PDA

Покажи пълната версия : Разочарование от Милена Стил!!!



Joly
11.01.2007, 11:41
Пуснах подобен пост в темата за измамници и мошенници,но не съм убедена ,че ще я видят достатъчно хора.Та за да няма и други пострадали-пиша и тук!От три месеца шия "Ковачницата" на тази фирма с прехвалените им конци Ариадна.Резултата е умопомрачителен-никакъв контраст,ужасно съчетани цветове!Какво да правя-просто не зная!:confused:За сега само съм го скрила в шкафа и не ми се поглежда.Няма нищо,ама нищо общо с всичко,което съм видяла в нета!Не прилича на нищо!Да бях си взела Казанлъшката комплектовка с български конци-по-добре щеше да е. Ами като е бедна палитрата на Ариадна-да не комплектоват големи гоблени с много цветове!Еййй,лакомията за печалба какво ли не прави!Никога по-вече тяхна комплектовка няма да погледна:mad: :!: :!: :bong:
Снимката ми е некачевствена!Жалко,че не мога по-добре да го покажа!!!

фурияІ65
11.01.2007, 11:47
Предпоследният ми гоблен беше на Милена стил с конци Анхор.От това,което виждам има голяма разлика в цветовете.Аз съм доволна,но съжалявам ,че не купих тяхна комплектовка на Параклиса.Като слепец се блъснах с комплектовка на ЕТ Иванка Иванова,за което много съжалявам.:cry:

Joly
11.01.2007, 11:54
Нямам представа от комплектовките им с Анхор,но като цяло им нямам доверие.Не мисля,че ще се поколебаят да сложат и друг конец,ако им липсва съответния цвят.:confused:

tania_i_veli
11.01.2007, 12:25
Аз лично не мога да се оплача.Досега съм шила 4,и резултата е добър

petgrbg
11.01.2007, 16:42
Аз си купих един с пъпетс конци " Благославяща дева " и като го отворих , още в кутията конците се нищеха , няма и да го ушия ,освен ако не ги подменя с други. Сега си купих " Испанка " с МЕЦ и като сравних конците с тези които до сега съм шила на " Казанлъшки гоблен" ,трябва да ви кажа ,че има разлика.:(

Radi
12.01.2007, 22:58
Аз също съм шила доста гоблени на Милена Стил и не съм имала проблем. Но сега имам След коледа дадох заявка за един гоблен до днес не съм го получила, а е платен предварително на фирмата доставчик ... и знаете ли как се оправдават. След влизането ни в ЕС имало нов начин на написване на фактури ха, ха, ха :D :D :D Просто ужас:(

Mary Ch.
12.01.2007, 23:10
Аз съм ушила 3 гоблена на Милена-стил с конци Анхор и съм много доволна. А що се отнася до това колко ми е хартисало - със сигурност от тези 3 могат да се ушият поне още 2.

smyrna
12.01.2007, 23:58
predi i az byah 6ila tyahna komplektovka s ANCHOR i byah dovolna ...........
no ot pupets ne sam ... kato vidyah u6ito s dmc SİSİ sega ne mi se iska da ya ka4a na stenata nyama slivane na fona.......tolkova trud da poloji6 sled tova da ne ti se poglejda

Joly
13.01.2007, 10:32
Точно там е целия проблем-огромното разочарование като си погледнеш гоблена.И когато е нещо голямо,за което си вадил очи месеци...:cry: :cry: :cry:
А това че не артисали конци-никак не ме притеснява.То да стане красиво ,пък ако ще и нищо да няма в излишък!

tania_i_veli
13.01.2007, 12:32
Това го свърших онзи ден.С комплетовка на Милена стил.:)

manka
13.01.2007, 13:04
Може ли и аз да се изкажа,надявам се никой да не се обиди от моя коментар,та на въпроса-защо постоянно се оплаквате от някоя фирма,ами не си купувайте от магазините,откакто съм регистрирана тук шия само гоблени със схеми от нета,и ако искате вярвайте но схемите са прекрасни.Като искате да шиете нещо просто пуснете един пост в Заявките и винаги ще се намери някой който ще ви помогне.:) :blueflow:

РП.Joly Като ти гледам ушитото до тук,направо ти съчувствам за загубеното време.

iva-nia
13.01.2007, 14:02
Имах пълно доверие на Милена стил , но нещата им тръгнаха в класически български вариант. Купих Мадона Феручи с прословутите конци Ариадна,т.е. заслужено евтини и отгоре на всичко докупувах около 4 цвята- просто не стигат сантиметри конци !!!! Икономисването от това качество е смехотворно ! За предишни техни комплектовки /не с Ариадна / и купувани по-рано не мога да кажа нищо лошо , но.....

