PDA

Покажи пълната версия : пилешки филенца със сусам



муцок
09.11.2006, 15:21
Момичета, някой от Вас знае ли как се панират пилешки филенца оваляни в сусам. Казаха ми, че се държат в някаква марината, след това се овалват в сусам и се панират, но каква е маринатата?

Mermaid
09.11.2006, 16:02
Сега ще ти обясня как ги правя аз, но според мен тази рецепта е доста разнообразна и се променя според вкуса на всеки :)

Нарязвам филето от пиле на лентички и намазвам от всички страни със следната марината: (дано не пропусна нещо ;) )
соев сос (внимание, че ако се предозира става много солено)
бира
чесън
черен пипер
червен пипер
може и някаква сборна подправка за пиле от готовите, но са пълни със сол

След като престои поне час, всяко парченце потапям в разбити жълтъци (количеството яйца е според възможностите и според нуждите, може и да не се отделят жълтъка от белтъка), след това брашно, после белтъците и накрая в сусам.
Пържи се в загрята мазнина.
Става неревоятно апетитно!

Да ви е сладко!:amam: :upbeer:

nvvs
09.11.2006, 16:12
Не е задължиетлно да се държат в марината.Достатачно е да се осолят и поръсят с розмарин (добре е да е счукан) да престоят малко и панираш

Mermaid
09.11.2006, 16:15
Ето това изтървах - РОЗМАРИН! :)
Благодаря за подсещането!

Но виж, разбира се, че не е нужно да стоят в марината, но така е по-вкусно ;)
Все пак зависи! Аз затова казах, че тази рецепта варира според вкуса.

муцок
10.11.2006, 14:38
Благодаря много за рецептите!!! Ако знаете колко съм нетърпелива да ги изпробвам!!! Още веднъж благодаря!

violeta petrova
16.11.2006, 22:05
Ето моята марината:
бяло вино
соев сос
чер пипер
вегета
олио
малко оцет
сол
Държа филенцата няколко часа.след което много са вкусни на скара,както и панирани,по горе споменатия начин,като към брашното аз добавям пак вегета и малко галета.Наистина има много варианти и всичко посочено е добро.