е, някои се усетиха и започнаха с обръщения, та горе-долу да стане ясно кой кого пита...
Някъде преди няколко дни прочетох из темите, че това е стандартен вид форум, един вид готов сте си го взели в тоя му вид и това е положението... е, не е най-удачния според мен.

Astrelaan
30.09.2005, 12:10
Vanina
и аз подкрепям Werty,но влизам в положението и на собствениците на форума.Ужасно трудно е в момента за тях и мисля,че е невъзможно да се измени по начина ,който предлаш.Ползван е този шаблон и това вече не подлежи на промяна.Все едно да разрушим една къща,само защото има много коридори:)Мисля,че по-добре е да имаме форума,отколкото изобщо да го нямаме.Разбира се,може да се въведе ред в редиците,но нека изчакаме да доидат модераторите

flame
30.09.2005, 12:14
... Ако може поне да е най-отгоре броя на страниците с мнения.

vanina, довечера ще пробваме да го направим, когато има по-малко потребители онлайн.

vanina
30.09.2005, 12:22
Astrelaan, аз само предлагам, ако има възможност, знам че не е лесно.
А колкото до модераторите, те едва ли могат, а и дали ще имат такива права, да оправят навигацията във форума. Тяхната работа ще е да следят за добрия и коректен тон, и за триенето на излишна и безполезна информация. Поне доколкото знам такава е дейността на един модератор.
:)

Astrelaan - от къде впрочем идва никът ти :)), извини ме за невежеството...

vanina
30.09.2005, 12:23
Flame, успех! :)

werty
30.09.2005, 12:26
... но влизам в положението и на собствениците на форума.

Всички влизаме :+) Но не трябва ли да е обратното? Те да влизат в нашето :+)
Няма да събаряме къщата, разбира се. Но не може ли да направят нова и да ни преместят, докато спим? Или да модифицират тази.. както си седим. Или да кажат с думи ясни - Тази къща я взехме готова... малко я разкрасихме , поканихме гости... но архитектурните планове не знаем/не искаме да променяме така, че архитекти акъл за това да не ни дават :)

Jovany
30.09.2005, 13:20
Aз не мога да разбера какво и е на навигацията според мен е добра но това е една друга тема....
Тук има около 300 потребителя и няма начин на всеки да се угоди и всеки ден да се променя форума. Представяте ли си какво ще стане ако всеки вземе да изка форума да изглежда така както на него му харесва.
Е няма начин.

Astrelaan
30.09.2005, 14:07
Werty,
не съм много запозната с вебдизайн,абсолютен дилетант съм,но от малкото ,което знам разбрах ,че е много по-лесно да създадеш сайт от колкото след това да го преправиш.Сайта не е телевизионен екран,където с дистанционното сменяш каналите.Представлява сложна паяжина,с много връзки и възелчета.Не мисля,че е възможно толкова лесно да се смени плана:)И определено за една вечер няма да стане.А за това,че са ползвали шаблон си е в реда на нещата,всички така правят,много сайтове на популярни фирми са изградени по този начин.
Администраторите са строители и домакини на този дом и мисля ,че имат право да го обзаведат както желаят:)Не ходите у някого на гости само ,защото къщата му е луксозно обзаведена и има джакузи,нали?:)

werty
30.09.2005, 14:40
Astrelaan... остави.

Аз от малкото, което знам е, че стига желание да има - и решения се намират :yes:

Отивам да си се занимавам с нашия сайт :oops:

Astrelaan
30.09.2005, 14:51
оставям,оставям:)
Така или иначе собствениците имат последната дума:)

vanina
30.09.2005, 15:02
Благодаря!
И поздравления! :))
Мисля, че всички ще оценят този начин нанавигация :)

sweety
30.09.2005, 15:17
"шаблоните" се наричат скриптове,не знам доколко могат да се променят,но знам,че този е безплатен,докато по-...хм,хубавите(имама предвид повече опции) така да се каже,са платени,така че мисля,че е редно да се съобразим с това и да не се предявяват прекалени претенции...все пак се направиха малки корекции,стана по-хубаво и все пак сме тук не,за да се караме кое как да изглежда,а да обменяме опит и знания :wink: :yes:

Renny
30.09.2005, 15:25
werty, моят шеф казваше че е много добре да се забелязват недостатъци и открито да се повдига въпроса за тях, но заедно с това съответния човек трябва да предложи конкретна алтернатива или решение. "Конструктивност на мнението", нали разбираш. Или липса на каквато и да било такава.

Astrelaan
30.09.2005, 15:42
Шаблон е нещо като архитектурен план за сайт.Може да е използван и скрипт може да не е .Обикновено няма скрипт при шаблоните,написани са на прост HTML или PHP език.Представлява заглавната страница на сайта.Използва се ,за да се улесни работата на дизайнера на сайта.Но е много трудноемко да се сменя заглавна страница т.е index на сайт,независимо дали е лична изработка или е шаблон.С форумите не съм наясно обаче изобщо.Скриптовете са малки програмки или как да ги нарека,написани на Делфи или друг програмен език.Именно чрез тях администраторите могат да видят нашите IP-та,посещаемостта ,да сложат часовник и календар ,които да отброяват дните и минутите до Нова година примерно,да се вмъкнат троянски коне/да пази господ:)/ и така нататък

werty
30.09.2005, 16:01
... "Конструктивност на мнението", нали разбираш...

Разбирам :+) Нищо против това нямам. И мненията обичам, и конструкторите... И диалогичността... но как да разбера това:


... Във форума има много потребители... Нека да оставим на тях правото да се оплакват от навигацията...

Разбрах го 1:1 :)

И аз оставих.. ама наистина оставих :+)