PDA

Покажи пълната версия : Рецепти за хлебопечка



Djemma
11.10.2005, 00:58
Използвате ли хлебопечка (хмебопекарна, автомат за хляб) ? Събирам рецепти . Като за начало ще предложа :
Бял хляб
420 мл вода, 675 гр. брашно, 1 лъжичка сол, 1 лъжичка захар,1 пакетче суха мая, 3 лъжици маргарин, семки от слънчоглед

Valja
11.10.2005, 10:24
Аз имам такава машина от около десетина дни и съм страшно доволна от нея! Край на хляб от магазина! Снощи правих хляб абсолютно по същата рецепта, същия грамаж, обаче замених маргарина с олио и част от бялото брашно /около 150 гр./ замених с ръжено пълнозърнесто и 2-3 лъжици соево. Започнах винаги да слагам по малко соево брашно, защото бухват повече. Опитай и ти, само че хлябът става малко по-тъмен от него, както и от останалите пълнозърнести брашна.

Djemma
11.10.2005, 11:47
Ура намерих си другарче, за обмяна на рецепти. :D
Аз я имам от 1 година и все един и същи хляб правех, сега започнах да експерементирам. А най-доволна съм , че като станем сътрин в съдота и неделя-имаме втасало тесто, за да приготвя на бързо прекрасна закуска. :D Каква е твоята машинка? Какво друго правиш на нея? Аз лятото варих и конфитюр. Опитах и кекс, но кексът не знам защо, въпреки, че мажа и казанчето все не се отделя лесно както хляба. Иначе съм много щастлива от факта, че я имаме и горещо я препоръчвам на всички.

Djemma
11.10.2005, 11:51
Ето още една рецепта :
Нежен хляб

0,5 чаша топла вода
200 гр. крем-сирене
50 гр. маргарин
1,5 с.л. захар
1 яйце
1 ч.л. сол
2 ч.л. сухя мая
3 чаши брашно

Djemma
11.10.2005, 11:56
И един соден , който не съм опитвала още:
Состав
2 чаши брашно
1 чаша овесено брашно
1/3 чаша кафява захар
1 ч л сода
1/2 ч л бакпулвер
1 ч л сол
4 с л (55гр) нарязано на парченца студено касло
1/2 чаша стафиди
1/2 чаша орехи, нарязани
1 1/4 чашки кис.мляко

1 чаша== 240 гр
режим-бърз хляб

По-скоро ще е нещо като сладкиш ми се струва, сладък хляб.

Djemma
11.10.2005, 11:58
Имам и рецепта за хляб с червено цвекло, ако някой го интересува щв я напиша.

Всъщност за рускоговоряшите ето един адрес, където темата за рецепти за хлебопечка се разпростира на 37 страници
http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?t=147&start=0


Изобщо ви препоръчвам този сайт, има страхотни неща с картинки, участват и българки във фирума :
http://www.kuking.net/my/viewforum.php?f=2

Valja
11.10.2005, 12:19
Много апетитно изглежда този хляб с червеното цвекло! Аз до сега съм го ползвала само за салата - добавям по малко в салата от зеле - става много красива, но ще опитам и хляб с него. На компютъра в къщи съм си свалила доста рецепти за машината за хляб от интернет. Като се върна от работа, ще постна някоя по-интересна. Аз правих един път козунак и един път кекс и между другото, кексът се отлепи най-лесно от всичко останало. Довечера ще сложа и рецептата за кекса.

Stahl
11.10.2005, 12:53
Здравейте момичета,
аз имам тази машина от една година, но при мен хляба не изглежда така добре. Пробвала съм само рецептите от книжката, но сега ще изпробвам вашите. Може ли да ми кажете как правите конфитюр?

Djemma
11.10.2005, 15:45
Аз пък съм много доволна от рецептите от интернет-това са изпробвани,дадени от различни жени във форума.А от рецептите в книжката и аз не съм доволна. Конфитюр правих така(малко излиза наистина, но...) 3 чаши плод 1 чаша захар,малко лимонтузу или ситно нарязан лимон. Програма-конфитюр. Не се добавя вода !

Djemma
11.10.2005, 15:47
И аз правих козунак,но неми хареса,че не става на конци-все пак трябва да се врътне на ръка,затова меся там тестото,а го оформям на ръка. :D

Valja
11.10.2005, 18:59
Кекс

100 мл. прясно мляко
2 яйца
125 гр. масло
120 гр. захар
250 гр. брашно
1/2 пакетче суха мая
1 щипка сол
1 ванилия
След сигнала за добавяне:
120 гр. смлени орехи или бадеми
120 гр. стафиди

Аз обаче в момента нямах стафиди и вместо тях сложих 1 ябълка, нарязана на малки кубчета, оваляни в брашно.
Пече се на II степен /за средно голям хляб/, но може би трябва да се изключи малко преди края на програмата, защото стана малко препечен отвън, но пък е страшно вкусен.

Valja
11.10.2005, 19:04
Хляб с лук

350гр. брашно
210мл. Прясно мляко
1 яйце
1с.л. захар
50 гр. Масло
20гр. Свежа мая или 4-5гр. Суха мая
½ ч.л.сол
една глава лук на филийки
маслини на вкус
¼ ч.л.босилек

Лукът и маслините да се овалят в брашно преди да се пуснат. Най накрая може да се поръси с лук, кашкавал и босилека
Тегло: 750 гр.
Запичане: средно ниво.
Програма: Основна 3:13h

Досега /за 10 дни/ на този хляб давам най-висока оценка, моите в къщи - също.

Djemma
11.10.2005, 19:45
Много благодаря за кекса,ще го изпробвам утре и ще кажа как се е отделил. :lady:

Djemma
15.10.2005, 16:21
Ето, днес с малкия ми син направихме кекса. :D Всъщност сега чакаме да се изпече и ще покажа снимката.

Djemma
15.10.2005, 18:15
Ето го и резултата. :D
Да, наистина се отдели лесно, но причината е , че в тестото се съдържа много масло, т.е кексът е маслен, а този, който правих яа не беше с толкова много мазнина и навярно това е причината . Вкусен е , благодаря за рецептата.

mylli
15.10.2005, 20:53
:thumbup: Изглежда много вкусно, ммммммммм :wink:

Djemma
16.10.2005, 17:39
Тутманик :
1 и 1/4 чаша топла вода
1 яйце
3 с.л олио
500 гр брашно
1 с.л захар
1/2 ч.л сол
1 пакетче суха мая

Режим тесто. Като свърши програмата-тестото е втасало, разделя се на две,едната част се разстила, маже се обилно с масло, ръси се сирене, слага се втората кора. Навива се на руло и се слага в тава да втаса. Пече се на 180 гр. Като се извади от фурната се поръсва с вода и завива с кърпа да се задуши.

mylli
09.12.2005, 11:37
:lady: Момичета да ви се похваля онзи ден си купих хлебопечка......и до там със хвалбите, до сега не съм направила нищо което да е годно за консумация ......моля помагайте, защото искат да ми я нахлупват на главата. Може би сбърках , а и не съм се интересувала преди това - чак вкъщи разбрах че моята е със 3 програми, а имало и такива със по 7 , ама на .... вече е късно и връщане няма, каквато е такава
Приготвих първата рецепта на Djemma, може би и самата машина е по-малка защото сега ще ви покажа как излезе

alys
09.12.2005, 17:30
Djemma, снимката на хляба в първото ти мнение от тази тема може да накара и най-песимистично настроения човек да си купи хлебопечка :) . Аз от доста време само се каня да си купя, но още не съм убедена, че ще я ползвам рационално. И за кухненски робот си мечтая ... :wink:

Djemma
09.12.2005, 18:54
mylli,А за колко грамов хляб ти е машината? Аз май пропуснах да кажа, че рецептата я правя на програмата за 1 кг хляб. А външният вид в крайна сметка не е важен, кажи как стана на вкус и консистенция?

Пробвай да намалиш продуктите с 1/3.Освен това забелязах, че много зависи иот температурата в стаята. Една и съща рецепта ми се надига хляба различно, когато е топло и студено в кухнята.

nelka
09.12.2005, 19:14
Алис, :lady:
Джемма е майсторът ни тук: затрупва ни непрестанно с рецепти и снимки, и аз имам един голям въпрос към нея: кога(!!) намира време за всичко??? :?
Дори самото снимане и поместване на материала е достатъчно много работа. :yes:

Djemma
09.12.2005, 20:40
Ами правя от време на време нещо красиво :lady: , не е всеки ден. А със снимането така съм се специализирала, че го правя за няколко минути от снимането, до публикуването. :D

alys
09.12.2005, 22:13
:wink:

Djemma
10.12.2005, 20:38
Ето днес пак направих хляб по същата рецепта, без семки само. Претеглих го- 1 кг точно.

mylli
11.12.2005, 00:49
Djemma хлябът изглежда страхотно, а знам че е и много вкусен, особенно коричката ......
Попита ме моята машина за голко грамов хляб е - ами честно да си кажа незнам :cry: на дадените реципти пише така to make a 1.5lb loaf, но въобще не го виждам къде ще се събере това 1,5 ако lb означава килограм защото аз не мога да го преведа :( Хляба стана разкошен нищо че отгоре беше малко безформен.
Днес правих един нежен хляб, снимах го и утре ще сложа снимка да го видитеще напиша и рецептата че сега стана много късно .............сладки сънища на всички :wink:

nelka
11.12.2005, 01:32
http://www.europages.com/bg/bs/converter/volume.html (??)

mylli
11.12.2005, 12:02
:lady: Нелка ти си страхотна какво щяхме да правим без теб :flower:
Но пак не видях това съкращение lb :(

Valja
11.12.2005, 12:14
Мисля, че 1 либра е около половин кг - по-точно 430-440 гр. и се означава lb.

UnHandy
11.12.2005, 12:23
Аз пък намерих това като преобръщане от лб в кг:
Pounds (lb.) to Kilograms (kg)
kg = lbs. * 0.45359237

lbs. = kg. / 0.45359237
Дано да ви свърши работа :?

mylli
11.12.2005, 12:23
Valja много ти благодаря, значи 1,5 lb означава 680 гр. хляб. Вече ще се съобразявам със капацитета на машината и дано имам по -голям успех. :wink:

Djemma
11.12.2005, 14:20
Дааа, затова така се е получило, от моята рецепта излиза 1 кг хляб

mylli
11.12.2005, 18:24
Това е моят "Мек хляб" стана много хубав :D
Мек хляб
230мл. вода
2 и 1/2 с.л. обезмаслено мляко на прах
2 и 1/2 с.л. олио
2 и 1/4 сл.л захар
1/4 ч. л. сол
3ч.ч.бяло брашно
1 и 1/4 ч.лч суха мая

Струва ми се че стана малко по-сладък отколкото трябваше следващият път ще намаля малко захарта :wink:

Djemma
11.12.2005, 21:50
Чудесен е ! :yes:

qni
30.01.2006, 20:15
Защо моят хляб не стана ?Хлебопечката ми е с капацитета на пекарната на mylli. Изпече се .Проблема е ,че както си набухваше и се беше заоблил отгоре ,в един момент хлътна. :? Да не говоря ,че това ми е трети опит .Първите бяха трагични .
Пека на първата програма -basik.И при моята печка има либри/1 и 1,5/Кажете ми на коя програма работите? .Хлебопечката ми има 12 програми .От вчера пека хлябове .... :cry:

tanita
30.01.2006, 20:59
Проблема е ,че както си набухваше и се беше заоблил отгоре ,в един момент хлътна. :?
Загубих си книжката към машината, към нея имаше причините за всякакви такива несполуки.
Някои от причините, които си спомням да хлътне така бяха повече вода, или повече мая, или че брашното е било по-малко.

mylli
30.01.2006, 21:22
qni направо ме е срам да си призная че докато уцеля първия хляб годен за консумация опропастих сума ти брашно :cry: , обаче идея си нямам каква може да е причината да хлътне, на мен все ми преливаше, никога не ми е хлътвал, дано момичетата с повече опит да кажат на какво се дължи това :?

qni
30.01.2006, 21:23
tanita,благодаря ти за отговора .Мисля ,че най-вероятно количеството на брашното е по- малко.Пише, че трябва да стане на гладка топка докато се меси и да е отделена от стените на съда .Така и беше ,докато го наблюдавах.Ето я печката и хляба,този път беше изпечен за разлика от миналия :D Наистина е вкусен .

mylli
30.01.2006, 21:26
:thumbup: видя ли с упоритост всичко се постига, хляба изглежда прекрасен и вкусен, ха да ви е сладка вечерята :wink:

qni
30.01.2006, 21:28
mylli,първият преля и след това влязох във форума. Прочетох за проблема с ония либри :D и разбрах ,че трябва да намаля продуктите.Съпругът ми дори се шегуваше ,че ще ми купи една торба с брашно ,за да продължа с опитите :D

mylli
30.01.2006, 21:33
Хаха ами че то не е шега, първите дни само тичах до магазина, докато накрая не си взех много :wink: Така че съпруга да тича до борсата за брашно, пък ти ще месиш :wink:

Djemma
30.01.2006, 22:29
При мен така хлътва хляба, когато го сложа на по-дълга програма, т.е от превтасване. Например дългата е 3.35 ч, а същата програма , но по-бърза за 2.25 м. Една и съща рецепта не става добре по дългата програма и става чудесна по кратката програма. Стигнах до извода ,ч е превтасва. Същото се получи и с първия опит за козунак- много са дълги тия програми. Т. е ако ти е отоплена кухнята е добре по-кратка програма, ако хлебопекарната е на студено- по-дългата. Веднъж като се върнахме от почивка беше страшен студ , още не се беше стоплило , а аз пуснах да меся хляб, че нямаше нищо за ядене, сложих го на нормалната 3.35 ч програма. Стана добре, даже не беше толкова много втасал както обикновено.А за мая или брашно- несъм имала проблеми, защото си дозирам всичко по изпитани рецепти.

tanita
31.01.2006, 00:02
Може да е от превтасване, но според мен то не е толкова от това дали в стаята е топло или студено, а от количеството мая. Количеството мая за дългата програма и за тази от 2 часа е различно. В моята рецепта например за най обикновен бял хляб, два паунда, за дългата програма(3:45ч) маята е 1 чаена лъжичка и половина, а за тази от два часа е 2 ч.л. и половина, аз обаче слагам 3 и така става най-добре. Дългата програма вече въобще не я ползвам, пека сама на тази, която е два часа. Лятото като си бях в БГ и купих на майка ми машина за хлаб, първия хляб ей така хлътна, после се усетих че всъщност аз пека на дългата програма, а сложих мая колкото си слагам на моя хляб, а той става за 2 ч. и трябваше да коригирам маята. Като я намалих вече нямаше такива провали. Всяка машина пече различно, различни по време са циклите за бъркане, втасване, печене, за това е най-добре първо да се пробват рецептите от книжката към машината, а другите на базата на опит да се пригаждат за нея.

Djemma
31.01.2006, 13:35
Е, да естествено, че количеатвото на маята е различно и е от важно значение, но при мен дори и по-малко мая не се получава добре на по-дългата програма, затова не я ползвам.

qni
31.01.2006, 21:38
Благодаря ви за отговорите !Моята дълга програма е 3 часа .Сложих 1 пак.суха мая от 7 грама ,240 мл вода,1ч.л.захар,1ч.л.сол и 3 ч.ч. брашно .Ще пробвам на късата програма .

sladka hapka
31.01.2006, 23:10
Qni,
от досегашния ми опит с машината, ми се струва, че това количество мая е много за 3 ч. брашно.Тези 3 ч. са вероятно около 500 г. Аз правя хляба с 1 1/2 ч.л. суха мая или 1/4 от прясната, иначе вкусът му не ми харесва - просто си личи, че маята е в повече. Но пробвай така и виж дали се получава.

Пропорцията за основен хляб, която моите хора у нас одобриха най-много, е тази:
500 г. брашно
300 мл. вода
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1 1/2 ч.л. суха мая или 1/4 кубче прясна
3 с.л. олио

Програма - основна, дълга. Грамаж - 750 г. Аз лично не съм очарована от късата, но предполагам че при различните модели е различен и резултата. Моята машина е немска, ФИФ.

qni
01.02.2006, 11:35
sladka hapka,ще пробвам като намаля количеството на маята и ще видим какво ще се получи :D

qni
02.02.2006, 14:02
Трябва да ви благодаря за оказаното съдействие и ви черпя с по едно виртуално :coffee: .В крайна сметка след ен :D на брой опити, успях да извадя качествен продукт :D Джема, разковничето е наистина в по-късата програма.С нея се изпече без да хлътва .За вкуса да не говорим :thumbup: ,вече никой не ме подиграва в къщи .Много съм доволна от придобивката ,въпреки затрудненията ,които имах. :yes:

mylli
02.02.2006, 14:08
Хляба изглежда супер, а знам че е разкошен и на вкус. :wink: Поздравления

alys
02.02.2006, 14:16
Момичета, бихте ли си погледнали машинките и да ми кажете после колко е максималната им мощност. Интересува ме времето за една програма за месене+втасване и времето за една пълна програма (най-често използваната).

Djemma
02.02.2006, 14:23
Браво ! Страхотен хляб е станал! Продължавай в същия дух и ще видиш, че не само няма да ти се смеят , ами и ще те молят пак да им направиш домашно хлебче. Моята в момента меси, пробвам една нова за мен рецепта с доматено тесто, като стане ще пусна снимка .Само,ч е ще го пека във фурната-искам да изпробвам новата си силиконова форма слънчоглед.

alys,моята е много икономична- само 450 вата,ама е и по-скъпа от всеобщо разпространените 189 лв.

alys
02.02.2006, 15:24
Джемма, а колко за времето на програмите какво ще кажеш? Нека е скъпа, но после да е икономична.

Скарлет
02.02.2006, 15:32
Джемма,като е тръгнало на въпроси,да попитам може ли да се приготвя диетичен хляб,защото само заради тази причина още не съм си купила хлебопекарна.

alys
02.02.2006, 15:38
Скарлет, веднъж попаднах на промоция в Била на няколко вида брашна, влкючително диетичин и бяха опекли два вида хляб и козунак. Това значи за мене, че можеш да си печеш хляб, според своите вкусови нужди.

qni
02.02.2006, 16:05
Моята е 600w ,като хляба, който пуснах тук, беше готов за 2ч.и 40мин.Има една програма за 1ч. 30мин.,но все още не съм я пробвала .Има програма за пълнозърнест хляб ,като я изпробвам ще соделя тук впечатленията си .Дано да не са изказани през сълзи :D :D :D

Djemma
02.02.2006, 16:16
Най- дългата ми програма е 3 часа и 55 мин за хляб от смесено брашно.
Може да се пече диетичен. Имам следните програми:
1 Основна- 500 гр хляб-3.13 ч
750 гр хляб- 3.18 ч
1000 гр хляб- 3.25 ч

1.Основна - бърза 500 гр - 2.12 ч
750 гр- 2.17
1000 гр- 2.24ч

2.Бял хляб- 500 гр-3.30 ч
760 гр-3.32 ч
1000 гр 3.35 ч

2. Бял хляб -бърза 500 гр-2.30 ч
750 гр-2.32 ч
1000 гр- 2.35 ч

3.Пълнозърнест хляб 500 гр -3.43 ч
750 гр- 3.45 ч
1000 гр - 3.48 ч

3.Пълнозърнест хляб-бърза 500 гр-2.28 ч
750 гр- 2.30 ч
1000 гр- 2.33 ч

4.Козунак -500 гр 3.17 ч
750 гр-3.22 ч
1000 гр-3.27 ч

5.Кратка програма 750 гр -0.58 ч

6.Кратка програма 1000 гр-0.58 ч

7.Кекс-1.43 ч

8. Хляб от смесено брашно 3.55 ч

9. Тесто с мая -1.30 ч

10.Тесто рохкаво- 2.00ч

11.Мармалад-1.05 ч

12.Изпичане- 1.00ч

Много съм доволна от машината. Не съм ползвала никога 3, 8 и 10 програма.

sladka hapka
02.02.2006, 17:36
Имам питане :!:
Някой пробвал ли е да пече кейк в хлебопекарната на програмата "печене"?

В един сайт четох, че ако машината няма специална програма за кейк, по-добре да не с еопитваме да правим такова нещо. Само че ако си разбия продуктите с миксера (защоно с тия перки няма да стане,това е ясно), дали няма във формата да се изпече добре? Чудя се, че понякога една фурна не ми стига...(не че много готвя, ами за няколко часа бързам да направя сто манджи, и това ще ми дойде добре...)

alys
02.02.2006, 17:45
Джемма, направо ме засрами с отговора си - много благодаря, направо няма да смея друг път да питам :idea: . Е, ще питам де, даже още сега. Остана да кажеш марката, стига да е от БГ, иначе няма смисъл. Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

Djemma
02.02.2006, 18:01
Severin е, купихме я от Технополис преди почти 2 год.От наблюденията, които имам в Техномаркет и Технополис няма голям избор, Моята като я вземахме имаше Мулинекс, Северин и Панасоник. Мулинекса беше малка 500 и 750 гр хляб. За 4 членно семейство ми се видя непрактична и неикономична. Панасоника беше просто върха- пълен автомат т.е не чакаш сигнала, за да добавиш допълнителните продукти, а ги слагаш в отделно отделение още като зареждаш машината, а тя умницата сама си ги взема като и трябват. Ама струваше 400 лв :( Затова си купихме Северин. Нямам никакви оплаквания за 2 год(почти де, няма още).Супер машинка с една бъркалка. Меси чудесни теста, просто идеални.Откакто я имам нищо на ръка не меся, даже тесто за сладки(калпазанка такава).Ама айде стига, че ония от Технополиса трябва да ми платят процент за рекламата. :D Но аз винаги така горещо я препоръчвам на всичките си познати, защото за мен това най добрата ми инвестиция в кухненски уреди, за разлика от някои други, които не ползвам или ползвам много рядко ( а хлебопекарната всеки ден, че и по 2 пъти понякога).В един руски сайт четох как една жена се оплакваше от покупката на хлебопечка стояла и прахолясвала в кухнята. :? как така, тя луда ли е? Дори да не пека хляб понякога, за тесто си я ползвам просто редовно. Н :D ка, или вечер като се прибереш от работа те чака топло хлябче.

alys
02.02.2006, 18:07
Е, аз Северин мога да си купя и от друг магазин, важното е да си похвалила машината :D . Това е единствената марка, която съм запомнила, но не знаех дали е добра. Не знам кога ще си купя двете запланувани неща - хлебопечка и кухненски робот, но ще бъде и това... :)

qni
05.02.2006, 16:47
Днес пробвах рецептата на Джема за козунак Панетоне.Да ви кажа ,че просто така хубаво ухаеше ,когата започна да се пече...всички в къщи по уханието бяхме привлечени край печката :D .Всичко се получи добре ,но не мога да разбера ,защо остана една трета от казанчето не запълнено ?Ето и как изглежда

Скарлет
05.02.2006, 16:48
Изглежда като истинско(купешко) Панетоне. :yes:
Браво на теб!

qni
05.02.2006, 17:46
Скарлет,козунака е много вкусен наистина .Не очаквах такъв резултат с първия път,като се има напредвид колко усилие ми костваше да направя един обикновен хляб :D Преди малко го отрязах.Е не е като на Джема ,но следващия път се надявам на по-добри резултати. :idea:

Djemma
05.02.2006, 18:12
Чудесен е, браво! На коя програма го пече?
Не е заело цялото казанче, защото е малка дозата, ако удвоиш продуктите ще са точно за едно казанче.
Отдавна не съм правила козунак, та ти ми напомни сега, отивам и аз да заредя една доза в моята машина, че 2 дена- нищо не правя само манджи. :D

Межбу другото, не знам дали съм споменавала, че истинското панетоне е със закваска , а не с мяа, ако някой го интересува рецептата за закваската, ще я напиша. Но е дълга процедурата, затова чак за Великден смятам да направя със закваска. :D

qni
05.02.2006, 19:03
Djemma,пекох го на първа програма ,която се води основна за хляб.При нея има два варианта като време избирам по-краткия /2ч.50мин/.Тази програма ползвам до сега ,защото на нея стана хляба и не ми се щеше да експериментирам с някоя друга и да вземе да не стане .Има една за програма -кейк ,за кексове ,но незнам дали ще е подходяща за козунаци.
Ще увелича продуктите двойно ,но в такъв случай дали не трябва и да избера по-дълга програма за печене ?То всъщност по-дългата е за либра и половина /за по-голям грамаж/,а по-късата е за една либра .

Djemma
05.02.2006, 19:22
При мен и дългата и късата си имат 3 варианта за 500, 750 и 1000 гр . Така, че ако имаш такава възможност, ползвай си късата програма, само си увеличи грамажа.А тази за кекс- не е подходяща, тя е за сладкиши и ли хлябове със сода, бекпулвер, но не и с мая. Имам рецепта за соден хляб, ако искаш ще я напиша и пробвай с нея програмата за кекс. Аз не съм го пробвала още, каня се, може би утре или вдруги ден ще я пробвам.

goldenova
06.02.2006, 02:20
Межбу другото, не знам дали съм споменавала, че истинското панетоне е със закваска , а не с мяа, ако някой го интересува рецептата за закваската, ще я напиша. Но е дълга процедурата, затова чак за Великден смятам да направя със закваска. :D

Аз проявявам интерес. Ще ми е интересно да пробвам.

alys
06.02.2006, 11:27
И аз се интересувам от закваската :) .

Скарлет
06.02.2006, 13:32
И аз да се подредя на редицата..... :D
Опиши закваската и подробностите около приготвянето на козунака. :rezando:

Djemma
06.02.2006, 13:50
Значи има желаещи,ами ето рецептата за закваската:
Натурална закваска (ievito di pasta madre )

50 гр ябълков или гроздов сок се смесват с 150 гр качествено прясно брашно и 50 гр вода.Замесва се тесто.Поставя се в съд, който се затваря отгове с найлоново фолио и се оставя за 48 часа на топло (идеално е 28 гр). Аз оставям в микровълновата фурна,така не се влияе от случайно течение.Не се пипа тестото, трябва да е увеличило обема си 2 пъти.След 48 часа в тестото се добавя 150 гр брашно и 25 гр вода, отново се измесва.Оставя се пак в съда, покрит с найлоново фолио за 12 часа.След това тестото се реже на парчета, които се оставят в подсладена вода за 15 мин,вадят се, леко се подсушават, колкото да не капе от тах вода и се слагат отново в съда. Закваската е готова за ползване. Съхранява се в хладилник до 3-4 дена, покрита с фолио.

Използва се вместо мая, като на 1 кг брашно трябва 250 гр закваска.
Оригиналното панетоте е със закваска и затова има различна структура и вкус от тестото с мая.Има по-пореста структура. И понеже много искам да направя със закваска панетоне, като се разтършувах намерих тази рецепта. Не твърдя,че е единствена или най-добра.Може да има и друга рецепта, но аз тази знам само. Непременно ще я пробвам, но за Великден чак.А иначе съм правила закваска за 12 часа, но с малко количество мая в нея. Ако се сещате-хляба със закваска, който показах. Наистина вкусът е по-добър и структурата отлична, когато се ползва закваска.

Geleva
05.10.2006, 10:57
Да се похваля и аз с резултати,от скоро имам машината за хляб и от тогава хляб в нас не се купува.Вчера реших да използвам програмата за сладко,резултата беше страхотен.Сладкото го направих от ябълки и моркови,рецептата е от Rumiana,с малки корекции в пропорциите от моя страна(по мой вкус).Сложих 400 гр.ябълки,200 гр.моркови и 100гр.захар.

qni
07.10.2006, 11:56
Сладко не съм пробвала още да направя....:confused:

Djemma
07.10.2006, 17:10
А пък аз всичкото си сладко тази година на хлебопечката сварих. Супер стана. Правих от ягоди, сини сливи, праскови. Мислч и от ябълки да направя.

Венци
07.10.2006, 22:32
Djemma , моля те да ми обесниш малко повече за сладката в хлебопечката??? Интересува ме, рецептите/като съотношение/ и колко бурканчета излизат от 1 доза?? И ти ако се сетиш, нещо друго специфично...напиши го..Благодаря ти

Djemma
08.10.2006, 00:47
Ами аз слагам 6 чаши нарязани плодове , 4 чаши захар и малко лим. киселина. Излизат около 3-4 бурканчета. Но веднага зареждам още една доза,моята се включва, докато на сестра ми не ще веднага- трябва да се охлади, че тогава чак може да се пусне отново. Никаква философия няма. Ако ти се стори рядко сладкото, може да пуснеш програмата още веднъж. Не се препича сладкото, става много хубаво.

smyrna
08.10.2006, 03:08
djema ti si super v kuhnyata ne misli6 li da izdava6 kniga s tvoyite retsepti
utre 6te opitam tvuyata tsarska tur6ia

smyrna
08.10.2006, 03:22
i az se navih da kupuvam hlebopekarka ne moga da re6a dali da e kenwood ili simbo

Djemma
08.10.2006, 12:56
Благодаря ти, но всъщност рецептите не са мои авторски. Имам ги от мама, баба, от интернет. Пробвам и което наистина е вкусно и сполучливо- споделям с вас. Това е. Колкото до хлебопечката-няма да сбъркаш, но за марката - не мога да дам съвет- и двете марки не са ми познати като качество.

lucy
09.10.2006, 04:30
:confused:
Момичета, дайте малко инфо за начинаещите - какво трябва да гледаме като тръгнем да си купуваме такъв уред? Разбрах, че при вас различна е не само марката, но и вместимостта и програмите и т.н.
Ще ви бъда благодарна, ако ни ориентирате в избора ! :blueflow:

Djemma
14.10.2006, 13:01
Ами те долу-горе всички машинки са хубави. Но на първо място- да е с вместимост най-малко 1000 гр, може 1200. Те имат опции и за малък хляб- 750 и 500 гр, докато малката прави смао малък хляб. Второ гледаш да има отложен старт- много полезна функция при хлебопекарните. Може да я заредиш преди да тръгнеш на работа, а като се върнеш в къщи да те чака топъл хляб.Или да си поспиш в почивните дни, а като станеш тестото вече е втасало и само да изпържиш или изпечеш закуската набързо.
Трето- гледай д аима звуков сигнал след първото замесване. Той те известява кога можеш да сложиш добавки в тестото- ядки, семки и др. Също така е полезна и програмата за мармалад- аз само там си правя вече сладкото. Можеш да гледаш и мощността- моята е с 450 в мощност има със 750-800 в. За друго сега не се сещам, но мисля, че това е основното.

lucy
16.10.2006, 17:54
безкрайно ти благодаря за съветите! точно днес гледах в новото "Метро" модел на една и като по поръчка и ти си дала информация, така че мога да сравнявам!!!! тя е с мощност 850 вата, капацитет 1250 г, 2 бъркалки, 85 програми и 13 часов таймер ... предполагам, че като модел е добра, но цената е много ниска и незнам колко и как всъщност ще работи :confused: :confused: за съжаление, май няма гаранция ...

Djemma
17.10.2006, 00:09
Kakva marka e , kak taka nqma garanciq? 85 programi- tova e boshlav rabota, programite obiknoveno sa 10-12, ostanaloto e kombinacii- za po-malyk gramav, byrza i t.n
Izvinqvam se, precaka mi se kirilicata nesto.

lucy
17.10.2006, 00:28
Ами и мен това ме усъмни - нали знаеш че много хубаво не е на хубаво ...
Марката е "Аляска", няма написан гаранционен срок , доколкото знам това си е някаква марка на самите Метровци. Има я в последния каталог, ще се опитам да я покажа ...

Djemma
17.10.2006, 15:55
Ima garanciq, ne se pritesnqwaj, na sestra mi e systata, mislq, che garanciqta beshe 2 god. Sestra mi e dovolna. A systo i Valja ot tozi forum ja ima syshtata.

lucy
17.10.2006, 16:10
благодаря ! :kissyou:

Valja
17.10.2006, 17:25
Относно хлебопекарната "Аляска" - имаме я от една година, гаранцията е 2 години. Много съм доволна, обаче предупреждавам, че тази марка машини имат проблем със силиконовите уплътнения около осите на бъркалките - късат се. Нашата вече два пъти ходи на ремонт по тази причина и много бавно решават този проблем. Явно нямат на склад или изобщо не получват от тези уплътнения за смяна. И двата пъти ни смениха направо тавичката с нова, но чакането е поне 1 месец. Това че уплътненията се пукат и късат не е чак толкова фатално. Когато се наложи втори път да я носим в сервиза, занесохме само гаранционната карта и само им показахме тавичката, след което си я взехме обратно и докато доставят новата тавичка си я използвахме. Но не знам като изтече гаранцията дали ще си струва да си плащаме за нови тавички или ще излезе по-евтино да си купим нова хлебопекарна.

lucy
17.10.2006, 18:19
И на теб ти благодаря за информацията, но в такъв случай не е ли по-добре да се заменят направо бъркалките с някои по-устойчиви? Или не са взаимозаменяеми? :confused: :confused:

Джема, а твоята какъв модел е? Изобщо, момичета, кажете си коя от какво не е доволна? :confused:

mamabuba
17.10.2006, 19:45
Да се похваля и аз с резултати,от скоро имам машината за хляб и от тогава хляб в нас не се купува.Вчера реших да използвам програмата за сладко,резултата беше страхотен.Сладкото го направих от ябълки и моркови,рецептата е от Rumiana,с малки корекции в пропорциите от моя страна(по мой вкус).Сложих 400 гр.ябълки,200 гр.моркови и 100гр.захар.

а твоята машина каква е? аз още се колебая каква да си купя. като съм гледала чудесата на джема, се изкушавам да си купя северин. чувала съм и хубави отзиви за фиф на тцм, та се чудя още.

Geleva
17.10.2006, 22:50
:hello: Моята е Делта на ТСМ,но е едно към едно с ФИФ,много съм доволна.Това е единствения уред в къщи,който от както съм го купила не е спирал да работи.Две съм направила подарък и още две познати си купиха по моя препоръка и са много доволни.:yes:

Djemma
18.10.2006, 00:04
Moqta e Severin, mnogo sym dovolna, ot Technopolis q kupihme navremeto.

anna77
07.11.2006, 11:19
Sladka Hapka,
Благодаря ти от сърце за споделената рецепта!!!
Първият ми опит беше с твоята рецепта за хляб на дългата програма от 3 ч. и 15 мин. (мин. са по спомени) с препичане 2. Стана върхът!!!
Вторият беше вместо олио - 3 суп.л. маргарин и вместо 300 мл вода - 150 мл прясно мляко и 150 мл вода. Този път на кратката програма от 2 ч. и 2 мин., само че с препичане 3. Пак стана върхът!!!

Връщам лентата назад и изказвам ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ на Джема!!!

Тя е "виновната", че ме запали по тази хлебопечка. Мечтах за нея цяла година и най-накрая успях. Преди една седмица се бяха свършили в "Технополис" - Люлин и умрях! Сега в неделя бях толкова доволна, че ги има в Младост, че даже не съм и забелязала, че е само до 750 г (мъжа ми се подиграваше, че като свърши хляба за гостите ще им кажем "Почакайте малко, след 3 часа ще бъде готов!" хахахаха)!

Сдобих се с "Мулинекс" за 750 г и вече втори ден не спира щом се прибера от работа. Неделя и понеделник - хляб, довечера - козунак.

Обичам ви, момичета, и ви изказвам хиляди благодарности за рецептите и съветите ви.

Обаче, се обръщам с молба към вас! Винаги пишете рецептата ви за какво количество е предназначена (500, 750, 1000). Нали се сещате, ако Джема, която има машина за 1000, ни даде рецепта - с машина за 750 - тестото ще го гоня из кухнята (ако успея да стигна до него преди кучето и бебето, хахахаах).

ЗЛАТНИ СТЕ ВСИЧКИТЕ!!! ЦЕЛУВКИ!!!

ralica79
08.11.2006, 17:41
някой ще може ли да сподели рецепта за козунак,който е правен в хлебопекарна и е станал сполучлив.

Milinka
09.11.2006, 01:51
При рецептите с мая замествам захарта с мед изцяло ако е малко или частично ако е повече. Тестото става много меко и нежно.

В началото докато се меси тестото наблюдавам дали е станало на топка. Понякога може брашното да ми е малко и се налага да добавя още 1-3 с.л брашно за да се оформи мека топка



Козунак – става много вкусен

4 с.л сметана
2 големи яца
80г масло- на парченца, да не се разтопява предварително
1/2 ванилия
40 г мед
130 брашно
40г захар
130 брашно
1 пакетче (7г) суха мая

при звънеца чаша стафиди, портокалови кори, орехи, захаросани плодове ….

.


Пълнозарнест хляб

230 мл вода
2 с.л зехтин
5г сол
20 г мед
150г бяло брашно
200г пълнозарнесто брашно
4-5 г суха мая



Класическо тесто за пизза –мнoгo вкусно

1 1/2 часа топла вода
3 1/2 -3/4 ч. брашно
1 1/2 пакетче мая
1/2 ч.л. сол
2 с.л. мед
3 с.л. зехтин

омесва с е в машината, оствия се да втаса да вдигне 2х обема си. Раделя се на топчета И се оформят пизте
може да се съхранява във фризера

ralica79
09.11.2006, 09:41
благодаря за рецептите.ще ги изпробвам

anna77
09.11.2006, 15:57
Valia,
На коя програма печеш кекса?

Или ако някой друг е пекал кекс в машината да споделя! Довечера ще го правя, но се чудя на коя програма да го пусна?!

g_bogdanova
19.11.2006, 15:02
Имам питане :!:
Някой пробвал ли е да пече кейк в хлебопекарната на програмата "печене"?

В един сайт четох, че ако машината няма специална програма за кейк, по-добре да не с еопитваме да правим такова нещо. Само че ако си разбия продуктите с миксера (защоно с тия перки няма да стане,това е ясно), дали няма във формата да се изпече добре? Чудя се, че понякога една фурна не ми стига...(не че много готвя, ами за няколко часа бързам да направя сто манджи, и това ще ми дойде добре...)

Тъй като не видях някой да е отговорил на тази дама :confused: ,реших да се влюча аз :idea:

sladka hapka моята хлебопечка също няма програма специално за кейк , но аз разбивам всичко с миксера и след това намаслявам формата и изсипвам сместа , натискам програма "печене".Става си перфектно :cookies: ....и така другата фурна е свободна за основното ястие :cool:

Nadya
06.12.2006, 12:41
Здравейте,
Сдобих се и аз с хлебопечка "Мулинекс" за 750гр хляб. Обаче имам един въпрос - на едната програма мисля че беше 9-та пише Damper - и не е преведена, моля Ви кажете ми що за програма е това :shy2: (в речника пише "подтискам" :?: )
Забравих да попитам - за Панетонето - откъде си вземате портокаловите корички и с какво могат да се заменят евентуално :confused: )
:rezando:

zveti
08.12.2006, 18:15
Айде честито! Ей като си я навих на пръста тая машинка и - айде - ето я в багажника! Мулинекс /имаше само две и другата беше за 900гр., та тази с килото бе избраната:D /
Сега копирах всичките ви рецепти и ха познайте какво ще правя събота/неделя.
Благодаря на всички задочно :kissyou: и ще докладвам и по-вероятно въпросвам в понеделник:D :D :D

yonka
08.12.2006, 18:33
Айде честито! Ей като си я навих на пръста тая машинка и - айде - ето я в багажника! Мулинекс /имаше само две и другата беше за 900гр., та тази с килото бе избраната:D /
Сега копирах всичките ви рецепти и ха познайте какво ще правя събота/неделя.
Благодаря на всички задочно и ще докладвам и по-вероятно въпросвам в понеделник:D :D :D

:oops: Успех!!!При мен опитите продължават(досега бяха среден успех,получаваха се доста добре,но явно вкуса ни е по-различен).Всъщност машината я имам от повече от 3 год.,но не съм я използвала много.

zveti
11.12.2006, 10:55
Ето още една рецепта :
Нежен хляб

0,5 чаша топла вода
200 гр. крем-сирене
50 гр. маргарин
1,5 с.л. захар
1 яйце
1 ч.л. сол
2 ч.л. сухя мая
3 чаши брашно

Ей това ми беше първия /почти/ успешен опит с машинката:clap:
Само дето го сложих на някаква експресна програма, та после го допичах и мисля, че следващия път ще е по-успешен. Само Djemma моля кажи ти на какво програма го правиш:confused:
Иначе направих и един кекс /не стана много сладък сигурно трябва да увелича захарта, ама незнам трябва ли да намалявам нещо друго????/
и обикновен бял хляб - той вече беше връх!
Изобщо - засега съм доволна и продължавам.

zveti
11.12.2006, 11:06
Днес пробвах рецептата на Джема за козунак Панетоне.Да ви кажа ,че просто така хубаво ухаеше ,когата започна да се пече...всички в къщи по уханието бяхме привлечени край печката :D .Всичко се получи добре ,но не мога да разбера ,защо остана една трета от казанчето не запълнено ?Ето и как изглежда

Извинете, ако досаждам, но не намерих рецептата за този козунак Панетоне:confused: Може ли моля някой да ми помогне /докато не ми е минал мерака :D :D :D / Благодаря!

Nadya
14.12.2006, 16:01
Панетоне в автомата за хляб

4 супени лъжици прясно мляко
2 яйца
80 г масло
130 г брашно
60 г захар
130 г брашно
1 пакетче суха мая
6 супени лъжици стафиди
4 супени лъжици захаросани портокалови корички

Това е рецептата на Djemma- не зная как иначе да ти я пратя.

zveti видях че машинката ти е Мулинекс - моля те кажи ми разгада ли програмата "Dumper" - според инстукцията - само бърка и пече :confused:

zveti
18.12.2006, 14:44
Панетоне в автомата за хляб

4 супени лъжици прясно мляко
2 яйца
80 г масло
130 г брашно
60 г захар
130 г брашно
1 пакетче суха мая
6 супени лъжици стафиди
4 супени лъжици захаросани портокалови корички

Това е рецептата на Djemma- не зная как иначе да ти я пратя.

zveti видях че машинката ти е Мулинекс - моля те кажи ми разгада ли програмата "Dumper" - според инстукцията - само бърка и пече :confused:

За рецептата - много благодаря! Ще я пробвам още утре.
Ама такава програма нямам:confused: Моите са 10, и са на български в книжката. Утре ще я взема /в офиса съм/ и ще ги напиша. Да не е за експресен хляб или само меси:confused:

zveti
19.12.2006, 14:06
Значи, моите Мулинексови програми са:
1.Осно.рецепта за хляб
2.Френски хляб
3.Пълнозърнест хляб
4. Сладък хляб /кекс,козунак/
5.Експресен хляб
6.Тесто с втасване /пица/
7.Тесто без втасване /юфка/
8.Хляб с кисело мляко
9.Конфитюр
10.Само печене /май за тази ставаше въпрос:confused: /

Дано съм била полезна.

А да използвам да попитам - НЯКОЙ ПРАВИЛ ЛИ Е ХЛЯБ С ЦАРЕВИЧНО БРАШНО???? и в рецептите само замествам пшеничното с царевично или си има рецепти отделни?????
Предварително благодаря!

bubata
03.01.2007, 12:15
честита нова година момичета
вчера правих един хляб в машината и стана разкошен, но не успях да го снимам

ето рецептата

280 мл прясно мляко
2 яйца
25 гр. масло или маргарин
1 ч.л. сол
2ч.л. мед
500 гр. брашно
1 пакет суха мая

пекох я на бързата програма - при мен е 1:52 дълга

st_dobri
03.01.2007, 12:31
Значи, моите Мулинексови програми са:
1.Осно.рецепта за хляб
2.Френски хляб
3.Пълнозърнест хляб
4. Сладък хляб /кекс,козунак/
5.Експресен хляб
6.Тесто с втасване /пица/
7.Тесто без втасване /юфка/
8.Хляб с кисело мляко
9.Конфитюр
10.Само печене /май за тази ставаше въпрос:confused: /

Дано съм била полезна.

А да използвам да попитам - НЯКОЙ ПРАВИЛ ЛИ Е ХЛЯБ С ЦАРЕВИЧНО БРАШНО???? и в рецептите само замествам пшеничното с царевично или си има рецепти отделни?????
Предварително благодаря!
:kissyou: ЧНГ :kissyou:
наши познати пробваха всички варианти за здравословен хляб - опита показва, че хляба прилича на нещо ако особените брашна (овесено, царевично, оризово и там каквото са пробвали) са не повече от 1/3 от общото количество брашно.
ако брашното се замести изцяло с царевично хляба няма да бухне и май не се изпича.
дано съм била полезна

Венета Иванова
17.02.2007, 18:36
Аз от един месец имам подарък от любимия - хлебопечка. Да ви кажа, оттогава хляб не сме купували.Най-сполучлив се оказа този по рецептата на Джема - на първа страница във форума, за което й благодаря. Ето творенията от печката - обикновен хляб и пита - тестото само е замесено в хлебопечката, оформянето е от мен.

Djemma
17.02.2007, 19:09
:clap: Браво, чудесни творения и честито за уредчето- да ти служи дълго и вярно. Радвам се,че ти харесва хляба и за мен той е най-сполучливия. Каква марка е хлебопечката ти ?

Венета Иванова
17.02.2007, 19:59
"Аляска" - само такива има в Бургас. ТСМ-ът ни е много слаб откъм техника, а в Техномаркет все нямат хлебопечки.
Но е с 10 програми - за бял хляб, обикновен хляб, тесто за макарони , месене на тесто, мармалад, бърза програма, сладък хляб- т.е кексове и млечен хляб. Но учудващо и за мен - дори и ръжено-пшеничен хляб става много хубав. :loveglasses: Само мармалад и кекс не съм пробвала да правя.
Сега само гледам кантара дали не се наддали на тегло...., че толкоз хляб се изяде...:D

Djemma
18.02.2007, 13:14
И на сестра ми е такава, искам на свекито за рождения ден да подарим и се чудя каква, но май пак ще е Аляска, Фиф няма във Варна, а мУлинекс е малка.

Венета Иванова
19.02.2007, 13:07
Ами да ти кажа , тук във форума имаше мнение, че силиконовите уплътнения на перките не държат много, но аз съм на принципа, че все пак е въпрос на късмет. Още повече, че е с три или две години гаранция. Действително някак си изчезнаха хлебопечките от магазините. И оттам не знаеха дали ще получават. късмет с избора и дано свекито й се зарадва!!!:idea:

Венета Иванова
19.02.2007, 13:09
Учудващо за мен вчера хляба по рецептата за бял хляб от книжката на "Аляска" се получи супер!!!:greeneye:

snejanka77
20.02.2007, 01:21
честита нова придобивка и от мен. не забравяй да споделиш с нас вкусните неща , които приготвяш.

s_la
23.02.2007, 10:46
"Аляска" - само такива има в Бургас. ТСМ-ът ни е много слаб откъм техника, а в Техномаркет все нямат хлебопечки.
Но е с 10 програми - за бял хляб, обикновен хляб, тесто за макарони , месене на тесто, мармалад, бърза програма, сладък хляб- т.е кексове и млечен хляб. Но учудващо и за мен - дори и ръжено-пшеничен хляб става много хубав. :loveglasses: Само мармалад и кекс не съм пробвала да правя.
Сега само гледам кантара дали не се наддали на тегло...., че толкоз хляб се изяде...:D

може ли да напишеш колко струва и с колко бъркалки е ?

Венета Иванова
23.02.2007, 15:36
С две бъркали .Била е на промоция от 130 лева - на 100-110 лв. мисля. Ще попитам пак мъжа ми.Но не е повече от 110 лева.

biridonchella
01.03.2007, 17:23
Здравейте. Искам и аз да се включа във вашия клуб на хлебопекарките. Имам машина Клатроник от около месец и май и двете не сме се спирали от тогава. Опитвах доста неща да правя, но съм пощуряла да опитам да направя и Панетоне. Прочетах рецептата на Djemma и смятам да я пробвам. А даже и закваска да правя. Та питането ми е - как да я сложа тази закваска - да я разтворя като мая, да я накъсам на парченца, или....Дайте идеи моля, а ако сте пробвали споделете опит. Djemma, в теб ми е надеждата за помощ:angel:

Венета Иванова
04.03.2007, 20:46
Вече набрах смелост и започнах да импровизирам с хлебопечката. Ето какво се оказа много добра комбинация - няколко рецепти накуп , като основата за хляба - брашно, мляко, сол, масло, захар и мая е от рецептите към книжката за хлебопечката "Аляска".
Хляб с маслини, лук и сирене

790 гр брашно
400 гр. прясно мляко
50 гр. масло
3 ч.л. сол
1 и половина ч.л. захар
11 гр суха мая
10-12 маслини
1 глава лук - последния път използвах червен лук и стана страхотно
50 гр- натрошено сирене
чубрица / шарена сол/
1 яйце
сусам
Приготовление:
Забележка - хлябът се пече на програма 1 - при мен това е програма за бял хляб - 1 250 гр, 3 ч и 25 мин.
Млякото се изсипва във формата за печене.
Прибавят се брашното, маслото, захарта, солта и маята, като се внимава солта да не се смеси с маята преди поставянето в пекарната.
Печката се наглася на съответната програма.
Докато трае месенето се задушават ситно нарязаният лук и маслините / за две-три минути в микровълновата/ , смесват се със сиренето и чубрицата /шарена сол/.
Леко се омесват и с 1 супена равна лъжица брашно за плътност. Ако има вода от задушаването на продуктите се отстранява.
При моята програма след 20 мин. от началото имам звуков сигнал да добавяне на допълнителните съставки - тогава добавям получената смес.
Пет минути преди започване на печенето вече втасалия хляб се намазва с разбито яйце и поръсва със сусам.

Венета Иванова
06.03.2007, 16:37
Аз имам програма "тесто за макарони" - ако някой има подобна програма и е работил с нея - може ли сподели как става тестото за макарони / какви са съставките му/ и как се оформят после? Предварително благодаря!:kissyou:

itek
06.03.2007, 16:46
Има специални машинки за макарони и спагети, но можеш да разточиш тестото за паста и да го нарежеш на тънки лентички и после се вари като всяка паста :D :D :D

Венета Иванова
06.03.2007, 18:34
:D :D :D

snejca
16.03.2007, 21:42
Имам въпрос към Джемма .Моята хлебопечка е от 97г. и нямам функция за козунак.Опитах да направя Панетоне ама нещо не ми се получава.Дали може само да се замеси в нея и после да си го печа отделно.Имам функции за нормален,френски пълнозърнест и тесто.Явно ми е старичка на модел ама нищо .Поне може да меси доста добре.Не че не мога и аз да меся,но е по-лесно и бързо.Искам да пробвам някой козунак ,но незнам точно каква рецепта да ползвам.Помощ момичета кулинарки.А иначе прави страхотен хляб де.

Valja
23.03.2007, 18:07
Козунак със стафиди и сусам

420 гр. брашно
100 мл прясно мляко
80 мл олио
100 гр. захар или 1 с.л. течен подсладител
3 яйца, от които 1 жълтък се оставя за намазване отгоре
1/4 кубче мая
1 пакетче стафиди, накиснати предварително в малко ром
2-3 ванилии
препечен сусам слагам вътре и преди печене намазвам с отделения жълтък и поръсвам отгоре сусам
Пече се на програма 1 - основна.
Хлебопекарната е Аляска.

elizamaria
23.03.2007, 18:46
Козунак със стафиди и сусам

420 гр. брашно
100 мл прясно мляко
80 мл олио
100 гр. захар или 1 с.л. течен подсладител
3 яйца, от които 1 жълтък се оставя за намазване отгоре
1/4 кубче мая
1 пакетче стафиди, накиснати предварително в малко ром
2-3 ванилии
препечен сусам слагам вътре и преди печене намазвам с отделения жълтък и поръсвам отгоре сусам
Пече се на програма 1 - основна.
Хлебопекарната е Аляска.

1/4 пакетче мая,горе-долу на какво количество суха мая отговарят?

Valja
23.03.2007, 19:47
1/4 пакетче мая,горе-долу на какво количество суха мая отговарят?

Ами по принцип, всички рецепти за хлебопекарната са за 1 пакетче суха мая, но аз слагам винаги по 1/4 кубче обикновена мая. Така че пробвай с едно пакетче суха.

elizamaria
23.03.2007, 20:33
Ами по принцип, всички рецепти за хлебопекарната са за 1 пакетче суха мая, но аз слагам винаги по 1/4 кубче обикновена мая. Така че пробвай с едно пакетче суха.

Не винаги рецептите са за 1 пакетче суха мая,при мен количеството мая е в зависимост от количеството тесто- 0,500 0,750 или 1 кг,и понеже не съм слагала друга мая,освен суха,затова попитах. Рецептата за козунака изглежда много примамлива и ще я пробвам.Благодаря за информацията:kissyou: :kissyou: :kissyou:

atinqnka
28.03.2007, 21:19
Момичета, запалихте ме с тази хлебопечка. На курс съм в София и в ТЦМ видях 2 вида машини - за 750 и 1200 г. Но ме шокира цената - 65 лв Не е ли много евтина?

anna77
04.04.2007, 15:58
Момичета,
Пробвах рецепта за козуначени кифлички на програма "Тесто за пици" (тоест само омесване и 3 втасвания). Стана страхотно тесто "на конци", което само оформих като кифлички, сложих мармалади, сладка (каквото имах), намазах с жълтък и изпекох без допълнително втасване. Станаха страхотни кифлички!!!
Днес ще пробвам и рецептата за козунак - пак на същата програма. Ако стане сполучлив - утре ще ви пусна и двете рецепти.

Marinera
11.04.2007, 12:56
Хора, искам и аз да ви питам може би глупав въпрос, но може ли да дадете малко инфо откъде сте си купили машините и каква е цената долу-горе? Знам, че преди имаше в Билла 2 вида по около 100-120 лв., сега по колко вървят? Не съм виждала да се продават по хипермаркетите за техника.

Valja
11.04.2007, 20:32
Моята е "Аляска" и е от Метро. Преди около 2 години беше на промоция - 85лв. Преди около 1 месец пак ги имаше - 95лв.

Djemma
12.04.2007, 12:16
Момичета, запалихте ме с тази хлебопечка. На курс съм в София и в ТЦМ видях 2 вида машини - за 750 и 1200 г. Но ме шокира цената - 65 лв Не е ли много евтина?

Не е евтина, Фифките са супер, много ги хвалят. Взимай си спокойно. Във форума на бг- мамма има много с такива и са супер доволни. Вземи си по-голямата, няма да съжаляваш.

nvvs
19.04.2007, 14:29
И аз се запалих , но обяснете на човек лаик-слагам продукти и вадя готов хляб. Така ли е или бъркам.:confused:

qni
19.04.2007, 15:38
Така е нищо не бъркаш nvvs .Хлебопечката меси ,там си набухва тестото и си се пече и накрая те вика да извадиш готовия хляб.

nvvs
19.04.2007, 15:59
qni, благодаря за бързия отговор. Не мога да повярвам , че няма да има месене, месене и пак месене.Само като си спомня колко време ми отне правенето на козунаци ....:(

atinqnka
20.04.2007, 08:01
Благодаря, Джема, и аз клоня към по голямата. Даже ми се иска да взема за мен и за дъщеря ми. Лек ден на всички.

Marinera
20.04.2007, 14:55
Май и аз трябва да си взема, понеже имам проблеми с набухването на тестото - обикновено не ми се получава :(, нямам достатъчно топли места. Снощи например правих фокача и стана като подметка. А имам много желание да пека домашни питки и хлябове. Не знам къде е това ТСМ, но ще го потърся. Благодаря ви за инфото.

liliya
20.04.2007, 17:04
Май и аз трябва да си взема, понеже имам проблеми с набухването на тестото - обикновено не ми се получава :(, нямам достатъчно топли места. Снощи например правих фокача и стана като подметка. А имам много желание да пека домашни питки и хлябове. Не знам къде е това ТСМ, но ще го потърся. Благодаря ви за инфото.

Аз използвам за набухване на тестото фурната на печката.Включвам я на
70-80 градуса да се загрее,след това изключвам и слагам тестото.Много е удобно,пробвай.:idea:

Marinera
20.04.2007, 19:01
Мерси за съвета :)

atinqnka
21.04.2007, 23:47
Аз не съм от София, но мога да ти кажа 2 магазина на ТСМ в които видях машини за хляб- на отсрещната страна на магазина за гоблени който е на Ст. Стамболов №8 но не с/у него, а малко по към пазара и другия е по улицата от Халите към пазара, мисля че беше не от страната на Халите а от другата. Май че много тъпо обеснение направих, дано да си разбрала.

nvvs
22.04.2007, 11:14
Помогнете! И аз се сдобих с хлебопечка , но нещо не се справям. Хляба остава суров вътре. Дайте съвет къде греша. Водата ли е много.

biridonchella
22.04.2007, 16:04
NVVS, може и това да е,водата да ти е дошла много. Напиши рецептата, която си ползвала и какъв тип брашно си сложила.
Не се отчайвай, аз успях от 4 път!

nvvs
23.04.2007, 13:57
biridonchella, благодаря за насърчителните думи. Продалжавам да пробвам , но вече ме взеха на базик. :( А рецептата е от книжката на хлебопечката за основен хляб , спазих всичко от... до , но вътре си остана на каша.Брашното което ползвам е тип 500.:confused:

biridonchella
23.04.2007, 14:43
Мда, питам защото и рецептата от мойта книжка не се получи нито веднъж и стигнах до извода, че рецептите не са за брашна като българските.
Аз имам Клатроник, ако и твоята е такава - не се мъчи. Грешката не е в теб, в рецепта има прекалено много вода. Аз ползвам тази рецепта, взех я от bg-mamma:
Бял хляб с яйце

източник: "Bread Machine, How to bake a perfect loaf"


За малък хляб ~500 гр :
1 яйце
вода (виж упътването)
375 гр (3 1/4 чаша) брашно
1 1/2 ч л захар
1 1/2 ч л сол
1 1/2 ч л масло
3/4 ч л суха мая


за среден хляб ~ 750 гр
1 яйце
вода (виж упътването)
500 гр (4 1/2 чашка) брашно
2 ч л захар
1 1/2 ч л сол
2 ст л масло
1 ч л суха мая
брашно колко да се поръси отгоре хляба

За голям хляб ~ 1000 гр
1 яйце
вода (виж упътването)
675 гр (6 чаши)брашно
1 с л захар
2 ч л сол
2 ч л масло
1 1/2 ч л суха мая
Упътването:Яйцето дава на обикновения хляб по богат вкус и красива златиста коричка

В рецептата са посочени съставки за три хляба с различно тегло, които са предвидени за различни видове машини за хляб.Също така грамажа на продуктите са дадени с различни мерки, затова въдете внимателни и ползвайте само един вид.

1. Сложете яйцето в мерителна кана и добавете количество вода толкова ,че да се получи :
240 мл вода ( 1 чаша ) за 500 гр
300 мл (1 1/3 чаша) за 750 гр
430 мл (1 7/8) за 1000 гр

2. Леко разбъркайте и изсипете в контейнера. Ако в упътването на вашата машина за хляб е казано, че маята трябва да се сложи първа, просто сменете реда в който вие добавяте в машината сухите и течните съставки.

3.Изсипете така брашно, че да покрива напълно водата. Сложете захар, сол и маслото в различни ъгли на формата. Направете дупка, което да не докосва водата и изспете маята.
Програма : Основен
Степен на препичане: СРЕДНО

Виж съотношението вода/брашно и пробвай смело. Ако имаш въпроси - питай, и почерпи тези дето те бъзикат сега:kissyou:

Marinera
23.04.2007, 16:05
Аз не съм от София, но мога да ти кажа 2 магазина на ТСМ в които видях машини за хляб- на отсрещната страна на магазина за гоблени който е на Ст. Стамболов №8 но не с/у него, а малко по към пазара и другия е по улицата от Халите към пазара, мисля че беше не от страната на Халите а от другата. Май че много тъпо обеснение направих, дано да си разбрала.
Благодаря ти, поне най-общо схванах къде се намират, като тръгна да търся, предполагам, ще ги намеря. :)

nvvs
23.04.2007, 16:36
biridonchella, много ти благодаря за изчерпателните обяснения и рецепти.:blueflow: Ще пробвам и по твоя начин и ако има проблен пак ще ви тормозя.:idea:

dilaila_11
08.10.2007, 16:51
Вижте какво ми попадна. Изглежда вкусно.

Ябълков хляб

1 ч. ч. прясно мляко
1/4 ч.ч. олио
2 с. л. захар
1/2 ч. л. канела
1 1/2 ч. л. сол
3 ч. ч. брашно
2 1/2 ч. л. мая
1 1/3 ч. ч. ябълки, обелени и настъргани

Всички съставки се прибавят в указания ред, като ябълките се прибавят с течните съставки.

peteto
15.10.2007, 14:38
hello

dilaila_11
10.11.2007, 22:04
Здравейте, от няколко години имаме хлебопекарна, но не е представлявала интерес за мене. Аз сега съм почти на 19. Та да ви се похваля от изввестно време реших да се науча да действам с нея и след 3 неуспешни опита днес реших да пробвам пак и излезе хубав хляб. Най-сетне.

delhina
13.12.2007, 16:01
Здравейте!Искам и аз да се похваля...имам си хлебопекарна и не съм купувала хляб,всеки ден меси и прави...чуден хляб.Много съм доволна и въобще не съжалявам за придобивката си.Много трудно ми беше само грамажа на някои продукти,но сега си купих и електронна везна и всичко е наред.Не знам да не прозвучи като реклама,но си е купих за 20лв от Кауфланд .Тази седмица са на промоция.:kissyou:

lili
13.12.2007, 18:53
Само 20лв? Каква марка е?

zldi
17.12.2007, 11:50
В кауфланд машините за хляб са на цена 79,99лв и са някаква нова марка - PRIMA CASA
-ваничка с тефлоново покритие
-ненагряваща се повърхност
- експресна програма за печене на хляб за 1 час, 13 часов таймер
- за 1,25 кг хляб
- мощност 100W

Някой чувал ли е за тях.

lucy
07.04.2008, 13:34
Да, прави се оказахте за царевичното брашно, ама кой да чете предварително :( Стутка се и на нищо не заприлича:( Явно трябва да се намали драстично количеството, но колко точно - как да го уцеля :crazy: Иначе с такъв мерак исках за обяд да имаме царевичен хляб ... :(

vania.kaimska
28.04.2008, 18:56
Да се похваляяяя!Купих си хлебопекарна.Доста пъти изчетох темата преди да си я купя.Вслушах се в съветите на Джема относно характеристиките на машината .Взен си Мулинекс с отложен старт,до 1кг. и звуков сигнал.Още първият хляб който изпекох по ваши рецепти стана разкошен.Сега пека Нежен хляб,по рецептата на Джема.Ще пиша дали е станал хубав.:idea:

marji
28.04.2008, 20:00
Аз също имам хлебопечка - подари ми я майки ми за 8 март. "Оптима" - от Телемаркет.:gipsy: Много съм доволна, макар че в началото изхабих доста продукти, спазвайки приложените към уреда рецепти. Дори бях стигнала до извода, че хлебопечката ми нещо е дефектна. Но като изчетох внимателно цялата тази тема и пробвах някои от вашите рецепти, останах очарована от резултатите. Незаменим помощник е тази хлебопечка, стига да се спазва дозировката на продуктите. :idea:Вече се снабдих и с типово брашно, както и с една специална смес за селски хляб, тъй като съпругът ми е диабетик и не яде бял хляб. Опитахме и Панетоне по Великденските празници. Единственият ми проблем остава това, че нямам домашна везна и ми е трудно да определям грамажа на продуктите. Някъде бях чела, че една чаена чаша - 200 мл, се равнява на 240 гр., а една супена лъжица - на 30 гр. Как мислите, вярно ли е това?:confused:

vania.kaimska
29.04.2008, 12:27
Аз лично използвам мерителната чаша и лъжичка които са към машината и досега нямам провал,за което много се радвам.

elizamaria
29.04.2008, 16:03
Когато си купих хлебопечката,си купих и кухненско кантарче от Технополис.Мери до 2 кг и е супер-удобно за брашното специално,а и беше на съвсем приемлива цена 8.00 или 9.00 лв,нещо такова:kissyou:

Много провали ми е спестило милото кантарче :idea:

lucy
19.05.2008, 02:33
Момичета, дайте прилична рецепта за хляб с царевично брашно :(
Не ми се опитва вече метода проба-грешка! :(

galia69
28.05.2008, 12:47
Момичета да ви се похваля току що си купих и аз хлебопекарна .Втора употреба е внос от Германия elta BA123 направо е чисто нова и е само за 40лв има си книжка но като не знам нито немски нито английски ще трябва да търся накой да ми помогне с превода на книжката че гледам като индианец пишеща машина .Разбрах че е с 10 програми и е за хляб 1.000-1.250гр.може и мармалад да вари .Втора смяна съм и оставям разглеждането и за довечера заедно с половинката ще видим какво ще измислим а очаквам и от вас помощ ако някой има такава .Това ми излезе от търсачката
http://www.etc-shop.de/_py_Artikelansicht/a-1721/ReferrerIDQQ3/

galia69
31.05.2008, 15:14
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250588
това е първото ми тесто омесено в новата придобивка чудна пица стана .Днес ще пека хляб да видим как ще стане .

sLaV
03.06.2008, 17:24
Купих си и аз хлебопекачка, страхотна машина, много съм доволна! Моето семейство също! Германска, с отложен старт, 12 програми, за 750, 1000 и 1250 г хляб.

galia69, купих си я от Германия, но не е точно като твоята марка, но ако мога с нещо да ти помогна, пиши! Предполагам, че програмите са подобни на моята и твоята.

Правих вече доста хлябове, белия става перфектен, когато мога ще го снимам. Но нещо не ми става черен хляб, пробвах с ръжено брашно - пълен провал, с типово също... Моля ви кажете сполучлива рецепта за някакъв черен хляб! И на коя програма го печете?

Правих Хляб с лук на Valja, стана много вкусен и сполучлив! Белия хляб ми хареса най-много по рецептата на sladka hapka :
500 г. брашно
300 мл. вода
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1 1/2 ч.л. суха мая или 1/4 кубче прясна
3 с.л. олио

veni_3000
03.06.2008, 17:47
Момичета да ви се похваля току що си купих и аз хлебопекарна .Втора употреба е внос от Германия elta BA123 направо е чисто нова и е само за 40лв има си книжка но като не знам нито немски нито английски ще трябва да търся накой да ми помогне с превода на книжката че гледам като индианец пишеща машина .Разбрах че е с 10 програми и е за хляб 1.000-1.250гр.може и мармалад да вари .Втора смяна съм и оставям разглеждането и за довечера заедно с половинката ще видим какво ще измислим а очаквам и от вас помощ ако някой има такава .Това ми излезе от търсачката
http://www.etc-shop.de/_py_Artikelansicht/a-1721/ReferrerIDQQ3/
Моята е същата марка и парите са нещо подобно но пък съм много доволна от машинката.Прави страхотен хляб ,моята е по различена от твоята ако искаш утре ще я снимам и ще я покажа.

galia69
03.06.2008, 18:50
Да се похваля изпекох успешно и хляб в събота но ми се зареждаха батериите на фотоапарата и докато да се усетя от хляба останало едно малко парченце даже го скрих за да го покажа на майка и татко че те са малко скептични към такива уреди .Много съм доволна от придобивката в неделя месих пак тесто за пица даже едни приятели бяха в къщи че и тях зарибих с демонстрацията на хлебопекарната и след това с дегустацията на пицата .
Благодаря ви момичета и момчета за предложената помощ но една майка от форума бг-мама има същата и ми обясни стъпка по стъпка какво да правя и ми даде същата рецепта като тази дадена от sLaV единствено не ми хареса коричката отгоре че не е много хубаво препечена но и така не му простихме хапнахме си го сладко сладко и за снимка не остана :D

did_tag
17.06.2008, 16:07
И на мене ми купиха хлебопекарна. Даже е пробвах, с рецептата от книжката /дозата за брашното на окомер/ и даже взе, че стана. Някой хора ме обявиха за смахната:D, защото си снимах първия хляб за да Ви се похваля, но ......това е тема на друг разговор.:kissyou:

Desislava Neikova
17.06.2008, 16:20
от много време искам да си купя машина за хляб но не мога да се реша

veni_3000
17.06.2008, 18:13
Купувай и не мисли ,супер удобно нещо.В началото като я купих стоя една година без да я ползвам навряна в един кашон .А сега почти не меся на ръка и я използва постоянно.

svetlina
17.06.2008, 20:02
Хляба ти изглежда много добре, особено като за първи опит!:clap: И при нас така се получи с машината - купихме я с голямо желание, после имаше един период на престояване, а сега взехме да я ползваме по-честичко!

vania.kaimska
17.06.2008, 21:35
Откакто си купихме машината да ви кажа честно хляб не сме купували.Използвам я всеки ден.

did_tag
19.06.2008, 17:30
Вижте какво открих::kissyou:

http://store1.data.bg/gato/Recipe%20for%20Breadmaker.htm#_Toc102190823

mladenka
19.06.2008, 17:54
Благодаря! :kissyou: Ако не беше този форум, нямаше да си купя хлебопекарна. Много съм доволна, почти не купувам вече готов хляб

did_tag
29.08.2008, 16:01
След доста време все пак си получих обещаната безплатна книжка с рецепти за Moulinex хлебопечка и бързам да ги споделя с Вас, :kissyou::

http://dianaat.multiply.com/video/item/220/breadmaker_BG_98_pages.rar

Katerina
17.12.2008, 20:13
:hello:От доста време се каня да си купя хлебопечка,но не мога да реша каква.Някой има ли хлебопечка FIRST?Има 12 програми и отложен старт.
Моля, дайте ми съвет,ако някой ползва такава хлебопечка.:kissyou:

Katerina
16.01.2009, 13:14
:DДа се похваля вече имам хлебопечка FIF.Запалих се по хлебопечките от форума.При първа възможност ще покажа какво съм сътворила.:kissyou:

Katerina
18.01.2009, 14:46
:D Това са първият ми хляб и козунак.Ползвах вашите рецепти.Страхотни сте!
ЧЕРПЯ ВСИЧКИ:coffee::cookies:

sunnyto
21.01.2009, 12:39
Хляб с мащерка и босилек
Продукти:500гр. брашно, 1 яйце, 1 1/4ч.ч топло мляко, 4с.л. маргарин, сол, захар, 1 пак.мая/суха/, 1с.л. мащерка, 1 с.л. босилек.
Приготовление:Слагам всичко в хлебопечката и избирам програма експрес.
http://i077.radikal.ru/0901/1e/3f41824dabe2t.jpg (http://radikal.ru/F/i077.radikal.ru/0901/1e/3f41824dabe2.jpg.html) http://s54.radikal.ru/i146/0901/06/81a64412cc76t.jpg (http://radikal.ru/F/s54.radikal.ru/i146/0901/06/81a64412cc76.jpg.html) http://s39.radikal.ru/i085/0901/8b/8fc03779c799t.jpg (http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i085/0901/8b/8fc03779c799.jpg.html)
Бон Апетй:kissyou:

ili6107
04.02.2009, 16:42
Да се включа и аз в коментариите. Имам Мулинекса от 09.01.2009. Много съм доволна. Е, в началото имаше провали. Сега правя по следната рецепта 1 кг хляб
330 мл топла вода, 2 с.л. /30 мл/ олио, 605 г брашно, 2 с.л. сухо мляко, 1с.л. захар, 1и1/2 ч.л. сол, 1 и 1/2 ч.л. суха мая. Пека на препечена коричка - 3,18 часа. Хлябът става разкошен! Който го е опитал му се подпалиха фитилите за такава машина

sunnyto
05.02.2009, 16:29
Много благодаря за рецептата на лучения хляб стана страхотен:kissyou:
118792

Mucka
07.02.2009, 09:40
Здравейте!!
От вчера имам хлебопекарна Мулинекс,която е за 500гр хляб,750 и 1кг.Вчера се опитах да нарпавя хляб по рецептата по книжката с 605гр брашно,но не ми се получи. :shy2: Хлътна,вътре стана степав(недоизпечен),а уж всичко спазвах.
Към хлебопекарната имаше и мерилки.Едната от тях беше чашка,разграфена за мл и едно друго разграфение-100,200,300.Мисля,че е грамажа брашно.Да не би да съм объркала грамажа брашно,като го мерих по него?Как по друг начин да измеря 605гр брашно?
Ох незнам,с такъв мерак я взех,а ми се подкастриха крилцата като видях,че не стана :(

ili6107
07.02.2009, 09:51
Аз тегля на електронна везничка. Купих си я заедно с пекарната. Правя хляба само по тази рецепта и става много хубав. В началото и при мен имаше провали, но вече всичко е наред. Така че дерзай! Ще успееш!

Katerina
07.02.2009, 15:58
Mucka,аз също имам от скоро хлебопечка и също имах провали.Претеглянето на брашното е добре да се прави на електронна везничка.В тази тема пост 166 е даден линк с рецепти за хлебопечка.Разгледай ги.Правих няколко вида хляб и стана добре.Успех!:kissyou:

Mucka
07.02.2009, 23:03
Мерси за отговорите,много сте мили
Днес (понеже се заинатих) го наравих пак,Оказа се,че поървия път съм сложила по-малко брашно(защото съм го мерила с решната мярка).От свекърва ми имам едни рецепти чаена чаша със захар,олио,збрашно и т.н. колко тежат.От там видях колко гр. в чаени чаши да ми е брашното.Една чаша,с вместимост 200мл събира 120гр брашно.
И ...стана идеален!Имах гости-ометахме го!!!!
Благодаря ви!

Katerina
11.02.2009, 11:03
::D Най-после успях да направя качествен хляб.Ползвах рецептата на ili6 107.
От мен добавих 1 яйце и слънчоглед.
Момичета,искам да предложа при даване на рецепти да пишем освен програмата и часовете ,за които е приготвен хляба.Разбира се ,ако сте съгласни.Това е важно за хора без опит с хлебопечката,като мен.
Желая успехи в кулинарното изкуство!:kissyou:

ili6107
11.02.2009, 12:11
::D Най-после успях да направя качествен хляб.Ползвах рецептата на ili6 107.
От мен добавих 1 яйце и слънчоглед.
Момичета,искам да предложа при даване на рецепти да пишем освен програмата и часовете ,за които е приготвен хляба.Разбира се ,ако сте съгласни.Това е важно за хора без опит с хлебопечката,като мен.
Желая успехи в кулинарното изкуство!:kissyou:
БРАВО, КАТЕРИНА! Аз не съм пробвала с яйце. Не се ли налага да увеличиш малко брашното или пък данамалиш водата. Все пак това е течност.

Katerina
11.02.2009, 23:19
ili6 107,не съм добавяла повече брьшно и все пак се получи.Благодаря за рецептата.Няколко дни поред правя от този хляб.В къщи всички го харесаха.
Искам да помоля по-опитните да обяснат малко по-подробно за омесването на козунак.Благодаря предварително на всички,които се отзоват.:kissyou: