PDA

Покажи пълната версия : Ползване на Увеличаващо стъкло (лупа) с връзка за врат



kanevaster
01.01.2007, 14:42
Интересува ме някой от Вас ползвал ли е увеличаващо стъкло (лупа) с връзка за врат и до колко е удобно или не?/очите вече и през очила отказват/:greeneye: :(

itek
01.01.2007, 21:15
Не се притеснявай . Аз също съм с очила и ползвам лупата. Много е удобно.Пробвай и ще ти хареса.:gipsy:

NIA
02.01.2007, 10:40
Когато започнаха проблемите ми със зрението,открих АИДА-та и можех на нея спокойно да си шия. Но ми се наложи да довършвам един започнат преди години гоблен,който беше на разграфена българска панама и при това много сбита. Тогава се наложи да ползвам лупа. В началото ми беше много трудно инеудобно за шиене,но докато завърших гоблена, така свикнах с нея, че вече не мога нищо да ушия без лупата си. Много лесно и бързо става.

alys
02.01.2007, 15:30
И аз си купих лупа, но не мога да свикна с нея. Имам чувството, че ми се възпаляват очите. Дори последната миниатюрка я ших без лупа, и без очила, а всъщност имам нужда от нещо такова. Според очния лекар диоптерът ми е +0,50, очилата ми са +0,75 и само се чудя какво да ползвам. Майка ми ми подсказа, че има период, в който (вследствие на остаряването) очният нерв става ленив и не може да се определи какви очила са подходящи. И още нещо - лупата просто ми пречи като шия...:cry:

Допълвам си мнението, защото мисля, че светлината вечер ми пречи на очите..., а не точно лупата. През деня с лупата нямам проблем.

Loria
03.01.2007, 10:37
Имам малко въпросче:) след като виси на врата тая лупа, не те ли заболява врата постоянно да си наведен?

kanevaster
04.01.2007, 14:35
От къде сте си я купили и на каква цена.

mimka
04.01.2007, 16:36
И аз имам проблем с очите и шия и плета само с очила. Къде се купуват тези лупи и дали ги има навсякъде. Къде я закрепяте - как така виси на врата ви. Нещо не ми е ясно

sweety
04.01.2007, 18:40
Аз пък мислех,че има лупи, които са само като стойки...за да не те боли врата по-добре си вземи такава или приспособи тази за врат, като й сложиш някаква импровизирана стойка :idea: :confused:

NIA
04.01.2007, 20:53
Видях,че има интерес и реших да снимам и ви покажа моята лупа за шиене. Купена е от магазин за конци и гоблени преди около 5-6 години и тогава струваше 25 лв. Много ми е удобна,защото може да се регулира наклона както на куката, с която я слагам на врата си, така и самата лупа също се регулира с винтче. На снимката се виждат двете винтчета от дясната страна.

katya
04.01.2007, 22:04
бЛАГОДАРЯ ТИ НИЯ ЗА ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ .КЪДЕ СЕ ПРОДАВАТ ТИЯ ЛУПИ ИКОЛКО СТРУВАТ?

alys
04.01.2007, 22:58
Моята лупа я купих от магазин за гоблени. Струваше 25 лв., но съм ги виждала и по 30 лв. Тя е с връзка, която се регулира и виси на врата. Не се усеща да тежи. Ето как изглежда (Нелка беше снимала нейната лупа и съм запазила снимката).

http://img182.imageshack.us/img182/8113/0002694791le6.jpg