PDA

Покажи пълната версия : как се прави тази торта?



gerynce
17.01.2007, 22:39
ето това е от руския сайт ,как се прави такава торта ?

Скарлет
18.01.2007, 07:16
Блатът трябва да е с правоъгълна форма.Разрязва се на еднакви по ширина ленти и после всяка се маже с крем или шоколад или друго и се навива на спирала.

yonka
18.01.2007, 09:59
Преди време правехме (майка ми,аз само помагах) торта пън ,тя се правеше като тази само че се мажеше и отвън с шоколадов крем .Да блата е правоъгълен и се реже на ленти,които се нареждат прави(както се вижда

iasi
18.01.2007, 11:34
Тази торта и аз съм я правила, става много хубава:amam: Правя я в тавата на печката(Раховец), рецептата е като за руло - 1ч.захар, 1ч.брашно, 4 яйца. Сиропирам блатовете с компот от кайсии, мажа ги с крем(сметана) и ги режа обикновено на три ленти. Първата лента се навива на руло и се изправя в съда в който ще е тортата, взема се внимателно следващата лента и се увива около първата и т.н.Обикновено я правя с два блата. Отгоре и отстрани също я мажа с крем. Заливам я с разтопен на водна баня марципан или има едни такива десерти байкали.

snejanka77
18.01.2007, 15:30
много вкусни предложения. подсетихте ме да ги направя.

jpop4e
18.01.2007, 20:24
Готина идейка!!!

Marinera
19.01.2007, 11:07
Ама и украсата каква е!:eek: Тези рускини ми вземат акъла с творенията си.

sn_dobreva
22.01.2007, 10:42
Точно вчера правих такава торта.
Преди много години в някакво женско списание беше написана рецептата.
Торта "Пламък"
Блат: 6 яйца, 1 ч. чаша захар, 7 с. лъжици /с куп/ брашно и ванилия. Разбива сена пандишпан и сепече в правоъгилна тава на умерена фурна.
Блата се охлажда.

I крем: 1 пак. краве масло /аз го направих с маграрин "Белла" и се получи много добре/ 1 ч. чаша пудра захар, 4 жълтъка и 2 с. лъжици какао

II крем: 4 белтъка се бият на сняг с 4 с. л. захар. Отделно се карамелизира захар и се добавя при непрекъснато бъркане към разбитите белтъци.

Сироп: 1 ч. чаша вода, 1-2 с. лъжици захар и 1-2 с. л. лимонов сок

Охладеният блат се реже на ленти с ширина 4-5 см. Всяка лента се сиропира с горещ сироп и се маже с масления крем. Първата се навива на руло и се изправя, останалите се увиват около нея.

Отгоре се маже с белтъчния крем и с лъжица се издърпва нагоре за да се оформят пламъците. Поръсва се с орехови ядки, шоколадови пръчици и кой каквото обича.

Да ви е сладко!

DolceVita
22.01.2007, 13:12
Точно вчера правих такава торта.
Преди много години в някакво женско списание беше написана рецептата.
Торта "Пламък"
Блат: 6 яйца, 1 ч. чаша захар, 7 с. лъжици /с куп/ брашно и ванилия. Разбива сена пандишпан и сепече в правоъгилна тава на умерена фурна.
Блата се охлажда.

I крем: 1 пак. краве масло /аз го направих с маграрин "Белла" и се получи много добре/ 1 ч. чаша пудра захар, 4 жълтъка и 2 с. лъжици какао

II крем: 4 белтъка се бият на сняг с 4 с. л. захар. Отделно се карамелизира захар и се добавя при непрекъснато бъркане към разбитите белтъци.

Сироп: 1 ч. чаша вода, 1-2 с. лъжици захар и 1-2 с. л. лимонов сок

Охладеният блат се реже на ленти с ширина 4-5 см. Всяка лента се сиропира с горещ сироп и се маже с масления крем. Първата се навива на руло и се изправя, останалите се увиват около нея.

Отгоре се маже с белтъчния крем и с лъжица се издърпва нагоре за да се оформят пламъците. Поръсва се с орехови ядки, шоколадови пръчици и кой каквото обича.

Да ви е сладко!

торта пламък-не се ли позапича след напазване с белтъка за да придобият цвят пламъците?

sn_dobreva
22.01.2007, 16:52
Аз правя друг сладкиш, който се позапича, но той ми е известен като "ден и нощ", а тази торта определено не се позапича, защото ако я позапека не знам какво ще се случи с масления крем?!

DolceVita
22.01.2007, 18:13
Аз правя друг сладкиш, който се позапича, но той ми е известен като "ден и нощ", а тази торта определено не се позапича, защото ако я позапека не знам какво ще се случи с масления крем?!

а ще ми подскажеш ли сладкиша "ден и нощ"?

sn_dobreva
25.01.2007, 15:25
а ще ми подскажеш ли сладкиша "ден и нощ"?

Блат: 4 жълтъка и 1 цяло яйце се разбиват с 5 с. лъжици захар. Прибавят се 5 с. лъжици брашно, 2 с. лъжици какао и 100 гр. смлени орехи, ванилия. Пече се в намаслена тава /около 20х 30 см/

Сняг: Белтъците се разбиват на сняг с 10-12 с. лъжици захар и 1 ванилия. Полуизпечения блат се покрива със снега и се поръсва с орехи. Допича се на 100 градуса.

След като изстине се реже на квадрати.

Nadya
25.01.2007, 16:11
торта пламък-не се ли позапича след намазване с белтъка за да придобият цвят пламъците?
Цветът се получава от карамелизираната захар, а името на тортата идва от оформянето на белтъчния крем като пламъци. Леля ми правеше торта "Пламък" но не навиваше блатовете - бих я кръстила мързелива торта Пламък