PDA

Покажи пълната версия : а как се отнасят вашите половинки към гоблените



viking
29.01.2007, 12:16
Моят съпруг се отнася с търпение, шия когато гледа мачове и не му преча, но явно не одобрява харченето на "излишни пари" за конци и рамки и пр.

kristina
29.01.2007, 12:37
Моя мъж ме юрка да шия по бързо за да види крайния резултат.Той е толкова запален колкото и аз нищо че не шие.И никога не ми е отказал пари за гоблен.Направо щастливка.

фурияІ65
29.01.2007, 12:39
Срещам разбиране и подкрепа,даже на темата гоблени е много запален,но само да се любува на готовия продукт.Така и неможах да го запаля да шие.Благодарение на неговата подкрепа се радвам на хобито си.:D

viking
29.01.2007, 15:20
блазе ви за такива мъже

sLaV
29.01.2007, 15:42
Моя съпруг ме подкрепя изцяло в моето хоби- радва се на него, колкото и аз! Говоря спокойно с него за гоблени, показвам му различни неща, разглежда, интересува се, макар че не шие. Никога не ми е отказал нищо, свързано с гоблените, било то конци, гоблен или нещо друго! Възхищава се на моите творения искрено! Радвам се, че е така положително настроен към моето хоби, защото така и аз се чувствам щастлива и спокойна, когато шия или когато трябва да си купя някакви материали за шиене или готов комлект гоблен!
Благодарна съм, че ме подкрепя в моето хоби! Заслужава много :kissyou: :D

viking, не се притеснявай! Твоята половинка ще свикне с времето и може би ще промени своето отношение! Хората малко или много се променят с времето и годините, нали живота ни прави по-мъдри...:-|

NIA
29.01.2007, 17:13
Да споделя и аз - мъжът ми не само ме подкрепя,но бих казала,че и е активен участник в създаването на гоблените. Не ,той не шие,дори незнае иглата как се вдява :D , но той ми разпечатва схемите,купува ми конците и панамата /с "рейсова" заповед , разбира се/. Дори в някои случаи избира сам рамките,ака не сме двамата заедно. Има добър вкус и изцяло му се доверявам. А и няма как да е другояче след толкова години съвместен живот. Дори не ми се сърди,когато понякога не съм сготвила бързайки да ушия нещо спешно. Прави си сандвичи, дори и на мен.
Само не ми завиждайте де!...:idea:

leti_at
29.01.2007, 20:51
Здравейте, моят съпруг също много ми се радва.Разбрали сме се аз шия, той плаща рамките на гоблените....По различни поводи ми подарява гоблени.Много ми е готин...Малко мрънка, когато аз цял ден съм бродирала и няма нищо за ядене...ама после отива до могазина и взима нещо....Докато преди да се омъжа, баща ми много се дразнеше, непрекъснато ми говореше:"Толкова ли нямаш друга работа, та си седнала да ми бродираш!!!"Много се изнервях!Сега съм си щастлива!!!
Голяма зарибявка са тези гоблени,покрай мен цялото семейство се запали и всички много ми се радват.Само чакат нещо да довърша и настава радост!!!:clap:

petkova26
29.01.2007, 22:55
Моят съпруг е много добър и готин :kissyou: и изцяло ме подкрепя за гоблените.:clap: :clap: :clap:

sweety
30.01.2007, 00:17
Аз макар и да не съм омъжена имам приятел, който много ме подкрепя. Даже покрай мен и той се зарази и си взе едно малко зимно гобленче, което в момента краси стаята му и откакто го уши много повече уважава хобито :) За предния Св. Валентин получих от него най-милия подарък в живота ми - беше избродирал гобленче със сърчица, но понеже не беше успял да намери ключа, а само схемата на гобленчето сам беше избрал и цветовете и го беше шил всеки ден през нощта когато не сме заедно, това беше и е най-прекрасния подарък, който съм получавала досега и в момента това гобленче виси рамкирано над бюрото ми :lady:

sneji
30.01.2007, 09:44
Аз също получавам изцяло подкрепата на съпруга си-купувам си това,което ми трябва за гоблен,понякога двамата избираме гоблена:D,а за избор на рамка задължително сме двамата.Никога не ми е отказвал нещо свързано с моето "скъпо хоби":D .Дано само не се премисли......:idea:

st_dobri
30.01.2007, 09:52
аз съм и ДА и НЕ - не ми пречи, не се сърди, понякога се интересува как върви и ако гоблена е на видимо място с интерес се заглежда. вече е научил, че има различни бодове и с даже ги е обсъждал (почти професионално) с една съседка, която даже не е разбрала, че той не знае как се правят :D само е чувал 1:1, 1:2, 1:4, кръстчета, френски възли и т.н.
да не забравя да го похваля, слага ми рамките - избира ги сам или понякога заедно, случвало се е да ме подръчква да свърша нещото, което работя, защото вече е харесал рамка :gipsy:
но откакто разбра, че в шкафовете има общо 18 започнати и нови гоблени (това беше изненада и за мен) отказва да ми купи нови :cry:

viking
30.01.2007, 11:33
:clap: браво на вашите мъже

просто ми е интересно за разнообразие няма ли някой да се оплаче че мъжът или приятеля не споделя това хоби и се възмущава ако не е сготвено заради прекараното в шиене време.
А разказа на Суити направо ме трогна.:kissyou:

sweety
30.01.2007, 11:42
Ооо viking, разнообразие мога да кажа, че все пак не живея с приятеля си и въпреки, че съм сигурна, че и тогава ще ме подкрепя да шия, ако разбере, че не съм сготвила заради гоблените, ще спя на хотел :D :gipsy:

st_dobri
30.01.2007, 11:55
:( съжалявам Викинг, не мога да те зарадвам, моя хубавец може да готви и когато нищо не съм приготвила (а понякога и при сготвена вечеря) той приготвя нещо и не се мръщи. все пак гледам да не прекалявам :gipsy:

veni_3000
30.01.2007, 16:28
Моя съпруг не е много очарован от моето хоби,не че ми забранява да шия ама усещанито ми е че не е особенно доволен ако "случайно" не съм наготвила.На мене не че много ми пука :smokin: ,в началото се опита да прави изречения но разбра че няма кой да го чуе и сега има негласно споразумение когато шия да не ме закача защото става лошо "за него де".:D

mimka
30.01.2007, 18:37
Е , момичета, аз също съм от щастливките. Моят съпруг също не шие, но се радва на всеки мой ушит гоблен:kissyou: .Само понякога ми прави забележка , че шиенето на лампа ще ми навреди на очите :greeneye: , но когато му покажа ушития гоблен"омеква" и само промърморва"И все пак не ший вечер".Но това е от обич към мен и не се сърдя:kissyou: :kissyou:

pmihova
01.02.2007, 23:53
Шиенето е прекрасен повод за него да окупира компютъра. Харесва му, че шия. Предпочита го пред "занимаване с глупости" тоест да излизам някъде по нощята... сакън да не ме открадне някой хехе http://www.kolobok.us/smiles/light_skin/girl_witch.gif

sineokata
02.02.2007, 00:03
Никои не ми се бърка старая се да не прекалявам.:oops:

pepina
02.02.2007, 12:00
Моя съпруг ме подкрепя изцяло.Разглеждаме заедно каталози за да изберем
следващия гоблен ,вкусовете ни са много еднакви с малки изключения:idea:
Дори няма търпение да види крайния резултат.Често ми купува гобленчета
за подарък .Когато съм заета ,той носи гоблена за да го поставят в рамка
и толкова добре подбира рамката и паспартуто ,че се получава невероятно:kissyou: Като се има в предвид ,че е коп.специалист е голям естет.Истински ценител на красотата и меценат:D Затова аз се чувствам добре и работата ми спори!
Пожелавам на всеки такъв мъж!

julito
02.02.2007, 14:55
Моят мъж приема хобито ми много добре. Дори се шегувахме, че така не му е "толкова съвестно" като висне на компа. Знае, че аз си се занимавам и не ми е скучно. Така всеки се забавлява и прави, това което му харесва и сме заедно.
А иначе дядо ми ревнуваше баба ми като почнеше да плете или да се занимава с нещо си такова, че не му обръща внимание - много се сърдеше :)

deyna
03.02.2007, 15:29
моят в началото се нервираше но след като видя два-три които му допаднаха започна да пита какво шия,което страшно ме зарадва.все пак заслужава си да оценят труда ти дори и да са мъже нали?извинявам се на мъжете които шият те са не по добри от нас!!!!

