PDA

Покажи пълната версия : правите ли торти с купешки блатове?



kamellia
10.11.2006, 17:11
Момичета правите ли торти с готови блатове?
Аз за трети път правя такава,отнема ни точно 40/45 мин и съм мн доволна от резултата:)
Ето я моята ;) Тая вечер ще я папаме,че имаме рожденник.
Ще напиша и как е правя , ако има интерес:idea:

Mermaid
10.11.2006, 20:12
Честито на рожденика! Да е жив и здрав! :)

А иначе правим и още как?! :)

Купувам два пакета от тези блатове - едни бели и едни какаови.
А ето и крема (може да ви е познат, защото е от т.нар. Добуш торта)

Разбиват се 4 жълтъка, 1 чаша захар, 4-5 лъжици брашно.
Прибавят се 4 белтъка, разбити на сняг с пудра захар.
Кипва се 1 л прясно мляко, прибавя се внимателно към сместа при непрекъснато бъркане докато се получи гъст крем.
Накрая прибавяме 1 пак. чисто масло и кората на 1 лимон.
Мажем студените кори с горещ крем.

Това ни е най-любимия крем! Невероятно вкусен става!

Да ви е сладко!

alys
11.11.2006, 07:45
Накрая прибавяме 1 пак. чисто масло и кората на 1 лимон.

И аз правя (почти) само този крем като на Mermaid, но прибавям белтъците след маслото и вместо кора от лимон слагам пакетче ванилия. Става много пухкав и вкусен, наистина.

Рядко купувам готови блатове, но е изкушение да вземеш нещо наготово и да не се въртиш много в кухнята :greeneye:, макар че домашно изпечените са много по-вкусни :gipsy: .
Камелия, честит рожденик! Много радост и късмет му желая!

kamellia
13.11.2006, 09:50
Момичета мн интересни идей за кремове давате:clap:
Лично аз не правя такива.
Купувам бяла и шиколадова сметана,която се разбива в 200 мл прясно мляко или в 100 мл вода.
Всеки от блатовете сиропирам със сок от домашен компот,след това ги мажа с крема и поръсвам със смлени орехови ядки.
Последният блат го мажа с двата крема и пак посипвам с орехи:) .

Valja
13.11.2006, 12:52
Първо Честит рожден ден на рожденика!!! Да е жив и здрав и много щастие и късмет!!!
А торта с готови блатове правя, като разбивам 1/2 литър течна сметана. Ако е от сладката, не слагам захар, а ако не е сладка, а готварска - добавям пудра захар - на вкус, и ванилия. А след това всеки блат го поливам със сока на 1 компот от кайсии или праскови и тогава мажа със сметаната.

snejanka77
13.11.2006, 13:03
аз пък ще добавя , че отгоре също украсявам тортата със сметана , но я оцветявам с различни безвредни бои и шприцовам розички в различни цветове.отстрани шприцовам ленти от различни цветове сметана и поръсвам със счукани орехи , кокосови стърготини и шоколадови пръчици.

violeta petrova
08.12.2006, 20:06
Аз правя следния крем:
1/2 л прясно мляко и 5-6 пълни супени лъжици брашно ги сварявам
разбивам 2 пакетчета краве масло с 1 ч.ч пудра захар
смилам 1 ч.ч орехи и всичко това го смесвам
сиропирам блатовете и за отгоре обикновено правя ,,пламъчен крем,,
Получава се много добър резултат!

alys
09.12.2006, 14:09
Аз правя следния крем:
1/2 л прясно мляко и 5-6 пълни супени лъжици брашно ги сварявам
разбивам 2 пакетчета краве масло с 1 ч.ч пудра захар
смилам 1 ч.ч орехи и всичко това го смесвам
сиропирам блатовете и за отгоре обикновено правя ,,пламъчен крем,,
Получава се много добър резултат!
Чакаш ли да се охлади млякото или ...:confused: , за да смесиш с маслото (със захарта)?

violeta petrova
09.12.2006, 20:27
Чакаш ли да се охлади млякото или ...:confused: , за да смесиш с маслото (със захарта)?
Да,Алис,задължително,защото иначе се разтопява и не се получава.Аз между другото, когато правя такава торта с домашни блатове,изпичам 2 блата (жълт и кафяв) и всичкия крем го слагам между тях.Става толкова,колкото и дебелината на блатовете.Просто е страхотна на вкус.Като я украся с пламъчен крем добива и добър външен вид.Това е любимата торта на семейството и приятелите ни и сега по Коледа и е времето.Ако я направиш,пиши дали ти е харесала!

alys
09.12.2006, 21:19
Виолета, още едно въпосче - какво е "пламъчен крем"? Заинтригува ме и няма да чакам до Коледа. :gipsy:

violeta petrova
10.12.2006, 08:50
Виолета, още едно въпосче - какво е "пламъчен крем"? Заинтригува ме и няма да чакам до Коледа. :gipsy:
Разбиват се 6 белтъка с 18 с.л захар,прибавя се 1 с.л лимонов сок карамелизират се 12 с.л захар и разбитите белтъци се поставят в дълбок съд със студена вода и към тях се прибавя карамела, веднага щом се свали от котлона при непрекъснато бъркане с миксера .Разбиването продължава докато сместа започне да побелява.Нанася се цялото количество върху тортата като може да се изтегли с вилица като пламъци или пък да се шприцова според фантазията.Ако нещо не ти е ясно -питай.Надявам се да останеш доволна от крайния резултат.не забравяи да сиропираш със захарен сироп и настъргана лимонова кора,независимо готов блат или домашен използваш!

liliya
08.01.2007, 12:51
Моята рецепта е с какаови,кръгли блатове/3бр./.Разбивам заквасена сметана
/голямата опаковка на Данон/ със захар на вкус - до пухкав крем.Не сиропирам блатовете,защото поемат излишната течност от сметаната.
Намазвам блатовете,отгоре подреждам банани и киви на кръгчета.
Третият блат намазвам само със сметана,а също и отстрани на тортата.
Поръсвам с шоколадови пръчици.Престоява 1 нощ в хладилника.

chedenceto
17.01.2007, 19:02
Момичета и момчета,
ето я и моята плодова торта с готови блатове.
Кръгли блатове, този път - какао, нешесте ванилия и много банани. Блатовете напоих със сок от мандарини. Бананите на кръгчета. Мажа блата с крем и върху него банани. Така и с другите два блата. Най - отгоре - банани и шоколадови пръчици.

Jeni
22.01.2007, 19:40
Тази торта с желирани плодове я правя с готови блатове. Само украсата ми е различна, а крема е един и същ.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2017387

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1848431

katya
23.03.2007, 08:35
правя и още как, особенно като бързам.купувам блатовете, 500мл сладкарска сметана,1 компот, пресни плодове зависи от сезона
сиропирам леко блата,слагам разбитата сметана, плодове и т.н.т. украсявам с плодове, настъргана шоколад , ядки.

CANU6KA
23.03.2007, 10:05
:kissyou: Jeni,какъв е крема на тортата и с колко желатин се прави украсата?:clap:

Marinera
23.03.2007, 11:39
Jeni, и на мен ми стана интересно, прилича на плодовата пита на сладкарница "Неделя", на която много хора се възхищават, но никой не знае точната рецепта на крема! Твоят какъв е?

GILDA
06.04.2007, 18:02
здравейте,
искам да ви кажа една много вкусна торта с готови блатове за тези които обичат гараш
1.една опаковка готови какаови блатове
2.една кофичка 200 гр.заквасена сметана
3,една кофичка течен шоколад 200 гр. финети
4.около една шепа орехи смлени
5.една суха сметана какао
разбърквате закв.сметана със фитетито и мажете блат ръсите с орехчета и захлупвате следващия НЕ СИРОПИРАТЕ правите я вечерта и я ядете на другия ден забравих най отгоре със сметаната убита и украсена по ваше желание
добър апетит

chedenceto
16.05.2007, 17:24
Здравейте!
Вчера си купих готови блатове и спретнах това. Хубавото на този тип торти е че всичко е в кутията. Ето и стъпките.

chedenceto
16.05.2007, 17:27
Защато не може повече от 5 файла ето и края на тортата. Сега мъжът прави:amam:

qni
16.05.2007, 19:51
Браво !Изглежда страхотно,сигурно е много вкусна.

B2P5
03.08.2007, 14:07
Лично аз не правя. Предпочитам бисквити или бишкоти като блат.http://www.babapena.com