PDA

Покажи пълната версия : Рибена чорба-помагайте



vemite
11.11.2006, 22:29
Здравейте момичета!

Имам нужда от помощ. Днес ми донесоха два големи толстолоба. Моят мъж иска от главите да направя рибена чорба. Проблема е, че не съм правила никога а съм яла само веднъж преди доста време. Забравила съм какво се слага вътре. Имам спомен само за морков.
Помогнете ми малко. Какво точно се слага вътре. Сега сложих да сваря главите и се чудя какво да пускам вътре. А и забравих - какви подправки да сложа.
Помогнете моля.:confused:

rrs
11.11.2006, 23:14
Според мен най-важната подправка е девисила за рибената супа.
Ето и аз как я правя.
Продукти: 1 глава лук, 1-2 моркова, 1 домат, 1 ч.ч. (3/4 ч.ч.) ориз, малко олио, черен пипер, сол, магданоз, девисил

Рибата се сварява и се изважда за да се обезкости.
В два-три литра вода се слагат да поврът нарязаният лук, морковите и малко олио. Прибавят се настъргания домат или доматен сок и измитият и изчистен ориз. След това се слага и обезкостената риба. Оставя се да ври още 10 мин. и се прибавя повечко девисил и останалите подправки. Накрая супата по желание се застройва със жълтък може да се добавят и 2-3 л. кисело мляко.
Аз досега никога не съм я застройвала, но това е въпрос на избор.
Надявам се да Ви хареса! :)

jpop4e
12.11.2006, 21:03
И аз правя по подобен начин, но заменям ориза с картофи и освен девисил (който е задължителен) обичам да слагам магданоз. Всичко е въпрос на личен вкус, за мен също е най-важно е рибената чорба да е леко кисела - дали с добавяне на домат или лимон и да има девисил.

Нещо не ми върви писането днес.:D

vemite
12.11.2006, 21:27
Благодаря ви момичета. Чорбата е вече готова и ми я одобриха. Сложих девисил и малко копър. А иначе сварих рибата и малко морковчета вътре с един домат. Пуснах и ориз, че иначе нямаше да я ядат. Стана много хубава. Благодаря ви още веднъж.