st_dobri
03.02.2007, 15:40
:confused: и не по-лоши Дейна - и не по-лоши :idea:

аз лично не мога да различа гоблен шит от мъж от тези шити от жена, а и нали сме хванали една и съща краста :D

а за харесването на гоблени - и моя хареса нколко и чака да види кога ще ги ушия, няма да казвам какво е харесал, че ме хваща страх само от мисълта за тях - огромни и с много цветове май казва всичко.
поне докато обещавам да ги ушия е търпелив и съпричастен със занимавката ми.

deyna
03.02.2007, 16:36
много си права.виждала съм красоти ушити от мъже...неверотни са .не напразно предварително се извиних

lari
03.02.2007, 17:33
Моят съпруг не е абсолютен привърженик на гоблените , ноникога не ми е забранявал или не се е сърдил ,когато им отделям повече внимание . Никога не ми е отказвал да си купя определен гоблен или да сложа някой ешит в рамка Дори двамата измисляме място ,къде да го закачим . Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . :( Вие как мислите :confused:

Mermaid
05.02.2007, 10:43
Моят мил съпруг много ме разсмива :) Докато шия, той идва и като любопитно хлапе си вре носа в схемата, после гледа какво точно шия и започва да задава въпроси :) Хахаха :) Много е сладък!

viking
05.02.2007, 11:44
Моят съпруг не е абсолютен привърженик на гоблените , ноникога не ми е забранявал или не се е сърдил ,когато им отделям повече внимание . Никога не ми е отказвал да си купя определен гоблен или да сложа някой ешит в рамка Дори двамата измисляме място ,къде да го закачим . Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . :( Вие как мислите :confused:


според мен е творчество, ние прекарваме с месеци над гоблена за да добие завършения си вид, нищо че използваме картини създадени от други "маистори"

А защо нито един мъж не се е произнесъл досега как жена му или приятелката му се отнасят към шиенето на гоблени. Интересно е да се чуе

blue_bouble
05.02.2007, 12:26
Мойта половинка също много ми се радва , че шия.Заедно ходим за панама,конци и рамки.А когато няма в Пазарджик това ,което търся заминаваме за Пловдив без никакви колебания.

Тъй като се занимавам и с доста други неща, винаги ме е подкрепял.А когато види нещо ново ме пита: " А бе ти какво не можеш да правиш?".

Радва се при всеки мой ушит гоблен и ме стимулира с думичките:
"Ти си моя шампион ! ".
Как да не си го обичкам?!

galia69
15.02.2007, 10:24
Моят съпруг също ме подкрепя:kissyou: и понеже аз бавно шия не му се набива в очите че давам пари за гоблени и рамки .Доволен е че вместо да седя пред компютъра аз шия гоблен малко му пречи силната светлина и само ме дебне да спра да шия и я спира :D

albenka30
15.02.2007, 11:45
и аз нямам проблеми за шиенето,винаги е харесвал,че шия гоблени.и дори сам ми предлага,като види,че наближава края , да си харесам някой да ми свали от нета или да си купя готов.много се радвам,че уважава хобито ми.

lari
15.02.2007, 12:46
И моят съпруг ми съдейства за удобства при шиене. И за да не го дразни силната светлина ми е монтирал за удобно за мен място от старите лампи с големи подвижни рамена. Така светлината е удобна за мен и си я нагласям както искам ,а в стаята може да не свати друго.

nadejdabr
22.02.2007, 18:20
Нека и аз да се включа - моят мил съпруг също ме подкрепя относно това хоби!!! Само ми е забранил да шия вече цветя, понеже достатъчно съм била ушила според него, а също и картина в картина. Ама само това са ограниченията. Иначе като трябва да купя панама, конци идва и той с мен, хвали се на познатите, трябваше да ушия едно гобленче за една негова колежка, че й казал как хубаво съм шиела :D . Сега е избрал какъв гоблен да ушия за кухнята и всъщност след като свърша поредното цвете, което е за подарък по негов избор е модела, ще го почвам. Иначе за приготвяне на вечерята, не ми помага но трае докато завърша и се наканя да направя нещо:greeneye:

anito11
27.02.2007, 19:52
Аз съм от щастливите, чийто половинка уважава и подкрепя това хоби. Не се вълнува много от рамки и модели, но понякога показва нетърпение да види гоблена готов.

atina
28.02.2007, 14:26
Явно 97% сме щастливки и мъжете ни подкрепят.Моят е по-различен с това,че не ми дава да продам някой.Няколко гоблена ми е поставял самият той в рамка(рамката е поръчана,останалото е негово дело).И най-смешното: когато децата се шегуват на кого кой гоблен е,той казва: "-На когото му трябват гоблени - да си шие!" А в отговор на Лари мисля, че гобленарството е изкуството на тези,които не могат да рисуват,но душата им копнее за това.

lari
28.02.2007, 14:46
да ,Atina,много си права!Моят съпруг рисува чудесно и сега готви самостоятелна акварелна изложба. Но работата му е напрегната и вечер му се иска малко тишина и покой за очите. После сам святка и рисува. А спрямо рисуването аз съм с две леви ръце--така чрез гоблените пресъздавам част от това,което бих искала да нарисувам.

kameia
09.03.2007, 23:54
:) моят съпруг не ми се пречка и не се сърди,когато шия,защото му остава време за''мъжките му работи:D .той само ги окачва и им се радва:kissyou:

djbaev
18.03.2007, 01:14
здравей те аз съм мъж и аз търся и купувам гоблените на моята съпруга. и много я подкрепям

viking
18.03.2007, 09:54
e nai posle da chuem mnenieto i na edin muj , ama vuprosa e ti shiesh li i kak se otnasia zena ti kum tova

katya
20.03.2007, 18:52
Съпругът ми одобрява моето хоби, немалка част от гоблените ми е подарил той.Децата също ме подкрепят .големият ми подарява гоблени, а малкият ми търси схеми.

:kissyou:

чучулигата
22.03.2007, 16:06
аз съм толкова мълчалива и кротка когато шия че няма начин да не одобрява гоблените:D освен това като шия компа е свободени той се урежда:D

mery_kostadinova
22.03.2007, 18:57
Ако шия гоблен - си губя времето, ако стоя във форума -се занимавам с глупости. Да шия когато сме заедно означава да отнемам от времето за семейството. :fight: Но пък иначе ми разпечатва схеми и купува конци, като му се обадя да купи. :D А рамките избираме заедно. Гледам да шия ако той е зает с друго. Освен това напоследък се убеждава че имам нужда от гоблена за да не съм изнервена.

христина
30.03.2007, 15:58
моя няма нищо против,но ще имам проблем ако си изгубя иглата и той се набоде

Rossko
03.04.2007, 10:32
Любимата реплика на моята половинка е "Пак ли този парцал":D
Обаче живо се интересува до къде съм стигнала, дали вече се е оформила картинка и всъщност няма нищо против , защото съм толкова кротка , не ги гледам кой какво върши и не им намирам кусури .:D

Radi
06.04.2007, 00:40
А пък моят съпруг когато види, че взимам гоблена и сядам казва на децата "Тишина майка ви взе гоблена":D Ама да знаете, че това ни е най-хубавото време. Съпругът ми спокойно гледа телевизор, децата си играят тихо или също гледат телевизор:loveglasses: рай. Иначе ходи и ми купува конци, панама и даже когато давам гоблен за рамка се консултира с кума ми /той ми прави красивите резбовани рамки/ какъв профил на рамката ще е подходящ за гоблена. С две думи НЕ МИ ПРЕЧИ.

vania.kaimska
06.04.2007, 12:30
:oops: Момичета има ли значение дали мъжете одобряват това наше хоби?Така или иначе ние пак ще си шием,те пак ще си мрънкат и така гоблен след гоблен:D :D :D :D

Bibi
08.04.2007, 18:33
здравейте и от мен
и моят съпруг се отнася с търпение към моето хоби
През цялото време ме подкрепа
но все още не ми е подърявал гоблени
Много си е харесал гоблена "В кръчмата" и иска да го ушия
но като зная колко е голям не зная дали ще успея:cry:

naiema
15.04.2007, 08:47
Моя мъж харесва моето хоби.Доставя му истинско удоволствие да поглежда до къде съм стигнала и т.н.Оценява труда ми и няма нищо против похарчените за гоблени пари.

Loria
17.04.2007, 20:42
здравейте, моята половинка не стига че ме поткрепя, подарява гоблени ами на всичкото отгоре и изявява желание и той да пошие макар и малко, даже имам няколко гоблена на които първите бодове са негови!!!!

ming
17.04.2007, 20:53
Moiat maj sa6to mnogo haresva moeto hobi :kissyou: i vse me pita do kade sam stignala i go gleda Niama ni6to protiv daje i mi kupuva gobleni

fantaziq
20.04.2007, 15:12
Моят мъж казва,че съм се смахнала на тема гоблени,защото съм си купила количества за пет живота.Но не ми пречи,даже понякога ме финансира за следващата ми лудост.А сега се шегува,че така било по добре отколкото да съм си намерила някой,понеже през деня уча с децата,готвя,чистя,пазарувам и ми остава време да седна на компютъра,а вечер слушам музика или телевизия шиейки и това продължава до един,два часа посреднощ.И понеже спя по малко,той ми казва,че ми оставало време и за "чуждо"(в кръга на шегата разбира се).

nvvs
20.04.2007, 16:46
Моя също ме поткрепя , но защото така с чиста съвест се отдава на своето хоби-да играе на компа.

ming
20.04.2007, 18:29
Моят мъж казва,че съм се смахнала на тема гоблени,защото съм си купила количества за пет живота.Но не ми пречи,даже понякога ме финансира за следващата ми лудост.А сега даже се шегува,че така било по добре отколкото да съм си намерила любовник,понеже през деня уча с децата,готвя,чистя,пазарувам и цъкам на компютъра,а вечер слушам телевизия шиейки и това продължава до един,два часа посреднощ.И понеже спя по малко,той ми казва,че ми оставало време и за "чуждо".

:) I moiat maj kato gleda kolko shemi imam se 4udi kolko jivota 6te mi triabvat da gi napravia :)

demira
21.04.2007, 20:23
това за кучето ясно / любовта на м.... минава през стомаха/, ама това за бутоните не го разбрах. Той и моя няма нищо против хобито ми. Ама те май всичките ни мъже са едни щастливци, че то в днешно време къде ще намериш жени като нас - да седят в къщи и да шият гоблени, а като не шият да плетат вместо да го ударят на живот:smokin: . Макар че откъде толкова ум в един мъж:confused:

hrisipisi
17.05.2007, 20:08
Моя мъж също няма нищо напротив.Даже когато иска да му освободя компютъра или да има мир и тишина сам ме кара да седна да шия. Аз обаче не му казвам кое колко струва, защото ще нададе вой.

Aliena
18.05.2007, 16:03
Ако шия гоблен - си губя времето, ако стоя във форума -се занимавам с глупости. Да шия когато сме заедно означава да отнемам от времето за семейството. :fight:
Твоят мъж май е обменял мнения с моя. Абсолютно същото го чувам и аз.

Проблема е, че ако ме види да седна с гоблена и почва да мрънка и веднага ми намира нещо друго из къщи за правене. Само съм си губела времето и очите за нещо абсолютно безполезно.:cry:
А пък за схемите на компютъра, да съм ги махала че с толкова много картинки съм му задръствала харда.
Уви аз съм от оня малкия процент, дето мъжете им са твърдо против хобито им.

sn_dobreva
19.05.2007, 01:27
Вкъщи и тримата мъже приемат съвсем нормално шиенето. Между впрочем никога никой не ми се е възпротивявал за каквато и да е прищявка. Само от време навреме съпругът ми промърморва да си почивам и да си щадя очите, но...
Като чета някои мнения си мисля, че съм късметлийка. :)

love_milica
23.05.2007, 14:45
Аз още нямам половинка до мен, но майка ми като види тея конци по масата и й призлява - Кога ще ги пребереш, тая маса, да не е за конци, ма аз малко не я слушам да си призная:-|

didi_ml
26.05.2007, 23:06
Общо взето не ме оставя без нещо за боцкане,харесва му първо изненадата от подаръка, а после и крайният резултат!

sineokata
26.05.2007, 23:32
И аз разхвърлям конците по масата и понякога ги намирам прибрани щот пречели.Гоблена ли все ще шия,ама си боцкам и не ми пука.А схеми съм насъбрала кат вас за няколко живота,но докат имаме очи и желание ще си шием :))):kissyou:

Pepinas
02.07.2007, 17:36
Много се зарадвах на тази тема. Моето скромно мнение е, че като цяло мъжете са много противоречива порода. Моят например донякъде ревнува от моето хоби. Защото знаете как шиенето увлича - ха сега тази фигурка да се покаже, ха и другата... и отиват часове. Същевременно го виждам как когато направя нещо красиво, е много доволен, а особено как грейват очите му когата негови познати кажат: Брей, амо това всичкото жена ти ли го е правила? Напоследък бях поизоставила шиенето, пък и работата по обновяване на сайта ми по разни причини. Той самият ме стимулира да го обновя и разнообразя, за което много му благодаря.

slasch
07.08.2007, 21:45
за моя най-голяма радост в къщи ме подкрепят и дори в последно време ме поощряват да продължавам да шия (получавам и предложения) за избор на следващ модел, но аз винаги сама си ги избирам.Не са ли ми по вкуса няма да мога да шия:idea:

shani
18.08.2007, 00:35
Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . :( Вие как мислите :confused:

И моя е така, но за разлика от твоя, не само че не ме подкрепя, ами толкова се дразни, че не мога да си позволя да шия пред него. А за окачане на гоблен на стената - и дума не може да става... :cry:
Според него гоблените не само че не са изкуство, ами дори са анти-изкуство. :(
Наистина, блазе им на тези, които са приети и подкрепяни от съпрузите си!
Ако ме види, че шия, веднага се намира за какво да се хване: 'Що не направиш еди-какво си сега, а си губиш времето с това?' Той няма нищо против да прекарам часове пред телевизора с него и дори нищо да не правя, но ако шия, независимо дали съм свършила домакинската работа или не - не може да ме търпи!
Ох, дано не съм ви разстроила, ама толкова си е хубаво човек да може да си сподели мъката :-|

shani
18.08.2007, 00:42
Твоят мъж май е обменял мнения с моя. Абсолютно същото го чувам и аз.
Проблема е, че ако ме види да седна с гоблена и почва да мрънка и веднага ми намира нещо друго из къщи за правене. Само съм си губела времето и очите за нещо абсолютно безполезно.:cry:
Уви аз съм от оня малкия процент, дето мъжете им са твърдо против хобито им.

Ето още едни потърпевши като мене - мнооооого позната история! :uhhhh:

merita
18.08.2007, 01:23
Моят приятел се радва че обичам да бродирам тъй като знае че докато го няма аз си боцкам и не съм излезнала някъде и като дойде до нас проверява колко съм ушила:kissyou: Понякога го питам кой гоблен да почна. А за тодителите вече ми досаждат като все искат да погледнат до къде съм а баба ми постоянно ми виси на главата да гледа. Сестра ми сяда до мене и тя шие а малката ми племеничка само ме тормози да драскала върху схемата и само се караме:)

NIA
18.08.2007, 09:31
[QUOTE=shani;123856]И моя е така, но за разлика от твоя, не само че не ме подкрепя, ами толкова се дразни, че не мога да си позволя да шия пред него. А за окачане на гоблен на стената - и дума не може да става...
Според него гоблените не само че не са изкуство, ами дори са анти-изкуство.
Наистина, блазе им на тези, които са приети и подкрепяни от съпрузите си!
Ако ме види, че шия, веднага се намира за какво да се хване: 'Що не направиш еди-какво си сега, а си губиш времето с това?' Той няма нищо против да прекарам часове пред телевизора с него и дори нищо да не правя, но ако шия, независимо дали съм свършила домакинската работа или не - не може да ме търпи!
Ох, дано не съм ви разстроила, ама толкова си е хубаво човек да може да си сподели мъката


Миличка,чета ти поста и направо ми идва твоя човек да го :fight:
Той хоби няма ли си или някакво увлечение,с което да разпуска! На мачове не ходи ли? Нека не гледа мачове или там каквото и да е да види дали ще му е добре. Всеки има право на своето увлечение стига то да не пречи на другите. Трябва да си го извоюваш това и се надявам,че не само аз те подкрепям. :thumbup:

galie
18.08.2007, 12:56
Чудя се, дали мъжете които не одобряват подобни занимания на половинките си, подсъзнателно не свързват шиенето и бродирането със заниманията на техните баби и за това да ги дразни.Т.е да им напомня за старостта и др. глупости:confused:

lari
18.08.2007, 14:02
Не мисля,че е лош спомен от детството!:confused: А дали не е от чисто мъжки егоизъм:( Все едно какво е ,но трябва да уважават хобито на половинките си.Още повече , това е чисто женско занимание с което не се вреди на никого.А може би просто ревнуват.

stoika
18.08.2007, 15:42
Аз също мисля,че това е мъжки егоизъм и ревност.Според мен никой няма право да те лишава от хобито ти.Опитай се да отстояваш мнението си и успех в шиенето!:thumbup:

mimka
19.08.2007, 16:12
Мисля ,че трябва да си отстоявата позициите.Нали е наготвено и почистено?Всеки уважаващ себе си човек има право на свое лично време.Който иска ще шие, който иска ще спи:sleepy: , абе ще си върши свои си неща?Така ,че покажете женски хитринки , моля ви![:]

valq_78
27.08.2007, 17:12
Моят съпруг ме подкрепя и харесва хобито ми.Мога да кажа,че той бе "виновникът" да сложа гоблените си (които стояха в един шкаф отдавна) в рамки,защото си заслужава да се види това което съм сътворила и да се уважи труда,който съм положила.

lililina
07.09.2007, 11:51
Здравейте,много е хубаво когато има подкрепа в къщи.Моят съпруг не харесва хобито ми.За него гоблените са парцалчета по стените.Не ми пречи да шия, но не ме подкрепя.Когато го накарам да закачиме някой гоблен се оплаква, че пак ще разваляме стените.Аз обичам да шия, и въобще не се интересувам от мнението му.

solenka
07.09.2007, 13:18
Много интересна тема,в която мога и аз да се включа като заявя,че приятелят ми не само че не ме подкрепя,ами чак се държи злобно когато разбере че "пак сам си губила времето",непрекаснато разправя наляво и надясно ,че сам била като някоя баба :( ,ама на мен хич не ми пука,като не му харесва да си потърси по-модерна :D

marji
07.09.2007, 13:55
Точно така, момичета! :clap: Хич да не ви пука какво е отношението на мъжете край вас към вашето хоби! Те питат ли ни дали ни харесва всяко свободно време да клечат край язовири и реки в очакване на щастливия улов?! :D За успокоение трябва да ви кажа, че за мъжкото съсловие у дома моите творения са просто едни "кавьорчета", с които си губя времето и си вадя очите. Всъщност мисля че те вътрешно одобряват това, което творим, но не искат да си го признаят от злоба. :D Радва ме, че напоследък синът взе да проявява открит интерес към това, което правя и дори сам си избра няколко моделчета, които да му ушия.

Pepa555
07.09.2007, 15:23
:hello: Моят съпруг подкрепя,стимулира и оценява хобито ми!Той е част от него - избира ми модели,рамки и заедно купуваме всичко/конци,панама/.Най-обича да сме в къщи пред телевизора и аз да шия!Направо семейна идилия.Заедно се радваме на готовия продукт!Облива ме със суперлативи и ми се струва,че радостта му е по-голяма от моята!:thumbup:

teen_f
07.09.2007, 16:27
Моето гадже много е доволен от гоблените ми.Дори сме се разбрали,че като се оженим винаги ще има бюджет "Книги" и "Гоблени".
Но баща ми само ме кара да ходя да си купувам готови ушити гоблени,че ми вредяло на очите да шия:)

galie
10.11.2007, 11:06
Мъжът ми на глас:
- Браво коте, виж колко хубаво става, много си напреднала:lady:
На ум:
-Компютърът е свободен КОМПЮТЪРЪТ Е СВОБОДЕН[:]

fani77
10.11.2007, 15:53
И аз да ви кажа мъжът ми много ми се радва ,че шия!Но двегодишният ми син-не!:( Само да види кутията с гоблена и писва-какво ли си мисли-"сега пак сам и пак напикан 5-6 часа...":) Шегувам се де,ама наистина не ми дава да шия!А съпругът ми като започна много да крещя по всички и той казва -вземи си моля те гоблена!Т.Е. млъкни малко!:zippie:

delhina
17.11.2007, 01:29
Здравейте момичета!Моят съпруг също ме подкрепя, няма нищо против да си шия.:idea:

antonia
23.11.2007, 09:08
здравейте днес и от мен. само мога да се оплача на спокойствие. мен не ме подкрепя много моята половинка. и при мен като види , че започвам да шия все ми намира друга работа и се сърди "гледаш да претупаш набързо всичко за да седнеш да шиеш". а пък свекърва ми все казва "почини си малко, за какво си вадиш очите"тя е селска жена и за нея от това няма смисъл. тя не може да разбере, че това е почивката за мен. е.... не мога да копая и не съм добра в селската работа, но какво да направя?
аз обаче вече 20 години не ги слушам и си имам хоби което ми е предпочитано (преди плетенето и цветята).
дерзайте всички :clap:

vivi75
08.12.2007, 10:52
В началото когато се запалих по гоблените мъжът ми толкова се впечатли,че уши 3гоблена,започна четвърти но си остана недовършен и до сега.Все не стигам до него.

TDK
08.12.2007, 19:46
Момичета, като чета тук отзивите - та вие имате съпрузи МЕЧТА.

А при мен още от началото, а то началото е доста отдавна - "Стига си си вадила очите!", " Не те ли хващат нервите", "Не стига, че по цял ден си пред монитор, а и сега....".

Та отношението е никакво. Синът ми покрай мъжът ми и той - същите приказки.
Аз и за това си шия гобленчетата и след това си ги скатавам под леглото!

Но вече съм решила, бавно да ги рамкирам и махам картина, слагам гоблен и т.н.

Ще видят те!:fight:

stoika
08.12.2007, 22:25
Как можеш да скриеш под леглото всички тия прелести,които си ушила?! Твоите гоблени са уникални!Трябва да са на най-видното място!
Това е да труда ти.:clap: :clap: :clap: А това за мъжа ти.:fight:

nina55
09.12.2007, 00:50
Здравейте,когато се омъжих и през деня оставах сама си ших един гоблен започнат преди брака. Веднъж свекървата се прибра по-рано и много се изненада и зарадва на това което правя,тя не можеше да повярва, че една софиянка/омъжена за мъж от Черноморец / умее да шие и плете.Сега след много години с моя мъж седим пред телевизора- той си пие ракийката ,а аз шия .Сутрин оставям гоблена на дивана за да може да види какво съм ушила .Когато трябва да си купувам нещо за гоблените на него поръчвам защото той е в движение по работа, а аз работя далече от центъра.Както се казва - една семейна идилия:bong:

Jully
11.12.2007, 20:14
Здравейте и от мен. Аз съм щастливка, защото моят мъжме подкрепя изцяло. Даже уши 1 и си беше харесал още 2 малки гобленчета, на които уши фона. Е накрая аз ги довърших, защото дойде пролетта и го затрупа работа на лозето, уроци по английски и т. н. И оттогава не е захващал. По едно време имаше "Не си боди вече очите, нали видях какво е. Престани вече", но му отпях набързо и той престана. Иначе като види, че шия гледа до къде съм стигнала и даже припира по-бързо да го свършвам, че да го слагаме в рамка.
Въобще мъжете са много противоречиви личности. Така, че на който му се шие да шие без да се притеснява.

TDK
11.12.2007, 20:18
Мили момичета, та вие имате съпрузи мечта!!!

merilinm
12.12.2007, 12:05
:-| аз пък живея със сина си. понякога му е интересно да види докъде съм я докарала. питам го как му изглежда, добре ми е направено съчетанието на цветовете . доста търпеливо се отнася към всичките ми хобита , дори споделя някои от тях - по - мъжките :D . дори веднъж реши да опита да бродира, но после се уплаши да не сгреши и не посмя да пипне гоблена. а там където шия е просто като Хирошима - конци, игли, схеми ..... но не се пипат, макар че в къщи непрекъснато се събират с негови приятели да пийнат кафенце . но работата ми не докосват . не мога да се оплача от "моята половинка" :yes:

denito78
12.04.2008, 00:14
Аз нямам проблеми.Той е на компютара а аз пред ТВ-то с гоблена,даже и да не е сготвено правим сандвичи и всички са доволни.:D

Дида
12.04.2008, 09:48
Страхотни съпрузи си имате.А моят ако не го попитам дали е добре няма да погледне.Нали си броя и не му търся работа - кротува си.:DНо иначе и в рамка ми ги слага:DНе се оплаквам, но аз ходя с него за риба и не му преча също на хобито.

elli
12.04.2008, 11:20
Аз съм от щастливките във форума ,които са подкрепени напълно в хобито си.
Съпругът ми много се радва на гоблените ми ,и дори се хвали с тях когато имаме гости:Dособенно като има някой ново рамкиран гоблен, не се спира докато не го покаже на всичките ни приятели.:D
А на тези който не намират подкрепа ,мога да кажа да не обръщат внимание и да си шият,все пак това е едно от малкото приятни неща с които можем да се разтоварваме в този напрегнат живот.;):thumbup:

kamcho
22.04.2008, 11:12
Аз все още няма съпруг, но отношенията с приятеля ми стоят така:
Когато не шия
- Уши ли го вече?
- Не
- Хайде де, стига си седяла на този компютър (пред телевизора, с тази книга, ...............)

Когато шия
- Бебееее, стига си шила, обърни ми малко внимание!!!
Не ги разбирам тези мъже.

jane_f
24.04.2008, 09:28
Съпруга ми се радва много на моето хоби, даже ми е дал зелена светлина да си поръчвам каквото искам на Вилер, даже съм го пращал до София да ми взима гоблени, намира нови магазини, а когато ме види с гоблена ми прави кафе, сам си сервира вечерята и т.н. Даже бях почнала да го уча да шие, но не му се отдаде, което още повече го накара да уважава хобито ми.

iasi
24.04.2008, 14:11
И моят съпруг се хвали и развежда гостите из стаите, но не забравя да им каже "питаш ли ме мен" т.е. че си лягам когато той е заспал :D

Eli_Eli
30.04.2008, 11:26
А пък моят страшно се дразни като ме види с гоблена. Не мога да си обясня защо това му пречи. И въпреки това аз си шия, нищо че той мърмори като някоя свекърва. Майка ми и снаха ми живеят заедно и брат ми също се дразни като ги види с гоблените. Но и те като мене не обръщат внимание на мрънкането му. Така че дали мъжете одобряват или не ние ще си шиеме и това е положението.:D

vanina5860
30.04.2008, 14:40
Мдят съпруг също обича да шия гоблените си. Хем да види след време нещо хубаво, хем да си гледа спокойно ТВ или да е на компютъра.

rosa17
10.05.2008, 22:25
Моят приятел е много щастлив откакто открих гоблените. Вече може да седи с часове пред компютъра.Отвреме навреме поглежда какво става и казва"Браво,много е хубаво!Продължавай." :)

van4e_to
10.05.2008, 23:11
Лелеее , ама как да не ми се радват - та нали като се вглъбя в гоблена и схемата, няма кой да им мрънка, да прави забележки за това - онова, да ги следя на стъпката дали не са направили поредното "художествено" изпълнение я върху холовата, я върху леглото :D:D
Сега сериозно - приемат хобито ми съвсем нормално. Та нали всеки има нужда от нещо, с което да разпусне. И това, което ме трогва най-много е , че когато дойдат гости у дома, с гордост им показват творбите ми. Това ме прави много щастлива!

napetia
29.08.2008, 20:16
Моят съпруг напълно ме подкрепя в моето хоби. Приятно му е аз да си шия, а той да гледа някой филм до мен. Поръчал си е няколко гоблена, които иска да му ушия и само ме укорява когато започна нов: "Аааа, а моя кога ще го ушиеш?"
Даже ми е измислил прякор - Гоблена Бродировачкова :D
Той също си има хоби - готвенето:cookies:! Така че хем имаме вечеря, хем остава време за шиене :rainbow:

Val4e
29.08.2008, 21:22
Моят мил съпруг много уважава хобито ми, даже скоро ми каза да събирам схеми, че като се пенсионира може и той да хване иглата. Но засега неговото хоби са книгите. И така вечер като приспим малкия аз си шия, а той чете, пълна идилия. Жалко само, че ни е малко времето, но като поотрасне малкият и на него ще му намерим хоби и това май ще е компютърът.

buba81
02.09.2008, 17:35
Ами моята половинка се държи доста резервирано. Не ме спира нито подкрепя. Но честно да ви кажа не ми пука дали му допада или на мен ми доставя удоволствие. :kissyou:

ninfil
02.09.2008, 23:14
Мен ме подкрепят и не ме спират да шия.Дори много често ме "освобождават" от домакинските ми задължения,но на мен ми е съвестно.Първо ушетвам,манджата осигурена и после с гоблена в ръка пред тв.Но от време на време като му доскучее на половинката започва да се закача ,да ме разсейва.Или върши щуротии и бели ей така.Отивам аз на работа за една нощна смяна и разбира се с гоблена,поосвободих се по едно време и се нагласям аз да шия и какво да гледам-моето "слънце" ми резнал конеца насредата,забучил ми иглата,а останалия висящ конец го намотал из панамата-тип свободни съчинения. Паднах да се смея,но пък ми отне време да махам"изкуството му".Важното е,че тези щуротии му бликват рядко,иначе сигурно по-често ще трябва да разшивам,отколкото да шия:D

ina
03.09.2008, 11:38
мен също не ме подкрепят,постоянно ми мърморят.вечер не ми дават да шия пред телевизора,защото им светела лампата...
но моя мъж е ловец и рибар и често отсъства от къщи.тогава си шия на спокойствие, а събота е малък празник за мен-мъжът ми е цял ден на лов и има време да си изчистя,наготвя и шия на спокойствие[:]

dimx
03.09.2008, 13:19
и аз съм в немилост когато само шия и не ходя по /гъзовете/ на моите домашни /любимци/ ,но когато видят готовия гоблен много му се радват и си поръ4ват какъв да е следващия .Така 4е ...има равновесие.

sneji_bee
03.09.2008, 14:23
Правя му салатката,слагам му ракиййката и аз сядам до него на масата с гоблена/и той доволен и аз /.

vasilevamaria
25.09.2008, 12:10
моят съпруг се хвали,дори по празниците ми купува за подарък,като знае ,че най-много бих се зарадвала на нов гоблен,сина ми е на 3 години,но и той не ме закача,засега поне:)

zonamai
12.12.2008, 17:04
Моят съпруг не стига,че ме подкрепя,но и той ми рамкира гоблените.Заедно избираме рамка,търсим варианти на паспартута,разпечатваме и започваме с рамкирането.Стават много хубави и аз съм доволна!:D

_sweet_
13.12.2008, 20:34
Моя като видя какви красоти излизат и остана БЕЗ ДУМИ.Каза ми "Ший, жена" :)

kaktos456
13.12.2008, 23:42
:D СЪПРУГЪТ МИ МЕ ПОДКРЕПЯ ИЗЦЯЛО ВИНАГИ И ВЪВ ВСИЧКО,ОСОБЕНО ЗА МОИТЕ ХОБИТА -ГОБЛЕНИ И ПЛЕТИВА , НЕ БИ БИЛ ДОВОЛЕН ДА НЯМА НЕЩО ЗА ЯДЕНЕ , НО БИ ПРИГОТВИЛ НЕЩО НАБЪРЗО:clap:ЗНАЕ, ЧЕ С ГОБЛЕНИТЕ СИ ОТПОЧИВАМ И НЯМА НИЩО ПРОТИВ,НИТО ЗА ВРЕМЕТО ,КОЕТО ШИЯ,НИТО ЗА ПАРИТЕ С ,КОИТО СИ КУПУВАМ МАТЕРИАЛИ:kissyou:

lana62
15.12.2008, 10:23
Момичета,искрено ви завиждам!!!Явно когато сте се омъжвали сте си отваряли очите!Аз съм нагледен пример на поговорката:"Любовта е сляпа,но бракът отваря очите!"Моят хубавец-да ми е жив и здрав-не само че не ме подкрепя,но и направо е против моето хоби!Тъй като е типичен телец,за него всяка вещ трябва да има практично приложение-всичко останало е излишни разходи и губене на време!Поради това и в името на "мирното съвместно съществуване" ми се налага буквално да си открадвам време за шиене.Пак поради тази причина имам в рамки само три големи и три малки гоблена,които успях да рамкирам с парички от фонда "и аз съм човек".За съжаление поради фалит на фонда- другите стоят свити на рула в шкафа и си чакат реда!
Всичко досега прозвуча доста мрачно,но да не си помислите,че аз съм някоя страхливка-продължавам да си открадвам безценни минутки за моето хоби и изобщо не мисля да се отказвам!Който веднъж се е запалил по гоблените-то си е до гроб!

valentna
15.12.2008, 12:00
Моят съпруг направо неможе да повярва, че шия гоблени. Остана много изненадан като видя първият ми ушит гоблен. Но напоследък почна да се дразни, че отделям повече време за гоблена отколкото на него имам чувството, че ме ревнува от гоблена, но предполагам че този период ще отмине.

rodich
16.12.2008, 12:32
....... всяка вещ трябва да има практично приложение-всичко останало е излишни разходи и губене на време!Поради това и в името на "мирното съвместно съществуване" ми се налага буквално да си открадвам време за шиене.Пак поради тази причина имам в рамки само три големи и три малки гоблена,които успях да рамкирам с парички от фонда "и аз съм човек".За съжаление поради фалит на фонда- другите стоят свити на рула в шкафа и си чакат реда!........

Здравей, lana62 :)
Написаното от теб е доказателство, че всичко има под слънцето :rainbow:
Ще ти дам един съвет как да извадиш нещата от шкафа и да съчетаеш практичното и приятното. За някой празник- рожден ден на свекърва си например, извади някой който тя ще оцени и после може да отидете заедно да изберете рамка. Ако често ходите на гости ще си го гледаш по-често, а тя ще се хвали на приятелки "вижте, мойта снаха какво може!"
Следващия подарък може да е на твоя приятелка, на кръстници и т.н.
Разбира се не е задължително да ме слушаш, аз само споделям каква идея ми дойде след като прочетох поста ....


В допълнение:
Аз се радвам на хобито на съпруга си, споделям го, той също се радва на моето :)

lana62
16.12.2008, 13:48
Благодаря ти,Rodich,за съвета!Тоя номер вече съм го правила-свекърва ми има два гоблена подарък от мен и наистина много е доволна.Радва им се и оценява труда, който съм вложила,за което съм и много благодарна! Случих на разбрана свекърва и много си я уважавам и обичам - дай,Боже,всекиму!!!Надявам се постепенно да сложа всичките си гоблени в рамки и да им се радвам!
"Лошото" е че не спирам да шия и все се трупат неща за рамкиране-дано успея да въведа ред във всичко това!

vanesa_vn
17.12.2008, 10:12
Моя също ме подкрепя, знае че това ми доставя удоволствие, знае и къде е най-добре заредения магазин за гоблени, понеже често се е налагало да ми купува конци, игли... после и той с нетърпение чака да види резултата и през половин час ме пита: " .. я да видя .... ммм много хубаво става...":D
Единствено се притеснява за очите ми, понеже и без това съм зле с тях, но ...

idzs
17.12.2008, 10:36
Здравейте момичета .Моят съпруг никога не ми е правил забележка или пък не е проявил интерес до къде съм стигнала ,но ми се струва че ревнува малко от тях :(. За разлика от него осем годишния ми син винаги иска да види какво шия , до къде съм стигнала ,дори се опитва и той :D,но разбирасе когато таткото го няма.

:kissyou:

pufi
09.02.2009, 11:32
:clap:Моя съпруг не е много очарован,от това,че шия и понякога се дразни като ме види,че шия.Когато види резултата само казва добре е аз неразбирам,но ми е копувал гоблен,по поръчка от мен де-зима в планината.Незнам защо така,като чета другите мъже как подкрепят жените си направо им завиждам.:clap:

magnolia777
09.02.2009, 14:51
моят съпруг само в началото изказа мнение-ако правиш нещо за бизнес-ок,ако не-само си губиш времето!
сега дори не забелязва с какво се занимавам,стига да му е сготвено,изгладено и чисто...мъжка работа:uhhhh:

Мари
09.02.2009, 14:57
Правя му салатката,слагам му ракиййката и аз сядам до него на масата с гоблена/и той доволен и аз /.

И ние сме същата идилия и мисля, че това е най-добрият вариант и за двамата :D

neposlu6kata
09.02.2009, 16:12
Здравейте момичета! Аз все още не съм омъжена, но живея с приятеля си :loveglasses: Не мисля, че някога ще мога да го запаля и той да шие, но гледа с голям интерес и възхищение на гоблените ми.Радва се даже повече от мен когато види колко съм ушила и никога нищо не ми е отказал.Преснима ми схемите,купува ми конци и панама и обожава да ме гледа как шия. Много съм щастлива,че не ми се сърди когато започна да шия и дори в дни в които и двамата сме почивка ме кара да се захвана с гоблена за да наблюдава как всяко едно бодче придава нов вид на гоблена :D

Tais
09.02.2009, 18:54
Моя приятел ме подкрепя на 100 % за гоблените.Запали се по тях,покрай мен.Научи за бодовете 1:1 и 1: 4.КОй конци са ДМЦ и т.н.В момента даже му шия гоблен за подарък по схема която ми изпрати съфорумка.,и който сам си избра.Често се случва вечер да му показвам моделчета от форума който съм си харесала и да дава мнение кое му харесва и кое не.Неговата страст е свиренето на барабани е той е много доволен че понякога когато му се иска да посвири по мъжки т.е без да присъствам ,аз имам с какво да се занимавам и няма да ми е скучно,защото освен гоблените чета и много книги. Смятам да го направя и съпричастен в избирането на рамки за гоблените който ще шия зананпред.Разбрали сме се аз да шия а той да забива пирони по стените.Даже сега наскоро разглеждахме заедно ушитите ми гоблени за да решим кой да подарим на моя братовчедка за рождения ден и той каза да и ушия нещо защото "нашите" били всички много хубави и не давал нито един да се подарява.При нас има равновесие аз харесвам да го слушам как свири за барабани а на него му харесват нещата който шия.Взаимно си харесваме "Крастите" така да се каже :D

letisiq
10.02.2009, 02:10
Не съм омъжена и дори не живея с приятеля си но наистина отношението е много важно Той никога няма да си признае но мисля че се възхищава на това което правя Даже миналата година поиска да му ушия но "някой мъничък който да не ме изтормози" В крайна сметка си хареса Заливът на палмите и сега е гордо закачен в стаята му А майка му пък беше видяла на снимка ушита Йерусалимската икона и беше казала че невъзможно да е ушита а че е снимка- доста впечатлена беше В интерес на истината съм много щастлива че ме изслушва когато се захласвам по този или онзи гоблен дори наскоро ми търси програмите за създаване на гоблени- нали е свързано с компютри :D А в къщи- майка ми навсякъде се хвали и ме препира по бързо да шия че да види какво ще се получи...баща ми финансира хобито ми но като се сети че рамкираните са били за подаръци а моите 6-7 броя все още са в процес на шиене а аз искам все нови и нови...промърморва но и той ми се радва :kissyou:

неличка
11.02.2009, 18:53
Подкрепя ме мъжа ми:lady:! Той е толерантен към моето хоби, аз към неговото - риболов. Даже за последния ми гоблен, който сама си комплектовах ми помогна в избора на цветове. Все ровичка в нещата ми да види докъде съм стигнала. Даже един път беше взел и беше боднал няколко бода, резултата беше кофти:D

cvetina
13.02.2009, 15:52
Днес за първи път видях темата-мили дами,нали знаете,че мъжът е или болен или недоволен и винаги ще намери за какво да мрънка!Аз шия едва от три години и половина-преди това четох книжки,гледах сериали даже си чатих почти две години.И през всичкото това време мъжът ми мрънкаше.Сега ми казва,че моето хоби е страхотно,което разбира се не му пречи пак да мрънка от време на време.Но каквото и да кажа едно е ясно-шиенето на гоблени показва голямо търпение и характер.Много им здраве ако си мислят,че могат да ни променят!Правете каквото трябва,пък да си мислят каквото щат...

emiliq
31.03.2009, 14:25
НИКОЯ ОТ НАС НЕ БИ ИЗПИТАЛА УДОВОЛСТВИЕ ОТ ШИЕНЕТО,АКО ПОЛОВИНКАТА Е ПРОТИВ.В КЪЩИ РАДОСТТА Е ОБЩА ,КОГАТО СЕ ОКАЧИ НОВ ГОБЛЕН НА СТЕНАТА.ГОБЛЕН СЕ КОПУВА ПРИ НОРМАЛНИ ОБСТОЯТЕЛСТВА НА ГОДИНАТА ВЕДНЪЖ,ЧЕ И ПОВЕЧЕ-ТАКА,ЧЕ НЕ Е НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.

Juli71
01.04.2009, 18:32
Имам късмет ,че живеем с майка ми и тя готви .Съпруга ми мърмори само когато трябва да пробива дупки за но в гоблен.:idea:

yulianabori
16.04.2009, 12:32
моят съпруг умира от яд :mad:когато започна да шия нов гоблен,но крайният резултат го радва :yes: притесява се эа эрението ми :goodnews:

lotoss_r
16.04.2009, 13:56
Съпругът ми много харесва гоблени. Даже се консултирам с него какво да ушия. Общо взето ме поущтрява.

Katito
16.04.2009, 14:36
Здравейте и от мен.Моят баща винаги казваше:По добре мъж с хоби в къщи отколкото в кръчма с приятели.:DИ от четири години мога да кажа че това си е абсолютно вярно.Той се занимава с авиомоделизъм а аз си шия гобленчета.Е парите все недостигат:D щото и двете хобита са скъпички,но идилията е пълна. Важното е че се подкрепяме взаимно. На момичетата чиито мъже не ги подкпепят мога да кажа само НАМЕРЕТЕ ИМ ХОБИ БЕ ХОРА тогава няма да се занимават с вашето а може и подкрепа да получите:blueflow:

Juli71
16.04.2009, 17:31
Относно зрението аз използвам капки за очи които слагам вечер след като спра да шия ,за да се отпунат очите т. к. и на работа съм на изкутвена светлина и компютри.Капките се казват Систейн и ги препоръчват при умора от взиране - четене шиене компютър.Която предпочита може да ползва лупа има специалне за гоблени .На мен лично лупата не ми е удобно т. к. нося очила за късогледство.:loveglasses:

теодора
23.04.2009, 10:10
В началото когато се запалих съпругът ми не беше очарован. Но сега ме подкрепя, с мерак ме сонсорира за сегашния гоблен:idea:Че едина вечер и той взе да разгрежда гоблените, които смятам да шия и да си дава мнението:D

MEGGI
23.04.2009, 18:38
няма койзнае какво мнение,но винаги е харесвал това което измайсторя.сега се уча да шия гоблени ,и единствено се притеснява за зрението ми.
когато купувах вторият си гоблен в магазина една възрастна жена ме посъветва да отида на очен лекар и да си направя подходящи очила за работа с гоблен,въпреки че нямам проблеми със зрението.
е понякога се натоварват очите и започват да ме болят....:-|пусти мерак и страст

кроти
27.07.2010, 13:20
Тая темичка е събрала доста паяжини, а е интерена:confused:
Изчетох всички изказали мнение по въпроса. Явно щастлвките, които имаме подкрепа от близките си сме повече:kissyou:
Аз самата късно се запалих по гобленарството, но имам пълната подкрепа и на благоверния си и на синовете си. Мъжът ми ми купува това, което си пожелая, а понякога проявява и самоинициатива, ако съм му намекнала за нещо. Малкият син се мръщи само тогава, когато го помоля да ми разпечата дадена схема, защото принтера е вързан само с неговия комп, но все пак ми угажда, сам си пожела да му избродирам Рилския манастир и вече е щастлив притежател на тоя гоблен. За приятелката на големия избродирах една роза, която той одобри и това се оказа чудесен ход.:D
Добре е да имаме подкрепата на близките си, тогава и шиенето доставя по-голямо удоволствие.

kaliakra2002
27.07.2010, 13:49
Моят мъж ми купи първия гоблен за 8 март 2009- после поне още пет- та до ден -днешен той е основният ми спонсор, но пък за четирите години, за които сме заедно всичко над 5лв за неговия риболов,го плащах аз- е, все по разни поводи...онзи, който ме ремнува от гоблените е синът ни Асен-взема гергефа от ръцете ми, слага си го на главата си и бяга да се крие!

mamanushi
27.07.2010, 18:53
С моя съпруг сме толерантни към хобитата на другия - неговото е риболова, а аз освен гоблените обичам книгите и филмите. Гоблени не ми е купувал за разлика от книгите. Харесва когато ушия нещо ново, но в последно време не е очарован от гоблените които не са запълнени изцяло, ако ме разбирате какво имам впредвид. Аз пък обратно - Тоскана и Гърция на Хейгъл ми харесаха и затова ги уших. Децата са големи и са ми купували конци и разпечатвали схеми. Много се гордеят, че спечелих едно първо и едно трето място в конкурсите на Галерия Бродерия. Големия ши 1/3 от момичето с кучето и това беше. Сега не се интересува от гоблени. А малкия син е по-запален и когато преди години се регистрират в един руски форум се влюби в еднорога на Дименшънс и сега е горд собственик на гоблена, който го подарих за рождения му ден. Навсякъде се хвали с него - заедно избирахме рамката.
Въобще не мога да се оплача от членовете на семейството си. Съпруга ми има в офиса си 4 мои гоблени подарени по различни поводи.

galina_iv
27.07.2010, 19:18
дава ми зор,за да види крайния резултат.Ходи да ми пазарува конци,панами и т.н.,когато не мога да изляза.Продавачката се чуди,но пък и в магазина за рибарски принадлежности се чудят как жената пазарува за мъжа си пръчки и кукички.
Уважаваме си хобитата

Navara
27.07.2010, 21:54
Аз съм от малкия процент жени с половинки незаинтересовани от хобито ни.Имам предвид пълно безразличие - не негативно отношение.Ако му се хваля и показвам ушитото - ще изтръгна някоя похвала с половин уста и снизходителна усмивка.Ако съм пренебрегнала някой ангажимент заради шиенето - ще има леко мърморене.Иначе няма нищо против по принцип.Благородно завиждам на тези от вас , които срещат одобрението на мъжете до себе си !

Q10
27.07.2010, 22:27
:flower: Аз също съм от малкият процент-когато съпругът ми ме види,седнала с гоблен имам чувството,че рога му поникват.Веднага започва да ми напомня,че има скъсани джобове и чорапи за доизкърпване.Не дай си боже да ме завари нощем да бродирам,думите които казва са " Ама ти още ли си вадиш очите?".

desimitkov
27.07.2010, 22:42
При нас е малко смешно но моят не подозираше какво мога 8-9 години бях наблегнала на рисуване и работа:D Един ден видя Малката фрегата в апартамента на родителите ми и попита картината кога е купувана:D :eek:ей така изглеждаше като майка ми гордо каза- "ми това го е шила Деси":idea: и се почна- миналата година, наново с крастата, аз шия, той се радва и ме проверява и мнение дава страшна работа. Даже двамата разглеждаме готовите творби и етапите Ви и се меси и се пени...спецът... да те заболи главата направо нищо че една игла ми я вдява 10 минути веднъж и завинаги...

mmilova77
27.07.2010, 23:45
При мен е нещо по малко от на всички, не е запален, не познава моето хоби, но го уважава, и ми се кара че ще си разваля очите, но пък се гордее пред приятели и познати с това което съм ушила, нищо че не е много! Само един запален по гоблените може да ни разбере.......Но за мен е важно че не ми пречи да правя това, което ми доставя удоволствие - да шия гоблени и да отглеждам цветя:yes:

mina
28.07.2010, 13:46
У нас за мое щастие цари разбирателство.И съпруга ми и децата ме разбират и проявяват интерес/умерен/.Никога не ми мърморят-напротив-те често ме подканят-"Айде седни да си пошиеш....".Сам мъжа ми не ми е купувал гоблен,но с удоволствие изпълнява поръчките ми ,или ме кара до магазин - било в Пловдив,било в София.Той харесва "класическите" гоблени , а аз напоследък си падам по по-модернистични- тук имаме известно неразбирателство.

ba4iiska
28.07.2010, 17:31
При нас е едно приятно безразличие. Не си пречим с предпочитанията си, уважаваме си ги. Но при мен има нещо което остава завинаги, но точно вчера го улових, че се хвали с моите гоблени. Дори детето вече започна да се хвали с това, което съм ушила за нея. Никога не са ми правили забележка за това че съм оставила домашната работа за да шия. Но това не се и случва. Но в крайна сметка - уважават хобито ми.

tdm13
28.07.2010, 20:55
Моя образ вика"Дай да си избърша стъклата на колата",а майка му благовее и се възхищава.Котката само дебне да оставя някъде ръкоделието за секунда и веднага ляга отгоре и замахва с лапа като искам да си го взема.Кучето не знам как реагира,понеже реакциите са непридвидими и всичко се крие от него.А бе цирк сме!

vesi700
30.07.2010, 18:12
След като се омъжих години наред не бях шила. Той дори не знаеше, че мога да бродирам.После си купих един гоблен на път за морето от Казанлък и така се почна. Докато шиех първия си гоблен - "Сиси", мрънкаше, че не съм му обръщала внимание вечер, че щял да хвърли гоблена в печката и т.н. После уших "Ухажорът". Рамкира ги наш познат и когато ги донесе у нас, мъжът ми не беше вкъщи. Облегнах ги в хола да го чакам да решим заедно къде ще ги закачаме. Като се върна, момичета, като седна на земята срещу гоблените-15 минути не мръдна, вярвайте ми. Така горд беше единствено като родих щерката (щото за сина не можех да стана от леглото да го видя). Оттогава ми е страшна подкрепа. Непрекъснато се хвали пред познатите ни кои гоблени съм ушила и кой шия в момента. Тази година за годишнината от сватбата ни поръча да направят на гоблен една от сватбините ни снимки, дето сме само двамата. Имам още малко да довърша "Мадам Помпадур" и захващам вече и него. Та явно и аз съм от щастливо приобщилите половинките към хобито си жени.:idea:

drmagi
30.07.2010, 22:17
Moят мъж е "за" хобито ми,той е рибар и се занимава с такъмите си,дялка си воблери(примамки) от дърво, или е за риба,а аз съм с гоблена.Дъщеря ми е"по-ревнива",защото е на 2,5 години и иска да си играем,но когато заспи е моето време.Дори мъжа ми сам ме подканя да сложим в рамка някой гоблен,който е навит на рулото с готовите за рамка.Избираме я заедно и той отива да го получи,когато е готов и го закача на стената.Така,че може да се каже че съм от щастливките

cBuHu
31.10.2010, 13:32
Много хубава темичка, с интерес прочетох всички мнения. Съчувствам с цялото си сърце на момичетата, които не срещат разбиране и подкрепа.

Аз лично не мога да се оплача. Мъжлето ги гледа с интерес. На майтап все ме пита "как върви тензухът?". На скоро бродирах една готова покривчица за великден, а той - "хайде бре, кога ще е готова? Нямам търпение вече да си разлея кафето отгоре - хаха" (след това го гоних из къщата и яде пердах :D).
И той е доволен, че съм кротичка като шия, а той гледа сериалчета. Единственият проблем е, че хем трябва да гледам с него, хем да шия, а тази светлина хич не я обича - примрънква по-малко, но без успех.


Майка ми и баща ми пък се пръскат от кеф и все искат да оставям гоблените си след рамкиране при тях. Голяма борба е, за да си ги взема. Зълвата и тя все иска да и ги подарявам, а мъжа и дума не дава да се каже, че ще подарим нещо, абе лудницата е пълна :kissyou:

dudka_85
31.10.2010, 15:23
Готина темичка:idea: Моята половинка много харесва хобито ми и все ме моли да му шия нещо.Смятам скоро и него да науча,та да имам време за моите си неща:D

Peteto84
31.10.2010, 20:56
Моят мъж се отнася с голям интерес към гоблените!Дори си е поръчал "Зимният параклис" за него.Често ми отделя пари от заплатата за да купя нов гоблен, който да ушия за вкъщи, дори ходи да ми купува конци вместо аз да се разкарвам.Често за празник или годишнина ме изненадва с подарък гоблен.Последно ми подари "Жълти рози".Как да не го обичаш такъв мъж:D:D:D:D:D

Freeky
10.11.2010, 17:13
Не мога да кажа, че моят мъж е запален като мен. Дори не проявява интерес когато шия, не поглежда да види до къде съм стигнала с гоблена, как се получава и ако не го попитам няма и да си каже мнението. Но въпреки това ме подкрепя и уважава хобито ми. Дори често се шегуваме, че сме като баба и дядо-той гледа телевизия, аз шия. :loveglasses: :D Казвал ми е че се радва, че се занимавам с нещо стойностно, вместо да не правя нищо по цял ден. Аз не се дразня от това, че не се интересува от гоблените ми, нали не ми пречи....пък и всеки човек е различен и не е нужно и на него да му харесват колкото на мен. Иначе той ми купува гоблените и нито веднъж не ми е отказал, съграсява се веднага. Не съм чула една лоша дума от него и не ми е правил намеци, че прекалявам с шиенето. На мен това ми е достатъчно-уважението, което проявява. :)

sneki3
25.11.2010, 00:45
Мдааа:confused:Така като гледам аз съм от щастливките.Когато започнахме да се виждаме с моята половинка преди около година, той прояви интерес с какво се занимавам.После пожела да му покажа как става и да види дали би се справил с такова нещо.Сега живеем заедно.Резултата: аз седя пред компютъра, а той си шие тихо и кротко.С няколко думи - присвои си хобито ми:D.Обаче много му се радвам.
Искрено съчувствам на тези сред вас, които не срещат същата подкрепа и разбиране.Но за тях пък си има този чудесен форум , където всички можем да се порадваме на прекрасните им творби.

ечо
04.12.2010, 23:54
:clap:Здравейте и от мен. Преди много години плетях на една кука карета и покривки.После се научих да плета миля на 5 игли и покривки за кръгли маси. НО моят съпруг винаги е мрънкал, защо но ушиеш един гоблен - много ми харесват.Аз пък се бях запънала , това го не мога . Обаче щом ме съкратиха от работа след като 13 години бях учителка - се видях в чудо . Домакинство и после скука.Карета и плетки в кашони и кашончета. Тогава една комшиика ми показа как се шият гоблени. Ще шиеш - Първа любов.Това са номерата на конците - купи си ги.Отивам към магазина и там отпред вестникарска бутка , а на нея списание за гоблени. На корицата гоблена - Брезова гора.Веднага купих конците и започнах.Познаите ,кой беше най- доволен----мъжът ми. След време когато си счупи крака - дори и той уши гоблен - Усещане за свобода. А сега ми купи Африкански лъвове , нищо че е скъп. Все пак и двамата сме зоодия лъв. Моят мъж ме подтикна да шия гоблени и съм много доволна от това.Пожелавам това и на всички гобленарки от форума.

KatinkaPetrova
08.01.2011, 23:31
Моя мъж е злато.Идва с мен да си закупя материалите за гоблена,който ще шия и като почна да шия нещо няма търпение да види крайния резултат.Даже за един гоблен ми помагаше като броеше бодовете на панамата,за да изчислим от къде да почна. :) Той не гледа мачове,но обича да си чете форумчета в нета.Аз си шия,той си чете и си приказване и се получава една готина семейна картинка :)

kak4e_73
09.01.2011, 13:40
Ние сме една семейна идилия-аз си шия гоблена а той играе на компютъра:D Когато някой попита нещо има моментно мълчание,защото единият брои а другият е в инстанция.Абе голяма картинка сме-нямам проблеми с хобито си и той с неговото.Както казваше един дядо -ние не се търпиме вече 19 години а живеем заедно и се обичаме!!

TIEPAL
09.01.2011, 16:31
Ние също сме идилична семейна картинка!Аз си шия,а той си чете новините в интернет.Това е в случаите,когато не съм му поръчала да ми свали някоя схема/компютърните ми умения са направо отчайващи/.След това двамата ходим да ни я принтират/или както там се казва/.Дори ми дава съвети,когато реша да подменя някой цвят конец.Наистина е много приятно,когато най-близкия ти човек цени твоята страст към гоблените

радея
17.01.2011, 13:07
Моят няма никакво отношение към хобито ми. Нито е против, нито е за. Баща ми казва, че това е празно занимание, а свекърва ми веднъж тръгна да си бърше потта с една моя покривка, която бродирах.:uhhhh:

pipitka
18.01.2011, 23:37
Мога да кажа,че никак не ми се пречка,напротив.Все се фъчка пред приятели какво съм сътворила.:idea:.Не,че е кой знае колко много.Винаги участва в избора на гоблен,който да започна и следи с интерес развитието.

marti
26.06.2011, 12:27
Здравей те на всички, и аз да се похваля с моята половинка. Той е безкрайно щастлив, че шия, винаги двамата избираме, какво да шия без значение колко струва гоблена. Даже успях да го зарибя да шие и в момента е единственото ни водно конче в групата на пеперудите :idea: . Даже ми отмъкна изпод носа един гоблен и почна той да го шие :D . Да ви кажа само сме за завиждане- седим си двамата(когато не е на работа) сутрин и си шием ли шием с кафето :gipsy: . Пожелавам на всеки да усети такова щастие :flowerlove:

beba2
27.06.2011, 10:57
Моят съпруг уважава и харесва хобито ми. Заедно избираме голените, които ще шия, рамката, мястото, на което ще седи ушития вече гоблен. Пък и като седна да шия, не го закачам за нищо. И компа му е свободен, и дистанционното...Зарибих една приятелка с гоблените, а отскоро и свекърва ми.