PDA

Покажи пълната версия : Кифлички с кашкавал



Djemma
11.10.2005, 00:30
200 пр.мляко
30 г мая
1 с л мед
400 гр брашно
50 г масло
150 г настърган кашкавал
щипка сол

Меси се тесто по общите правила за тесто с мая. Накрая се прибавя кашкавалът. Като втаса се оформят кифли, които се мажат с яйце и се пекат. Може да се сложат и различни плънки.Например :
100 гр шунка
2 с л магданоз
1 с л горчица
Тестото е много меко и вкусно, приятно е и за обработка и за ядене.

DIMITRINKA_
11.10.2005, 22:52
Кифлите изглеждат много апетитно!!! За пръв път някой слага снимки към своите рецепти, което е много добре, защото всеки ще знае как трябва да изглежда това, което е започнал да прави.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ :!: :!: :!:

toteva
12.10.2005, 11:58
записах си рецептата за кифлите и през този уйкенд ще ги пробвам ,но не трябва ли първо да оформим кифлите и тогава да ги оставим да втасат и печем :? :?:

Djemma
12.10.2005, 18:20
E.да естествено Мислех, че е ясно. Първо втасва тестото, след това се оформят кифли, пак втасват и тогава се мажат с яйце и се пекат.На мен много ми хареса тестото.Прекрасно е .

toteva
12.10.2005, 18:45
:idea: благодаря

mylli
15.10.2005, 15:03
Djemma кифличките станаха страхотни, в къщи ми казаха по-честичко да поглеждам във Кулинарния сват :wink:
Ето ги и тях почерпете се :)

Djemma
15.10.2005, 16:44
:clap: Браво Мили, кифличките са страхотни.И на мен ми казаха, по-честичко да ги правя. :wink:

veni_3000
15.10.2005, 22:24
Като гледадам какви вкусотии си приготвяте чак ви завиждам аз горката съм се хванала с едни ремонти и не ми остава време почти за нищо но когато свърша ще пробвам всички рецепти които сте дали.Аз пък ще ви дам една за торта Гараш но в момента незная къде ми се намира тетрадката с рецептите. :wink:

demetra
16.10.2005, 16:52
И аз направих кифличките вчера, само дето станаха малко твърди, но пак ги изядохме.

Djemma
16.10.2005, 17:32
Да не си сложила повече брашно? :( При мен се получиша пък много мекички.Много ми хареса тестото.Незнам или маята не ти е била хубава :?

Temenuzhka
18.10.2005, 17:02
Djemma, благодаря за интересните рецепти, които ни предлагаш :!: Преди 2 дни направих кифличките с кашкавал и станаха чудесни :lady: Станаха мекички и много вкусни, 15 минути след като ги извадих от фурната вече ги нямаше :yes: Непременно ще пробвам и другата рецепта за кифлички,както и чесновите хлебчета.Изобщо благодаря на всички момичета, които споделят с нас както страхотното ни общо хоби - гоблените, така и кулинарните си идеи :flower: :clap:

lubopitko
20.10.2005, 20:33
Джема, а каква мая използваш? На прах или обикновена? Защото съм правила кифлички с нормална мая, но тестото ми стана твърдо и не бухна много. А от сухата мая съм много по- доволна. :yes:

Djemma
20.10.2005, 22:33
Аз използвам суха мая, защото тестото го меся в хлебопекарната,а в инструкцията пише да се използва суха мая.макар че съм използвала и свежа,но по-лесно ми е със суха. Имам си винаги пакетчета в къщи и когато реша,веднага меся.

toteva
25.10.2005, 17:05
Най накрая ми остана време и замесих кифлите...нямам думи освен една-ПРЕВЪЗХОДНИ :)

Geleva
23.10.2006, 09:56
Djemma,благодаря за страхотната рецепта!Всички в къщи много ги харесаха.Направих само малка промяна-в тестото вместо кашкавал сложих сирене,а пълнежа ми беше от филе пуешко и кашкавал.Поръсих ги със сусам.Скоро пак ще ги правя.Още един път благодаря от всички в къщи.:blueflow:

Mermaid
23.10.2006, 12:11
Да не си сложила повече брашно? :( При мен се получиша пък много мекички.Много ми хареса тестото.Незнам или маята не ти е била хубава :?

Нали всички знаем, че 200 мл вода не са равни на 200 г брашно :) Много хора използват мярката на една водна чаша и според мен от там идва объркването с брашното за тесто.
Трябва да се изясни въпроса колко чаши брашно се слагат :) Т.е. на какво се равняват 200 г, например?
Аз за себе си знам, най-често на око и на усет я карам :)

Успех на всички и с благодарност към милата Джема! :kissyou:

Djemma
23.10.2006, 17:22
Радвам се,че ви харесват, рецептата е на Карина от кукинга, аз само я споделих с вас.

Аз ползвам кантарче в кухнята , когато в рецептата пише чаша- винаги ми става по- лепкаво тестото, затова харесвам повече рецепти с грамажи.Купете си кантарчета момичета, не са скъпи , а всичко става чудесно с точен грамаж.

Mermaid
25.10.2006, 18:48
Да, и аз съм привърженик на точния грамаж когато готвя по рецепта. Рядко имам късмет да налучкам точната консистенция когато меря на око, правейки нещо за първи път...
А кантарчето ти електронно ли е? Все не мога да се наканя, механичните ми се струват неточни...

Djemma
25.10.2006, 20:41
Механично е- и аз все не мога да се наканя да си купя електронно. Но въпреки това е по- добре от чаша или лъжица като мярка.:D