PDA

Покажи пълната версия : Картофени рулца с чеснова заливка



Венета Иванова
28.12.2006, 15:51
Днес напревих нов експеримент с картофено пюре, които моите хора във всякакви разновидности го обожават. Преди бях правила карофени крокети, но днес ме домързя и смесих в готовото пюре 1 яйце, малко брашно - на око около 1 лъжица и половина и сол.В намаслена тава разтелих по една лъжичка от сместа на разстояние 1 см една от друга. Запекох ги на силна, предварително загрята фурна за около 10 минути.Извадих ги, изчаках ги да изстинат и ги навих на руца. Залях с чеснов сос, приготвен от 2 суп. лъжици кисело мляко, 2 суп. лъжици майонеза, копър и естествено чесън. В крайна сметка се получи това:

nelii75
28.12.2006, 20:16
:clap: Изглежда много вкусно ,ще пробвам утре .

Marinera
29.12.2006, 10:37
.... около 1 лъжа и половина ....

Венета, дано не се обидиш, но ми стана малко смешно това.... :) Стават грешки понякога. Иначе рулцата са много интересни и очевидно се правят бързо, ще пробвам и аз.

Венета Иванова
29.12.2006, 12:18
:loveglasses: Ама моля ти се - понякога от бързане човек прави грешки. А аз все бързам и не проверявам какво съм написала.

snejanka77
29.12.2006, 12:25
венета , в това няма нищо лошо-разбира се какво искаш да кажеш. а и нека малко се посмеем-все пак празници идват. а това ,което си направила , наистина изглежда вкусно- още повече , че е време за обяд...

Венета Иванова
29.12.2006, 13:23
:D :loveglasses: :gipsy: Аз съм такъв образ с това мое бързане - навремето ме изпитват по география и вместо да кажа "стадо индивиди" /за някакви маймуни ставаше въпрос/ , с най-сериозен тон заявих "стадо инвалиди", за което ме изгониха от час... И още сума ти обърквации с моето бързане да говоря и пиша - вместо "чип" бях писала в една разработка "чеп" и т.н. И хем ги проверявам, и все изпускам нещо...Разбира се не се сърдя - напротив става ми смешно:idea: