PDA

Покажи пълната версия : Гофретник



kamellia
09.01.2007, 12:09
Момичета ,здравейте!:)
Реших да си купя гофретник...но се чудя каква марка да е .
Иска ми се модела да е с тефлонова форма като детелинка:)
Моля тези от вас,които имат такъв ел.уред да споделят впечатленията си
:kissyou: : Камелия

snejanka77
09.01.2007, 13:32
kamellia , аз имам гофретник first- произведен в австрия.ползвам го повече от 2 години и съм много доволна от него. точно като детелинка стават гофретите. вътре има рецепти , но и ти като направиш няколко пъти гофретите , сама ще прецениш в какво съотношение да са продуктите. ако питаш мен -вземи си такъв модел.
аз имам един познат, от който пазарувам електоуреди. когато отивам да купувам не избирам аз , а казвам какво търся и купувам това , което ми препоръча - може да е малко по-скъпо , но да си заслужава парите. той ми препоръча този гофретник и както с всичко купувано от него до сега , не ме излъга. тогава цената му беше около 30 лева.
надявам се да съм била полезна с информацията си.

kamellia
09.01.2007, 14:12
Много ти благодаря за информацията:kissyou: И аз знам че цената му върира от 30 до 100 и повече лева(нали има и разни професионални;))

Bambinka
12.01.2007, 07:59
моят е Ронсьн-доволна сьм.40 лева

kamellia
12.01.2007, 09:30
Милички,благодаря :kissyou: купих си аз преди два дни и ето и първите ми опити:)

me4ta
12.01.2007, 12:03
Здравейте дами,
добра идея ми дадохте с този гофретник.Мисля да си взема и аз ;)
А може ли да ми напишете рецепта за гофрети ...моляяяя Ви!

kamellia
12.01.2007, 14:14
обикновени гофрети:
Продукти:

200г брашно
1 ч. л. бакпулвер
1 яйце
1/4 л прясно мляко
3 с.л. разтопено краве масло или маргарин
1/4 ч.л. сол
1-2 с.л. захар

Начин на приготвяне:


Пресятото брашно смесете с бакпулвера и солта, прибавете жълтъка на яйцето, млякото и захарта и накрая -разтопеното масло.
Разбийте всичко на еднородна смес и я оставете да постои така 50-60 минути.
Разбийте белтъка и като бъркате леко, го прибавете в тестото непосредствено преди печенето.
Поднесете гофретите, поръсени с пудра захар.


гофтети без яйца:

Продукти:

200 г брашно
1/2 ч. л. бакпулвер
1 чаша студена вода
щипка сол
2 с. л. разтопено краве масло
1/4 л сметана
1-2 с.л. захар
кората на 1/2 лимон

Начин на приготвяне:


Пресейте брашното и го смесете с бакпулвера.
Прибавете водата, солта и маслото.
Разбийте сметаната и я добавете към тестото.
Изпечете веднага гофретите.


В нета има голям избор на рецепти;)
Аз лично съм решила да пробвам с настъргани ябълки и счукани орехи в сместа за гофретите:)

me4ta
15.01.2007, 10:52
Благодаряяяяяяяя за рецептата :)

стефани
23.03.2009, 22:37
една моя приятелка си купи гофретник само за 8лв гофретите се мн фкусни и с форма на детелинки

стефани
23.03.2009, 22:52
мисля че няма разлика

taniavas
02.04.2009, 14:28
Най добри са гофретници с чугунени плочи и готова смес за гофрети.Иначе моя е с тефлон от преди 5-6 год.но не съм особено доволна от качеството на гофретите

kamellia
15.03.2010, 10:21
Преди няколко дни правих гофрети като добавих 2 банана в сместа. Чудни станаха:idea:

toteva
16.05.2010, 12:36
И аз четох доста рецепти за гофрети в нета,но искам да споделите вашите,вече изпитани рецепти

sunnyto
06.10.2010, 07:10
Рецепта за Гофрети
Продукти
100 гр брашно
1ч.л бакпулвер
0.5 ч.л. сол
1ч.л пудра захар
1 яйца
1ч.ч прясно мляко
40 гр масло
1 пак. ванилия или 2- 3 капки
Приготвяне
В голяма купа се пресяват брашното. Добавя се солта ,бакпулвера и захарта .Разделя ме белтъка и жълтъкът от яйцето и добавяме към сместа с малко мляко и се бърка, докато се получи смес подобна на боза. Постепенно се прибавя и останалото мляко, разтопеното масло и ванилията, докато се получи тесто с гъстотата на боза. Гофретникът се загрява и се намазва с масло /ако не е намазан добре гофретите стават на петна/. Белтъкът се разбива на сняг и се добавя към сместа.
Печем гофретите и ги гарнираме по наш избор
Бон Апетит

anna77
20.10.2010, 14:52
Ябълкови гофрети

150 г масло
200 г захар
250 г пресято брашно
4 яйца
1 бакпулвер
1 ч.л. канела
2 обелени, изчистени от семките и настъргани ябълки
1 щипка сол
1 щипка карамфил /аз не го слагам, защото не го обичам/

Всичко се измесва в купа. С голям черпак се изсипва в гофретника и се пече. Добър апетит!

N.B.! Момичета, много сте гадни! :flowerlove:
Заради Джема си купих хлебопечка, а заради Камелия - гофретник! :clap:
Блягодаря ви от сърце, че сте толкова заразни в описанията, рецептите и мненията си! Обичам да съм с вас! :kissyou:

ivelina70
23.12.2010, 14:22
Простете за тъпия въпрос,но тези гофрети не могат ли да се направят и без гофретник.Например да се изсипи тестото в тава и да се опече.Питам че в момента съм зле финансово и не мога да си го закупя.:(

van4e_to
23.12.2010, 15:30
ivelina70, аз правя гофретите със същото тесто, с каквото правя палачинки. За печене в тава не става според мен, но виж за палачинки ще стане, така че - дерзай!:kissyou:

ivelina70
23.12.2010, 15:44
ivelina70, аз правя гофретите със същото тесто, с каквото правя палачинки. За печене в тава не става според мен, но виж за палачинки ще стане, така че - дерзай!:kissyou:

Мн ти благодаря за идеята.Ще се пробвам.:kissyou: