PDA

Покажи пълната версия : програма за правене на гоблени



SHANTEL
16.12.2006, 10:44
Знае ли някой,дали сьществува софтуерна програма за правене на гоблени от снимки за домашно ползване и от кьде може да се закупи или изтегли.

Loria
03.01.2007, 10:49
Здравеи,
Мога да ти пратя такава но до колко 6те ти бъде полезна само ти можеш да кажеш. Лично аз съм доволна само дето още не мога да я оправя и всички гоблени излизат с по 90 цвята:)
Ако някой има друга програма ще помоля да пише!
p.s. Забрвих да кажа че и незнам какви са конците които използва ъпреки че има настройка:)

Valja
03.01.2007, 12:32
Ами в този форум на няколко пъти сме обсъждали програмата Pattern maker. Ето един линк:

http://www.goblenite.com/forum/showthread.php?t=1969&page=2&highlight=pattern

По-рано също има подобни теми - просто потърси малко по-настойчиво.

SHANTEL
05.01.2007, 16:40
BLAGODARIA TI LORIA,IZVINIAVAI,4E TI PI6A NA LATINICA,NO V MOMENTA NIAMAM VAZMOJNOST DA PI6A NA BALGARSKI,ZA6TOTO NE MOGA DA SMENIA EZIKA NA PISANE.AKO JELAE6,IZPRATI MI PROGRAMATA ZA PRAVENE NA GOBLENI DA IA RAZGLEDAM I AKO MOGA DA IA POLZVAM.DRUGI PROGRAMI SAM NAMIRALA,NO NE MOJE DA SE POLZVA CELIAT IM POTENCIAL,ZA6TOTO POVE4ETO SA DEMO VERSII.JELAIA TI USPEH VAV VSI4KITE TI NA4INANIA.

LENKA
06.01.2007, 01:51
Знае ли някой,дали сьществува софтуерна програма за правене на гоблени от снимки за домашно ползване и от кьде може да се закупи или изтегли.

SHANTEL ИМАМ ДВЕ ТАКИВА ПРОГРАМИ АКО ИСКАШ ДАЙ МЕЙЛ И ЩЕ ТИ ГИ ПРАТЯ

SHANTEL
07.01.2007, 10:58
БЛАГОДАРЯ,АКО ЖЕЛАЕШ,ИЗПРАТИ МИ ТЕЗИ ДВЕ ПРОГРАМИ ВЬВ ФОРУМА

smyrna
07.01.2007, 17:34
Все пак, който разполага с програма за преобразуване на картинки в схема за гоблен, трябва да е наясно, че работата е доста сложна. Всичко не приключва с прехвърлянето на снимката. Оттам нататък има много труд за изчистване на паразитните цветове, за съвмествяване на нюансите, за очертаване на образите и други контури. Ако започнеш да шиеш направо по схемата, която ти се е появила отначало на монитора, без да я "пипнеш" като художник, ще шиеш напразно, докато видиш, че става една шарена боза. Но ако си направиш дизайна както трябва, после е голямо удоволствие да окачиш избродирания шедьовър на стената. :)
prava si rosi 22 i az opitah da napravya snimkata na 6terkata :( i to kakva boza stana:cry: kato po4nah da 6ia v kosata i izleze zeleni svetove :cry:

LENKA
08.01.2007, 00:43
БЛАГОДАРЯ,АКО ЖЕЛАЕШ,ИЗПРАТИ МИ ТЕЗИ ДВЕ ПРОГРАМИ ВЬВ ФОРУМА

качила съм ги тук:http://dump.ru/files/2/2545438
http://dump.ru/files/4/456610107/

snejanka77
08.01.2007, 13:49
lenka коя програма си ползвала и излизат ли сполучливи разработки ?

Loria
08.01.2007, 20:14
BLAGODARIA TI LORIA,IZVINIAVAI,4E TI PI6A NA LATINICA,NO V MOMENTA NIAMAM VAZMOJNOST DA PI6A NA BALGARSKI,ZA6TOTO NE MOGA DA SMENIA EZIKA NA PISANE.AKO JELAE6,IZPRATI MI PROGRAMATA ZA PRAVENE NA GOBLENI DA IA RAZGLEDAM I AKO MOGA DA IA POLZVAM.DRUGI PROGRAMI SAM NAMIRALA,NO NE MOJE DA SE POLZVA CELIAT IM POTENCIAL,ZA6TOTO POVE4ETO SA DEMO VERSII.JELAIA TI USPEH VAV VSI4KITE TI NA4INANIA.

използвай linka от горното мнение, моята програма е тази. ако има някой който да обясни как се намалява броя на цветовете и дали отговарят номерата им, ще съм много благодарна. благодаря предварително.

LENKA
09.01.2007, 10:12
тъй като има многo запитвания реших да снимам гоблена който уших с програма PCStitch

Nelia
09.01.2007, 12:07
:clap: :clap: :clap: Браво,LENKA!Много добре си се справила!

qni
09.01.2007, 14:09
Много ми хареса гоблена ти .Поздравления!Силно съм заитригувана от тези програми .Голямо предизвикателство е сам да си направиш гоблен.Отдавна имам такова желание ,но не събирам смелост .

eymi
11.01.2007, 00:13
Molia ot SARZE...mozeteli da mi izpratite i na men tezi programi ..niakade gi vidiax vav foruma no sega nemoga da nameria kade bese pokazan adresa... ako svalia programite mi dava samo za malko vreme da gi probvam ..imali na4in da gi instaliram i da gi izpolzvam za pove4e vreme....:kissyou:

st_dobri
26.01.2007, 11:55
:kissyou: на предната страница мнение 10 :kissyou:

sanita
18.02.2007, 09:58
LENKA,kak da svalq programite.Ni6to ne razbiram ot tozi ruski sait