PDA

Покажи пълната версия : Рецепта за начинаещи?



sweety
21.01.2007, 22:17
Сега влезнах и гледам тук разни вкусотии и снимки да си ги сложи човек за фон на компютъра по цял ден да си ги гледа :amam: Само че тогава се сетих, че всъщност изобщо, ама изобщо не знам да готвя, а ми се прииска като видях всичките тези вкусотии тук:yes: повечето рецепти, които видях имат разни кори, разни сосове, пълнежи... 100% ще ги омотам:D и искам да ви питам дали някой знае нещо по-простичко, като за начинаещи, които току-що почват да се учат? :lady:

mamiko
21.01.2007, 23:59
:hello: sweeti!!!

Кажи какво по -точно ти се прави и ти се хапва???
Слдкиши ли ,супи ли,посни ястия ли или нещо с месце??
Като уточниш с радост ще ти пиша лесни рецепти като за начинаещи!!!
:flowerlove: :flowerlove:

sweety
22.01.2007, 22:22
Ами нещо по-леко...без месо, не обичам тежките ястия...и на сладкишчета няма да откажа да се науча :amam:
Мерси много!:kissyou:

jpop4e
23.01.2007, 15:54
Sweety Първо Добре Дошла отново!

Едно от лесните неща за начианещи е миш-маш, става и сега зимата. Ако искаш рецепта давам веднага. Изобщо лесни неща много, ти само си избери и със сигурност ще те заринем с рецепти.

Освен това опитай нещо по-завъртяно, удоволствието при успех е много голямо, пък то стига да става нещото за ядене винаги си е успех.

sweety
23.01.2007, 16:30
jpop4e, може ли да ми кажеш рецептата за този миш маш да се пробвам :flower: :lady:

alys
23.01.2007, 16:32
Sweety, всичко можеш да сготвиш по хубава рецепта. Ако всичко е обяснено добре, ще стане. Е, ако не от първия, то от втория път ти гарантирам! Може би има разни тънкости при сладкишите, но ти сама ще прецениш дали да се хванеш да пробваш дадена рецепта. Предлагам ти нашата помощ при конкретни въпроси. Например, решила си да си сготвиш супа топчета, но не си сигурна в последователността на изпълнение или се чудиш какви подправки да сложиш. Питай. Щом синът ми още преди 1-2 години сготви свинско със зеле, а още е ученик (завършва тази година), значи и ти ще се справиш. Пържил е картофи, яйца, правил е кекс, супа топчета, салати и май е само това.

Marinera
23.01.2007, 16:38
Аз не съм jpop4e, но ме подсетихте да кажа и аз как правя миш-маш - и на мен това ми е едно от най-бързите (и вкусни) ястия през зимата. Използвам 1 буркан паприкаш (домати и чушки). Първо запържвам лук в малко олио, като омекне изсипвам буркана с паприкаша и чакам да заври. Тогава слагам натрошено сирене на око, може и настърган кашкавал и оставям да поври още малко. Слагам сол на вкус и малко смлян черен пипер. Накрая чуквам няколко яйца (в зависимост от това за колко човека е), захлупвам с капак и като се сварят яйцата, е готово.

Венета Иванова
23.01.2007, 16:43
Ето ти една бърза рецепта "лъжлива" мусака:
Взимаш смес за картофено пюре на прах - по даденото указание приготви пюрето, като поизтине прибавяш към него 1 яйце, нарязани на ситно парченца бекон, кисели краставички, сирене, 2-3 суп. лъжици брашно, копър. Всичко това изсипваш в малка тавичка и запичаш до порозовяване- /т. е. леко да покафевее сместа/ във фурната. Накрая заливаш отгоре със смес от 1 кофичка кисело мляко, чесън на вкус и 1 яйце. Много бързо и вкусно.

sLaV
31.01.2007, 17:32
sweety, здравей!
Ще ти кажа една много лесна и вкусна рецепта, дали е ястие или предястие, ти ще решиш:
Вземаш гъби печурки, но да са по-едрички! Махаш пънчетата внимателно, да не счупиш гъбите. Във всяка гъба слагаш по едно парче наденица или кренвирш "Кен" /по твой избор, и с двете е хубаво/, а отгоре по едно парченце кашкавал. Подмазваш тавата или може йенско стъкло, с масло и ги нареждаш. Слагаш във загрята фурна за около 15-20 мин. /зависи от печката/ и хоп готово! Това може да е както предястие, така и ястие или мезе, става за всичко!
Опитай, резултата е страхотен!

toteva
30.06.2007, 16:49
Страхотни идеи.Аз ще ти предложа гювече,което с удоволствие си хапваме в къщи
На дъното на малко гювече наливаме 1суп.лъж. олио,след това натрошаваме на едро парче сирене/малко по-малко от големината на пакетче масло/.Върху него нареждаме нарязан колбас/например 1 кремвирш/Заливаме с 9-10 лъж. доматен сок/може и пресен домат/,чупим едно яйце отгоре,поставяме капака ипечем във фурната.Ако използваш обикновена фурна ти трябват около 20мин за приготвянето ,при загрята фурна,а в микровълновата 5 мин. са напълно достатъчни,но преди това не трябва да забравяш да надупчеш желтъка на яйцето.

B2P5
26.07.2007, 13:10
Ето ти една бърза и лека рецепта: Омлет с кремвирш и кашкавал.http://www.babapena.com

ibg1963
26.07.2007, 20:01
Здравий sweety,
Ето рецепта за лесен сладкиш - Арабско реване
1 чаена чаша захар, 1 чаена чаша кисело мляко, 1 чаена лъжичка сода се разтваря в киселото мляко,1чаена лъжичка канела, по-малко от половин чаена чаша олио. Объркваш всичко и слагаш брашно да се получи гъстота като за кекс /много гъста боза/.Изсипваш всичко в намазана с олио тавичка и печеш.

ibg1963
26.07.2007, 20:04
Още по-лесно можеш да си направиш бисквитена торта.Взимаш един голям пакет бисквити Закуска.Взимаш нишесте по твой вкус и го приготвяш с прясно мляко,както е дадено на описанието.Редиш в тавичка бисквити,заливаш с крем,пак бисквити и крем докато свършат.Слагаш в хладилника да се стегне и готово.Да ти е сладко.

ibg1963
26.07.2007, 20:09
Огретен с тиквички
Настъргваш 2-3 тиквички и ги оцеждаш леко от водата.Разбиваш една кофичка кисело мляко с 3-4 яйца,3-4 супени лъжици брашно,копър,счукан чесън,сол.Объркваш всичко хубаво с тиквичките и изсипваш в намазана с олио тава.Печеш около 30 мин. на 150-200 градуса,зависи от фурната

me4ta
09.08.2007, 12:05
здравейте приятели :hello:и аз като Sweety съм новак в готвенето... но имам сили и желание да се науча. Затова започвам да следя с нетърпение точно тази тема. Ще си записвам всяка една тема, точно както направих преди малко с последните Ви рецепти:amam:...Мисля че ще бъдем вашите ученици :) Не съм семейна, но и това време ще дойде, а искам дотогава да мога да готвя,а не да се излагам :shy2:

B2P5
09.08.2007, 12:41
Здравей me4ta,

Направо смятам да ти предложа линк с подробно описани рецепти. Смятам, че ще ти е от полза като начинаеща.
http://www.babapena.com

me4ta
09.08.2007, 12:49
Здравей me4ta,

Направо смятам да ти предложа линк с подробно описани рецепти. Смятам, че ще ти е от полза като начинаеща.
http://www.babapena.com

Благодаря ти... ;) с радост ще се възползвам

Snejna
09.08.2007, 20:55
Ще ви напиша рецепта за печени картофи, която правех в началото когато се учех да готвя.
Вземат се картофи с еднаква големина. Измиват се много хубаво и не се белят. Разрязват се на две по дължина. Поръсват се със сол от разрязаната страна. Върху разрязаната страна се поставя краве масло дебело около 2-3 мм и се захлупват с маслото отдолу в тава. Печеш докато кората покафенее. Можеш да пробваш дали са се опекли като ги набучеш с вилица и са меки. Кората може да се махне преди консумация а може и с нея да се :amam:

me4ta
10.08.2007, 22:53
:amam: картофкииии

keikal
25.08.2007, 17:27
И аз съм от начинаещите!:gipsy: Преди десетина дни открих пликовете за печене. Досега съм правила едни печени картофи и едно пиле с горчица и мащерка. И двете станаха превъзходни.
Печени картофи
Много вкусни стават в микровълнова печка - измити добре, даже с четка, пуснати в плик за печене на пилета, мокри, посолени, с 1 с.л. водичка вътре.Надупчени с вилица, да не забравя.Отворът на плика се хваща хлабаво с ластиче.Да излиза парата.Пекат се около 15 мин., в зависимост от големината на картофите.Пробват се като се натиснат леко с пръст, трябва да са поомекнали.За мене това е начин за 15 мин. да ядеш много вкусни картофи.
До тук е оригиналната рецепта, която намерих в нета. Аз сложих в плика и каквото имах в хладилника - моркови, чушки и една глава лук, добавих малко олио и го изпекох във фурната (но за повече от 15мин). Готовите картофи всеки си овкуси допълнително с малко маргарин,сирине и шарена сол.
А тук е рецептата за пилето http://www.tialoto.bg/article.php?id=4839
Бързо,лесно,вкусно и здравословно!:)

B2P5
27.08.2007, 09:26
Благодаря за идеята, Ще опитам опитам твоето предложение. Предполагам, че наистина е вкусно. :thumbup:
http://www.babapena.com

mariavili
15.10.2007, 02:38
момичета, да ви напиша и аз испански омлет как се прави - любимото ми ястие тук. нарязвяме една по-големичка глава лук на ситно и запаржваме на слаб огън, докато стане златист.след това запържваме 4-5 средно големи картофи, нарязани на кубчета като за мусака, но ги махаме от огъня преде да започнат да покафеняват. сипваме ги при лука, добавяме сол и 4 или 5 яйца, магданоз /аз за мен си слагам и кренвирш/. всичко добре смесено го слагаме в тигана със съвсем малко олио на дъното. печем около 5-7 мин, като ако печката е с 10 степени, печете на 3. не се притеснявайте, че дебеличко като торта. след това се обръща /аз лично слагам една по-голяма чиния и обръщам и после го хлъзгам обратно в тигана/. ако ви харесва по-препеченко може и втори път да обърнете. отнема малко време да се направи, но е толкова вкусно... дано ви хареса!!

B2P5
15.10.2007, 11:34
Здравейте,

Предлагам линк към една рецепта за студени сандвичи с яйчен пастет. Пробвах ги и много се харесаха в къщи.:)
http://www.babapena.com/?p=103