PDA

Покажи пълната версия : обичате ли да разшивате



viking
13.01.2007, 12:47
Аз много мразя и по някога когато съм сгрешила се опитвам ако може да мине номера да не разшивам, но ако е много фрапиращо просто се налага и това е истинско мъчение за мен

kristina
13.01.2007, 12:54
Аз също мразя а и не познавам такъв който обича.По тази пичина винаги проверявам ушитото след всеки ушит конец.Губи се повече време но така избягваш поренето.

evita
13.01.2007, 16:00
най-много греша когато свършвам лист от схемата и така се ядосвам,понякога ако съм сгрешила с светъл цвят,шия върху него....и не се гордея с това:)

Snejna
13.01.2007, 16:51
Аз също мразя да разшивам и ако не е фрапиращо не го разшивам.:greeneye:
Имам си оправдание, че това е грешка, която отличава моят гоблен от всички други и винаги ще си го познавам по това.:D

ninada
13.01.2007, 20:17
В никакъв случай не обичам, но за съжаление понякога се налага.:cry:

NIA
13.01.2007, 21:12
Много съм любопитна дали ще има някой ,който ще отговори с "ДА".
Със сигурност ще е друга порода човек. :D :D :D

Miro
13.01.2007, 21:50
Така е NIA , това е най - неприятната част , ако се наложи . Доста цигари съм изпушвал в такива моменти :smokin:

chedenceto
13.01.2007, 22:09
:D
Въпросът ме хвърли в оркестъра!
Не не обичам, но понякога това се случва и на най - добрите! Когато видя, че съм объркала и се налага да разшивам първо преценявам - ако е някъде по някои дръвчета или храсталаци - т.е. не се забелязва - не разшивам, но винаги поря ако съм объркала лице или елемент, където според мен ще се забележи:idea:
Понякога решавам, че щом аз знам, то непременно ще го забележат и другите и .......
А що се отнася за иконката в началото на посто - смешно ми е защото това - разшиването - беше една от причините да се запаля да бродирам. Майка ми беше започнала един гоблен и когато някога объркаше нещо ми даваше аз да и го разшивам, за да не е "боли" много. Та аз първо се научих да разшивам гоблени, а след това да ги шия:D :D :D

snejanka77
14.01.2007, 01:42
едва ли някой обича да разшива , но се налага. дано не е толкова често.

valioa
14.01.2007, 01:46
:D аз познавам такъв-мойта свекърва:D дай да ти разплете,да ти разшие стар цип или копче въпреки че и тя незнае за какво са и:confused: но гоблена не бих си дала щото докат се обърна на панамата няма да има нищо:D разшивам и продължавам,не е приятно но на всеки се случва,ако оставя нещо което само аз знам си казвам че така няма да лови уруки

afi
16.01.2007, 09:09
разшиването е кошмар за всеки .Когато си сгрешил задължително съм 100% ЗА:cry:

petkova26
16.01.2007, 13:59
Аз също много мразя да разшивам,но когато съм сгрешила го правя:( :( :(

marji
23.01.2007, 16:17
Разшивам с най-голямо удоволствие!... Не, бе, шегичка!... :D Що за въпрос е това? Има ли изобщо някой, който да обича да разшива?!:confused: И на мен ми се е случвало, разбира се! И толкова ме е било яд, че съм изоставяла гоблен за цяла година.

yonka
23.01.2007, 17:10
:fight: И аз не обичам естествено,но като се наложи...В такива случай винаги си мисля,че много често ми казват че гоблените успокояват.Да докато сбъркаш.:uhhhh:

kremi_1976
23.01.2007, 17:25
I az neobi4am.
Kogato majka 6ie i obarka ne6to - dawa na ba6ta mi. No az kak da nakaram mia saprug - neznam?

denito78
11.04.2008, 23:19
Понякога когато сгреша и трябва да разшивам направо зарязвам гоблена.Така стана с Воденицата на Буше.

matcata
12.04.2008, 00:12
Oshte ne sa mi opravili kirilitsata,no se iskyshih da pisha.Az gledam postoiano da zasicham bodovete.Pone kogato sgresha ne e mnogo,no e yjasno nepriatno

Дида
12.04.2008, 09:33
Не обичам да разшивам гоблена си , но на друг човек веднага ще го разшия:D
Ако си видя грешката - разшивам и не ми пука.:-|

galie
12.04.2008, 11:06
Винаги броя до припадък и засичам, за това грешките ми са много редки и максимум от 1 символ и изобщо не си правя труда. Много често обаче ми се случва да не уцеля дупчицата на панамата и тогава много късно (едва като го попригладя) си откривам грешката. Направо издивявам , но няма начин да не се разшива. Ако някой знае как се замазва подобна грешка, ще ми утрои производителността на гоблени:D

alunagalia
12.04.2008, 13:32
Оле какъв въпрос:eek: - Обичате ли да разшивате? Аз невярвам че има някои които да обича! То направо си е лудост.:mad:

Търпение да го направиш -да!
Това зависи от моментното ми състояние но обикновенно като се случи и се въоръжавам с търпение, но ми се е случвало и да продължа така ако не се забелязва много грешката. Примерно като ших Коне на водопой на Вилер обърках два цвята на беля кон - смених им местата и не го разших така си отиде -i го подарих после .:shhh:

skorpion
12.04.2008, 15:38
стига бе! затова ли шием-та да разшиваме после.Когато нещо объркам и се наложи да поразшивам като че ли ми издъхва после вдъхновението...с 2 думи-мразя да разшивам!!!!!!!!!

kamellia
12.04.2008, 16:03
Не обичам да разшивам както всички вас, а и нямам нерви:D
Понякога направо с ножичката режа отгоре, че нямам желание да дърпам дупка по дупка с иглата :D

stoika
12.04.2008, 16:36
Винаги броя до припадък и засичам, за това грешките ми са много редки и максимум от 1 символ и изобщо не си правя труда. Много често обаче ми се случва да не уцеля дупчицата на панамата и тогава много късно (едва като го попригладя) си откривам грешката. Направо издивявам , но няма начин да не се разшива. Ако някой знае как се замазва подобна грешка, ще ми утрои производителността на гоблени:D

А не може ли да повториш още веднъж бодчето,а разшиваш.На мен ми се е случвало един-два пъти и го оправих така.Когато го изгладих,не личеше. :yes:

adi
12.04.2008, 17:08
Не винаги разшивам но когато е наложително хващам ножицата.......:D

svetlina
12.04.2008, 19:39
Разшивам само когато грешката е фрапираща, иначе ако е едно бодче си го оставям така, особенно ако са близки цветовете, нека да си има нещо лично мое в схемата!:D

maleks
12.04.2008, 19:48
Ама че тема!
Не обичам да разшивам, да разплитам, а ако се наложи цип на дънки да сменям - да не ми се мярка пред очите тоя дето ще му го ремонтирам...:bong:

valq_78
12.04.2008, 22:07
Аз също не обичам да разшивам.Стига да не съм сгрешила много и да не е на лице (да го изкарам разногледо) го оставям така и не ми пука.

galinka
12.04.2008, 22:28
Когато си открия грешката,хвърлям гоблена за да ми мине яда ,че трябва да раазшивам.И после разшивам,но без желание.:cry:

kamcho
13.04.2008, 22:08
Категорично не!!!!!! Дори зарязах един гоблен заради това, защото разшиването беше доста

kati
14.04.2008, 16:27
И аз не обичам да разшивам и честно казано гледам да замажа грешката.Случи ми се два или три пъти и само веднъж разших защото бяха три бода ама ги хванах веднага
:D:D:D

miminka
14.04.2008, 18:00
Та кой обича? Разшивам, ако е нещо,което ще се забележи. Мислех си , че само аз правя "лични интерпретации", но така запазвам индивидуалността на гоблените си.:D

kameia
14.04.2008, 23:22
аз обичам да шия,а не да разшивам,но за съжаление понякога и това ми се случва и направо :scared:

rumi_dz
15.04.2008, 09:24
Наистина едва ли има някой, който обича да разшива. Та това си е чиста загуба на време и хабене на нерви. Аз като сбъркам много се ядосвам, но няма как - грешките се поправят.

slasch
15.04.2008, 10:23
Отговора ми е твърдо НЕ, но щом се налага го правя, макар и все по-рядко да се налага.

bub4eto
16.04.2008, 17:43
Съмнявам се да има някой, който да обича да разшива. Доста хора дори се изнервят от това. Като светъл пример мога да дам майка ми, която при едно разшиване се изнерви и дръпна по рязко конеца, с което и се скъса панамата. От тогава ако има нещо за разшиване аз се заемам с него... :D

TDK
16.04.2008, 18:00
Аз МРАЗЯ!!!

toteva
16.04.2008, 19:29
Направо бих казала ОТВРАТ

julliqna
17.04.2008, 13:45
За съжаление понякога се налага да се разшива.Аз разшивам само когато се личи,ако съм разменила два бода ,а съм ушила всичко около него изобщо не се занимавам,продължавам нататък.

leti_at
27.04.2008, 21:28
Едва ли има някой,който да обича тази операция...:(
Като си открия грешка, гледам веднага да разшия и да оправя обърканото, защото ако го оставя така има вариант със седмици да не хвана гоблена...като знам, че ме чака- разшиване...
Докато, колкото и да съм бясна, докато разшивам, на другия ден, когато всичко ми е ок, пак с желание си сядам пред гоблена...
Досега само веднъж съм "замаскирала" един объркан бод, като мина отгоре с друг цвят...и то си го позволих, защото беше във фона и наистина беше само едно единствено бодче....ето признах си!

veni_3000
27.04.2008, 22:52
Едва ли има някой,който да обича тази операция...:(
Като си открия грешка, гледам веднага да разшия и да оправя обърканото, защото ако го оставя така има вариант със седмици да не хвана гоблена...като знам, че ме чака- разшиване...
Докато, колкото и да съм бясна, докато разшивам, на другия ден, когато всичко ми е ок, пак с желание си сядам пред гоблена...
Досега само веднъж съм "замаскирала" един объркан бод, като мина отгоре с друг цвят...и то си го позволих, защото беше във фона и наистина беше само едно единствено бодче....ето признах си!
Аз пък най редовно си замаскирам такива бодчета пък и да съм объркала ако не се вижда си оставям обърканото /това е лично творчество/:D

Eli_Eli
30.04.2008, 12:40
Случи ми се тия дни преди празниците. Шия "Йерусалимската Богородица" и не стига дето са 50 цвята, ами и аз съм блейка, та смених знаците. Вместо само точка съм шила квадратче с точка, а има и кръгче с точка. И нали е все точка шила съм първата, която ми е попаднала. Още не съм го разшила, а се преместих от другата страна да шия. Грешката е в дясно, а аз си шия в ляво. Чакам да ми дойде музата за разшиване. Ще ми се да се набия сама в такива моменти.

BaMbIto
30.04.2008, 15:44
мразя да разшивам:shhh:

Юра
30.04.2008, 16:50
Обикновено когато нещо друго ме е нервирало и сядам да се разтушавам с гоблена правя най-много грешки. Все си казвам - няма да разпорвам ще го замаскирам, но едно гласче ме яде отвътре - толкоз труд и накрая няма да стане както трябва - и айде изнизвам конеца и се връщам в изходно положение. не ги обичам тези моменти - ма хич.

alunagalia
30.04.2008, 23:08
Случи ми се тия дни преди празниците. Шия "Йерусалимската Богородица" и не стига дето са 50 цвята, ами и аз съм блейка, та смених знаците. Вместо само точка съм шила квадратче с точка, а има и кръгче с точка. И нали е все точка шила съм първата, която ми е попаднала. Още не съм го разшила, а се преместих от другата страна да шия. Грешката е в дясно, а аз си шия в ляво. Чакам да ми дойде музата за разшиване. Ще ми се да се набия сама в такива моменти.

Кураж ,:( ако знаеш колко ти съчувствам в този момент!:kissyou:

rostso
07.05.2008, 17:03
Не понасям да разшивам! :evil:

Много е обезкуражаващо, а и става по-бавно от самото ушиване! Да не говорим, че аз така оплитам отзад конците, че понякога не е възможно да се разшие нещо......

veneta_az
11.05.2008, 15:54
Не вярвам някой да обича. Но понякога се налага, за съжаление.

NADIA_VT
12.05.2008, 11:18
Не обичам да разшивам, но като реша, че някой цвят не е подходящ си налагам да го разшия и да го подменя. Старая се да е на по-малка фигурка. Например ших синигерчетата на Деменсион и долната шишярка стана като едно кафяво петно - въобще не личеше какво е това. След като подмених цвета, резултата беше поразителен, просто си заслужаваше усилията.

Shanni
11.09.2010, 11:59
:D Каква тема само!

ВСИИИЧКИ :evil: МРААААЗЯТ :evil: ДА РАЗШИИИИВАТ :evil:

Разбира се! Че има ли човек, който цени ръчния труд и полага толкова много усилия да създаде нещо красиво и в същото време да обича да го разваля!

Иначе самото разшиване като действие не ми е неприятно - ако не се нервя излишно, си разшивам много спокойно засега не ми се е налагало много/.

Но наистина и аз постоянно проверявам и следя дали не съм объркала.

И дори да е нещо дребно и незабележимо, винаги предпочитам да си го оправя и да се радвам на добре свършената работа, отколкото все да ме гложди, че не е съвсем наред.

neli0909
11.09.2010, 12:58
Казват че шиенето на гоблен действа успокоявящо,но разшиването при мен е точно обратното.Такива нерви ме хващат понякога че побеснявам-особено ако трябва да се разшива много.Заради това едни коне на водопой ми седят завряни в шкафа от доста време,зарязани.

mina
11.09.2010, 13:56
Преди години /когато бяхме млади/ много често мъжа ми разшиваше вместо мен................Е, вече не го прави и ,разбира се ми е много неприятно,особено когато съм направила глупава грешка.

blue_bouble
11.09.2010, 15:12
Изпитвам ужас.Особенно ,ако бързам и гоблена ми трябва за подарък.Иначе, го зарязвам и когато се сетя го почвам пак.

maleks
11.09.2010, 15:49
Казват че шиенето на гоблен действа успокоявящо,но разшиването при мен е точно обратното.Такива нерви ме хващат понякога че побеснявам-особено ако трябва да се разшива много.
Ако се пробва в процеса на разшиване да си контактувате с неприятен човек , или ако детето ви е пуснало до дупка музиката - разшиването направо ще се превърне в положителна емоция.:gipsy:

tdm13
11.09.2010, 20:39
:mad::evil:
Ако са десетина бода не ми прави впечатление.Иначе директно с "клъчката".
Но тези операции искрено ги ненавиждам.

drmagi
04.10.2010, 11:28
Като не броя разшиването на няколко сгрешени бода,никога няма да забравя едни големи разшивания на св.Георги и Коне на водопой .Там имам по половин чиле разшивано.Не обичам ,но се налага,защото като си се хванал да правиш нещо или го правиш както трябва или въобще не се захващай.А и който не работи ,той не греши