PDA

Покажи пълната версия : Кошнички от стар хляб



Венета Иванова
27.11.2006, 19:35
В събота се чудих какво по-интересно да измисля на моите и реших да импровизирам.
Имах стар хляб - 4-5 филийки, намокрих го и го омесих с 2 яйца, подправки - чубрица, сух чесън и се получи нещо като тесто. Намазах формичките за мъфини с масло, сложих по ръба на формичките от сместа. Изпекох ги за няма и 10 минути в предварително загрята фурна 200 градуса.
После сложих вътре в "гнездото" на изпечените кошнички по едно мини кюфтенце,останало от предната вечер и най-отгоре шприцовах с картофено пюре, смесено с 1 яйце. Отново запекох във фурната за 5 минути. В крайна сметка от моята импровизация излезе едно доста вкусно нещо.
На първата и третата снимка са в полуготовия си варант, а на втората - готовия вариант.
Отстрани аранжирах с остатъка от сместа - картофеното пюре и яице, което по идея на някой / да ме извини, но не си спомням точно на кой/ във форума шприцовах в намаслена тавичка и запекох за 10 минути на загрята фурна. За моя радост и за радост на децата ,вкусът на така приготвените мини картофени ноазети с нищо не се различава / дори са по-вкусни/ от предлаганите в замразен вариант в търговската мрежа.
Искам само да вметна, че ако благодарение на майка ми не бях се включила във форума, нямаше да се престраша да импровизирам в кухнята! Сега понякога така се развихрям, че после се чудя кое кога да се яде!!

Nelia
27.11.2006, 19:39
:clap: Да изглежда наистина много хубаво, аи с тези продукти ще е било вкусно...:thumbup:

ming
27.11.2006, 19:51
Hmmm izglejda mnogo vkusno triabva i az da go probvam :) Bravo

Венета Иванова
27.11.2006, 19:51
Ами става нещо като странджанка /принцеса/, само че в друг вид.

alys
27.11.2006, 20:53
Супер кошнички, браво :clap:! Сигурно обичаш да се вихриш в кухнята, щом с толкова старание си оползотворила сухия хляб! Давай още идеи!

Mermaid
28.11.2006, 13:10
Ами става нещо като странджанка /принцеса/, само че в друг вид.

:clap:
Вени, чудесно си оползотворила продуктите! И най-вече си вложила творчество за удоволствие на домашните!
Аз също често правя подобна схема, но всеки път е различен резултата, според това какво е останало :) Дори ми е трудно да систематизирам в рецепта...
Още веднъж поздравления, също и за майка ти! :kissyou:

Билка

Венета Иванова
30.11.2006, 16:55
Благодаря за милите думи.Това значи много за мен.През седмицата нямам почти никакво време да готвя, но гледам да си го наваксам през почивните дни. :) От известно време съм на тема мини кексчета, мъфини и т.н. мини варианти на вкусотии, защото си купих формички за мъфини и мисля какви ли не щуротии с тях.

Steny
30.11.2006, 17:40
Вени, кулинарният ти експеримент е страхотен и най-важното - успешен и атрактивен. :clap:
Благодарности, че го сподели с нас. Ще се пробва няма как. Снимките са красноречиви, че си заслужава.
И аз наскоро се сдобих с формичка за мъфини и през вечер изпробвам рецепти, по често за сладки, но понякога и за солени кексчета
:kissyou:

vlaeva_dida
30.11.2006, 18:13
И аз мисля да пробвам,но ще добавя малко кашкавал

vlaeva_dida
04.12.2006, 10:24
Аз вече ги пробвах,но сложих салам и кашкавал вместо кюфте .:amam: :amam:

snejanka77
06.12.2006, 13:42
изглеждат много вкусни.....

Венета Иванова
06.12.2006, 15:27
:clap: Сигурна съм, че и със салам са много вкусни.:clap: Хубавото им е, че можеш да импоровизираш с тях най-различни съставки. Ако хляба го омесиш с много малко захар и сложиш есенция- портокалова или др. можеш да направиш и сладък пълнеж.А отгоре щприцоваш сметана . Така ще станат страхотни сладки кошнички. Смятам в най-скоро време да пробвам и този начин.