nellli
13.01.2007, 15:26
И аз ще кажа като Манка. Вече не купувам от Милена стил, защото се опарих.Преди 3 години си поръчах по пощата два гоблена с конци Котва - Сиси и Вестфалска воденица. Дакато ших Сиси свърших един конец. Взех си каталога на конците Анхор и потърсих цвета, за да си купя номера, който не ми стига. И каква изненада - няма такъв цвят. Сравних още няколко цвята -все в по-светлата гама-нито един не отговаряше на цветовете от каталога. Не знам какво ми бяха набутали. Като цяло гоблена стана хуваб, но вече предпочитам да си комплектовам сама-поне съм сигурна в качеството на конците.
Иначе имам 5-6 дребосъка на Милена стил, но действително с конци Котва и станаха чудесни.
Ама покупка на гоблен от фирмата - никога вече.

kraseto
09.02.2007, 18:31
Аз съм ушила доста гоблени на Милена стил с пъпец, анхор, а сега и с ариадна - мадона с грозде и трябва да ви кажа, че никак не са лоши. Даже напротив - прекрасни са.

ruse
09.02.2007, 21:01
Да си кажа и аз думата.Ших един гоблен от списанието на Милена-стил,но конците си ги купих аз, използвах само схемата и стана много сполучлив.След това ми подариха "Пролет на село", но с пъпетс и така се намъчих,че вече не искам и да чуя за тях. Да ви кажа,предпочитам да шия по схема от I-neta, такова разнообразие има !

maleks
09.02.2007, 21:39
Виждам, че сте познавачи на Милена стил.Сигурно това е мястото,откъдето мога да получа съвет.Харесах си един техен комплект/ще кача снимка/.Досега не го видях никъде ровейки се по темите.Да не би случайно да им е авторска разработка.

nestinarka
10.02.2007, 07:23
Аз довършвам "Пролет в селото" с конци Анхор и става много хубав! На свекърва ми поръчах от интернет "Св.Иван Рилски" - дойде за три дена и ми се струва , че също е добро съчетание .По- ми е лесно да си купя готова комлектовка, отколкото да събирам конци или да си купя цяло чиле след като ще ми трябва само един конец от даден цвят.Схемите им са много четливи - на А4 и се работи много лесно!

mama Desita
10.02.2007, 12:03
Взех си Вестфалската воденица от Милена стил и не ми харесва как са подбрани цветовете.Другото ми разочарование е от АДОР и ще ви го покажа-това беше първия ми гоблен и не ми беше ясно как да сменям конците ако не ми харесва как става.

veni_3000
11.02.2007, 01:25
Виждам, че сте познавачи на Милена стил.Сигурно това е мястото,откъдето мога да получа съвет.Харесах си един техен комплект/ще кача снимка/.Досега не го видях никъде ровейки се по темите.Да не би случайно да им е авторска разработка.
:D не вярвам Миленастил да имат авторска разработка това да не е някаква шега всичко тяхно е откраднато от нета.:)

Araxna
11.02.2007, 09:15
Това съм го виждала в каталога на Помимат Монтана, а откъде пък те го имат, това е вече друг въпрос, за тях допускам че е авторско, и другия вариант е да са го краднали от някоя чужда фирма просто да е неизвестно.

maleks
11.02.2007, 10:10
Да,видях в Полимат.Когато кликна в/у картинката за доп.данни/конци, цени, размер/ нищо не се отваря.Благодаря за помощта.Все пак ще изчакам още малко-няма да избяга от магазина.

albi
13.02.2007, 20:25
Може ли и аз да се изкажа,надявам се никой да не се обиди от моя коментар,та на въпроса-защо постоянно се оплаквате от някоя фирма,ами не си купувайте от магазините,откакто съм регистрирана тук шия само гоблени със схеми от нета,и ако искате вярвайте но схемите са прекрасни.Като искате да шиете нещо просто пуснете един пост в Заявките и винаги ще се намери някой който ще ви помогне

Разгледах ти галерията и работите ти са страхотни. Видях, че имаш ушит Св. Георги. Имам слабост къмтози светец. Подариха ми вилерова схема, но нямам ключ за конците. Би ли помогнала, ако можеш

mimka
14.02.2007, 10:56
Аз имам 4 гоблена на Милена стил и до сега не съм имала проблеми нито със схемите , нито в цветово отношение.Сега довършвам "Исус чука на вратата" и също е мн. сполучлив.Следващия ,който ме чака пак е техен-"Пролет в селото"Но може аз да съм попаднала на по- сполучливи комплектовки.

maleks
14.02.2007, 15:25
Може.От Галерия Бродерия ших Светата семейство и нямаше знаци на китката на ръката на Мария.Иначе всичко,което съм шила тяхно и аз си го харесвам.

Daniela_71
15.03.2007, 18:57
Здравейте и от мен.В момента шия на Милена стил едно малко гобленче-Ангел,модела го взех от януарския брой на списание Галерия бродерия и си купих конци Ариадна,става много хубав.Но за съжаление майка ми направи грешката да си купи "Есен в Рамзау"-готова комплектовка на Милена стил пак с конци Ариадна - направо става ужасно и тя се отказа да го шие.Намерих и вилеровия модел и легендата с ДМС и Анхор и сега го започна отначало.Разликата е огромна.Не си заслужава изобщо голям гоблен да се шие с тези конци Ариадна, нямат хубава цветова гама.

merilinm
30.10.2007, 12:13
засега шия готовите комплектовки на "Милена стил" с конци "ариадна" - това защото съм начинаеща. не са кой знае какво. но ... от три гоблена на два конците не стигат - това първо. второ - всички конци "шият" различно - някои са плътни, други са ... нямам думи. да не говорим, че ако работиш по упътванията до никъде няма да я докараш. пробвах един гоблен с двоен конец / както беше по упътване/ - ужас . на нищо не приличаше и се наложи да го разшивам. това пък е по - лошо от шиенето. единственото, което им е качествено, са схемите.
взех и един гоблен, който търсех с DMC /още не съм го почнала/. той пък се оказа на фирма .... :confused: никъде не пише на коя. с отвратителна схема. затова го дублирах с този на "милена", макар че са огледални профили, но пък се оказа, че на "милена е графика, а другия - цветен. шах , и мат. сега ще почна графиката, а ако намеря схема на цветния / но не ръчно рисувана/ ще започна и него. гоблена е "исус с венеца". моля ако някой разполага с хубава схема за цветния ..... и е така добър, да пише и ако пожелае да ми я предостави. мисля, че беше с 9 / девет/ цвята. профила няма значение.
е, ако никой няма такова нещо , ще я прерисувам - толкова търпение ще имам :kissyou: :kissyou: :kissyou:

yonka
30.10.2007, 16:53
засега шия готовите комплектовки на "Милена стил" с конци "ариадна" - това защото съм начинаеща. не са кой знае какво. но ... от три гоблена на два конците не стигат - това първо. второ - всички конци "шият" различно - някои са плътни, други са ... нямам думи. да не говорим, че ако работиш по упътванията до никъде няма да я докараш. пробвах един гоблен с двоен конец / както беше по упътване/ - ужас . на нищо не приличаше и се наложи да го разшивам. това пък е по - лошо от шиенето. единственото, което им е качествено, са схемите.
взех и един гоблен, който търсех с DMC /още не съм го почнала/. той пък се оказа на фирма .... :confused: никъде не пише на коя. с отвратителна схема. затова го дублирах с този на "милена", макар че са огледални профили, но пък се оказа, че на "милена е графика, а другия - цветен. шах , и мат. сега ще почна графиката, а ако намеря схема на цветния / но не ръчно рисувана/ ще започна и него. гоблена е "исус с венеца". моля ако някой разполага с хубава схема за цветния ..... и е така добър, да пише и ако пожелае да ми я предостави. мисля, че беше с 9 / девет/ цвята. профила няма значение.
е, ако никой няма такова нещо , ще я прерисувам - толкова търпение ще имам :kissyou: :kissyou: :kissyou:
Аз съм шила ето този Христос с трънения венец ,но не знам схемата на коя фирма е,защото не съм го купувала ,а ми беше даден.Имам схемата-може да се каже четлива-но според мен това е единствения ми несполучлив гоблен и това е заради подбора на цветовете.Но ако наистина искаш мога да ти пратя схемата.

katrin004
30.10.2007, 21:28
Наскоро завърших един букет от Галерия бродерия,уверявам ви че стана чудесен,ама една работа като ще е на тото...остави.Манка много ти благодаря,че ми отвори очите относно гоблените и схемите в нета,че много ги харесвам,ама досега нямах куража да започна.Престрашавам се.

manka
30.10.2007, 22:27
Наскоро завърших един букет от Галерия бродерия,уверявам ви че стана чудесен,ама една работа като ще е на тото...остави.Манка много ти благодаря,че ми отвори очите относно гоблените и схемите в нета,че много ги харесвам,ама досега нямах куража да започна.Престрашавам се.

Я си ший спокойно схемите от нета,до сега аз лично съм нямала кофти схема,а ако някой от цветовете не ми е харесвал просто го сменям с друг и продължавам ...:)

merilinm
31.10.2007, 12:22
Я си ший спокойно схемите от нета,до сега аз лично съм нямала кофти схема,а ако някой от цветовете не ми е харесвал просто го сменям с друг и продължавам ...:)



:kissyou: благодаря за бързия отговор. моите са съвсем различни - графиката е десен профил, а цветния - ляв. иначе като схема нямат разлика, огледални образи са. но са съвсем различни от това, което си работила. моите са с главата наведена надолу. цветната е ужасна. :(
а с този бад 1:1 изобщо не мога да се справя. не знам дали е от панамата или от некадърността ми, но .... както и да го премятам , все едно и също се получава - два бода ми влизат в един отвор, а следнащия бод е нормален. вчера няколко часа го мислих :confused: единствения начин да ушия този бод е точно като бода виднъж отгоре , веднъж отдолу .......

vgv73
31.10.2007, 20:50
Аз,също съм шила гоглени на "Милена стил" и съм доволна,http://www.goblenite.org/images/smilies/r_s_clap.gif
:clap:но като другите и аз си тегля схемите от тук въпреки, че и от тях има с лошо качество,но пък са много и все се избира нещо хубаво.http://www.goblenite.org/images/smilies/166smd.gif
:kissyou:

rali_bobi
22.02.2009, 19:18
търся част от схемата ВОДЕНИЦАТА НА БУШЕ на милена стил

poopsie
23.02.2009, 17:14
Аз мисля, че цвтовете на Милена стил са някак .... бонбонести :oops: - шила съм 2-3 гоблена с тяхна комплектовка и извода ми е, че цветовете са наистина бледички и нямат много контраст - да не говорим колко са груби служиелките в главния им магазин в Пловдив :mad: - отврат - могат да те накарат да се откажеш да шиеш - честно казано сама щях да си се обслужа по - добре :fight:

Hrisi1967
05.03.2009, 12:45
Исками се да ушия "Ковачницата" на милена стил с ДМС, НО ВЕЧЕ СЕ КОЛЕБАЯ, ДАЛИ НЯКОЙ Я Е ВИЖДАЛ, ДАЛИ Е СПОЛУЧЛИВА

leti_73
05.03.2009, 13:50
Исками се да ушия "Ковачницата" на милена стил с ДМС, НО ВЕЧЕ СЕ КОЛЕБАЯ, ДАЛИ НЯКОЙ Я Е ВИЖДАЛ, ДАЛИ Е СПОЛУЧЛИВА
Ето я на Милена стил.Аз лично не съм много доволна от цветовете, но все пак са Ариадна не знам с ДМЦ може и да е по сполучлив

Hrisi1967
05.03.2009, 14:57
В момента шия "горска хижа" на Милена стил с ДМС - става много красив.

BIBETO
06.03.2009, 09:27
Момичета, тъй като аз общо взето твърде късничко се зарибих с шиенето на гоблени :D, в началото, незнаейки за нашия прекрасен сайт, си направих подарък Джулия-та на Милена стил. То той ми беше и първият така да го нарека "голям и сложен" гоблен. Комплектован е с конци на Ариадна. Де да знаех тогава.............:confused: Започнах с много мерак и почти уших гората - е, някак си преживях отровно-зелените цветове. Започнах самата Джулия - косатааа-абе, може и да мине някак си пред слепите:D, обаче стигнах до устата и за мой ужас след ушиването направих асоциация с д-р Лектър след вечеря:D:(
Ама какви са тези цветове, какъв е този ужас - така и го зарязах почти 2/3 ушит. От любезни колежки от форума вече имам конците на ДМС и смятам, че ще започна отново. Между другото писах на Милена стил и те най-любезно ми отговориха да взема да им изпратя още около 40 лв / а комплекта струваше май толкова/ и те ще ми пратят ДМС конците!!!
Е, не бих се доверила................

vanina5860
06.03.2009, 15:55
Момичета,четя и се плаша.От тази фирма имам ушито само Благословението, което излезе сравнително добре,/е, може би, защото не е поставено до оригинала/ и от списанието им уших Тиха нощ - с Балкан разлика от оригинала на Дименшън. Но съм накупувала доста тяхни http://i004.radikal.ru/0903/63/80537bd82575t.jpg (http://radikal.ru/F/i004.radikal.ru/0903/63/80537bd82575.jpg.html)http://s54.radikal.ru/i146/0903/9d/dbae75dc9964t.jpg (http://radikal.ru/F/s54.radikal.ru/i146/0903/9d/dbae75dc9964.jpg.html)и искам да се обърна към вас с молба - ако някой от вас е шил показаните по долу гоблени, моля да сподели дали си заслужават да се шият или да си направя паметник на глупоста с тях:D:(:kissyou:

sneki3
13.03.2009, 17:20
Шия този гоблен в момента http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/product_info.php/cPath/2_28_88/products_id/1227 Единия ми кон е готов.Разочаровах се от жълтакавото което се получи - а уш коня е беличък:confused:.Повече няма да експериментирам.

jivi
13.03.2009, 17:51
Vanina :hello: Моя позната сега завърши един от показаните геблени този с водопада ,много сполучлив е станал.Тя го ши с ариядна и е много доволна аз лично видях гоблена и ми хареса.А за изработката е 1:1 и е доста труден.

shebek1733
13.03.2009, 17:54
Здравейте момичета чета и калко повече коментари чета толко повече се плаша аз отскоро съм в форума и не знаех че има такъв форум и си поръчах от Милена стил - Хитлерова зима едное че пристигна с 20 дни закъснение но нещо не ми харесва някакви ярки цветове а като го гледах ушит в магазина на Ади преди години ме грабна веднага. А сега едвам го шия едно ярко синьо . Наистина е бонбонено, но схемите от нета са с страхотни комплектовки на конците .Повече няма да си купя на Милена стил.Благодаря ви момичета че можем да си разменяме схеми по нета:kissyou: :clap::greeneye:

leti_73
13.03.2009, 20:41
Шия този гоблен в момента http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/product_info.php/cPath/2_28_88/products_id/1227 Единия ми кон е готов.Разочаровах се от жълтакавото което се получи - а уш коня е беличък:confused:.Повече няма да експериментирам.
Аз завърших тези коне съвсем скоро ето крайният резултат.Като цяло съм доволна

marji
14.03.2009, 21:33
.. искам да се обърна към вас с молба - ако някой от вас е шил показаните по долу гоблени, моля да сподели дали си заслужават да се шият или да си направя паметник на глупоста с тях:D:(:kissyou:

Ето как се получи моята Трявна на Милена стил:

http://goblenite.org/attachment.php?attachmentid=21386&d=1162760496
Спред мен е много добра, но не си спомням дали комплектовката беше с конци Ариадна.

vanina5860
14.03.2009, 22:58
Много ви благодаря за отзивчивостта:kissyou:Явно пейзажите им са сполучливи, остават само под въпрос "Дивото зове" и "Свети Георти".Моля, ако някой е шил тяхна комплектовка, нека да сподели.
/За дивото зове ми подметнаха, че вълкът приличал повече на момиче, а момичето на вълк:D/

stoika
15.03.2009, 00:16
Нинче,"Зовът на дивото" и "Св.Георги" съм ги шила аз,можеш да ги видиш в готовите творби.Шила съм ги с конци ариадна.Според мен разработките на Милена стил с ДМЦ не са сполучливи,но с ариадна са добри.А "Дивото зове" беше първия гоблен,който уших и според мен стана много хубав.:kissyou:

vanina5860
15.03.2009, 01:00
Стойче, благодаря ти:kissyou:Веднага ще разгледам.Май се поуспокоих:idea:
П.П. Видях - харесаха ми.Благодаря още веднъж на всички, отзовали се на молбата ми:kissyou:

teotedi21
15.03.2009, 11:00
Включвам се в темата, за да споделя и моите впечатления. На Милена стил съм ушила 3 гоблена - Коне в реката с конци Пъпетц, Испанско лято с конци Ариадна и Венецианска маска от януарското списание Галерия-бродерия. Лично за себе си съм доволна от резултата, на маската смених само един цвят, за да придам повече изразност. Като цяло обаче, мисля че, доста от гоблените им имат един такъв статичен вид. Вчера разгледах новият им каталог и ми направи впечатление, че пускат модели, които вече са разработени от други фирми, с доста сериозна намеса по тях, която доста отнема от красотата им. Сравнявах модела на балерината в интернет и ми направи впечатление колко груб е техният продукт.

leti_at
15.03.2009, 11:58
Включвам се в темата, за да споделя и моите впечатления. На Милена стил съм ушила 3 гоблена - Коне в реката с конци Пъпетц, Испанско лято с конци Ариадна и Венецианска маска от януарското списание Галерия-бродерия. Лично за себе си съм доволна от резултата, на маската смених само един цвят, за да придам повече изразност. Като цяло обаче, мисля че, доста от гоблените им имат един такъв статичен вид. Вчера разгледах новият им каталог и ми направи впечатление, че пускат модели, които вече са разработени от други фирми, с доста сериозна намеса по тях, която доста отнема от красотата им. Сравнявах модела на балерината в интернет и ми направи впечатление колко груб е техният продукт.


....Споделям мнението ти...:thumbup:

sneki3
16.03.2009, 16:56
Конците ми са Ариадна.Дали затова е жълтеникав на места.Прилича на мустанг:DСамо индианец му липсва:idea:Твоя е станал много хубав обаче.Ще шия и ще се надявам:confused:

leti_73
16.03.2009, 17:46
Конците ми са Ариадна.Дали затова е жълтеникав на места.Прилича на мустанг:DСамо индианец му липсва:idea:Твоя е станал много хубав обаче.Ще шия и ще се надявам:confused:

И моите коне са с Ариадна.Дано ти хареса крайният резултат.Защо не покажеш снимка да го видим как изглежда?

sneki3
17.03.2009, 19:09
За съжаление нямам с какво да снимам:(Отговора ти ме успокои обаче и много ти благодаря:blueflow:Надявам се скоро да мога да покажа и аз нещичко:)

hris12
26.03.2009, 20:29
Mалко картинки по темата; сайтът не е мой, не ме бийте:greeneye::
http://filipias.multiply.com/photos/album/41/41
Любимото ми сравнение е това:
http://filipias.multiply.com/photos/hi-res/41/10?xurl=http%3A%2F%2Ffilipias.multiply.com%2Fphoto s%2Falbum%2F41%2F41%2310
Първата балерина е на Dimensions, втората- на Милена стил.
Моля всички разочаровани да ме извинят!

did_tag
27.03.2009, 07:47
Ето и продължението: :D
http://filipias.multiply.com/photos/album/51/51

maya1506
31.03.2009, 16:09
Предпоследният ми гоблен беше на Милена стил с конци Анхор.От това,което виждам има голяма разлика в цветовете.Аз съм доволна,но съжалявам ,че не купих тяхна комплектовка на Параклиса.Като слепец се блъснах с комплектовка на ЕТ Иванка Иванова,за което много съжалявам.:cry:

Тази Иванка Иванова от Габрово ли е?

yulianabori
15.04.2009, 15:29
az sam y6ila 9 goblena na Milena Style i sam mnogo dovolna vinagi mi ostavat 1/3 ot koncite

smile
22.04.2009, 17:43
Здравейте на всички. Току що се регистрирах в този сайт. Пишете,за разомарованието си от гоблените на Милена Стил. Аз съм супер разочарована от гоблен на ЕТ Иванка иванова. Много търсих Полегналата Магдаланена. Поръчах го в един магазин. Оказа се,че е производство на ЕТ Иванка Иванова. Много съм разочарована. Схемата е отвратителна, има редове от нея, които не се виждат знаците. Ако някой има адреса на фирмата и телефони, моля пишете ми. Исках този гоблен и го чаках с голямо нетърпение. За съжаление много съм разочарована.

smile
22.04.2009, 17:47
Научих,че Иванка Иванова е от Габрово

Tanichka76
22.04.2009, 18:36
Лично аз съм доволна от "Милена-стил".

Loretka
27.04.2009, 01:00
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/04/27/bb/bbdd1a75194ce5f8f8c06383b79a5230.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/04/27/bbdd1a75194ce5f8f8c06383b79a5230/jpg)
Девочки, пожалуйста, помогите узнать чей это дизайн?
Вот ещё красота.
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/04/27/0e/0e431feb80557e39cc6dcc063d8bff8e.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/04/27/0e431feb80557e39cc6dcc063d8bff8e/jpg)

kanarche
27.04.2009, 13:56
Aз съм виждала Зовът на дивото и Трявна и смело мога да кажа,че са чудесни.колкото до гамата на Ариадна тук прочетох че за едни е бледа без контраст,а за други ярка и бонбонена.Нека всеки си направи извода

rodich
16.08.2009, 01:01
Научих,че Иванка Иванова е от Габрово

Скоро ползвах телефона, който имам от колежка от форума. Обади се и надявам се коректно да ти пратят нова схема. УСПЕХ!

ET Иванка Иванова - Габрово
0898561631

Tais
16.08.2009, 13:32
Аз имам няколко ушити гоблена на Милена стил.Харесвам си ги, горе долу са сполучливи,но бях разочарована от това че моделите са плагиатствани от други фирми."Молещия се Христос" например ми харесва повече разработката на Солария,както и на "Момичето с книга".

judel
20.08.2009, 13:53
Firmite za gobleni izpolzvat evtini materiali. ako iskate hubav goblen, kupete kontsite na dmc ili ancor , kanvata na dmc, (stavat kato risuvana kartina ) shemite gi namerete ot neta i 6iyte. edin golqm goblen go potbirate nai mnogo za 15 avro. Sa6tiqt gotov goblen e po skip i s ostanalite kontsi moje da pravite o6te 1-2 goblena. Rezultatit e varhoven http://dump.ru/viewer/preview/biggest/3267840.jpg (http://dump.ru/file/3267840)

hris12
24.08.2009, 10:21
Firmite za gobleni izpolzvat evtini materiali. ako iskate hubav goblen, kupete kontsite na dmc ili ancor , kanvata na dmc, (stavat kato risuvana kartina ) shemite gi namerete ot neta i 6iyte.

И в добавка... доверете се на дизайнера:greeneye:

kaliupandra
18.11.2009, 11:12
Момичета,
прочетох цялата тема за Милена стил и леко се поуплаших да ви кажа.

Наскоро си купих два гоблена на Милена стил. Първият е мъничък, за да видя как е комплектовката на тази фирма и какво представляват конците ариадна. Допадна ми като цветово съчетание и сравнително добро ми се стори и качеството на конците ( за тези цена , разбира се ). Затова вчера си купих един техен голям гоблен - "В Коледната нощ". Страшно много ми хареса картинката и си го купих. Моля Ви, ако някой го е шил този гоблен или го е виждал ушит , да напише някакви отзиви, за да знам заслужава ли си да му посветя толкова време, труд и желание ???

Сега ще се опитам да прикача и снимката му, за да е съвсем нагледно :)

Благодаря Ви предварително, желая Ви лек и спорен ден :blueflow:

toteva
21.11.2009, 17:56
Много важно че плагиятстват,че аз съм виждала една картинка в разработка на няколко фирми,както български,така и чужди и какво от това,всеки има правото да си избере коя разработка да шие.Аз харесвам Милена стил,защото схемите им не са много сложни,а и конците Ариадна,които използват са чудесни и от към цена и от към качество:thumbup:Това са моите гоблени по разработка на Милена стил и много си ги харесвам,а вие си преценете

zezi
21.11.2009, 22:33
Аз също харесвам и шия гоблените на Милена стил, но с DMC конци .Много са сполучливи!!!

dany71
04.01.2010, 05:05
Ето как се получи моята Трявна на Милена стил:

http://goblenite.org/attachment.php?attachmentid=21386&d=1162760496
Спред мен е много добра, но не си спомням дали комплектовката беше с конци Ариадна.

на мен ми подариха Трявна, комплектовка с конци Ариадна но има и един ДМЦ, иначе не са лоши цветовете, само дето много не ми харесва /или ми се струва че няма да ми хареса/ ако се прави 1:4 гобленов бод, чудех се ако го направя с кръстчета дали няма да стане по-добре :confused:
и дали ще ми стигнат конците /на опаковката пише че може/ или 1:2 само дето не знам как става :confused:
веднага щом почна да го шия ще ви кажа дали са качествени конците :idea: макар че едно съмненийце си имам вече

biskvitka_
04.01.2010, 11:58
Конците ще ти стигнат за кръстче, ако панамата е до 14 каунт, дори ще ти останат.
Относно конците Ариадна: аз лично ги харесвам и навсякъде, където е възможно, шия с тях.

tdm13
04.01.2010, 12:07
Ариадна не са лоши конци.В повечето от гоблените си смесвам Ариадна и ДМЦ.На готовия гоблен не се различава за кой знак съм използвала Ариадна или ДМЦ.А относно схемите на въпросната "производителка"на комплекти за гоблени предпочитам вече да не коментирам.

rostso
04.01.2010, 12:07
kaliupandra,

Не съм го виждала ушит, но и на мен много ми харесва и съм убедена, че ще се получи голяма красота! Ший смело! Аз препоръчвам бод кръствета или 1:1.

Marieta_
04.01.2010, 12:20
От както съм влязла във форума не съм шила нищо на Милена Стил. Харесвам си ушитото досега на тази фирма, но съм планирала много гоблени на други фирми. Не знам дали бих пробвала да шия пак на Милена Стил:confused: Не отричам ,че комплектовките са с много четливи схеми, но просто вкуса ми се промени.
За конците Ариадна, все още имам от тях, понякога ги използвам и смятам да използвам и в бъдеще, защото съм доволна. Случайно разбрах, че има и нови цветове добавени към гамата им. Може да не е новост, но за мен е.:kissyou:

malcheva1984
04.01.2010, 12:42
новите цветове на ариадна излязоха месец ноември,а и вече има смяна на номерацията на конците.. има много интересни цветове, по-искрящи са като нюанси. но още не съм ги пробвала... предпочитам конците на анхор и дмц.

mina
04.01.2010, 19:10
От години шия с Ариадна и смятам,че са едни добри конци,естествено,като се има предвид цената им.Ушила съм много гоблени/разбира се с по-малко цветове/ и резултата според мен е добър.Нямам сериозни забележки за качеството.

daniel4i
13.01.2010, 15:58
Да се наредя и аз сред недоволните, наскоро една съфоръмка ми подари "Дамата с хермелина" на Милена стил с конци ариадна. След започването на гоблена, установих, че ръката не става както трябва. След запитване във форума ми изпратиха оригинална схема, на която:
1. Дамата няма лява ръка;
2. Хермелинчето е по - тъмно в сравнение с оригинала;
3. Роклята на оригинала няма такова фрапантно синьо, каквото дизайнера на Милена стил е цапнал на ръкава.

Поука: Със сигурност това ще бъде последният гоблен, който е на тази фирма.

И за да се уверите сами прилагам картинката на Милена стил, започнатия от мен гоблен и оригиналната картинка / на схемата, която TDM13 ми изпрати/.
http://i053.radikal.ru/1001/b2/656278752cf4t.jpg (http://radikal.ru/F/i053.radikal.ru/1001/b2/656278752cf4.jpg.html)

http://s47.radikal.ru/i117/1001/ad/ffdb5344bedet.jpg (http://radikal.ru/F/s47.radikal.ru/i117/1001/ad/ffdb5344bede.jpg.html)

http://s51.radikal.ru/i131/1001/f7/f3195ea82e8dt.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i131/1001/f7/f3195ea82e8d.jpg.html)

eli_vass
13.01.2010, 16:34
И аз да се включа.Мъжът ми ми подари гоблен на въпросната фирма.От доста време не бях шила и му мрънках постоянно защото не мога да излизам.Беше ми допаднал"Коне в реката", но той нещо се объркал и ми купил "В галоп", както и да е ,даде ми го с голямо желание, защото страшно много го харесал.И аз не го намирам зле,на картинката, та започнах да го шия, за 2 дни вече ми се плачеше от абсурдното съчетание на цветовете и грубостта на схемата.Такова нещо ,такива ярки неадекватни комбинации и аз не бих съчетала...:(Незнам на коя фирма е оригинала, срещнах го някъде тук, и още повече ми се дорева...Но няма как ще шия, той си го харесва ,прави проверка всеки ден докъде съм стигнала и много му се радва.
Аз също повече няма да шия на "Милена стил".

sonq ivanova
22.01.2010, 15:00
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН.АЗ СЪЩО ИМАМ НЯКОЛКО ГОБЛЕНА НА МИЛЕНА СТИЛ И МИСЛЯ ,ЧЕ ЦВЕТОВЕТЕ СА ДОБРИ.ШИТИ СА С ДМС

Tanichka76
22.01.2010, 20:44
Всичките мои гоблени са от Милена стил. Аз съм доволна от фирмата.

Mynki
23.01.2010, 17:21
И аз да се включа.Мъжът ми ми подари гоблен на въпросната фирма.От доста време не бях шила и му мрънках постоянно защото не мога да излизам.Беше ми допаднал"Коне в реката", но той нещо се объркал и ми купил "В галоп", както и да е ,даде ми го с голямо желание, защото страшно много го харесал.И аз не го намирам зле,на картинката, та започнах да го шия, за 2 дни вече ми се плачеше от абсурдното съчетание на цветовете и грубостта на схемата.Такова нещо ,такива ярки неадекватни комбинации и аз не бих съчетала...:(Незнам на коя фирма е оригинала, срещнах го някъде тук, и още повече ми се дорева...Но няма как ще шия, той си го харесва ,прави проверка всеки ден докъде съм стигнала и много му се радва.
Аз също повече няма да шия на "Милена стил".

Аз ших "В галоп" миналата година.С ДМЦ конци 1:1.Хареса ми.За съжаление нямам снимка,а е подарен много,много надалече.

eli_vass
24.01.2010, 11:19
Моя също е с ДМС но доста от конците са с етикет Ариадна, а има и такива които нямат етикети ,които също ме съмняват, също така е 1:4,може и на това да се дължи:(

sisipisito
29.01.2010, 23:56
Е, аз немога да се похваля ,че имам голям опит в гобленарството ,но в момента привършвам В галоп ,на въпросната Милена стил и много си го харесвам.Гобленът е 1:4 и с конци ариадна и е точно такъв какъвто е и на картинката
picasaweb.google.bg/steysi.t/VXSOCH?feat=directlink и трита са на въпросната фирма и ми остават по много конци

papi.1978
27.06.2010, 23:28
привет на всички и от мен прочетох доста мнения за милена стил и реших да не коментирам фирмата и да споделя за фирма "ран-4" магазина е на пиротска 3 и повярвайте няма по хубави гоблени от тяхните

taxi
28.06.2010, 08:28
Можеш ли да покажеш какво си ушила и колко на брой гоблена имаш закупени от тях че толкова ги хвалиш!:confused:

mi6e
08.07.2010, 09:04
Аз съм купувала 3 гоблена от фирма "Ран",на Пиротска. Последния беше с нечетлива схема и объркани знаци на конците. :(
Честно казано, взимат схеми на известни фирми и ги комплектоват. Това вече го мога и сама, така че не бих купила повече нещо от там. :gipsy:

nuraxil
08.07.2010, 15:42
Моля Ви кажете някой купувал ли е гоблени
от фирма ПОВИК.Интересува ме какви са им схемите и конците
и изобщо сполучливи ли са:confused:

jinjifilota
10.07.2010, 09:24
Аз ще кажа,че Милена стил с Ариадна е добър избор за хора с малки възможности,като пари.Но не всички са им толкова лоши аз до сега само такива съм шила и не са ''умопомрачителни'',стават.Е,да сигурно ДМЦ са 100 пъти по добри но и цените са им доста високи.

jinjifilota
10.07.2010, 09:29
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН.АЗ СЪЩО ИМАМ НЯКОЛКО ГОБЛЕНА НА МИЛЕНА СТИЛ И МИСЛЯ ,ЧЕ ЦВЕТОВЕТЕ СА ДОБРИ.ШИТИ СА С ДМС

Много са красиви все едно си ги рисувала,а не си ги шила поздравления.:clap::clap: