PDA

Покажи пълната версия : пиле в торбичка



vlaeva_dida
11.11.2006, 15:49
Често правя пиле в торбичка слагам :
2 картофа
1 глава лук
1 морков
черен пипер смлян
червен пипер
2-3 гъби
Всичко нарязвам наедро.Пъхам всичко в торбичката след това намазвам пилето отгоре с кетчуп завързвам и пека.

alys
11.11.2006, 22:42
И аз пека пиле по подобен начин. Последния път малко се изложих в печенето - не опитах, преди да сервирам и се оказа малко недопечено :cry: . Е, следващия път няма да бързам толкова и съм сигурна в успеха! :gipsy:

nelii75
12.11.2006, 10:03
Искам да попитам този найлонов плик не се ли стопява в фурната????Правила съм в плик (хартиен ) и беше много сполучливо но така :confused:

toteva
12.11.2006, 14:18
Искам да попитам този найлонов плик не се ли стопява в фурната????Правила съм в плик (хартиен ) и беше много сполучливо но така :confused:

Това не е обикновена найлонова торбичка ,а специална за пекане във фурна.Продават се в почти всички хранителни магазини.А пробвали ли сте подправката на Меркурий за пиле:idea: поне за чмен е невероятна.Имат комбинирано пакетче,подправка с пликче за печене и пилето става много вкусно.За съжаление последния път когато ходих до Метро нямаше от този артикул

alys
12.11.2006, 20:22
Ако става дума за едни зелени пликчета (опаковката имам предвид), то първия път точно те ме запалиха по печене на пиле в плик. След това ми се досвидя за "стотинките" и си купих едни, чиято цена беше около 40 ст. на бройка, а сега от "Левчето" (тия магазини уж всичко за един лев) купувам 8 бр. за 1 лв., което е най-икономичният вариант. Ползвам подправка за печено пиле и по мое осмотрение овкусявам с още нещо (импровизирам обикновено).