PDA

Покажи пълната версия : Някой да е виждал ...



werty
12.10.2005, 19:52
Някой да е виждал къде в България се шият такива карета?

nellli
12.10.2005, 20:28
Почитател съм ка каретата и имамокол 20 ушити, но това ми прилича на тъкано и ми се струва, че съм виждала нещо подобно в магазин за килими във Варна, май беше на Сливенска фирма.

werty
12.10.2005, 20:55
Nelli, бродирано е.. не си личи мн от снимката.. Ще се опитам да намеря нещо, снимано от по-близо.. Та продавачът ми каза, че се бродират в България и на мен ми стана интересно :?

Renny
12.10.2005, 21:05
Това не спада ли повече към бродерии? :?

Да видим по-близка снимка, може би ще преместя темата.

werty
12.10.2005, 22:08
Не мога да намеря по-близо.. Само щампирана основа отблизо мога да покажа.

dalia
13.10.2005, 19:21
Аз съм от Сливен и мога да проверя дали тук наистина се произвеждат такива карета.Имаме завод в които се тачат килими но за карета не знам.Когато проверя ще ви отговоря.

werty
14.10.2005, 00:16
Те само се бродират в България...

Araxna
25.10.2005, 14:56
Някои от тези на първата снимка ми приличат на Плевенска шевица, те са с геометрични мотиви с тъмни цветове, но това с розите няма нищо общо с плевенската шевица.

Lyubka
25.10.2005, 15:08
Съжалявам, 4е фотоапарата ми е повреден, защото майка ми е бродира подобни карета и няма как да ги покажа.

didi71
25.10.2005, 15:33
Не ви ли прилича това на руски мотиви? Може само да се шият в България а да се изнасят в друга страна :?

werty
25.10.2005, 16:10
В Гърция се продават за гръцки... Но там ми казаха, че се шият в България. И ми стана чудно :?

Astrelaan
25.10.2005, 17:21
Продават се за гръцки ,защото гръцки фирми използват евтината работна ръка в България.Има куп подобни фирми-набират се ,чрез обяви във вестници желаещи,раздава им се конци и панама-със щампа естествено и се заплаща на парче,след като естествено се мине през качествения контрол:)После се продават тук за оригинален гръцки продукт на неориентираните туристи в Монастираки или курортните центрове.Така се прави и с макрамето междувпрочем,а и с дрехите и с много други продукти.Повечето от леката промишленост на Гърция е изнесена в България,Македония,Албания.Евтина и изобилна работна ръка,послушни работници,в БГ едва ли някой надига глава-все пак повечето са закърмени с поговорката,че наведена глава сабя не я сече:)
Да не ви казвам ,че повечето продукти на които пише "произведено в Гърция" си е чиста лъжа.Внасят се примерно разни неща от страни като Китай,Индонезия,Полша ,Румъния и т.н сменят им се етикетите и после купувача се чуди защо уж е купил оригинални пирони или латекс примерно пък те по-лоши и от най-евтините български:)

dalia
28.10.2005, 12:15
Werty разпитах моите познати но никой от тях не знае тук в сливен да се правят такива карета.Съжалявам че не мога да ти помогна. :twisted:
Ако разбера нещо ново ще пиша пак.

Renny
28.10.2005, 12:27
Като видях тази щампа, веднага ми напомни на щампите които навремето разни фирми даваха за надомна работа. Изделията наистина бяха предназначени за Гърция. Аз ших такава преди около 10-12 години когато бях още ученичка, да си изкарам малко пари за лятото..

За другите бродерии нищо не мога да кажа...не ми изглеждат познато.

Ducky
28.10.2005, 13:25
Майка ми шиеше едно време такива. Имам много като "чейз", ама къде да ги слагам. Трябва да ги пазя да не се изцапат ( панамата трудно се пере и глади). А и конците избеляват и се прокъсват. Слагах на телевизорите да се пази екрана, ама всеки път като се пусне телевизор да се маха карето:) Имам доста, ще снимам тези дни с фотоапатат де що имам и ще покажа. А ще питам и мама дали пази модели, ако някой иска. Тя ги взимаше от списания - Жената днес, Божур, Журнал Мода и т.н. Не си спомням повече имена.
В София съм виждала около "Александър Невски" да продават на масите.

nev_ri
28.10.2005, 22:22
Подобни карета и аз имам както каза Ducky шиехме ги za ,,чеиз" това беше преди 20 години тогава бях ученичка , нямам такъв фото апарат за да ви ги покажа,а конците кадето съм шила бяха копринени

Anonymous
07.11.2005, 12:01
Майка ми шиеше едно време такива. Имам много като "чейз", ама къде да ги слагам. Трябва да ги пазя да не се изцапат ( панамата трудно се пере и глади). А и конците избеляват и се прокъсват. Слагах на телевизорите да се пази екрана, ама всеки път като се пусне телевизор да се маха карето:) Имам доста, ще снимам тези дни с фотоапатат де що имам и ще покажа. А ще питам и мама дали пази модели, ако някой иска. Тя ги взимаше от списания - Жената днес, Божур, Журнал Мода и т.н. Не си спомням повече имена.
В София съм виждала около "Александър Невски" да продават на масите.
да,наистина в С-я около "Ал Невски" по сергиите ги продават,но и през лятото-на морето също-много.В Несебър и в морската градина на Варна е пълно,но цените са кошмарни/за мен,щото мога да си го направя/.А за гърците сте прави-евтина работна ръка и ...нахалство и наглост имат в излишък,милите ни съседи!Хойках доста,но уверявам ви-по-кадърна и изобретателна от българката не видях!Мислех,че вие-младото поколение ,не се впечатлявате много от такива неща,нито,че можете да ги направите.Приятно съм изненадана-дори и от този сайт и наистина се радвам,че хващате куките или иглата.Може би наистина красотата ще спаси света?!Поздрави на всички ви и много творчески успехи!маммаМ

navona
31.01.2006, 15:37
:hello:
Тези карета / или покривки / наистина се шият в България ,със сигурност знам , че във Видин и в Берковица , надомно шият много жени. Имам познати , които шият. Много е трудоемко , а заплащането не е адекватно.

katya
10.05.2006, 21:46
в сливен не се произвеждат такива карета.такът се килими.

pepina
02.07.2006, 15:45
http://iceflames.supremeserver20.com/files/4_108.jpg
janet e публикувала нещо такова :idea:

Daniella
31.07.2006, 13:51
http://iceflames.supremeserver20.com/files/4_108.jpg
janet e публикувала нещо такова :idea:
Страхотно е.
Като ученичка доста карета изших, след като се омъжих- доста подарих на свекърва и снахи, да се радват, нали са чужденки...
Сега шия гоблени, но пак започнах да проявявам интерес към каретата и различни български шевици. Обикновено ги подарявам, но понякога успявам и да продяам някое за прилична сума, докато с гоблените е по-трудно.
Забелязвам засилен интерес към българската шевища в чужбина и това ме радва. Даже съм научила шведкит от рода на мъжа ми как се шие каре...много е весело, сега като се прибера имаме за какво да си говорим (освен за манджи, мъже, деца и клюки) времето минава бързо и по-весело.

Lolita
27.12.2006, 22:30
Здравейте,аз съм от Тутракан.Каретата на снимката много приличат на карето, което шия в момента.Предложиха ми го, като надомна работа и аз се съгласих, та да изкарам и аз някой лев.Жената, която ми го предложи ги пласира в Гърция.
Ако има такива,като мен(работещи за подобни фирми) моля пишете!

Nana
28.12.2006, 09:32
Как ги шиете - бода/бодовете, основата какви са?

skorpion
28.12.2006, 21:29
Тук, във Видин имам познати, които също шият такива карета за Гърция.Те ги шият с кръстат бод. Не е много лесно и се оплакват, че често не им стигат конците.аз по едно време мислех да отида и да взема подобно каре , но така и още не съм стигнала до там.Иначе, добре е, че се плаща, вярно - малко, но не е като нашите фирми за гоблени-фантоми

snejanka77
08.01.2007, 13:53
наистина много гръцки фирми дават надомна работа и плащат ,макар и със закъснение. само че зная , че сумата е малка и не зная дали си заслужава труда.иначе се шие кръстат бод и трябва да се спазва посоката на кръстчетата - горната половина на кръстчето да е в една посока на цялата покривка.

skarlet_x
17.01.2007, 12:40
Как ги шиете - бода/бодовете, основата какви са?
Това е типична Българска цветна бродерия.Шие се с кръстат бод, конците са тип мулине, плат- панама.Има и бяла бродерия, която в повечето случаи е рязана.

garfild13
10.10.2008, 22:13
Зравейте! Търся си каре за надомна работа да шия.Някой може ли да мидаде координати за връзка и как да съм сигурна,че ше си получа парите за труда?Благодаря!

venipetgab
11.10.2008, 20:33
Аз също търся надомна работа и ако някой знае може да ми пише.

vanina5860
12.10.2008, 02:35
Момичета, познавам две-три жени, които шият за гръцка фирма. Каретата се шият кръстат бод и няма празно място, а се изпълват целите с шев.Основата е като канавата, но по ситна.Виждала съм в София в магазин - казва се стремин.На нещо подобно е.Плащат им по 200 лева, но като имам в предвид едно каре с толкова шев, че се шие за няколко месеца, а има и много контури-помислете си дали си заслужава труда:(:confused:

asenowa
04.11.2008, 15:00
Да!
В България се шият каретата, за които говорите. аз съм ушила поне 20 -тина от тях.
За едно каре в Гърция се плащат луди пари, а в България за ушиването му заплащането е смешно - 200лв. макс. при размер 140/140см

tianiira
09.11.2008, 18:21
za men izob6to ne si zaslujava

liliq1985
02.07.2009, 22:30
zdraveite,
znaeteli nqkoi da gi kupuva :?:
, imam edin komplekt gotovi(dve salfetki,ti6laifer i golqmo kare).I kolko pari dava?
Predvaritelno blagodarq za informaciqta!:clap:

ivelina70
29.12.2010, 19:38
Тъй като не знаех къде да го поместя го слагам тук.Ако спамя ми изтрийте поста.Може би всички вече са го видя ли,но аз го пускам тук.Вижте едно произведение на изкуството на мен лично мн ме впечатли. http://www.vbox7.com/play:3b356962 :clap::clap::clap:

veni_3000
29.12.2010, 21:01
Тъй като не знаех къде да го поместя го слагам тук.Ако спамя ми изтрийте поста.Може би всички вече са го видя ли,но аз го пускам тук.Вижте едно произведение на изкуството на мен лично мн ме впечатли. http://www.vbox7.com/play:3b356962 :clap::clap::clap:
Това беше супер и от мене:clap: