PDA

Покажи пълната версия : Моля за помощ от Испания



monidel
26.11.2006, 00:38
пиша ви от испания. След дълго чакане получих "Възкресението".
Гоблена е на фирма Лазур Бургас.Как е възможно това да влезе в търговската мрежа. Схемата е писана на ръка, и конците DMC нямат номера.
Въпросът ми е:
След като на схемата имам 30х40 квадрата как да ги събера на панама 15х20 квадрата.
И как може един конец да ми отговаря на три знака.
До сега не съм шила лица има ли специален начин защото схемите са ми отделни.
Как се шие "мартеница"

manka
26.11.2006, 00:56
пиша ви от испания. След дълго чакане получих "Възкресението".
Гоблена е на фирма Лазур Бургас.Как е възможно това да влезе в търговската мрежа. Схемата е писана на ръка, и конците DMC нямат номера.
Въпросът ми е:
След като на схемата имам 30х40 квадрата как да ги събера на панама 15х20 квадрата.
И как може един конец да ми отговаря на три знака.
До сега не съм шила лица има ли специален начин защото схемите са ми отделни.
Как се шие "мартеница"

Добре дошла първо.
Щом схемите имат толкова квадратчета би трябвало да го шиеш 1:1 и точно ще се съберат на панамата,имаш и лице да шиеш което също се шие 1:1 затова са ти дадени отделно схемите към тях.
Мартеница се шие като се смесят два цвята, тоест-вземаш един конец от единия цвят и един конец от другия цвят и се шие.
За конците ти се повтарят защото се шият веднъж като мартеница с някой друг цвят ,а после като отделен знак:confused:
Дано поне малко си ме разбрала че аз не съм много обясненията.

monidel
26.11.2006, 14:12
Благодаря,Манка,почти всичко разбрах,но това един цвят с три знака не.
Дано се справя.

Nana
26.11.2006, 14:47
Щом схемите имат толкова квадратчета би трябвало да го шиеш 1:1 и точно ще се съберат на панамата,имаш и лице да шиеш което също се шие 1:1 затова са ти дадени отделно схемите към тях.


Щом има детайл как ще шие всичко 1:1? Детайла няма да пасне.

За 2 различни знака е един и същи цвят - възможно е единия знак да е в детайла, а другия в общите части.

manka
26.11.2006, 14:54
[QUOTE=Nana;60665]Щом има детайл как ще шие всичко 1:1? Детайла няма да пасне.

Усетих се аз,но вече бях пуснала поста ,а нямах време за нов отговор,защото ме изгониха от компа :(

monidel
26.11.2006, 21:48
момичета,струва ми се,че няма да мога да го ушия.
Мога ли да направя нещо или да сикупя друг гоблен.

Nana
26.11.2006, 22:41
Купуваш си по голямо парче панама - 36Х46 квадратчета /сложила съм +6 по 3 празни от вс. страни/. Ако в Испания няма такава, търсиш Аида 18 или друга с едрината на тази, която имаш. Разчертаваш я с молив и линия и започваш.

Имам схема на този гоблен от списание. Мога да ти я пратя, но незнам как ще използваш твоите конци /всъщност знам - взимаш каталог на ДМС и по него определяш какво имаш/. Много сложно стана. Ти решавай.

Но да купуваш пак същия гоблен ..... аз не бих го направила.

monidel
27.11.2006, 09:42
да, стана сложно! Искам да го ушия, как да намеря оригинал?
Не е за вярване, но тук (Валенсия\ няма гоблени! какво е мнението
за гоблените на Казанльк?

yonka
28.11.2006, 14:02
Виж този линк,там качих схемите на Възкресението.Те са оригинални вилерови,което значи и че са четливи.Ключа е за конци Анхор,но мисля ,че цветовете личат добре,ако нещо не ти е ясно пиши yonkab.mylivepage.com/file/309

GILDA
02.02.2007, 12:51
във ключът за гоблена "зимата с параклиса"има номер конец 3172 дмс във таблицата която имам пък и в интернет търсих такъв номер дмс няма става въпрос за вилеровата схема и ключа към нея можете ли да ми обясните за какво става въпрос

yonka
02.02.2007, 13:19
във ключът за гоблена "зимата с параклиса"има номер конец 3172 дмс във таблицата която имам пък и в интернет търсих такъв номер дмс няма става въпрос за вилеровата схема и ключа към нея можете ли да ми обясните за какво става въпрос

И аз не открих дмц 3172,но долу в описанието на цветовете за този знак пише blaugrau.Ето това е в моя комплект

st_dobri
02.02.2007, 13:34
:loveglasses: да не са имали предвид 3072 - много светло сиво :loveglasses:
ох Йонка извинявай, първо написах, а после и обнових прозореца и не видях, че вече е отговорено :(

lari
03.02.2007, 16:22
Здравей ,mfnidel, Гобленът Възкресението се шие много приятно Момичетата правилно обясняват ,че един конец може да бъде в няколко знака в различни моменти от гоблена Но и това трябва някъде в комплекта или на самите конци да е отбелязано А фирмите по-принцип не оставят номера на конеца върху чилето , когато продават комплект Бъди смела и упорита в начинанието:kissyou: