PDA

Покажи пълната версия : Пиле по Аржентински



Tony-M
27.11.2006, 12:16
Ще ви напиша две мои много любими рецепти, всичките ми приятели, а и домашните в къщи ги обожават и ме карат да ги правя доста често. Стават много бързо и лесно.

Пиле по Аржентински

Продукти:
3 бр. пилешки гърди (правила съм и с бутчета)
3 бр. майонеза "Краси"
2 средни глави лук
кашкавал около 200 г.
фолио

Приготвяне:
В голяма плитка йенска тенджера (ако нямате такава може и в друга) слагате нарязаните напреко пилешки гърди, така че месото да не е много дебело и да покрие цялата йена. Нарязвате на кръгчета лука и го нареждате отгоре. Върху лука настъргвате кашкавала и отгоре запечатвате с майонезата. Обвивате йената с фолио и слагате да се пече в предварително загрятата фурна на 250 градуса отгоре и отдолу. Преди почти да е готово махате фолиото и оставяте така. Обикновено го сервирам с пържени или задушени картофи, но може и със задушени зеленчуци. Това ястие върви с хубаво червено вино, например Асеновградски Маврут Резерва.:wine:


Салата със смилянски боб и риба тон

Продукти:
Тук продуктите са на око, зависи колко хора сте, при мен винаги е в големи количества. Направете всички продукти 1:1
смилянски боб
консерва риба тон
царевица
кисели краставички
сол, оцет, зехтин (или олио)

Приготвяне:
Киселите краставички се нарязват на ситно и към тях се прибавят всички продукти като се объркат добре. Може да сложите салатата в прозрачна купа, получава се интересно. Оставяте в хладилника за около 10-15 минути да стане студена и сервирате с хубава домашна ракийка, а може и водка.

Добър апетит.
Ако направите някоя от рецептите, ми пишете дали са ви харесали. :amam:

Nelia
04.12.2006, 15:44
:) :) Може да се опитат,особено с пилешкото!Звучат интересно!:yes: